رفتن به مطلب

انتخاب کارت گرافیک مناسب 64 bit

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من برای مادربورد g41mt s2 rev 1.3 یک کارت گرافیک خوب میخاستم لطفا یک کارت گرافیک مناسب با حجم ۱گیگ برای بازی های نیمه سنگین پیشنهاد بدید که مشخصاتش pcie x16 ورژن ۲ رابط اتصال هم ۶۴ بیت یا ۳۲ بیت باشه اگه کارت گرافیکی با همچین مشخصاتی دارین و میخاین بفروشین مدل و قیمتتون با شمارتونو بنویسید (اگه در حد بازی های نیمه سنگین هم نباشه اشکالی نداره فقط جومانجی رو ۳۲ فریم یا بیشتر بده)

اگر هم کارتی سراغ دارید مدلشو بگید

در بعضی مواقع رندرینگ دارم با نرم افزار flash cs5 و اوتو کد کار میکنم بازی هایی هم در حد کال آف دیوتی جنگ مدرن و اساسین کرید ۱ بازی میکنم.

اگر حافظه ۲ گیگ هم باشه خوبه.

ویرایش شده توسط amir ali
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام ،چقد پول داری برا کارت؟

حدودا ۵۰۰ هزار تومان

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir ali گفته است :

حدودا ۵۰۰ هزار تومان

خیلی کمه،بنظرم نخری با این پول بهتره ،اون چیزی که میخای درنمیاد

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

خیلی کمه،بنظرم نخری با این پول بهتره ،اون چیزی که میخای درنمیاد

یه کارت پیدا کردم 

Palit GT710 1GB DDR3 

نظرت درباره این کارت چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir ali گفته است :

یه کارت پیدا کردم 

Palit GT710 1GB DDR3 

نظرت درباره این کارت چیه؟

قبلا gt 610 رو داشتم که فرقی با این نمیکنه،شبا زیر پتو از غصه بی فریمی گریه میکردم

هیچ فرقی با گراف داخلی پردازنده نداره

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

قبلا gt 610 رو داشتم که فرقی با این نمیکنه،شبا زیر پتو از غصه بی فریمی گریه میکردم

هیچ فرقی با گراف داخلی پردازنده نداره

برای انتخاب یه کارت که بتونی فریم خوبی ازش بگیری باید به چه مشخصه هایی نگاه کنی؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، amir ali گفته است :

برای انتخاب یه کارت که بتونی فریم خوبی ازش بگیری باید به چه مشخصه هایی نگاه کنی؟

مقدار فریمی که تو یه بازی میده مهم ترینشه،بعدش مقدار vram یا همون حافظش

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir ali گفته است :

سلام

توی GPU-Z یه سری مشخصات کلی وجود داره .

به طور کلی :

1. لیتوگرافی : که با نانومتر نشون داده میشه و هرچی پایینتر بهتر . صد البته الان از نظر نانومتر کارت 5500 از کارت 2080Ti وضع بهتری داره اما 2080Ti  سریعتره .

2. تعداد سایه زن : این مورد هرچی بالاتر باشه بهتره . بازهم کارتی مثل فیوری X از 5700 سایه زن بیشتری داره اما 5700 قویتره !

3. مقدار ، سرعت ، باس و نوع مموری : مموری اگر از نوع GDDR باشه هرچی جدیدتر بهتر . مثلا الان سریعترین نوعش GDDR6 هستش . از GDDR بهتر میشه HBM که به طور محدود در سری فیوری و ناوی دیده میشه . صد البته HBM هم دارای نسل هستش و در کارتهای متفاوت سرعت متفاوتی هم داره و قرار نیست هر HBM ی از هر GDDRی بهتر باشه ! . چنانچه مموری GDDR6 از HDM2 جدیدتره . البته مموری HBM3 در راهه .

سرعت و ... هم هرچی بالاتر بهتر .

4. فرکانس : این هرچی بالاتر باشه بهتره . بازهم بستگی به نوع GPU داره .

5. سال ساخت پردازنده و ....

نکته بسیار مهم اینه که این اعداد رو وقتی مقایسه کنید که کارتهای مورد نظرتون از یک نسل باشن . مثلا در سری RX 500 هرچی تعداد سایه زن بیشتر باشه قدرت هم بیشتر ، اما قرار نیست تعداد سایه زن رو بین کارتهای سری RX 500 و RX 5000  یا RTX 2000 مقایسه کنیم .

حالا من چندتا کارت رو مقایسه می کنم تا بهتر شما رو راهنمایی کنم .

در مقایسه کارت 5600XT و 5700XT :

چون هر دو از یک نسل هستند سال تولید یکسان و لیتوگرافی مشابه دارن ( البته در اکثر موارد کارتهای یک سری لیتوگرافی مشابه دارن ) تعداد سایه زن مهمه و همون طور که از اسمشون پیداس کارت 5700XT قویتره و تعداد سایه زن بیشتری داره .

مقدار سایه زن 5700XT برابر با 2560 عدد

مقدار سایه زن 5600XT برابر با 2304 عدد

هر دو مموری GDDR6 دارن اما 5700XT مموری سریعتر و بیشتری داره .

مقدار مموری 5700XT برابر با 8 گیگ ، باس 256 بیت و سرعت 448 گیگ بر ثانیه .

مقدار مموری 5600XT برابر با 6 گیگ ، باس 192 بیت و سرعت 288 گیگ بر ثانیه .

مقدار فرکانس 5700XT از 5600XT بیشتره .

حالا مقایسه 5700XT با فیوری X :

کارت 5700XT ساخته سال 2019 با فناوری 7 نانومتره .

کارت فیوری X ساخته سال 2015 با فناوری 28 نانومتره .

مقدار سایه زن فیوری X به 4096 میرسه و از 4 گیگ مموری HBM با باس 4096 بیتی با سرعت 512 گیگ بر ثانیه بهره می بره .

فرکانس GPU در فیوری X به 1050 مگاهتز میرسه در حالی که این مقدار در 5700XT در حالت پایه برابر با 1605 و در حالت بوست به 1905 مگاهتز میرسه .

حالا بین این دو کارت فیوری X سایه زن بیشتر و مموری سریعتر داره در عوض 5700XT فناوری پیشرفته تر ، لیتوگرافی کوچکتر . مموری بیشتر و فرکانس بالاتر داره .

اما به طور کلی 5700XT از فیوری X بسیار سریعتره .

همون طور که می بینید مقایسه کارتها صرفا با مراجعه به مشخصه هاشون فایده چندانی نداره مگر این که کارتها از یک نسل باشن پس در مجموع بهترین کار مراجعه به بنچمارک ها هستش .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 14 اردیبهشت 1399 در 18:36، big VULTURE گفته است :

سلام

به طور کلی :

1. لیتوگرافی : که با نانومتر نشون داده میشه و هرچی پایینتر بهتر . صد البته الان از نظر نانومتر کارت 5500 از کارت 2080Ti وضع بهتری داره اما 2080Ti  سریعتره .

2. تعداد سایه زن : این مورد هرچی بالاتر باشه بهتره . بازهم کارتی مثل فیوری X از 5700 سایه زن بیشتری داره اما 5700 قویتره !

3. مقدار ، سرعت ، باس و نوع مموری : مموری اگر از نوع GDDR باشه هرچی جدیدتر بهتر . مثلا الان سریعترین نوعش GDDR6 هستش . از GDDR بهتر میشه HBM که به طور محدود در سری فیوری و ناوی دیده میشه . صد البته HBM هم دارای نسل هستش و در کارتهای متفاوت سرعت متفاوتی هم داره و قرار نیست هر HBM ی از هر GDDRی بهتر باشه ! . چنانچه مموری GDDR6 از HDM2 جدیدتره . البته مموری HBM3 در راهه .

نکته بسیار مهم اینه که این اعداد رو وقتی مقایسه کنید که کارتهای مورد نظرتون از یک نسل باشن . مثلا در سری RX 500 هرچی تعداد سایه زن بیشتر باشه قدرت هم بیشتر ، اما قرار نیست تعداد سایه زن رو بین کارتهای سری RX 500 و RX 5000  یا RTX 2000 مقایسه کنیم .

چون هر دو از یک نسل هستند سال تولید یکسان و لیتوگرافی مشابه دارن ( البته در اکثر موارد کارتهای یک سری لیتوگرافی مشابه دارن ) تعداد سایه زن مهمه و همون طور که از اسمشون پیداس کارت 5700XT قویتره و تعداد سایه زن بیشتری داره .

مقدار سایه زن فیوری X به 4096 میرسه و از 4 گیگ مموری HBM با باس 4096 بیتی با سرعت 512 گیگ بر ثانیه بهره می بره .

فرکانس GPU در فیوری X به 1050 مگاهتز میرسه در حالی که این مقدار در 5700XT در حالت پایه برابر با 1605 و در حالت بوست به 1905 مگاهتز میرسه .

حالا بین این دو کارت فیوری X سایه زن بیشتر و مموری سریعتر داره در عوض 5700XT فناوری پیشرفته تر ، لیتوگرافی کوچکتر . مموری بیشتر و فرکانس بالاتر داره .

همون طور که می بینید مقایسه کارتها صرفا با مراجعه به مشخصه هاشون فایده چندانی نداره مگر این که کارتها از یک نسل باشن پس در مجموع بهترین کار مراجعه به بنچمارک ها هستش .

ممنونم بابت راهنماییت

حالا مقدار سایه زن همون نرمافزار های directX یا openGL یا openAL هست یا نه اینا فقط نرمافزار های جانبی مثل درایور هستن؟

اگه بیشتر درباره سایه زن توضیح بدی ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در در 14 اردیبهشت 1399 در 18:36، big VULTURE گفته است :

سلام

به طور کلی :

الان بین دو کارت گرافیک

gt 620 2gb ddr3

gt 630 silent 2gb ddr3

به نظرت کدوم بهتره برای بازی مثلا برای gta v با تنظیمات low یا the wicher 2 با تنظیمات medium؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amir ali گفته است :

الان بین دو کارت گرافیک

gt 620 2gb ddr3

gt 630 silent 2gb ddr3

به نظرت کدوم بهتره برای بازی مثلا برای gta v با تنظیمات low یا the wicher 2 با تنظیمات medium؟

در مقایسه بین 5700 و 5600 نوشتم :

خب هر دو کارت مورد نظر شما از نسل GT 600 هستند  . اسم کارتها  نشون دهنده اینه که 630 می بایست  از 620 قدرت بیشتری داشته باشه .

با مراجعه به مشخصات دو کارت هم مشخص میشه NVIDIA GeForce GT 630 از GT 620 حدود 15 درصد سریعتره و مموری بهتر و فرکانس بالاتری داره . البته این دو کارت قدیمی هستند و حتی در زمان خودشون هم کارتهای پایین رده به حساب می اومدن از این جهت تفاوت عملکرد این کارتهای در بازی های فعلی عملا 0 هستش .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، amir ali گفته است :

الان بین دو کارت گرافیک

gt 620 2gb ddr3

gt 630 silent 2gb ddr3

من خودم gt630 دارم.تا بازی بتل 1 با پایینترین کیفیت و روزولوشن 1600*900کشید بعدش هیچ بازی نکشید.من دارم واسه csgoو کمی gtv انلاین با کیفیت پایین (همین روزلوشن که اشاره کردم)  میشه استفاده کرد.ولی اگر خریدی فک بازی جدید اصلا نکن.برای بازی های  قدیمی  3-4سال پیش با کیفیت پایین میشه ولی جدیدا نه

به نظر من بوجه رو بیشتر کن کارت بهتر بخر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

اگه بازی میکنید درباره سیستمتون و بازی هایی که میکنین بگید توچه تنظیماتی چه فریمی و ... 

هرچی که فکر میکنید مهمه که بدونیم حتما این تجربه ها خیلی بدرد اسمبل سیستم میخوره 

https://www.novinspot.com/cheap-pc-gaming/amp/

یه سری هم به این سایت بزنین 

درباره اسمبل سیستم گیمینگ ارزان هست

برای همکاری به این تاپیک مراجعه کنید⬇

ویرایش شده توسط amir ali
لینک به دیدگاه

https://meghdadit.com/product/68892/asus-rog-strix-rtx2080ti-o11g-gaming-graphics-card/کارت-گرافیک-ایسوس-مدل-راگ-استریکس-آر-تی-ایکس-2080-تی-آی-او11جی-گیمینگ-با-حافظه-11-گیگابایت/

https://www.amazon.com/ASUS-GeForce-Strix-GDDR6-Graphics/dp/B07HNMT91C/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=ASUS+ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING&qid=1590920890&sr=8-5

ببینید و در اعماق وجودتان درکی والا نفوذ کند که وقتی می گویند تحریم ها فرصت است یعنی چه!وقتی می گویند تحریم ها برکت و رحمت است یعنی چه!

یک کارت گرافیک با دلار سی و چهار هزار تومانی در این مملکت به فروش می رسد

و فکر نکنید فقط و فقط در جیب وارد کننده می رود

خیر

وارد کننده می تیغد

تعرفه های مختلف تیغ بر گردن ملت می نهد

خرده فروش نیز تیغش تیز است

این جاست که متوجه می شوید چرا هرچه وضعیت بدتر می شود صدا از کسی در نیامده و بلند نمی گردد

دهان آنان که باید،بسته و جیب آنان که باید، پر است

همین نیم ساعت پیش اخبار نشان می داد که چون ارز دولتی به دانه های روغن خوراکی وارداتی تعلق می گیرد  یک سری کارخانه روغن گیری کلزای داخلی را نمی خرند و اشاره شد که چند نفر محدود مسببش هستند

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

این که چیزی نیست(حالا دزدی گری های مقداد بماند!)

همینو از ایگرد بخوای بخری دلاری ۵۱ هزار تومن میده!

۱ دلار=۵۱۰۰۰۰ ریال

فقط یه سوال؟

آیندگان در مورد ما چی میگن؟میگن نسل جزغاله؟

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Xen گفته است :

این که چیزی نیست(حالا دزدی گری های مقداد بماند!)

همینو از ایگرد بخوای بخری دلاری ۵۱ هزار تومن میده!

۱ دلار=۵۱۰۰۰۰ ریال

فقط یه سوال؟

آیندگان در مورد ما چی میگن؟میگن نسل جزغاله؟

البته بنده هم منظور خاصی در ارائه لینک نداشته و از روش و منش مقداد آگاه نبوده و نیستم و صرفا جهت اعلام و نشان دادن قیمت در ایران این لینک را فرستاده ام

ولی در مورد ایگرد فکر کنم که شما اشتباه می فرمایید

بطور مثال این کارت 

https://www.amazon.com/dp/B07V6MCP84?psc=1

کمتر از سی و پنج میلیون تومان به فروش می رسد

https://egerd.com/p/B07V6MCP84

در حالی که همیشه باید خرید تکی از آمازون و آن هم در کشوری مثل ایران بسیار گران تر از خرید از بازار تمام شود ولی حال می بینیم که برعکس شده که نشان دهنده این است که سیستم توزیع و دلالی اصلی و مرجع کشور دچار چه فساد گسترده و به اصطلاح بچاپ بچاپی ست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

https://meghdadit.com/product/68892/asus-rog-strix-rtx2080ti-o11g-gaming-graphics-card/کارت-گرافیک-ایسوس-مدل-راگ-استریکس-آر-تی-ایکس-2080-تی-آی-او11جی-گیمینگ-با-حافظه-11-گیگابایت/

https://www.amazon.com/ASUS-GeForce-Strix-GDDR6-Graphics/dp/B07HNMT91C/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=ASUS+ROG-STRIX-RTX2080TI-O11G-GAMING&qid=1590920890&sr=8-5

ببینید و در اعماق وجودتان درکی والا نفوذ کند که وقتی می گویند تحریم ها فرصت است یعنی چه!وقتی می گویند تحریم ها برکت و رحمت است یعنی چه!

و فکر نکنید فقط و فقط در جیب وارد کننده می رود

خیر

وارد کننده می تیغد

تعرفه های مختلف تیغ بر گردن ملت می نهد

خرده فروش نیز تیغش تیز است

این جاست که متوجه می شوید چرا هرچه وضعیت بدتر می شود صدا از کسی در نیامده و بلند نمی گردد

دهان آنان که باید،بسته و جیب آنان که باید، پر است

همین نیم ساعت پیش اخبار نشان می داد که چون ارز دولتی به دانه های روغن خوراکی وارداتی تعلق می گیرد  یک سری کارخانه روغن گیری کلزای داخلی را نمی خرند و اشاره شد که چند نفر محدود مسببش هستند

جسارتا متوجه هستید که اون قیمت حدود 1500 دلاری، دست دوم هست!؟

از 3 تا فروشنده اکبند این گرافیک هست که قیمت تا 1750 تا 3250 دلار قیمت خورده!(دلیل این اختلاف قیمت رو نمیدونم)

درضمن فقط قیمت خود گرافیک نیست که!

تحریم هستیم و انتقال پول خودش یک سری هزینه ها داره!

بعد خرید دور زدن تحریم و وارد کردن محصولات به کشور خودش کلی هزینه داره که شامل ارسال به چند کشور واسطه هم شاملش میشه)

حالا بعد همه اینا، وقتی وارد کشور شد، شرکت وارد کننده نمیتونه روی خدمات گارانتی تولید کننده حساب کنه و باید خودش هزینه گارانتی رو هم اعمال کنه!

همه اینا بکنار، وسط این کار تو هر مرحله ای ، مشکلی پیش بیاد، کل سرمایه میپره! باید هزینه این ریسک رو هم در نظر بگیره!

وقتی هم همه اینا انجام شد، چندین ماه طول میکشه از کمرگ ترخیص بشه و فروش بره و ... که باید هزینه خواب سرمایه هم حساب بشه!

شما خیلی راحت و سطحی دارید نظر میدید، ولی اگه این همه سود داشت و یک شبه سرمایه دو برابر میشد، مطمعن باشید تا الان 5 هزار تا شرکت اقدام ب واردات کرده بودن.

ویرایش شده توسط babak1388
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

البته بنده هم منظور خاصی در ارائه لینک نداشته و از روش و منش مقداد آگاه نبوده و نیستم و صرفا جهت اعلام و نشان دادن قیمت در ایران این لینک را فرستاده ام

ولی در مورد ایگرد فکر کنم که شما اشتباه می فرمایید

بطور مثال این کارت 

https://www.amazon.com/dp/B07V6MCP84?psc=1

کمتر از سی و پنج میلیون تومان به فروش می رسد

در حالی که همیشه باید خرید تکی از آمازون و آن هم در کشوری مثل ایران بسیار گران تر از خرید از بازار تمام شود ولی حال می بینیم که برعکس شده که نشان دهنده این است که سیستم توزیع و دلالی اصلی و مرجع کشور دچار چه فساد گسترده و به اصطلاح بچاپ بچاپی ست

آره، بعضی مواقع به صرفه تره ولی خب برای بعضی چیزا دقیقاً قیمت حمل و نقل با پول خود کالا برابر میشه،

راستی این هم لینک همون کارتی که قرار دادید در ایگرد

https://egerd.com/p/B07HNMT91C/US

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

جسارتا متوجه هستید که اون قیمت حدود 1500 دلاری، دست دوم هست!؟

از 3 تا فروشنده اکبند این گرافیک هست که قیمت تا 1750 تا 3250 دلار قیمت خورده!(دلیل این اختلاف قیمت رو نمیدونم)

درضمن فقط قیمت خود گرافیک نیست که!

تحریم هستیم و انتقال پول خودش یک سری هزینه ها داره!

بعد خرید دور زدن تحریم و وارد کردن محصولات به کشور خودش کلی هزینه داره که شامل ارسال به چند کشور واسطه هم شاملش میشه)

حالا بعد همه اینا، وقتی وارد کشور شد، شرکت وارد کننده نمیتونه روی خدمات گارانتی تولید کننده حساب کنه و باید خودش هزینه گارانتی رو هم اعمال کنه!

همه اینا بکنار، وسط این کار تو هر مرحله ای ، مشکلی پیش بیاد، کل سرمایه میپره! باید هزینه این ریسک رو هم در نظر بگیره!

وقتی هم همه اینا انجام شد، چندین ماه طول میکشه از کمرگ ترخیص بشه و فروش بره و ... که باید هزینه خواب سرمایه هم حساب بشه!

شما خیلی راحت و سطحی دارید نظر میدید، ولی اگه این همه سود داشت و یک شبه سرمایه دو برابر میشد، مطمعن باشید تا الان 5 هزار تا شرکت اقدام ب واردات کرده بودن.

بله از نظر قیمت این محصول حق با شماست و من چون فکر می کردم محدوده قیمتی این کارت همین مقدار است اصلا توجهی به آن چه شما فرمودید،نکردم

این مدل ظاهرا قیمت های به اصطلاح پرت زیاد دارد

ولی این مدل را ببینید

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B07GJ3ZD69/ref=olp_page_2?ie=UTF8&f_new=true&startIndex=10

بازه قیمتی این کارت معمولا همین است(حالا یکی دو تایی هم قیمتی پرت داده اند که آن هم ظاهرا داستان همین دی جی کالای خودمان است ولی میانگین قیمتی بین همان هزار و چهارصد الی هزار و ششصد است)

از طرفی این لینک را مشاهده بفرمایید

و قیمت دلاری اش را هم چک کنید

مدل های دیگر را هم ببینید

با بقیه صحبت هایتان کاملا مخالف هستم

سایتی مثل ایگرد(که البته شنیده ام در بین هم صنفی ها  تازه گران هم حساب می کند)کارت هزار و پانصد دلاری را سی و چهار میلیون می فروشد!

واضح و مبرهن است که خرید یک قطعه و کالا بصورت جزئی گران تر از خرید کلی و عمده اش در می آید!از طرفی کرایه حمل و نقل اش هم بیشتر است!گمرک هم که می خورد!وارداتش اگر برای عرضه کننده اصلی در ایران سخت باشد برای خرده فروش که شکستن شاخ غول است!به دلیل تحریم انتقال پول برای خرده فروش هزینه اش بیشتر است تا عمده فروش!هر آن چه گفتید برای خرده خر و خرده فروش هزینه بالاتری دارد!پس تمام آن چه به آن اشاره کردید بهانه است نه دلیل!

چند سال پیش که قیمت دلار ثبات داشته و نمایندگان رسمی هم به فروش می رساندند کم از این وضعیت نبود!یادمان نرفته کارت گرافیک از برندی مثل ایسوز آن زمان که دلار زیر چهار هزار تومان بود حتی با دلار بالای شش هزار تومان نیز به ملت انداخته می شد

باز برندی مثل ام اس آی بهتر بوده و با دلار چهار و خورده ای الی پنج تومان به فروش می رسید که آن را هم مدیون انصاف بیشتر شرکت گرین بودیم

در ضمن واردات مثل بقالی و سوپر مارکت زدن نیست که شما تا اراده کنید راه بی افتد و معمولا مافیا در تمام زمینه های واردات و صادرات نقش پر رنگی دارد

همین دانه کلزا را ببینید که مثال آوردم و در همین صدا و سیمای ایران اهل فن و در کارش اعتراف می کرد که وارداتش دست چند نفر(از ما بهتران) است

در 2 ساعت قبل، Xen گفته است :

آره، بعضی مواقع به صرفه تره ولی خب برای بعضی چیزا دقیقاً قیمت حمل و نقل با پول خود کالا برابر میشه،

راستی این هم لینک همون کارتی که قرار دادید در ایگرد

https://egerd.com/p/B07HNMT91C/US

نه این کارت همانطور که هم فرومی عزیزمان اشاره کردند چند قیمت پرت دارد و ظاهرا ایگرد قیمت بالا را تبدیل کرده ولی بقیه محصولات اینطور نیستند و معمولا کالاهای با حجم کم و قیمت بالا در حال حاضر و به دلیل فساد گسترده در سیستم توزیع و فروش مرجع،در چنین سایت های واسطه ای بسیار ارزان تر خریداری می شوند

https://egerd.com/p/B07KD3GXJQ

بطور مثال این مدل را مشاهده بفرمایید

با دلار بیست و سه هزار تومانی به فروش می رسد

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

اینا همش حرف و بحث الکیه

اون چه مشخصه سیستم اقتصادی فعلی کشور دست دلالاس

دلال هم هرکاری دلش بخواد میکنه

پدر کشاورزو در میاره

پدر تولید کننده و صنعتو در میاره

تو واردات و بخصوص تو چنین شرایطی تا بتونه تو پاچه مردم میکنه

فرقی هم نداره خرده فروش و عمده فروش و وارد کننده اصلی همه از دم...

بهانه هم همیشه هست

تقاضا زیاد بشه میگن تقاضا زیاد شده قیمت رفته بالا

تقاضا کم بشه میگن صرف نداره واردات قیمت رفته بالا

تحریم و بی ثباتی ارزی باشه میگن معلوم نیست فردا چی بشه باز قیمت میره بالا

همه چی اوکی باشه میگن نه ما کلا تو شرایط خاصی هستیم و قیمت بالاس😂

هرکی هم از این دلالا دفاع کنه یا از خودشونه یا کلا تو باغ نیست

کتاب نیم قرن خاطره وتجربه رو اگر نسخه اصلیشو پیدا کردید حتما بخونید تا بفهمید تو این مملکت چه خبره و چه بلاها که به سرمون آوردن

نویسندشم عزت الله سحابی

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

بله از نظر قیمت این محصول حق با شماست و من چون فکر می کردم محدوده قیمتی این کارت همین مقدار است اصلا توجهی به آن چه شما فرمودید،نکردم

این مدل ظاهرا قیمت های به اصطلاح پرت زیاد دارد

ولی این مدل را ببینید

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B07GJ3ZD69/ref=olp_page_2?ie=UTF8&f_new=true&startIndex=10

بازه قیمتی این کارت معمولا همین است(حالا یکی دو تایی هم قیمتی پرت داده اند که آن هم ظاهرا داستان همین دی جی کالای خودمان است ولی میانگین قیمتی بین همان هزار و چهارصد الی هزار و ششصد است)

از طرفی این لینک را مشاهده بفرمایید

و قیمت دلاری اش را هم چک کنید

مدل های دیگر را هم ببینید

با بقیه صحبت هایتان کاملا مخالف هستم

سایتی مثل ایگرد(که البته شنیده ام در بین هم صنفی ها  تازه گران هم حساب می کند)کارت هزار و پانصد دلاری را سی و چهار میلیون می فروشد!

واضح و مبرهن است که خرید یک قطعه و کالا بصورت جزئی گران تر از خرید کلی و عمده اش در می آید!از طرفی کرایه حمل و نقل اش هم بیشتر است!گمرک هم که می خورد!وارداتش اگر برای عرضه کننده اصلی در ایران سخت باشد برای خرده فروش که شکستن شاخ غول است!به دلیل تحریم انتقال پول برای خرده فروش هزینه اش بیشتر است تا عمده فروش!هر آن چه گفتید برای خرده خر و خرده فروش هزینه بالاتری دارد!پس تمام آن چه به آن اشاره کردید بهانه است نه دلیل!

چند سال پیش که قیمت دلار ثبات داشته و نمایندگان رسمی هم به فروش می رساندند کم از این وضعیت نبود!یادمان نرفته کارت گرافیک از برندی مثل ایسوز آن زمان که دلار زیر چهار هزار تومان بود حتی با دلار بالای شش هزار تومان نیز به ملت انداخته می شد

باز برندی مثل ام اس آی بهتر بوده و با دلار چهار و خورده ای الی پنج تومان به فروش می رسید که آن را هم مدیون انصاف بیشتر شرکت گرین بودیم

در ضمن واردات مثل بقالی و سوپر مارکت زدن نیست که شما تا اراده کنید راه بی افتد و معمولا مافیا در تمام زمینه های واردات و صادرات نقش پر رنگی دارد

همین دانه کلزا را ببینید که مثال آوردم و در همین صدا و سیمای ایران اهل فن و در کارش اعتراف می کرد که وارداتش دست چند نفر(از ما بهتران) است

1: تو شرایط تحریم، انتقال 1500 دلار خیلی خیلی ساده تر از انتقال یک میلیون دلار هست. چون 1500 دلار توجه سیستم های نظارتی تحریم رو به خودش جلب نمیکنه ولی یک میلیون دلار رو همه متوجه میشن و حساب مبدا و مقصد و ... میرن رو هوا!

2: انتقال یک کارت گرافیک از خارج ، در مقابل انتقال 600~700 تا گرافیک، مثل شوخی هست! شما هزینه ارسال به کشور های واسطه و پول هایی که واسطه ها میگیرن تا تحریم رو دور بزنن رو هم باید حساب کنی! در حالی که تو خرید تکی یا نیازی به ارسال به کشور واسطه نیست، یا هم باشه، هزینه آنچنانی نداره

3:اون تکی که میاد، گارانتی داره!؟ خراب بشه، میتونید کسی رو در داخل کشور پیدا کنید که بهتون خدمات بده؟ این خدمات و تعویض کردن هزینه نداره!؟ اون کارمندی که نشسته تو اون مرکز خدمات، حقوق نمیگیره!؟

4: شما براحتی میتونی خرید تکی قطعات رو انجام بدی! ولی آیا بعنوان یک شرکت ایرانی بری دم در کمپانی هایی مثل ایسوس و گیگا و ام اس ای و ... بگی من 1000 تا گرافیک میخوام، اجازه میدن وارد شرکت بشی؟!؟

تا اسم ایران رو میشنون، تلفن رو قطع میکنن!

اقتصاد به این سادگی نیست که شما قیمت دلاری رو ضرب در ارزش هر دلار کنی و نتیجه بگیری که کلاه بداری میکنن!

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، babak1388 گفته است :

1: تو شرایط تحریم، انتقال 1500 دلار خیلی خیلی ساده تر از انتقال یک میلیون دلار هست. چون 1500 دلار توجه سیستم های نظارتی تحریم رو به خودش جلب نمیکنه ولی یک میلیون دلار رو همه متوجه میشن و حساب مبدا و مقصد و ... میرن رو هوا!

2: انتقال یک کارت گرافیک از خارج ، در مقابل انتقال 600~700 تا گرافیک، مثل شوخی هست! شما هزینه ارسال به کشور های واسطه و پول هایی که واسطه ها میگیرن تا تحریم رو دور بزنن رو هم باید حساب کنی! در حالی که تو خرید تکی یا نیازی به ارسال به کشور واسطه نیست، یا هم باشه، هزینه آنچنانی نداره

3:اون تکی که میاد، گارانتی داره!؟ خراب بشه، میتونید کسی رو در داخل کشور پیدا کنید که بهتون خدمات بده؟ این خدمات و تعویض کردن هزینه نداره!؟ اون کارمندی که نشسته تو اون مرکز خدمات، حقوق نمیگیره!؟

4: شما براحتی میتونی خرید تکی قطعات رو انجام بدی! ولی آیا بعنوان یک شرکت ایرانی بری دم در کمپانی هایی مثل ایسوس و گیگا و ام اس ای و ... بگی من 1000 تا گرافیک میخوام، اجازه میدن وارد شرکت بشی؟!؟

تا اسم ایران رو میشنون، تلفن رو قطع میکنن!

اقتصاد به این سادگی نیست که شما قیمت دلاری رو ضرب در ارزش هر دلار کنی و نتیجه بگیری که کلاه بداری میکنن!

این حرف های شما جانب دارانه است

چرا؟

چون در خرید کلی قیمت تمام شده پایین تر است

چرا این را محاسبه نکردید

مورد یک غلط است چون چند میلیون دلار اصلا حجم عظیم و بزرگی  پول نیست و تماما توسط صرافی ها نقل و انتقال داده می شود و هرچه مبلغ بیشتر باشد کارمزد کمتر است

مورد سه را همه شاهد هستیم که شرکت های گارنتی چطور خدمات می دهند!در همین فروم بگردید در مورد خوش نام های شان هم وضعیت مشخص است

ببخشید ولی مورد چهار بیشتر شبیه جوک است!ظاهرا شما نمی دانید که این ها به چه روش ها و چگونه خرید می کنند که می گویید اگر بروند در کمپانی ایسوز...

مورد دو هم در حالت خوشبینانه ناشی از عدم اطلاع کافی شماست!در واردات کالا با حجمی کم اگر ورود عمده به هر نحوی به صرفه نباشد کالا به اصطلاح چمدانی(نه اینکه حالا حتما بگذارند در چمدان بیاورند!نخیر یک اصطلاح است) وارد می شود حتی توسط واردکنندگان بزرگ!نمونه بارزش در بحث گوشی موبایل است که مشاهده کردیدم چه تعداد بالا و مبالغ هنگفتی توسط یک شخص یا وارد کننده به صورت چمدانی وارد شده است!پس این مورد هم بهانه ای بیش نیست!

شما مثلکه ما را سر کار گذاشته اید!در حال حاضر یخچال فریزر دو هزار و پانصد دلاری با گارانتی رسمی و معتبر (که البته  آن ها هم یک سری مدل و برندهاشان مثل همین قطعات کامپیوتری از شرکت مبدا خریداری نشده)در این مملکت به قیمت چهل میلیون تومان فروخته می شود بعد سر وارد کردن کارت گرافیک بسیار کم حجم و کم وزن تر و آن هم به تعداد بسیار کمتر مانده اند؟!

اصلا معلوم نیست شما از چه چیزی دفاع می کنید اگر خودتان دراین شبکه واردات و توزیع و فروش سهیم نیستید!

یک سایت یک کارت هزار و پانصد دلاری را با تمام هزینه های جانبی و ارسال و خرید تکی و گمرک و سود خود می دهد سی و چهار میلیون بعد...

فکر کردید طرف در خانه اش نشسته مستقیم سفارش داده و آمده درب منزلش؟می دانید چقدر باید بچرخد و دست به دست شود؟!

باز هم می گویم قبل از تمام این داستان ها بسته به انصاف شرکت وارد کننده و در زمانی که دلار زیر چهار هزار تومان بود یک شرکت قطعه را به حساب دلار چهار هزار و خورده ای می فروخت و یک شرکت به حساب دلار حتی بالاتر از شش و هفت هزار تومان!هر دو هم نمایندگی رسمی بوده و از شرکت اصلی خرید می کردند!لابد آن موقع هم ایسوز تحریم کرده بود مارا و خودمان خبر نداشتیم ولی ام اس آی سر آشتی داشت!

ما سرمان در حساب و کتاب است ولی ظاهرا این شما هستید که دیگران را ساده لوح فرض کرده اید

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...