رفتن به مطلب

Blower بی خطر یا نه

Recommended Posts

سلام 

یکی از دوستان چند سال پیش یه تاپیک زده بود راجب این موضوع چون به نتیجه نرسید دوباره این تاپیک رو میزنم . 

من میخواستم برای گردگیری کیسم یه بلوور ارزون بگیرم ولی بعضی دوستان گفتن که خطر الکتریسیته ساکن داره و باید از مدل های مخصوص که استاندارد ETL داره استفاده کنیم که خب تو ایران من ندیدم. 

بعضی ها هم گفتن چند ساله استفاده میکنن و مشکلی ندیدن 

نظر شما چیه؟

و اینکه حین استفاده چه نکاتی باید رعایت بشه؟

ویرایش شده توسط SinaCh
لینک به دیدگاه

مشکلی نداره دوست عزیز بگیر و اصولی استفاده کن. یعنی وقتی میزنی نزار فن هات بچرخن به دو دلیل یک فن خراب میشه دو وقتی میچرخه برق تولید میکنه برمیگرده داخل مدار!

منم تا جایی که یادمه استفاده کردم مشکلی پیش نیامده. ولی اولا که نمیدونستم میزدم فن ها رو خراب میکردم این طوری(چون ثابت نگهشون نمیداشتم)

بگیر به تمیزی سلام کن :) 

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

مشکلی نداره دوست عزیز بگیر و اصولی استفاده کن. یعنی وقتی میزنی نزار فن هات بچرخن به دو دلیل یک فن خراب میشه دو وقتی میچرخه برق تولید میکنه برمیگرده داخل مدار!

منم تا جایی که یادمه استفاده کردم مشکلی پیش نیامده. ولی اولا که نمیدونستم میزدم فن ها رو خراب میکردم این طوری(چون ثابت نگهشون نمیداشتم)

بگیر به تمیزی سلام کن :) 

تشکر فقط باید تو چه فاصله ای نگهدارم و اینکه لازمه قطعات رو باز کنم ؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

خیر، خطر خاصی نداره. خود من دارم با یه موتور جاروبرقی قدیمی کار گردگیری رو انجام میدم :))) (موتور جاروبرقی از اینور مکش داره، از اونور پرتاب داره)

اینکه قطعات رو باز کنید یا نه، بستگی به میزان کثیفیشون داره، و همچنین اینکه چند وقت به چند وقت تمیز میکنید. اینکه شما ماهی، دو ماهی یه بادی به سیستم بگیرید نیازی به باز کردن قطعات نیست ولی اگه سیستم خیلی کثیفه، باز کنید و با حوصله باد بگیرید خیلی بهتره.

فاصله هم زیاد مطرح نیست ... از یه فاصله خیلی معمولی به مادربورد جواب میده، ولی وقتی که هیت سینکی رو باز میکنید (گرافیک، کولر پردازنده، رادیاتور) بهتره که نزدیک ببرید تا قشنگ تمیز بشن. البته هنگام تمیز کردن گرافیک، حتما با چسب نواری فنها رو مهار کنید، و به هیچ وجه با دست سعی در مهار فنها نکنید، که پره های فن، نشکنن چون فنهای گرافیک قویتر هستن نسبت به فن های عادی، و به جریان هوا، حساستر، و زیر باد بلوور همچین میچرخن که سعی کنید مهارشون کنید، فرار میکنن و میشکنن

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

هیچ مشکلی نداره خیالتون راحت

فاصله هم بستگی به قدرت بلوورتون داره به حدی باشه که به قطعات آسیب نزنه دیگه مثلا باعث چرخیدن فن ها با سرعت عجیب غریب نشه کافیه

کلا سخت نگیرین

لینک به دیدگاه

در رابطه با اینکه گفتین میگن الکتریسیته ساکن. مگه میخواید با  یه چیز پشمی یا چیزی بمالید روش که الکتریسیته ساکن ایجاد شه. دارید باد میزنید دیگه. من خودم با سشوار میزنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...