رفتن به مطلب

بحث و گفتگو درمورد سهام عدالت

Rorschach
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 22 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

معین جان با سهام عدالت چه کنیم بهتره؟

بزاریم بمونه خودش یا مدیریت رو دستی کنیم؟

اینجور که من فهمیدم چوب دو سر طلاست، مدیریت رو دست خودمون کنیم، پسفردا خواستیم بفروشیم (همه میخوان بفروشن) یه دفعه فروش میلیونی میشه ارزش سهام عدالت میشه صفر. اگر هم بیخیال بشیم خودش بمونه همینطوری، دیگه کنترلی روش نیست و آخر سال خیلی راحت دولت میتونه 1000 تا تک تومنی بده بگه بیایین اینم سودش.

درود

والا من هنوز برای خودم آزادسازی نزدم😅 یکم دست نگهداشتم تا جزئیات بیشتری بیاد.

آرمین جان کلا بورس دو طرف داره. چند وقتی که کاملا مثبت و سبزه و میتونه نقطه مقابل و قرمز باشه. الان هم نمادی به اسم سهام عدالت نداریم که با صف فروش بخواد ارزشش کم بشه و البته هیچ وقت صفر نمیشه.

چیزی که من دریافتم با آزادسازی این سهام حدود دو ماه بعد معادل این یازده میلیون تومان که اعلام کردند از 36 شرکت بورسی و متناسب قیمت روزشون به شما سهام میدن و در صورتی که در سامانه سجام ثبت نام کرده و احراز هویت شده باشید میتونید پیگیری کنید و احتمالا این سهام(در قالب یکی از 36 شرکت های بورسی) به پورتفوتون اضافه میشه.

اگر جزئیات بیشتری دریافتم و خلاف مطالب بالا چیزی دستگیرم شد حتما اینجا در اختیار دوستان قرار میدم.

لینک به دیدگاه

• ارسال 186
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 4 دقیقه قبل، HeX گفته است :

اگر جزئیات بیشتری دریافتم و خلاف مطالب بالا چیزی دستگیرم شد حتما اینجا در اختیار دوستان قرار میدم.

داداش این سهامو کسی میتونه از فرد دیگه ای بخره؟یا فقط میشه انتقالش داد به شرکت بورس؟

مثلا طرف سهام کس دیگه ای رو بخره بزاره رو سهام عدالت خودش ،تا هر سال مثلا بجا ۱۰۰ت ،۲۰۰بیاد براش،بجا ۱۰ روز ،۲۰روز بره فست فودی،بندری بزنه تو رگ 😃

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

داداش این سهامو کسی میتونه از فرد دیگه ای بخره؟یا فقط میشه انتقالش داد به شرکت بورس؟

مثلا طرف سهام کس دیگه ای رو بخره بزاره رو سهام عدالت خودش ،تا هر سال مثلا بجا ۱۰۰ت ،۲۰۰بیاد براش،بجا ۱۰ روز ،۲۰روز بره فست فودی،بندری بزنه تو رگ 😃

میعاد جان در مورد نحوه انتقالش چیزی نخوندم ولی میدونم وقتی آزادسازی زدی چیزی به اسم سهام عدالت نیست و سهام یکی از شرکت ها رو داری که متناسب با عملکرد اون شرکت ارزش سهامت بالا و پایین میره.

طبق آمار 49.5 میلیون نفر سهام عدالت دارند که با آزادسازیش حدود 200-300 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه اضافه و عمق بازار رو افزایش میده و اثرات حبابی بازار رو کمتر میکنه.

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، HeX گفته است :

میعاد جان در مورد نحوه انتقالش چیزی نخوندم ولی میدونم وقتی آزادسازی زدی چیزی به اسم سهام عدالت نیست و سهام یکی از شرکت ها رو داری که متناسب با عملکرد اون شرکت ارزش سهامت بالا و پایین میره.

طبق آمار 49.5 میلیون نفر سهام عدالت دارند که با آزادسازیش حدود 200-300 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه اضافه و عمق بازار رو افزایش میده و اثرات حبابی بازار رو کمتر میکنه.

ممنون از اطلاعاتتون

با این اوضاع معلوم نیست واقعا باید چیکار کرد،سابقه دولت که خرابه معلوم نیست باز چه فکری تو سرشونه

لینک به دیدگاه

در در 11 اردیبهشت 1399 در 22:10، Paradise Lost گفته است :

من وارد سامانه شدم زده 530 هزار تومن سهام عدالت دارید و به هیج عنوان نمیشه فروختش یا اعتبار ندارد😐

رو برکه زده یک میلیون سهام دارید...

دیروز هم اعلام شد ارزشش شده 11 میلیون پس چرا زده 500 هزار؟ فازشون چیه دقیقا؟

Untitled.thumb.png.001c0cdb255c64e863f66c08c5f4cd10.png

باز برا تو تو سایت میره..برا من صفحه خالی میاره

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، HeX گفته است :

به صورتی ترکیبی از تمامی شرکت‌های بورسی به سهامداران عرضه میشه نه صرفا از یک نماد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

به صورتی ترکیبی از تمامی شرکت‌های بورسی به سهامداران عرضه میشه نه صرفا از یک نماد.

ظاهرا از تمام شرکت های بورسی هم نیست. این بند اول خود سامانه هست:

"به میزان سهام تخصیص‌یافته به هر فرد در شرکت‌های سرمایه پذیر سهام‌عدالت و به‌تناسب ارزش مقطع واگذاری، تعدادی از سهام 36 شرکت بورسی به شما تخصیص خواهد یافت."

یه خبر هم خوندم که نوشته بود از 49 شرکت سهام داده میشه که هنوز 13 شرکت بورسی نشده اند!

لینک به دیدگاه

با توجه به اینکه عده‌ای از مردم روش آزاد سازی مستقیم یعنی از طریق بورس را انتخاب می‌کنند پیش‌بینی می‌شود، یک باره تعداد زیادی از مشتریان وارد بازار سرمایه شده و این بازار را دچار اختلال کنند.

از طرفی هجوم یک باره 307 هزار میلیارد تومان ارزش سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت، ارزش بازار بورس ایران را بسیار بزرگ می‌کند و با هجوم 49 میلیون سهامدار جدید به بورس تهران،‌این بازار از نظر تعداد مشتری، به بزرگترین بازار سرمایه دنیا تبدیل خواهد کرد.

یکی از ایرادهایی که به سازمان خصوصی سازی مبنی بر انتخاب دو گزینه روش مستقیم و غیرمستقیم وارد است این است که هنوز شورای عالی بورس تصمیمی درباره نحوه آزاد سازی سهام عدالت و اینکه دارنده سهام عدالت ظرف چه مدت و به چه میزان می‌تواند سهام خود را در بورس معامله کند، نگرفته است، این امر باعث می‌شود، تصمیم‌گیری مردم در یک اتاق تاریک و در شرایط مبهم صورت گیرد.

در حالی که باید ابتدا مزایا و معایب هر دو روش به صورت شفاف و واقعی به مردم ارائه می‌شد، تا مردم با اطلاعات کافی نسبت به روش مدیریت سهام خود تصمیم‌گیری کنند.

حتی اگر افرادی روش مستقیم بورسی را برای سهام عدالت برگزینند، هنوز مدیریت 30 درصد دارایی سهام عدالت در 13 شرکت غیر بورسی مشخص نیست و در جدول ارزش روز سهام عدالت هم ارزش روز این 13 شرکت در سال 85 با ارزش روز آنها در سال 1399 یکی است!

از طرفی همان گونه که در ابلاغیه مقام معظم رهبری و نیز در فحوای مصوبه اولیه سهام عدالت، ذکر شده قرار است، باید مالکیت و مدیریت سهام شرکت‌ها از دولت  جدا شده و به مردم سپرده شود.

در حالی که هنوز سهام 13 شرکت سرمایه‌پذیر عدالت وارد بورس نشده و حتی اگر کسی روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را هم انتخاب کند باز در مورد سهام مشاع خود در 13 شرکت غیربورسی اختیارش را به دولت و شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت باید بدهد.

یکی از مشکلات سهام عدالت در آستانه ورود به بورس اوراق بهادار این است که وزیر امور اقتصادی و دارایی دستور داده برای همه 49 میلیون سهامدار عدالت کد معاملاتی بورسی صادر شود،‌ در حای که اکنون برای عرضه اولیه شستا که 2 میلیون و 70 هزار نفر متقاضی شدند، با مراجعه مردم برای دریافت کد بورسی هم 108 شرکت کارگزاری دچار وقفه و شلوغی خارج از انتظار شدند و هم دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک دچار ازدحام در شرایط کرونایی و صفهای 4-5 ساعته متقاضیان و قطع سامانه‌های احراز هویت سجام، ‌سامانه جامع اطلاعات مشتریان شدند.

ویرایش شده توسط Vikings
لینک به دیدگاه

😂😂😂😂😂

سهام عدالت wtf 😂😂😂😂

ملت یه جوری دارن بحث میکنن انگار 500 میلیون سرمایست 

چقدر ایرانی ها فانن 😂😂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به زرتِ(:D) قاطع میتونم بگم هیچی نفهمیدم :|:D

فقط یکی به من بگه میشه پولش کرد که یه باکس تنباکو باش بخرم واسه مصرف یک هفته یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

فقط یکی به من بگه میشه پولش کرد که یه باکس تنباکو باش بخرم واسه مصرف یک هفته یا نه؟

خیر

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، hosin گفته است :

😂😂😂😂😂

سهام عدالت wtf 😂😂😂😂

ملت یه جوری دارن بحث میکنن انگار 500 میلیون سرمایست 

چقدر ایرانی ها فانن 😂😂

تو این وضع اقتصادی یه تومن هم غنیمته..نگا نکن برا شما این مبلغا چیزی نیس!😉

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

خیر

ببخشید پس اگه پول نمیشه به چه درد میخوره این سهام ؟

یعنی بعد از چند سال تو حسابمون درصد سود سهام رو ماهانه یا سالانه واریز میکنن ؟

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

به زرتِ(:D) قاطع میتونم بگم هیچی نفهمیدم :|:D

اخرین باری که واقعا کشیدم 20 سال پیش بود! خیلی وقته هوس یه 2 سیب مشتی کردم اما....قدر سلامتی تون رو بدونید

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hype گفته است :

ببخشید پس اگه پول نمیشه به چه درد میخوره این سهام ؟

یعنی بعد از چند سال تو حسابمون درصد سود سهام رو ماهانه یا سالانه واریز میکنن ؟

سرگرم کردن ملت

بشخصه تو کتم نمیره این مثلا دولت یا...به فکر مردمش باشه..ببین چه آشی برای ملت تدارک دیدن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

سرگرم کردن ملت

بشخصه تو کتم نمیره این مثلا دولت یا...به فکر مردمش باشه..ببین چه آشی برای ملت تدارک دیدن

خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 20 ساعت قبل، Slasher گفته است :

خیر

سلام

ممنون عزیز دل، با جواب مختصر و واضح خیلی حال میکنم، به این میگن شیوه ی درستِ جواب دادن :D داشتم میگفتم نکنه یکی بیاد برام قصه بنویسه 😂

ویرایش شده توسط Farjam
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Farjam گفته است :

سلام

ممنون عزیز دل، با جواب مختصر و واضح خیلی حال میکنم، به این میگن شیوه ی درستِ جواب دادن :D داشتم میگفتم نکنه یکی بیاد برام قصه بنویسه 😂

مخلصیم 😄

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در 23 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

وضعیت مشخص نشد چیکار کنیم بهتره؟

بنظر خودم دست بش نزنیم بهتره،وقتی از این پیشنهادات جالب از دولت میشنویم،یا دست به سر کردن مردمه،یا هاپولی کردن

حداقل همونجا بمونه یه ۱۰۰تومنی هر سال میاد تو حساب

لینک به دیدگاه

بنده جوان بیکار چهار ماه که خدمتم تموم شده و الان سه ماه که افسردگی شدیدی گرفتم توی این اشفته بازاری که پیش اومده 

از نظر بنده فک کنم بریم سمت بورس کریپتو خیلی به صرفه هست و چند روزیه به فکرش هستم که اموزش های اصولیش رو شروع کنم البته یه یکسالی بورس کریپتو خرکایی به قول معروف کار کردم خرکایی در اورد خرکایی هم از ست دادم 😄

میخوام اصولیش رو شروع کنم .  توی این وضعیت کشور که ارز کشورمون رتبه اول رو اورده باید به نظر من درامدمون از دلار باشه که حداقل دخل و خرجمون هم به هم بخوره 🤔

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید روند به چه صورته وقتی سجام ثبت نام کردیم بعدش چطور میشه سهام رو داخل کارگزاری خودمون بیاریم؟

من مادر بزرگم سهام داره ولی حساب نداره و  شرایط سنیش طوری نیست بتونه بره برای حساب باز کردن چیکار میشه کرد؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...