رفتن به مطلب

کدام مارک Ram بهتر و بصرفه تر است؟

Recommended Posts

سلام و خسته نباشید

من فردا قصد دارم ۱۶ گیگ رم بخرم ( دوتا ۸ گیگ) سوالی که داشتم اینه که کدام برند ها بهتر و بصرفه تر هست؟

آخه گیج شدم جی اسکیل از بقیه خیلی گرونتره . یکی میگه اپیسر یکی میگه کورسیر فروشنده میگه ADATA

یه راهنمایی بفرمایید لطفا

رمی که الان روی سیستم هست

لینک به دیدگاه

Gell از همه ارزونتر و بهتره

لینک به دیدگاه

Gell super luse rgb sync 2400به نظرم هم به صرفه و هم کیفیتش خوبه

لینک به دیدگاه

1. اگه قیمت برات مهم هست geil اما اصل و غیر اصل زیاد داره ولی استفاده مورد انتظار حتی غیر اصل هاشم برات دارن (فکر کنمم هر دوشونم خودش میزنه)

2. اگه کاربرد صدم ثانیه رم برات مهمه بهت پیشنهاد میکنم باید اورکلاک کنی و بهترین مارک corsair vengeance هست و اینم بگم اورکلاک عمر رو کم میکنه خیلی زیاد نه رو یه منطقی هست 

3. اگه رم با عملکرد خوب میخوای cl12 kingston hyperx که متاسفانه فکر نکنم گیر بیاد

فقط بهت بگم رم چیزی نیست خیلی روش بخوای حساس شی فردی که رم میخره اگه خیلی براش حیاطی و  پولم کم نداشته باشه مورد 2 انجام میده یا بک چیزی که با کمترین قیمت فقط کار بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است :

سلام و خسته نباشید

من فردا قصد دارم ۱۶ گیگ رم بخرم ( دوتا ۸ گیگ) سوالی که داشتم اینه که کدام برند ها بهتر و بصرفه تر هست؟

آخه گیج شدم جی اسکیل از بقیه خیلی گرونتره . یکی میگه اپیسر یکی میگه کورسیر فروشنده میگه ADATA

درود

مشخصات سیستم بفرمایید عزیز تا بهتر بشه راهنمایی کرد. برند رم خیلی مطرح نیست. فرکانس بالاتر و تایم پایین تر اولویت داره و صد البته سازگاری با سیستم(بخصوص برای پلتفورم نسل اول رایزن).

در حال حاضر رمهای Geil در بازار ما با گارانتی آواژنگ به قیمت بسیار مناسب نسبت به سایر برند ها عرضه میشن که صرفه خرید بالایی دارند.

در 1 ساعت قبل، DarKesT گفته است :

1. اگه قیمت برات مهم هست geil اما اصل و غیر اصل زیاد داره ولی استفاده مورد انتظار حتی غیر اصل هاشم برات دارن (فکر کنمم هر دوشونم خودش میزنه)

2. اگه کاربرد صدم ثانیه رم برات مهمه بهت پیشنهاد میکنم باید اورکلاک کنی و بهترین مارک corsair vengeance هست و اینم بگم اورکلاک عمر رو کم میکنه خیلی زیاد نه رو یه منطقی هست 

3. اگه رم با عملکرد خوب میخوای cl12 kingston hyperx که متاسفانه فکر نکنم گیر بیاد

فقط بهت بگم رم چیزی نیست خیلی روش بخوای حساس شی فردی که رم میخره اگه خیلی براش حیاطی و  پولم کم نداشته باشه مورد 2 انجام میده یا بک چیزی که با کمترین قیمت فقط کار بده

دوست عزیز اون قسمت هایی رو که پررنگ کردم مستنداتی دارید براش؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است :

سلام و خسته نباشید

راستی به شخصه جای شما بودم اصلاً رم عوض نمی کردم سیستم عامل سبک تر میریختم ولی اگه شدید تو فکر ارتقاء رمی 8 گیگ بالاتر نصب کنی ، پولی هزینه کردی که استفاده مفیدی نداره

در 1 ساعت قبل، HeX گفته است :

رم جی ایئیل بله مستند زنده و حاظر دارم رم 2400mhz cl16 خریدم که نمی دونم رو چه حسابی cl16 2166mhz  کار میده

و برای corsair خیلی خوندم حالا یه سرچی، اینم یه متن کپی

Corsair’s Vengeance LPX RAM is made for users who want the maximum performance with minimum footprint. This low-profile RAM is essential for PC builds with massive CPU coolers. Despite being so low-profile, they still feature an eight-layer heat spreader to cool while overclocking

و برای overclock خیلی جا ها دیدم خوندم حالا یه مثال   1028286416_NewBitmapImage(2)-Copy.thumb.jpg.ae3c75ab04b6302a7f3f7d52f64542fe.jpg 

بسته به رم جنس و خنک کننده تا جایی که یادم میاد یه رم خوب 40-30 درصد اورکلاک بشه تقریباً عمر نصف می شه

واقعاً عقلانیه قطعه ای فشار بیشتر برای کارکرد بهتر و بازده بیشتر روش صورت بگیره عمرش کم میشه 

ویرایش شده توسط DarKesT
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، DarKesT گفته است :

راستی به شخصه جای شما بودم اصلاً رم عوض نمی کردم سیستم عامل سبک تر میریختم ولی اگه شدید تو فکر ارتقاء رمی 8 گیگ بالاتر نصب کنی ، پولی هزینه کردی که استفاده مفیدی نداره

رم جی ایئیل بله مستند زنده و حاظر دارم رم 2400mhz cl16 خریدم که نمی دونم رو چه حسابی cl16 2166mhz  کار میده

Corsair’s Vengeance LPX RAM is made for users who want the maximum performance with minimum footprint. This low-profile RAM is essential for PC builds with massive CPU coolers. Despite being so low-profile, they still feature an eight-layer heat spreader to cool while overclocking

و برای overclock خیلی جا ها دیدم خوندم حالا یه مثال   1028286416_NewBitmapImage(2)-Copy.thumb.jpg.ae3c75ab04b6302a7f3f7d52f64542fe.jpg 

بسته به رم جنس و خنک کننده تا جایی که یادم میاد یه رم خوب 40-30 درصد اورکلاک بشه تقریباً عمر نصف می شه

واقعاً عقلانیه قطعه ای فشار بیشتر برای کارکرد بهتر و بازده بیشتر روش صورت بگیره عمرش کم میشه 

عزیز اون چیزی که عمر رم رو کم میکنه اورکلاک نیست! شما رم ۲۴۰۰ رو روی ۴۴۰۰ هم ست کنی، عمرا خراب بشه!

این افزایش ولتاژ هست که مشکل ساز میشه...

اون عکس هم که چیز خاصی نیست ! نظر ی کاربر هست! منم میتونم اینجا نظر بدم سوخت موشک از آب میوه هست!!!! آیا گفته من معتبر هست؟؟

درضمن تو اون متن هم داره به سایز رم اشاره میکنه، نه اینکه بهترین هست و ...

Corsair برند با کیفیتی هست! ولی نه اینکه بهترین هست و رو دست نداشته باشه...

فرکانس رم و پردازنده و ... ثابت و مطلق نیست! برای همین رم ۲۴۰۰ شما، بنا ب تنظیمات و سایر قطعات روی سیستم دارا با ۲۱۶۶ و زمان تاخیر ۱۶ کار میکنه!

رم های منم روشون نوشته ۳۲۰۰ با زمان تاخیر ۱۶ ولی روی ۲۴۴۸ و زمان تاخیر ۱۲ کار میکنه!(البته خودم اینطوری ست کردم)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 ساعت قبل، DarKesT گفته است :

. This low-profile RAM is essential for PC builds with massive CPU coolers. Despite being so low-profile, they still feature an eight-layer heat spreader to cool while overclocking

اینکه رم شما در فرکانس 2133 کار میکنه نمیتونه نشان از تقلبی بودن رم داشته باشه!  احتمالا شما با فعال کردن XMP میتونید به فرکانس مورد نظر برسید. شاید هم پلتفورم شما فرکانس بالاتر رو ساپورت نمیکنه. در برنامه CPU-z و تب SPD میتونید فرکانس و تایم رم رو مشاهده کنید.

در مورد توضیحی که شما مورد رمهای کورسیر گذاشتید بیشتر میتونه تبلیغاتی باشه و با یک خط نوشته نمیشه به عملکرد بهتر رمهای کورسیر رسید! مثلا همین رمهای سری Vengeance در نسل DDR3 ها را آزمودم که از ضعیف ترین تراشه های شرکت هاینیکس AFR و EFR استفاده می کردند که در بعضی موارد حتی در فرکانس تعریف شده برای رم پایدار نمیشدند.

در مورد اورکلاک و کاهش عمر مفید تا زمانی که دما تحت کنترل باشه و ولتاژ استانداردی به قطعه داده بشه بخصوص برای رم حتی در بلند مدت هم نمیتونه روی عمر مفید و یا عملکرد تاثیر منفی بذاره. مثلا من خودم روی پلتفورم سندی بریج رمهای جی اسکیل با تایم 6-7-6 و فرکانس 1600 با تراشه پاورچیپ و ولتاژ 1.5 داشتم که در فرکانس 2200 و ولتاژ 1.68 و تایم 7-10-7 حداقل 4 سال متوالی استفاده می کردم و هر تستی که میگرفتم در سال اول و چهارم یکی بود و تفاوتی نداشت.

لینک به دیدگاه

در در 11 اردیبهشت 1399 در 04:53، HeX گفته است :

درود

مشخصات سیستم بفرمایید عزیز تا بهتر بشه راهنمایی کرد. برند رم خیلی مطرح نیست. فرکانس بالاتر و تایم پایین تر اولویت داره و صد البته سازگاری با سیستم(بخصوص برای پلتفورم نسل اول رایزن).

در حال حاضر رمهای Geil در بازار ما با گارانتی آواژنگ به قیمت بسیار مناسب نسبت به سایر برند ها عرضه میشن که صرفه خرید بالایی دارند.

سلام دوست عزیز مشخصات سیستم از این قرار هست :

Asus Prime h310Plus

core i3-8100

power 580 green

hdd 1tb barracuda 7200rpm

رمی که روش هست هم جی اسکیل 2400 مدل AEGIS هست ۴ گیگ

کارت گرافیک هم ندارم

ویرایش شده توسط Mojtaba.mtq
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Mojtaba.mtq گفته است :

سلام دوست عزیز مشخصات سیستم از این قرار هست :

Asus Prime h310Plus

core i3-8100

power 580 green

hdd 1tb barracuda 7200rpm

رمی که روش هست هم جی اسکیل 2400 مدل AEGIS هست ۴ گیگ

کارت گرافیک هم ندارم

درود

میتونید دو ماژول از این مدل بردارید در QVL بردتون هم هست و در فرکانس 2666 روی بردتون تست شده :

https://www.digikala.com/product/dkp-2521327/رم-دسکتاپ-ddr4-تک-کاناله-3000-مگاهرتز-cl15-میکرون-مدل-ballistix-sport-ظرفیت-8-گیگابایت#/tab-params

مدل زیر از برند تیم رو هم میتونید بردارید، قیمت مناسب تر و گارانتی ترابایت:

https://www.digikala.com/product/dkp-2011830/رم-کامپیوتر-ddr4-تک-کاناله-3200-مگاهرتز-cl16-تیم-گروپ-مدل-vulcan-z-gaming-ظرفیت-8-گیگابایت

لینک به دیدگاه

برند رم اهمیت خاصی نداره چون چیپ همه رم ها با کیفیتن و اکثرشون سامسونگه

پس اگر محدودیت بودجه دارین یه مدل ارزون بخرین ولی با فرکانس و تاخیر خوب

ولی اگر واقعا دنبال بهترین برند هستین کورسیر و جی اسکیل یه سر و گردن از بقیه بالاترن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...