رفتن به مطلب

روشن شدن سیستم بعد خاموش شدن و دوباره اتوماتیک روشن شدن؟

Omidzh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان.وقتی کلید روشن شدن کیس را میزنم کیس پس از چند ثانیه خاموش میشه و دوباره پس از چند ثانیه اتوماتیک روشن میشه و بوق می زنه و یک صفحه میاد مینویسه overclocking failed press F1 و من F1 را میزنم میرم تو Bios و load optimal settings را زده و save changes and exit را زده و سیستم بالا میاد و استفاده میکنم ولی رقتی خاموش میکنم بعد از چند ثانیه یا دوباره اتوماتیک روشن میشه یا اگرم نمیشه دفعه بعدی که روشن میکنم با همون مشکل قبل مواجه میشم یعنی overclocking failed.از طریق jumper و clear cmos هم اقدام کردم ولی بازم بعضی وقتا این طوری میشه.نمیدونم ولی انگار زمانی که چند وقت خاموش باشه بعد بخوای روشن کنی این طوری میشه.این اتفاق از زمانی میوفته که power را از فراسو به گرین تغییر دادم و الان 6 ماه هست که با این موضوع درگیرم البته طبق توضیحی که دادم همیشه این طور نمیشه.مشکل کجاست؟

امروز وقتی طبق روال همیشه کلید روشن را زدم خاموش شد و دیگه به صورت اتوماتیک روشن نشد و دیگه هر چی کلید روشن را زدم روشن نشد تا اینکه کابل پاور را کشیدم و دوباره زدم تا روشن شد ولی به صورت overclocking failed و دیگه ترسیدم و این تاپیک را زدم.خودم فکر میکنم از باتری مادربورد باشه.

لینک به دیدگاه

من هم دقیقا این مشکل رو دارم . مادربرد asus p8p67 هست. این مشکل مدتی هست که وجود داره ولی به دلیل مشغله زیادو با این مورد کنار اومدم. از دوستان عزیز ، کسی دلیل این مشکل رو میدونه و آیا راه حلی سراغ داره؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بایوس مادربرد رو آپدیت کردید؟

باتری رو هم عوض کنید.

مشکل ازمادربرد هست احتمالا.

لینک به دیدگاه

باتری سالمه . فکر کنم مشکل از بایوس باشه. به خاطره تنبلی آپدیت نکردم تا حالا :D

آپدیتش میکنم و نتیجه رو خبر میدهم. ;)

لینک به دیدگاه

منم همین مشکل رو داشتم . برای به خاطر درست نبدون timing رم بود . به صورت دستی وارد کردم درست شد . 99 در صد با اآپدیت بایوس حل میشه . اگه نشد احتمالا همونی هست که گفتم.

لینک به دیدگاه

منم دقیقا این مشکل را از زمانیکه سیستم را اور کردم دارم زمانیکه کابل برق سیستم را کامل از برق می کشم و می خوام سیستم را روشن کنم اول خاموش می شه بعد از 2-3 ثانیه روشن می شه.

البته اگر سیستم را shutdown کنم و بخوام دوباره روشن کنم چنین مشکلی ندارم. فقط زمانیکه سیستم را کامل از برق بیرون بکشم یا دکمه پاور را خاموش کنم.

قبلا یک پاور گرین 430 داشتم این مشکل بود الان هم که 535us گرفتم باز هم این مورد دیده می شه. ( البته فقط زمانی است که سیستم را اور می کنم)

با یوس هم با آخرین ورژن آپدیت کردم باز هم نشد.

لینک به دیدگاه

منم همین مشکل رو داشتم . برای به خاطر درست نبدون timing رم بود . به صورت دستی وارد کردم درست شد . 99 در صد با اآپدیت بایوس حل میشه . اگه نشد احتمالا همونی هست که گفتم.

این نکته رو هم که شما گفتید ، حتما باید تست کنم. من یک اورکلاک کوچولو انجام دادم . البته اینکا رو توسط نرم افزاری که در سی دی مادر برد بود انجام دادم (خودش به صورت اتوماتیک انجام میده) اما می دونم که این نرم افزار باگ هم داره و خیلی هم نمیشه روی این قضیه حساب کرد. برای همین این دلیل که شما گفتید خیلی منطقی هست.

:D

لینک به دیدگاه

منم دقیقا این مشکل را از زمانیکه سیستم را اور کردم دارم زمانیکه کابل برق سیستم را کامل از برق می کشم و می خوام سیستم را روشن کنم اول خاموش می شه بعد از 2-3 ثانیه روشن می شه.

البته اگر سیستم را shutdown کنم و بخوام دوباره روشن کنم چنین مشکلی ندارم. فقط زمانیکه سیستم را کامل از برق بیرون بکشم یا دکمه پاور را خاموش کنم.

قبلا یک پاور گرین 430 داشتم این مشکل بود الان هم که 535us گرفتم باز هم این مورد دیده می شه. ( البته فقط زمانی است که سیستم را اور می کنم)

با یوس هم با آخرین ورژن آپدیت کردم باز هم نشد.

حمن یک مشکل جالب تر هم داشتم .

وقتی shot down می کردم . چراغ های کیس و فن cpu روشن می موند ( در صورتیکه مونیتور خاموش میشد) برای اینکار مجبور بودم که کلید پاور رو چند ثانیه نگه دارم یا اینکه سیستم رو از برق بکشم.

وقتی هم که از برق میکشیدم، این مشکل رو در بوت شدن میدیدم.

البته بکبار ویندوز عوض کردم و مشکل خاموش نشدن سیستم حل شد. ^_^

نکته: جالبه که خیلی ها با این مشکل برخورد کردند ولی تا حالا مطرح نشده بود. :D :D

لینک به دیدگاه

حمن یک مشکل جالب تر هم داشتم .

وقتی shot down می کردم . چراغ های کیس و فن cpu روشن می موند ( در صورتیکه مونیتور خاموش میشد) برای اینکار مجبور بودم که کلید پاور رو چند ثانیه نگه دارم یا اینکه سیستم رو از برق بکشم.

وقتی هم که از برق میکشیدم، این مشکل رو در بوت شدن میدیدم.

البته بکبار ویندوز عوض کردم و مشکل خاموش نشدن سیستم حل شد. ^_^

نکته: جالبه که خیلی ها با این مشکل برخورد کردند ولی تا حالا مطرح نشده بود. :D :D

البته حس بدی من از این مشکل ندارم من یاد این ماشین های کاربراتی می اندازه که اول صبح باید یکی دو تا استارت بخورن تا روشن بشن

انگار تا سی پی یو گرم نشه راه نمی افته.. :D :D

لینک به دیدگاه

درسته برای خیلی ها رخ داده بود ولی بن ظر من همه برای این قضیه یک بهانه ای رو جور می کنن. مثلا وقتی برای من یک ثانیه روشن و خاموش می شد فکر می کردم داره سیستم برق رسانی رو چک می کنه که بعدش درست روشن بشه :D

لینک به دیدگاه

مشکل از اون اورکلاکی هست که خود مادربورد براتون انجام میده. برای اورکلاک همون روش دستی خیلی بهتر است!

دوستان ابتدا سیستم را دیفالت کنید سپس نتیجه را اطلاع دهید

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=11227&st=10

لینک به دیدگاه

البته حس بدی من از این مشکل ندارم من یاد این ماشین های کاربراتی می اندازه که اول صبح باید یکی دو تا استارت بخورن تا روشن بشن

انگار تا سی پی یو گرم نشه راه نمی افته.. :D :D

من هم کلا به این مشکل بی توجهم.

اما مشکل اینه که من کیس رو به زور گوشه اتاقم جا کردم. و صبح که می خواهم روشنش کنم، جای کافی برای حل دادنش ندارم. برای همین باید باتری به باتری کنم تا راه بیفته. :lol: ;)

لینک به دیدگاه

این مشکل در چند فروم خارجی هم هست و انجا گفته شده 1-از گزینه اورکلاک که درset up مادربورد هست استفاده نکنین

2-بایوس مادربورد اپدیت باید بشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.همان طور كه ذكر كردم من گزينه load optimal settings را كه مادربورد به حالت عادي ميرود را ميزنم و حتي clear CMOS هم انجام دادم و اصلا اوركلاكي انجام نميدم و مادربورد من يك مادربورد elitegroup سوكت 775 هست و آخرين bios مربوط به سال ٢٠٠٦ هست كه فكر ميكنم مال منم همونه و من از 6 سال پيش كه از اين سيستم استفاده ميكردم مشكلي نداشت تا اينكه تابستان پاورم را كه از ابتدا فراسو بود به يك پاور 485us گرين تغيير دادم و از ان وقت تا حالا اين مشكل را دارم.البته فكر ميكنم قبل از تعويض پاور يك بار اوركلاك انجام دادم كه با همين پيغام overclocking failed مواجه شدم و دوباره به حالت عادي كامپيوتر را برگرداندم و مشكلي ايجاد نشد.از دوستاني كه اين مشكل را دارند سوال دارم كه ايا پاور انها گرين هست؟منتظر راه حل هاي دوستان هستم با تشكر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حدسی که میشه زد اینه که شما وقتی با پاور فراسو که مطمئنا توان واقعی نیست و راندمان جالبی هم نداره سیستم رو اورکلاک کردید مین بوردتون آسیب دیده و از اون زمان این مشکل پابرجا هست.تنها راه اینه که از طریق آزمون و خطا به قطعه ی معیوب برسید.به نظر من اول یک پاور با کیفیتی که از سلامتش کاملا مطمئن هستید از دوستانتون قرض بگیرید و اگر باز مشکل پابرجا بود میشه گفت مشکل از مین بوردتون هست.البته هرچی باشه مربوط به بایوس میشه.احتمال داره با یکبار آپدیت صحیح بایوستون مشکل برطرف بشه.راستی فرمودید باطری مین رو عوض کردید؟

لینک به دیدگاه

جناب hex نه باتري را عوض نكردم.در مورد اون موضوع هم كه ميگيد ميخواستم اور انجام بدم كه كفتم اصلا نشد تازه يه اور خيلي جزيي بود كه مشكلي از طريق توان و اين ها ايجاد نمي شد و بعد از ان هم سيستم مشكلي نداشت و از زماني كه پاور عوض شد اين مشكل ايجاد شد و همين طور كه ميبينيد ديگر دوستان نيز با مين بورد هاي ديگه هم چنين مشكلي دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من وقتی سوکت 462 داشتم این اتفاق برام پیش اومد و فهمیدم که مشکل از بایاس مادربورد بوده .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز اگر با آپ دیت بایوس درست نشده مادربوردوتو بده به یه تعمیرکار بایوسشو عوض کنه و آپ دیتش کنه احتمالاً بایوست نیم سوز شده و نمی تونه عمل اور رو انجام بده به خاطر همین Fail میده .

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام من آپدیت p8p67 رو دارم که آپ کردم تو سایت http://uploadkon.ir/uploads/c59b66fbd0171312297d403d535545f1.zip میتونین استفاده کنین . زنده باد لیون (*)

لینک به دیدگاه

سلام من آپدیت p8p67 رو دارم که آپ کردم تو سایت http://uploadkon.ir/...03d535545f1.zip میتونین استفاده کنین . زنده باد لیون (*)

سلام

برای آپ آخرین ورژن بایوس به سایت ایسوس مراجعه کنید و با لینک مستقیم دانلود کنید سرعت سرورش هم بالاست و معمولا حجمش کمتر از 5 مگ هست.

مورد اول : دیگه که خیلی مهم هست در نسل DDR3 رم ها پس از اولین استفاده تمام مادر بورد ها یک ستینگ پیشفرض برای رم در نظر می گیرند وعلت این امر افزایش رنج و محدوده فرکانس در این نسل هست و شما باید بعد از اولین راه اندازی به تنظیمات بایوس رفته و طبق مشخصاتی که روی هلوگرام رم هست تنظیمات رو تغییر بدید

مورد دوم : در هنگام خرید رم حتما دفترچه مینبورد رو نگاه کنید وطبق اون رم بخرید .مثلا من اول یه جفت رم 1600 ADATA برای برد p8p67 deluxe خریدم که در دفترچه مادربورد نبود ، که یک بارم عوضش کردم ولی برد با تنظیمات هلوگرام رم مچ نشد و من رم ها رو به جایی که خریده بودم پس دادم و یک جوفت جی-اسکیل که تو دفتر چه بود خریدم

مثلا دیفالت مادبورد من رو تایمینگ 9-9-9-24 (اگه اشتباه نکم ) بود و فرکانس 1300 که با تغییرر تایمنگ و افزایش واتاژ که مهمترین بخشش هست تنظیمات به 8-8-8-24 و فرکانس 1600 در واتاژ1.5 ولت تغییر کرد تمام این تنظیمات روی هلوگرام رم ها هست که با نرم افزار ایسوس سویت هم که رو DVD مادبورد هست هم می شه تمام قابلیت های رم رو تو قسمت system information مشاهده کرد. توجه داشته باشید که فرکانس رو دستی تغییرر ندید و اون با تغییر ولتاژ و تایمینگ خود به خود تغییر می کنه.

برای مطمئن شدن از صحت حرف هام می تونید با گارانتی شرکت انفورماتیک گستر تماس بگیرید

ویرایش شده توسط Nikita
لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

سلام.من هم همین مشکل رو دارم منتها چون شرایط این رو ندارم که ببرم تعمیرات باهاش سر کردم لطفا یه راه چاره ای بیاندیشید میترسم مادر بردم بسوزه .تو نت خیلی گشتم و پستم درست کردم منتها به درد نخورد

من یه سیستم تازه بستم 
وقتی میخوام روشن کنم کلید پاور رو که میزنم کامپیوتر روشن میشه و سریع خاموش میشه و بعد 2 ثانیه دوباره روشن میشه و میره تو یه صفحه که باید حتما کلید f1 رو بزنی بره تو صفحه بایاس که ویندوز بالا بیاد البته بعضی وقتها خوب روشن میشه. ویندوز رو هم عوض کردم ولی مشکل هنوز هست
مشخصات سیستم هم 
cpu:intel i3 4130
min:asus h81-plus
ram:acspor 4g 1600
vga:gigabait 630 2g nvedia
w300 power:asus
راهایی که پیشنهاد دادن:
این عیب معمولا بایوس هست بعضی موقع هم هیچ راهی بجز پروگرام کردن بایوس نداره که حتما باید بایوس پروگرام بشه البته این ارور اف یک رو عرض می کنم روشن خاموش شدن که شما می تونی با اتصال دستی پاور رابندازی معلوم میشه اما اگه دقت کنی نزدیک به باطری CMOS روی مین برد دوتا پین آزاد وجود داره که نوشته کرال سیموس البته به انگلیسی نوشته کرال یعنی پاک کردن تنظیمات بایوس در اصل ریست کردن بایوس هست شما با این پیچ گوشتی این دوتا پایه رو بهم اتصال بدید و کلید روشن رو بزنید و احتمال اینکه سیستم روشن نشه اگه روشن شد که در حالت روشن دوتا پایه رو بهم اتصال بدید و دوباره خاموش کنید و اتصال پایه رو همچنان نگه دارید و روشن کنید باید سیستم روشن نشه که اتصال ول کنید سیستم روشن خواهد و تنظیمات بایوس کارخونه ای خواهد شد و با تعویض باتری CMOS احتمال رفتن ارور F1 زیاده اگه این ارور برطرف نشد باید ایسی بایوس پروگرام بشه و اونم کار هر کسی نیست خاموش روشن شدن رو با یه پاور دیگه می تونید تست بگیرید موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...