رفتن به مطلب

اولین بوت سیستم بعد اسمبل و مشکل نداشتن تصویر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

من امروز سیستمو اسمبل کردم و همچیو مطمعنم درست نصب کردم cpu ryzen 5 3400g هستش که گرافیک هم داره بهمین خاطر من فعلا گرافیک جداگانه تهیه نکردم امروز امدم برا بار اول روشن کنم ک ویندوز و اینارو نصب کنم دیدم سیستم روشن میشه رم ها اوکیه فن سی پی یو کار میکنه ولی مانیتور همینطوری چشمک میزنه بمعنی اینکه چیزی رو نشناخته باشه در ضمن مانیتورم ب گرافیک انبوردش وصل کردم ولی وقتی سعی میکنم روشن کنم کلا هیچ اتفاقی نمیافته سعی کردم گرافیک قدیمم رو هم بزارم روش و امتحان کردم ولی بازم همین مشکل رو داشتم کسی میدونه ممکنه اشکالش از کجا باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنید 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

سلام دوستان 

من امروز سیستمو اسمبل کردم و همچیو مطمعنم درست نصب کردم cpu ryzen 5 3400g هستش که گرافیک هم داره بهمین خاطر من فعلا گرافیک جداگانه تهیه نکردم امروز امدم برا بار اول روشن کنم ک ویندوز و اینارو نصب کنم دیدم سیستم روشن میشه رم ها اوکیه فن سی پی یو کار میکنه ولی مانیتور همینطوری چشمک میزنه بمعنی اینکه چیزی رو نشناخته باشه در ضمن مانیتورم ب گرافیک انبوردش وصل کردم ولی وقتی سعی میکنم روشن کنم کلا هیچ اتفاقی نمیافته سعی کردم گرافیک قدیمم رو هم بزارم روش و امتحان کردم ولی بازم همین مشکل رو داشتم کسی میدونه ممکنه اشکالش از کجا باشه ؟ ممنون میشم کمکم کنید 

سلام. فعلا با یه مانیتور دیگه تست کنین تا مطمئن شیم. بعد میریم مرحله بعد. مشخصات هم بدید بد نیست

ویرایش شده توسط PCG
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، PCG گفته است :

سلام. فعلا با یه مانیتور دیگه تست کنین تا مطمئن شیم. بعد میریم مرحله بعد. مشخصات هم بدید بد نیست

مانیتورم همین یه ساعت پیش رو سیستم قبلیم بود اوکیه مشکلی نداشت 

در ضمن پشت پین کارت گرافیکم یه چراغ نارنجی هست ک همش روشنه حتی وقتی سیستم خاموشه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

بایوس مادربرد آپدیت شده؟

اطلاعی ندارم من از کارتن دراوردم و اسمبل کردم خودم حدس زدم از این باشه، ممکنه مدل cpu رو شناسایی نکنه امکانش هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

اطلاعی ندارم من از کارتن دراوردم و اسمبل کردم خودم حدس زدم از این باشه، ممکنه مدل cpu رو شناسایی نکنه امکانش هست ؟ 

مین شما اگه غیر از b450 max و x570 هست نیاز به اپدیت بایوس دارید. 

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، zen گفته است :

مشکل همینه👆

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، zen گفته است :

asus prime b450m-A/CSM هستش 

پس باید حتما ببرم بیرون واسم اوکی کنن شما میگید ؟

لینک به دیدگاه

ممکنه که کابل EATX12V  که همون 8پینی cpu هست رو درست جا نزده باشم یا مشکل دار باشه کابل ؟ @noname, @zen

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

ممکنه که کابل EATX12V  که همون 8پینی cpu هست رو درست جا نزده باشم یا مشکل دار باشه کابل ؟ @noname, @zen

مدل پاور و مادربرد چیه؟

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

asus prime b450m-A/CSM هستش 

پس باید حتما ببرم بیرون واسم اوکی کنن شما میگید ؟

بله احتمال 99 درصد باید مین را اپدیت کنید. درضمن رایزن با بعضی از رم ها تصویر نمیده مدل رم شما چی هست؟ 

لینک به دیدگاه

عزیز مشکل نسخه بایوسه

باید برای آپدیت بایوس اقدام کنید. با بایوس دیفالت، بورد شما فقط میزبان سری 2 و 1 رایزن هست، و نه نسل 3.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، zen گفته است :

بله احتمال 99 درصد باید مین را اپدیت کنید. درضمن رایزن با بعضی از رم ها تصویر نمیده مدل رم شما چی هست؟ 

geil super luce 3000mhz 16gb 

https://www.digikala.com/product/dkp-2547168/رم-دسکتاپ-ddr4-دو-کاناله-3000-مگاهرتز-cl16-گیل-مدل-super-luce-rgb-sync-ظرفیت-16-گیگابایت

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

رم ها اوکی مشکلی نداری فقط بایوس را بایداپدیت کنی. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، zen گفته است :

رم ها اوکی مشکلی نداری فقط بایوس را بایداپدیت کنی. 

درسته الان ک رفتم دفترچه cpu رو خوندم میگه مادربورد های سری 500 فقد همراه اپدیت برای چنین cpu هستند ما بقی نیاز به اپدیت bios دارند 

با تشکر از راهنمایی و کمک همگی دوستان 💜

photo_2020-05-05_23-50-39.thumb.jpg.823dadc1924c64e08ddbc33d64f0efa5.jpg

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، amiSH گفته است :

درسته الان ک رفتم دفترچه cpu رو خوندم میگه مادربورد های سری 500 فقد همراه اپدیت برای چنین cpu هستند ما بقی نیاز به اپدیت bios دارند 

با تشکر از راهنمایی و کمک همگی دوستان 💜

photo_2020-05-05_23-50-39.thumb.jpg.823dadc1924c64e08ddbc33d64f0efa5.jpg

گفتم که فقط b450max و 570 نیاز به اپدیت ندارن. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، zen گفته است :

گفتم که فقط b450max و 570 نیاز به اپدیت ندارن. 

البته همونطور که تو عکس نوشته مادربوردهایی که اون دو لیبل زیر رو روشون دارن باید ساپورت کنهو مادربورد من دومی رو داره ولی bios باید outdate باشه

در هر صورت تشکر 

لینک به دیدگاه

حالا چجوری میخواید آپدیت کنید؟ البته اگر شهر بزرگ باشید که احتمالا مشکلی نباشه ولی تو شهرستان های کوچک آدم میمونه واقعا. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، jetalpha گفته است :

حالا چجوری میخواید آپدیت کنید؟ البته اگر شهر بزرگ باشید که احتمالا مشکلی نباشه ولی تو شهرستان های کوچک آدم میمونه واقعا. 

با توکل به ایزد منان به یکی از خدمات کیمپیونریهای شهر رجوع میکنم برای پیدا کردن cpu های سزی 2000 و 1000 و اپدیت انشالله

حداقل یکیشون ک دیگ داره اگه نه ک باید برم تهران خودم بخاطر یه اپدیت 1 دقیقه ای :)))

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amiSH گفته است :

با توکل به ایزد منان به یکی از خدمات کیمپیونریهای شهر رجوع میکنم برای پیدا کردن cpu های سزی 2000 و 1000 و اپدیت انشالله

حداقل یکیشون ک دیگ داره اگه نه ک باید برم تهران خودم بخاطر یه اپدیت 1 دقیقه ای :)))

ایشالا که بدون مشکل حل میشه، فقط امکانش هست بگید پردازنده 3400 رو چند خریدید؟ چون الان هیچ جا موجود نیست این مدل.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، jetalpha گفته است :

ایشالا که بدون مشکل حل میشه، فقط امکانش هست بگید پردازنده 3400 رو چند خریدید؟ چون الان هیچ جا موجود نیست این مدل.

من خیلی شانس اوردم انصافا اول از ... خریده بودم که بعد از یک ماه اخر گفتن نیست cpu شما تو بازار منم کل خریدامو کنسل کردم و پیشنهاد میکنم سمتشون نرید واس خرید منو ک خیلی اذیت کردن و کلی معطلی داشت

اخر از سابت atramart خریدم ب قیمت 3190 به همراه اشانتیون antivirus eset ک فکنم 150 200 باشه حالا من دقیق قیمت ندارم در همین حال digikala قیمت زده بود 4350 و لیون 4100 الانم ک دیگ الان کلا موجود نیست بجز مالتینا ک قیمت فضاییه

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...