رفتن به مطلب

نصب macOS Catalina بر روی Pc

hadi soleimanzadeh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام من میخوام macOS Catalina  رو به صورت کامل روی سیستم نصب کنم ( مجازی نه ) به صورت کامل

فایل رو از سافت 98 دانلود کردم به این لینک 

الان دنبال هر راهی میگردم که فلش رو بتونم بوتیبل کنم که بشه نصب کرد.

چه کنم 😐

پ.ن 1: امکان دسترسی به یک سیستم مک ندارنم.

پ.ن 2 : مشخصات سیستمم بر روی پروفایل کاربریم هست.

پ.ن 3 : با مشکلات همگام سازی نشدن درایو ها و... هآشنا هستم و راه حل هاش رو گیر آوردم.

پ.ن 4 : برنامه TransMac رو هم تست کردم و نشد به گفته سازنده برنامه وقتی از این برنامه استفاده بشه فلش فقط روی مک بوت میشه و رو پلتفرهای دیگه مثل Pc بوت نمیشه

ویرایش شده توسط hadi soleimanzadeh
لینک به دیدگاه

سلام

شما برای ساختن اینستالر بوتیبل مک او اس می تونید از این لینکی که براتون فرستادم استفاده کنید.توضیح خوبی داده و مورد یک تا ۹ اش رو می تونید استفاده کنید ولی باید خودتون فایل efi متناسب با بیلدتون ایجاد و کانفیگ کنید.

هکینتاش

ویرایش شده توسط veteranomid
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

سلام

شما برای ساختن اینستالر بوتیبل مک او اس می تونید از این لینکی که براتون فرستادم استفاده کنید.توضیح خوبی داده و مورد یک تا ۹ اش رو می تونید استفاده کنید ولی باید خودتون فایل efi متناسب با بیلدتون ایجاد و کانفیگ کنید.

هکینتاش

من مورد 3 رو نمیفهمم یعنی باید EFI مخصوص مین برد خودم رو بسازم ؟ اونخ چه جوری مدل مین بردم GIGABYTE GA-H97-Gaming 3 هستش

بعد مورد 4 میگه Clover Configurator for macOS رو دان کنم خب اینارو من دان میکنم چه جوری وارد فلش کنم، رو فلش که من فایل نصب سستم عامل رو با برنامه Transmac نصب کردم

این اموزش بری لپتاپ ساخته شده یه جاهایش باید مطالعه داشت فکر کنم

من زمانی که میخوام فلش ران بشه اینجا میمونه

photo_2020-05-04_02-07-07.jpg

به نظرم بهترین راه اینه به صورت مجازی طبق این آموزش این سایت هست باید نصب کنم و بعد اخرین نسخه رو از اپ استور بگیرم و فلش بوتیبل رو بسازم! به نظر شما میشه ؟

اگر میشه من تو این قسمتش گیر کردم بقیه قسمت هارو تونستم حل کنم

دانلود فایل‌های ایمیج macOS

VirtualBox Intel HFS Mojave 10.14.3

Google Drive

Mediafire

Code for VirtualBox

Virtualbox Intel APFS Mojave 10.14.3

Google Drive

Media Fire

Code for VirtualBox

VMware Player Intel APFS Mojave 10.14.3

Google Drive

Media Fire

فایل های ایمیج رو نتونستم پیدا کنم خرابه لینکاشون 

لینک به دیدگاه

یه نکته ای رو اول بهتون بگم کلا این کاری که قصدش رو دارین انجام بدین شدنی هست ولی لازمش اینه که بتونین مطالب مورد نیازتون رو از منابع پراکنده پیدا کنید چون هکینتاش واسه هر سخت افزاری می تونه متفاوت باشه تنظیماتش.

در مورد فایل efi باید بگم که بله بسته به مادربورد و قطعات اصلیتون تنظیمات و فایل های acpi و kext های مورد نیازتون فرق خواهد کرد.

برنامه clover configurator هم فقط روی مک او اس اجرا میشه این طرف واسه مراحل post install اون رو گفته دانلود کنید.

شما حتما باید فایل های efi مورد نیازتون رو توی پارتیشن جدایی که روی فلش بوتیبلتون ایجاد میشه بریزید وگرنه قابل بوت نخواهد بود.

هکینتاشم رو به همون روش لینکی که دادین ساختم بله به اون روش هم میشه.

به عنوان نکته آخر هم:

اینستالر ساختن مهم ترین نکته اش همین فولدر efi و کانفیگشه به نظرم فرومhttps://www.tonymacx86.com/forums/رو حتما سر بزنین با یک مقدار مطالعه دستتون میاد قضیه به طور کلی از چه قرار هست بعد سعی کنید تو همون فروم بیلد هکینتاشی که سخت افزار شبیه شما داره رو راهنمای نصب و کانفیگشو بخونین با مقداری آزمون و خطا نصب می کنید بعدش می شه مرحله post install  که باید سیستم رو با پچ ها و کانفیگ مناسب تا جای ممکن استیبل کنید.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

یه نکته ای رو اول بهتون بگم کلا این کاری که قصدش رو دارین انجام بدین شدنی هست ولی لازمش اینه که بتونین مطالب مورد نیازتون رو از منابع پراکنده پیدا کنید چون هکینتاش واسه هر سخت افزاری می تونه متفاوت باشه تنظیماتش.

در مورد فایل efi باید بگم که بله بسته به مادربورد و قطعات اصلیتون تنظیمات و فایل های acpi و kext های مورد نیازتون فرق خواهد کرد.

برنامه clover configurator هم فقط روی مک او اس اجرا میشه این طرف واسه مراحل post install اون رو گفته دانلود کنید.

شما حتما باید فایل های efi مورد نیازتون رو توی پارتیشن جدایی که روی فلش بوتیبلتون ایجاد میشه بریزید وگرنه قابل بوت نخواهد بود.

هکینتاشم رو به همون روش لینکی که دادین ساختم بله به اون روش هم میشه.

به عنوان نکته آخر هم:

اینستالر ساختن مهم ترین نکته اش همین فولدر efi و کانفیگشه به نظرم فرومhttps://www.tonymacx86.com/forums/رو حتما سر بزنین با یک مقدار مطالعه دستتون میاد قضیه به طور کلی از چه قرار هست بعد سعی کنید تو همون فروم بیلد هکینتاشی که سخت افزار شبیه شما داره رو راهنمای نصب و کانفیگشو بخونین با مقداری آزمون و خطا نصب می کنید بعدش می شه مرحله post install  که باید سیستم رو با پچ ها و کانفیگ مناسب تا جای ممکن استیبل کنید.

شاید خودت هم به این نتیجه رسیده باشی مسخره ترین کار ممکن تو دنیا و رو مخ ترین کار دنیا این کاره مگه میشه انقدر رو مخ و مضخرف خوب مثل ادم نصب بشو دیگ

و به نتیجه ای که شما گفتین هم رسیدم که باید از صد منبع مختلف فایل و مطلب نوت برداری کنم تا بتونم موفق بشم

و نکته در رابطه با نصب مجازی و فلش بوتیبل کردنش من اون روش رو اومدم برم جلو ولی به بن بست رسیدم به خاطر فایل های ایمج mac os چون لینک های تو اون سایت خرابه از جای دیگ هم نتونستم پیدا کنم چ کنمش

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

مضخرف خوب مثل ادم نصب بشو دیگ

سیستم عامل مک مخصوص دیوایس های خود شرکته، بدون نسخه به اصطلاح هکینتاش امکان نصب نسخه خام وجود نداره تازه روی بعضی پردازنده ها هم جواب میداد یادمه

رایزن هم فک نکنم پشتیبانی کنه 

کلا ردپایی نیست شما جا پاش بزارید و مسیرو طی کنید بعد نصب هم ممکنه مشکلات دیگه وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

سیستم عامل مک مخصوص دیوایس های خود شرکته، بدون نسخه به اصطلاح هکینتاش امکان نصب نسخه خام وجود نداره تازه روی بعضی پردازنده ها هم جواب میداد یادمه

کلا ردپایی نیست شما جا پاش بزارید و مسیرو طی کنید بعد نصب هم ممکنه مشکلات دیگه وجود داشته باشه

دیگه گذشت اون زمون

میشه ولی دهنت سرویس میشه تا بشه

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، hadi soleimanzadeh گفته است :

شاید خودت هم به این نتیجه رسیده باشی مسخره ترین کار ممکن تو دنیا و رو مخ ترین کار دنیا این کاره مگه میشه انقدر رو مخ و مضخرف خوب مثل ادم نصب بشو دیگ

و به نتیجه ای که شما گفتین هم رسیدم که باید از صد منبع مختلف فایل و مطلب نوت برداری کنم تا بتونم موفق بشم

و نکته در رابطه با نصب مجازی و فلش بوتیبل کردنش من اون روش رو اومدم برم جلو ولی به بن بست رسیدم به خاطر فایل های ایمج mac os چون لینک های تو اون سایت خرابه از جای دیگ هم نتونستم پیدا کنم چ کنمش

من واسه موهاوی از اون لینکا دو بار دانلود کردم ولی اگه الان مشکل داره این لینک هم سایت بسیار خوبیه من از ایمیج هاش استفاده کردم از آموزش هاش هم می تونین استفاده کنید.

در 9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

کار شدنی هست و استیبل کردن کاملش هم کاملا ممکنه ولی یه احتمال کمی وجود داره واسه بعضی سخت افزار ها نشه به درجه استبیلیتی ۱۰۰٪ رسید ولی در اغلب موارد با آگاهی و تلاش کافی میشه نتیجه خوبی گرفت من خودم این پیام رو از سیستم دوال بوت آرچ-او اس ایکس دارم تایپ می کنم که ۱۰۰٪ استیبل هست و فقط کارد ریدر و وایفای کار نمی کنه که اولی رو نیاز ندارم و دومی چون اینتل هست درایور نداره واسه او اس ایکس و من با دانگل وصل میشم که اگه ۲۰ دلار سفارش بدم می تونم مدل برادکامش رو بندازم رو سیستم و وایفای هم بدون دانگل اوکی میشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

من واسه موهاوی از اون لینکا دو بار دانلود کردم ولی اگه الان مشکل داره این لینک هم سایت بسیار خوبیه من از ایمیج هاش استفاده کردم از آموزش هاش هم می تونین استفاده کنید.

کار شدنی هست و استیبل کردن کاملش هم کاملا ممکنه ولی یه احتمال کمی وجود داره واسه بعضی سخت افزار ها نشه به درجه استبیلیتی ۱۰۰٪ رسید ولی در اغلب موارد با آگاهی و تلاش کافی میشه نتیجه خوبی گرفت من خودم این پیام رو از سیستم دوال بوت آرچ-او اس ایکس دارم تایپ می کنم که ۱۰۰٪ استیبل هست و فقط کارد ریدر و وایفای کار نمی کنه که اولی رو نیاز ندارم و دومی چون اینتل هست درایور نداره واسه او اس ایکس و من با دانگل وصل میشم که اگه ۲۰ دلار سفارش بدم می تونم مدل برادکامش رو بندازم رو سیستم و وایفای هم بدون دانگل اوکی میشه.

دقیقا موضوع کارکردن درایور ها نیست بلکه مشکلاتی هست که از شبیه سازی و گول زدن سیستم امنیتی سیستم عامل میاد که ممکنه جایی اذیت کنه خیلی داستان داره منم کامل تسلط ندارم روش بخوام دلایل رو بگم 

راجب برنامه ها هم شما هرچی خواستی تونستی ران کنی روش؟ بعد کرک هم مفهومی نداره درسته؟ یعنی باید بخرید فکر کنم 🙂

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

دقیقا موضوع کارکردن درایور ها نیست بلکه مشکلاتی هست که از شبیه سازی و گول زدن سیستم امنیتی سیستم عامل میاد که ممکنه جایی اذیت کنه خیلی داستان داره منم کامل تسلط ندارم روش بخوام دلایل رو بگم 

راجب برنامه ها هم شما هرچی خواستی تونستی ران کنی روش؟ بعد کرک هم مفهومی نداره درسته؟ یعنی باید بخرید فکر کنم 🙂

بحث شبیه سازی اصلا مطرح نیست و با پچ هایی که هست می تونید کاملا وانیلا نصب کنید تنها موردی که هست شما همینجوری بدون اطلاع نباید او اس رو آپدیت کنید و باید صبر کنید مشکلاتش اولش شناسایی بشه راه حلها و پچهای جدید بیاد بعد آپدیت کنید.برنامه ها هم اتفاقا همه کرکیش موجوده ولی خب سایت های ایرانی خیلی فعال نیستند یه سایت ایرانی خوب بود که الان سرویسش رو پولی کرده.برنامه ها هم تاحالا یک مورد هم به مشکل نخوردم حتی اونایی که از خود اپ استور دانلود می کنم.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

شبیه سازی اصلا مطرح نیست

بحث شبیه سازی os منظورم نیست

یه لایه امنیتی که هست که در دستگاه های مک موجوده در قالب یه چیپ جداست فکر میکنم و اونو به صورت شبیه سازی اجرا میکننش... حالا بگذریم شاید این مشکلات رفع شده تا الان. 

پس مشکل برنامه ندارید خیلیم خوبه

از لحاظ هنگ و کرش و این چیزا چی؟ 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بحث شبیه سازی os منظورم نیست

یه لایه امنیتی که هست که در دستگاه های مک موجوده در قالب یه چیپ جداست فکر میکنم و اونو به صورت شبیه سازی اجرا میکننش... حالا بگذریم شاید این مشکلات رفع شده تا الان. 

پس مشکل برنامه ندارید خیلیم خوبه

از لحاظ هنگ و کرش و این چیزا چی؟ 

نه همونطور که گفتم همه چی بستگی به این داره که کانفیگ درست با پچهای مناسب ورژن او استون و سخت افزارتون داشته باشید.من حتی با یونیتی و ایکس کد خروجی نرم افزاری هم گرفتم که دلیل اینکه این بیلد رو ساختم هم همین بود و تو چندماهی که ازش استفاده می کنم هیچ کرش و هنگی نداشته  البته من هنوز روی آخرین ورژن موهاوی هستم و تصمیم برای آپگرید به کاتالینا نگرفتم و سیستم ۱۰۰٪‌استیبل هست.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

نه همونطور که گفتم همه چی بستگی به این داره که کانفیگ درست با پچهای مناسب ورژن او استون و سخت افزارتون داشته باشید.من حتی با یونیتی و ایکس کد خروجی نرم افزاری هم گرفتم که دلیل اینکه این بیلد رو ساختم هم همین بود و تو چندماهی که ازش استفاده می کنم هیچ کرش و هنگی نداشته  البته من هنوز روی آخرین ورژن موهاوی هستم و تصمیم برای آپگرید به کاتالینا نگرفتم و سیستم ۱۰۰٪‌استیبل هست.

بلخره با کلی بدختی تونستم hackintosh zone catalina رو نصب کنم و بالا بیارمش 

حالا مونده مرحله دانلود اورجینالش و بوتیبل کردن فلش با خود هکینتاش که نصب کردم

از اینجا به بعد مهمه 🤣

لینک به دیدگاه

من از این ینک کارت شبکم wifi م رو دانلود و نصب کردم ولی نمیاره شبکه های wifi رو چ کنم ؟

لینک به دیدگاه

اقا من موهام مثل دندونام سفید شد این چه مسخره بازیه اخه

میخوام فایل های kext رو نصب کنم نصب نمیشه بعد میگن باید kext utility رو نصب کنید دانلودش میکنم میریزم فلش بعد مایم نصبش کنم میبینم یه ممنوع زده روش که نصب نمیشه نسخه های مختلف هم دان کردم

یعنی چی آخه 😡

لینک به دیدگاه

در در 16 اردیبهشت 1399 در 01:16، hadi soleimanzadeh گفته است :

اقا من موهام مثل دندونام سفید شد این چه مسخره بازیه اخه

میخوام فایل های kext رو نصب کنم نصب نمیشه بعد میگن باید kext utility رو نصب کنید دانلودش میکنم میریزم فلش بعد مایم نصبش کنم میبینم یه ممنوع زده روش که نصب نمیشه نسخه های مختلف هم دان کردم

یعنی چی آخه 😡

فایل های kext رو تو ورژن های کاتالینا به بعد شما نباید داخل L/E بگذاریدشون و یا اصطلاحا نصبشون کنید و صرفا باید با کلاور یا اوپن بوت اینجکتشون کنید.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، veteranomid گفته است :

فایل های kext رو تو ورژن های کاتالینا به بعد شما نباید داخل L/E بگذاریدشون و یا اصطلاحا نصبشون کنید و صرفا باید با کلاور یا اوپن بوت اینجکتشون کنید.

انجام میدم اینکار رو ولی باز یه سری هاشون نصب نمیشه فعلا با kext utility کارم راه افتاده سیستم عامل چون هک شدس خیلی باگ داره

فعلا مشکل اصلیم درایو کارت شبکه وایرلسمه که مال من ورژن یکیه و فقط برای ورژن سه تو نت هست هر چی میگیردم نمیتونم یک رو پیدا کنم

سه رو هم نصب میکنم پیدا نمیکنه درایو کارت شبکه رو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...