رفتن به مطلب

سوال در مورد کلاک 2080TI برای وب گردی

ali-0098
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر همه انسانهای شریف.

دوستان من بیشتر وقت که سیستم خانه روشن است برای وب گردی استفاده میشه.

گرافیک سیستم MSI RTX 2080Ti Tiro است. کیس هم کولر مستر 5 پرو انویدیا ادیشن است. که دو تا فن 140 جلو داره یک فن 140 هم پشت کیس(این وصل به هدر مادر برد). دوتا فن جلو از روز اول وصل نکردم(چون باید یه رابط براش درست کنم که برسه به هدر مادربرد . متاسفانه وقت نکردم یا بهتر بگم حوصلم نشده) هر چند میدونم وصل هم کنم نهایت 5 الی 6 درجه تو دمای سیستم بیشتر تاثیر نداره.

دمای گرافیک وقتی توی کروم هستم به 55 الی 58 هم میرسه. ولی سه تا فن کارت گرافیک خاموش است. البته توی گیم هم زیر 80 است. ولی برای وب گردی بنظرم این دما زیاده. با توجه به این که من عللاقه به فن ندارم.چون باعث جمع شدن خاک تو کیس میشه.

حالا سوال اینجاست : ایا صلاح است که دستکاری ولتاژ یا کلاک یا هرچیزی که باعث بشه دمای کارت بیاد پایین انجام بدم؟؟؟(البته با تنظیم فن میشه دما رو کم کرد. ولی اونم اصحلاک فن به همراه داره)

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز معمولا شرکت ها خودشون به همین دلیلی که گفتین یعنی اصطحلاک فن معمولا تا دمای 60 درجه میزارن فن خاموش باشه دمای 58 در حالت عادی مشکلی ایجاد نمی کنه البته چند درجه ای دماتون بالای دمای تست همین کارت توسط tpu هست که به عواملی مثل دمای محیط و اینجور چیزا بر می گرده در کل رفتار کارتتون نرمال هست و تنها راهی که دارین این هست یا فن رو روی دورهای پایین مثلا 25 درصد با fan curve تنظیم کنید یا همینجوری استفاده کنید من باشم همینجوری استفاده می کنم چون کارت دماش همین هست و مشکلی وجود نداره

temp (1).png

لینک به دیدگاه

در مورد اندرولت در حالت idle هم معمولا خود شرکت ها ولتاژ رو تا حد زیادی پایین در نظر می گیرن و فک نمی کنم خیلی با اندرولت توفیقی کسب کنید اما امتحانش ضرری نداره جدول ولتاژ فرکانس کارتتون باید این باشه شما بازه های 10 میلی ولتی کم کنید تا به ناپایداری برسید موفق باشید

trio.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام دوست عزیز معمولا شرکت ها خودشون به همین دلیلی که گفتین یعنی اصطحلاک فن معمولا تا دمای 60 درجه میزارن فن خاموش باشه دمای 58 در حالت عادی مشکلی ایجاد نمی کنه البته چند درجه ای دماتون بالای دمای تست همین کارت توسط tpu هست که به عواملی مثل دمای محیط و اینجور چیزا بر می گرده در کل رفتار کارتتون نرمال هست و تنها راهی که دارین این هست یا فن رو روی دورهای پایین مثلا 25 درصد با fan curve تنظیم کنید یا همینجوری استفاده کنید من باشم همینجوری استفاده می کنم چون کارت دماش همین هست و مشکلی وجود نداره

temp (1).png

ممنون از پاسخ شما. 

والا کیس من کاملا بی صداست. حتی اگه یه پشه تو اتاق پرواز کنه انگار صدای جت میاد!

برا همین خیلی به صدای فن علاقه ندارم. اگه اون دوتا فن جلو روشن بشن فکر کنم دما برسه به 53. 

محض کنجکاوی سوال میکنم: ایا با پایین اوردن ولتاژ و کلاک میشه دما رسوند به 45؟؟ البته فقط تو برا وب گردی؟ یا اینکه کارت پایداریشو از ذست میده

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

در مورد اندرولت در حالت idle هم معمولا خود شرکت ها ولتاژ رو تا حد زیادی پایین در نظر می گیرن و فک نمی کنم خیلی با اندرولت توفیقی کسب کنید اما امتحانش ضرری نداره جدول ولتاژ فرکانس کارتتون باید این باشه شما بازه های 10 میلی ولتی کم کنید تا به ناپایداری برسید موفق باشید

trio.PNG

ایا با MSI AFTER BURNER  میشه انجام داد ؟؟ فکر کنم همچین گزینه ای نداره که بشه کم کرد!

لینک به دیدگاه

البته یه نکته یاآور بشم. فقط تو کروم دما این همه است وگرنه تو مسایل دیگه دسکتاب زیر 50 است

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

ایا با MSI AFTER BURNER  میشه انجام داد ؟؟ فکر کنم همچین گزینه ای نداره که بشه کم کرد!

چرا شدنی نباشه دوست عزیز مدتی هست شما می تونید از frequency voltage curve استفاده کنید که البته کمی حالت مخفی داره و خیلیا از این قابلیت اطلاع ندارن پشت اسلایدر core clock سه تا خط هستن که حالت انتن دارن شما روش کلیک کنید و می تونید اونجا مقادیر دلخواه خودتون رو وارد کنید

voltage.PNG

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

چرا شدنی نباشه دوست عزیز مدتی هست شما می تونید از frequency voltage curve استفاده کنید که البته کمی حالت مخفی داره و خیلیا از این قابلیت اطلاع ندارن پشت اسلایدر core clock سه تا خط هستن که حالت انتن دارن شما روش کلیک کنید و می تونید اونجا مقادیر دلخواه خودتون رو وارد کنید

voltage.PNG

کجاش برادر.

هرچی نیگا میکنم چیزی نمیبینم.

ویرایش شد : دیدم الان تست میکنم نتیجه اعلام میکنم

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

کجاش برادر.

هرچی نیگا میکنم چیزی نمیبینم

ادرس از این سرراست تر نمیشد داد اسکرین شات گرفتم قسمتی که دورش خط ابی کشیدم رو روش کلیک کنید

add.PNG

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

الان کارت خودم رو تست کردم چون اولین بار بود کسی چنین تقاضایی رو کرده بود و متاسفانه نمیشه کمترین ولتاژ رو پایین اورد اینکه شما بتونید یا نه بستگی به بایوس کارت داره ولی در افتر برنر قابلیت پایین اوردن تا 50 میلی ولت هست احتمال اینکه شما هم نتونید پایین بیارید هست چون عرض کردم خود شرکت ها کف ولتاژ رو برای حالت idle در نظر می گیرن

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

الان کارت خودم رو تست کردم چون اولین بار بود کسی چنین تقاضایی رو کرده بود و متاسفانه نمیشه کمترین ولتاژ رو پایین اورد اینکه شما بتونید یا نه بستگی به بایوس کارت داره ولی در افتر برنر قابلیت پایین اوردن تا 50 میلی ولت هست احتمال اینکه شما هم نتونید پایین بیارید هست چون عرض کردم خود شرکت ها کف ولتاژ رو برای حالت idle در نظر می گیرن

درست میفرمایید.

کارت منم حداقل ولتاژ تو نمودار 700 میلی ولت است.

بی خیال تغییرات میشم.

من کلا از دما بدم میاد. نمیدونم چرا. ولی این میدونم که قاتل دستگاهای الکترونیکی دما است. شاید این کارتها طوری ساخته شدن که این دماها براشون عادی باشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali-0098 گفته است :

درست میفرمایید.

کارت منم حداقل ولتاژ تو نمودار 700 میلی ولت است.

بی خیال تغییرات میشم.

من کلا از دما بدم میاد. نمیدونم چرا. ولی این میدونم که قاتل دستگاهای الکترونیکی دما است. شاید این کارتها طوری ساخته شدن که این دماها براشون عادی باشه.

کارت شما دماش کمی بالاست با این کولر حجیم به عنوان مثال ایسوز در حالت quiet یعنی زمانی که فن خاموش باشه در حالت idle دماش 46 درجه هست می تونه دلیلش استفاده از خمیر با کیفیت پایین تر باشه در کارت شما یا برتری خنک کننده ایسوز دمای زیر 60 درجه واقعا جایی برای نگرانی نداره ولی جا داشت msi برای این کارت کمی بهتر عمل می کرد در کل حساس نشین و استفادتون رو بکنید

temp (2).png

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

کارت شما دماش کمی بالاست با این کولر حجیم به عنوان مثال ایسوز در حالت quiet یعنی زمانی که فن خاموش باشه در حالت idle دماش 46 درجه هست می تونه دلیلش استفاده از خمیر با کیفیت پایین تر باشه در کارت شما یا برتری خنک کننده ایسوز دمای زیر 60 درجه واقعا جایی برای نگرانی نداره ولی جا داشت msi برای این کارت کمی بهتر عمل می کرد در کل حساس نشین و استفادتون رو بکنید

temp (2).png

البته من مقایسه دیگر کارت ها رو ندیدم. ولی کارت MSI RTX 2080Ti Tiro ،  دوتا هشت پین و یک شش پین میخوره. (حتی اگه شش پین وصل نکنی و دوتا هشت پین وصل کنی کارت روشن نمیشه! )برق بیشتری نسبت به بقیه همرده ها استفاده میکنه. این دما هم فکر کنم بخاطر فاز و توان کارت است.

ولی نباید از حق گذشت MSI تو سری 2000 واقعا سنگ تمام گذاشته. هرچند سری 1000 خوب عمل نکرده بود. 

البته همانطور که گفتم توی بیکاری دما فکر کنم حدود زیر 50 باشه. البته دقیق چک نکردم (45 - 48) ولی فقط توی کروم دما میره بالا وگرنه با بقیه نرم افزارهای مهندسی هم نهایتا 50 است.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali-0098 گفته است :

البته من مقایسه دیگر کارت ها رو ندیدم. ولی کارت MSI RTX 2080Ti Tiro ،  دوتا هشت پین و یک شش پین میخوره. برق بیشتری نسبت به بقیه همرده ها استفاده میکنه. این دما هم فکر کنم بخاطر فاز و توان کارت است.

ولی نباید از حق گذشت MSI تو سری 2000 واقعا سنگ تمام گذاشته. هرچند سری 1000 خوب عمل نکرده بود. 

در حالت عادی و idle اصلا برقی مصرف نمیشه دوست عزیز اینجا بیشتر بحث انتقال حرارت مطرح هست اما اضافه کردن یک 6 پین بیشتر جنبه تبلیغات داره و توان اورکلاک هر 2 کارت رو که مقایسه کنیم می بینیم ایسوز با 2تا 8 پین بهتر عمل کرده البته سیلیکون لاتری نقش مهمی داره و امکان داره شما حتی از نتایج هر 2 با همین کارت گرافیکی که دارین بهتر عمل کنید قبلا خودم کارت 1080ti داشتم که فرکانس 2120 استیبل بود! یا کارت 1070 در فرکانس 2202 مگاهرتز نتایج با توجه به چیپ متغیر هست

oc.PNG

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

درود

نمیدونم مشکلتون حل شده یا نه  ولی الان یهو تاپیک رو دیدم گفتم اینو بگم شاید برای آیندگان مفید واقع بشه !

هر برندی یه نرم افزار برای کنترل کلاک مموری و جدیدا رنگ  داره   msi  هم  این نرم افزار رو بجز  after burner  برای یوزر های مبتدی ظاهرا درست کرده 

https://www.msi.com/Graphics-Card/support/GeForce-RTX-2080-Ti-GAMING-TRIO#down-driver&Win10 64

اسم نرم افزار MSI Dragon Center    میتونید رو حالت سایلنس بزارید تا خودش اتومات کلاک و ولتاژ مورد نیاز رو کم بکنه  خودتونم میتونید دستی  کلاک رو پایین بیارید ولی دقت کنید با یه ضریبی  همه موارد باید پایین بیاد تا کارت بصورت اصولی کار  و دمای کمتری هم تولید بشه !

راجب اصطلاک  فنها من با خیلیا بحث کردم  همه نظر شما رو دارن  ولی من ترجیحم اینه کارت  دمای کمتری به خودش ببینه  و فنها همیشه تو بیکاری هم 20%  کار بکنن  نهایتا فن مشکل پیدا میکنه  با یه هزینه ای تعویض میشه  ولی بردی که تو مدت زمان زیاد تو درجه حرارت بین 50-60 درجه بمونه  و خنک نشه  100%  از عمرش کم میشه 

صحبتهایی که راجب  میزان تحمل میشه  مربوط به کشورهای خارجی هست که از این کارت تا گارانتی داره استفاده میکنن  و  نهایتا در سال دوم  حتما عوضش میکنن  یا ریسک خرابیشو میپذیرن !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...