رفتن به مطلب

درایور amd چه مقدار برق اضافه به گرافیک کارت شما وارد میکند ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام 

رفته رفته به ماه های گرم سال داریم نزدیک میشیم و دمای محیط و قطعات سیستم بالا و بالاتر میرود ولی همچنان درایور amd بدون هیچ دلیلی در حالت دیفالت 100 تا 200 میلی ولت به کارت گرافیک شما بیشتر از تنظیمات بایوس گرافیک ارسال میکنه 

دلیل این ولتاژ بالا را هیچ موقع متوجه نشدم و تا حالا هیچ گرافیک کارت برندی را ندیدم که در ولتاژ تنظیمی در بایوس خود مشکلی داشته باشه 

جالب تر از آن اینکه در هیچ جای اینترنت هم ندیدم که به این موضوع توجهی شده باشه

خوب بیائیم با هم این موضوع را بررسی کنیم و از دوستان خواهش میکنم این مطالبی را روی گرافیک کارت خود امتحان کرده و نیجه را اعلام کنند 

اینجا ما نمیخواهیم آورکلاک یا مودی انجام دهیم که به قطعه ای فشار وارد شود یا سیستم شما دچار مشکل گردد

فقط میخواهیم به درایور amd بگوئیم تنظیمات را از روی بایوس گرافیک استخراج و استفاده نماید 

زمانی که شما وارد آدرنالین شده و در بخش performance>tuning میشوید با این صفحه مواجه میشوید 

da.thumb.jpg.e79781ff9db7644da91fc14504f00e52.jpg

این تنظیمات دیفالت نشان دهنده این است که درایور در حالت اتوماتیک و دیفالت خود مجاز به وارد کردن هر ولتاژی که تشخیص داد به گرافیک شما است 

حال اجازه دهید در همین وضعیت یک تست 3dmark time spy بگیریم 

d.thumb.jpg.890b9396c5db8777aed047ec5b0acf41.jpg

توضیح اینکه بایوس گرافیک کاملا در حالت دیفالت است و هیچ گونه مود یا آورکلاک یا تنظیمی انجام نگرفته است 

من برای مانیتور کردن از دو ابزار msi afterburner و gpu-z استفاده کردم 

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده میفرمائید فن گرافیکم در دور 41% توانسته دما را تا 74 درجه سانتیگراد نگه دارد 

میزام مصرف ماکزیمم کارت به 140 وات رسیده و ماکزیمم ولتاژی که زمان اجرای تست مشاهده کردم 1100 میلی ولت (1.1 ولت) بود 

حالا اجازه دهید با چند کلیک به درایور بگوئیم مقادیر تنظیمی را از روی بایوس کارت بخوان 

توجه بفرمائید من به هیچ عنوان مقادیر را کم و زیاد نکردم فقط درایور را از حالت اتوماتیک خارج نمودم و تنظیمات به این صورت در آمد 

ma.thumb.jpg.df999e9935e6f52cd1104acf9dd9d9f5.jpg

حال gpu-z را ریست و مجددا تست را اجرا نمودم و نتیجه زیر حاصل شد 

m.thumb.jpg.414b9d42f02b79363fd8238ca38449e0.jpg

همانگونه که انتظار داشتیم پرفومنس تغییری نکرد ولی دما از 74 به 68 سقوط کرد، چون دور فن ماکزیمم به 25 رسید صدای فنها مانند تست قبل اصلا آزاردهنده نبود

مصرف کارت از 140 وات در تست قبلی به 116 وات کاهش پیدا کرد و ماکزیمم 1000 میلی ولت (1ولت) برق به پردازنده گرافیکی اعمال شد 

من واقعا درک نمیکنم چرا درایور بدون توجه به تنظیمات کمپانیهای تولید کننده اقدام به افزایش ولتاژ بی دلیل میکنه 

تنها چیزی که بنظرم میرسه اینه که  ولتاژ بالا مساوی خرابی زود هنگام گرافیک کارت است و این امر میتونه باعث فروش کارت های بیشتر و سود شرکت باشه 

شما هم اگر دوست دارید کارتتون زودتر خراب بشه و هنگام بازی صدای فن همه اطرافیان و خودتون را آزار بده به amd اعتماد کنید و اجازه بدهید در حالت دیفالت پدر سیستمتون را در بیاره 

لینک به دیدگاه

چند نفر از دوستان لطف کردن، تست کردن و در پرایوت اعلام فرمودند که هیچ تغییری مشاهده نکردند 

دوستان لطفا درایور را به این صورت، منوال بفرمائید و تست کنید 

ed.thumb.jpg.0dfca8f504053e4d36ca2b71ab5cac65.jpg

انتخاب گزینه 1 به تنهائی هیچ تغییری ایجاد نمی نماید و هر 8 استپ که در تصویر مشخص شده باید انجام شود

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

ولی همچنان درایور amd بدون هیچ دلیلی در حالت دیفالت 100 تا 200 میلی ولت به کارت گرافیک شما بیشتر از تنظیمات بایوس گرافیک ارسال میکنه 

من فکر میکنم به دلیل پایداری بیشتر هست و مشکلی ازین بابت نیست به جز گرمای بیشتری که بوجود میاد

در 17 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

من واقعا درک نمیکنم چرا درایور بدون توجه به تنظیمات کمپانیهای تولید کننده اقدام به افزایش ولتاژ بی دلیل میکنه 

من کلا از تنظیمات دیفالت خوشم نمیاد چون یه چیز average شدست و تخصصی نیست

من خودم به شخصه اندرولت میکنم کارت رو و جدیدا هم پی بردم کاهش کور کلاک و افزایش مموری کلاک خیلی خیلی میتونه دمارو کنترل کنه (هم vrm هم die) بدون کاهش پرفورمنس! شایدم در برخی بازی ها با افزایش پرفورمنس و این یعنی بهره وری انرژی بهتر.

مثلا الان تو بازی ها نهایت 60درجه سطح چیپ میشه و 75 برای vrm و این برای یه کارت armor فقولادست چون خنک کنندگیش در  سطح چیپ و vrm  و حتی مدار تغذیش قطعا اندازه کارت های asus strix top و سری های بالارده دیگه نیست و تونسته این دمارو کنترل کنه شاید اگه مثلا نسخه asus strix داشتم یا رده بالارده از شرکت های دیگه دما خیلی خیلی پایین تر بود و کاملا لذت میبردم

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

سپاس از ایجاد کننده تاپیک و به اشتراک گذاری مطالب مفید.

گرچه پروسه کار برای انویدیا متفاوت هست ولی این ولتاژ اضافی روی هسته برای انویدیا هم وجود داره و ان شا الله در زمان مقتضی تاپیک مشابه ایجاد می کنم تا کاربران ببینید با 2-3 کلیک و در کمتر از یک دقیقه بدون تنظیمات اضافی حتی عملکرد بهتر با ولتاژ و دمای کمتر برای سری GTX10X0 ممکن میشه. گرچه آندرولت کارتها با فراخوانی اطلاعات از بایوس و روش بالا که دوستمون گفتند متفاوت هست ولی دست آخر نتایج در کاهش دما و مصرف مشابه هست.

نتایج آندرولت کارت VEGA 64 و تست اون در دو حالت(متاسفانه کارت رو ندارم که روش بالا رو انجام دهم):

screen019.thumb.jpg.892a902d140d4609a17aa2e4445d4942.jpg

تغییرات ایجاد شده:

screen016.thumb.jpg.35f78754a1e52c42b2d2719e55698efe.jpg

و اما نتیجه:

screen021.thumb.jpg.81b5d7d15e2ff6f3157be2e5620703ad.jpg

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، HeX گفته است :

درود

سپاس از ایجاد کننده تاپیک و به اشتراک گذاری مطالب مفید.

گرچه پروسه کار برای انویدیا متفاوت هست ولی این ولتاژ اضافی روی هسته برای انویدیا هم وجود داره و ان شا الله در زمان مقتضی تاپیک مشابه ایجاد می کنم تا کاربران ببینید با 2-3 کلیک و در کمتر از یک دقیقه بدون تنظیمات اضافی حتی عملکرد بهتر با ولتاژ و دمای کمتر برای سری GTX10X0 ممکن میشه. گرچه آندرولت کارتها با فراخوانی اطلاعات از بایوس و روش بالا که دوستمون گفتند متفاوت هست ولی دست آخر نتایج در کاهش دما و مصرف مشابه هست.

نتایج آندرولت کارت VEGA 64 و تست اون در دو حالت(متاسفانه کارت رو ندارم که روش بالا رو انجام دهم):

screen019.thumb.jpg.892a902d140d4609a17aa2e4445d4942.jpg

تغییرات ایجاد شده:

screen016.thumb.jpg.35f78754a1e52c42b2d2719e55698efe.jpg

و اما نتیجه:

screen021.thumb.jpg.81b5d7d15e2ff6f3157be2e5620703ad.jpg

با سلام

برای کارت های انویدیا سری 16xx هم قابل اجراست؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

من فکر میکنم به دلیل پایداری بیشتر هست و مشکلی ازین بابت نیست به جز گرمای بیشتری که بوجود میاد

من کلا از تنظیمات دیفالت خوشم نمیاد چون یه چیز average شدست و تخصصی نیست

من خودم به شخصه اندرولت میکنم کارت رو و جدیدا هم پی بردم کاهش کور کلاک و افزایش مموری کلاک خیلی خیلی میتونه دمارو کنترل کنه (هم vrm هم die) بدون کاهش پرفورمنس! شایدم در برخی بازی ها با افزایش پرفورمنس و این یعنی بهره وری انرژی بهتر.

مثلا الان تو بازی ها نهایت 60درجه سطح چیپ میشه و 75 برای vrm و این برای یه کارت armor فقولادست چون خنک کنندگیش در  سطح چیپ و vrm  و حتی مدار تغذیش قطعا اندازه کارت های asus strix top و سری های بالارده دیگه نیست و تونسته این دمارو کنترل کنه شاید اگه مثلا نسخه asus strix داشتم یا رده بالارده از شرکت های دیگه دما خیلی خیلی پایین تر بود و کاملا لذت میبردم

خود بایوس کارت به خاطر پایداری مقداری ولتاژ را بالاتر از نیاز تنظیم میکنه

تو این 3-4 یه تعداد زیادی از این کارت ها دم دستم بوده و بالای 20 تاشو تست دقیق کردم و بهترین کارتم روی 750 میلی ولت و بدترین کارت روی کمتر از 900 میلی ولت کاملا استیبل بوده ( در فرکانس 1233 )

تنظیمات دیفالت بایوس روی 962 میلی ولت ست شده که قطعا از میزان ولتاژ بدترین چیپها هم بالاتره 

به عبارتی کمپانی سازنده در تنظیمات بایوس حاشیه امن ولتاژ را رعایت کرده 

ولتاژ هسته همین کارت ها وقتی در حالت دیفالت (درایور) استفاده میشوند به 1100 ولت افزایش پیدا میکنه

بنظرم این منطقی نیست که بگیم شرکت msi، asus سافایر و ....... شعورشون نمیرسیده چه میزان ولتاژی مورد نیاز بردشونه و درایور برای پایداری مجبور شده 10 تا 20 درصد ولتاژها را افزایش بده  

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nima_hl گفته است :

تو این 3-4 یه تعداد زیادی از این کارت ها دم دستم بوده و بالای 20 تاشو تست دقیق کردم و بهترین کارتم روی 750 میلی ولت و بدترین کارت روی کمتر از 900 میلی ولت کاملا استیبل بوده ( در فرکانس 1233 )

اندرولت با درایور؟ والا همچین عددی یعنی 750 میلی ولت رو بهترین چیپ های 470 هم مشاهده نشده درایور کرش میکنه :-)) در حالت عادی هم 800 هست

750 خیلی خیلی پایینه 30درجه هم نمیشه دیگه چیپ

اگه راهی هست بدون کرش درایور این مقادیر رو دادید معرفی کنید

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، amir m گفته است :

با سلام

برای کارت های انویدیا سری 16xx هم قابل اجراست؟؟

سلام امیر جان 

ممنون که در تاپیکم مطلب گذاشتی ولی اگر بزرگواری کنی سوالی که از دوستمون را داری در پرایون ازش بپرسی ممنون میشم 

ابنجوری بحث تاپیک از روال خودش خارج نمیشه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه این تنظیمات رو چی باشه برا آنرولت البته من اندرولت به صورت اتوماتیک رو انتخاب میکنم اما میخوام به صورت دستی هم تست کنم کارتم ASUS ROG Strix Radeon RX VEGA56 oc 

1917748984_Annotation2020-05-07173131.thumb.jpg.3da0109f37c2e186e9cbae085ea8a768.jpg

لینک به دیدگاه

8 مرحله رو انجام دادم. ولی به طرز عجیبی هیچ تفاوتی نداشت ! نه دور فن فرق کرد نه مصرف و نه دما ... 3 بار تست کردم همون 1 درجه اینور اونور شد که اونم طبیعیه ...

مدل کارتم giga aorus rx580 8gb

تست فورمارک 5 دقیق گرفتم دما حداکثر 72 میشد که با توجه به دمای اتاق زیاده ... چطور میتونم کمش کنم ؟

ویرایش شده توسط noname
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، noname گفته است :

8 مرحله رو انجام دادم. ولی به طرز عجیبی هیچ تفاوتی نداشت ! نه دور فن فرق کرد نه مصرف و نه دما ... 3 بار تست کردم همون 1 درجه اینور اونور شد که اونم طبیعیه ...

مدل کارتم giga aorus rx580 8gb

تست فورمارک 5 دقیق گرفتم دما حداکثر 72 میشد که با توجه به دمای اتاق زیاده ... چطور میتونم کمش کنم ؟

سوال بسیار خوبیه 

فور مارک ساخته شده برای اینکه مدار تغذیه کارت و قدرت خنک کنندگی فن شما را محک بزنه 

وقتی شما این تست را انجام میدید ولتاژها نه از روی بایوس و نه حتی از درایور خوانده میشه بلکه مدار تغذیه با حداکثر توان ممکنه بالاترین ولتاژ امکان پذیر را به گرافیک کارت میفرسته 

طبیعیه که تست فورمارک قبل و بعد از تغییرات هیچ تفاوتی با هم نداشته باشه 

ممنون میشم اگر این تست را بر روی نرم افزارهای بنچمارک یا روی بازی انجام بدید 

اگر دانلود 3d mark براتون امکان نداره gpu-z را باز کنید و چند دقیقه با سیستمتون بازی کنید 

با چند مرتبه کلیک روی اعداد در قسمت سنسور gpu-z میتونید مثلا مازیمم دما یا دور فن را متوجه بشید 

پینوشت : تست فورماک بخصوص در زمان طولانی به شدت برای هر گرافیک کارتی زیان بار است و هر دقیقه تست آن بنظرم معادل با چند روز و حتی چند ماه بازی عمر کارت را کوتاه میکند 

لطفا این تست را فقط زمانی که میخواهید یک کارت را بخرید یا بفروشید برای مدت محدود برای نشان دادن سلامت کارت،فن و خمیر استفاده کنید 

ویرایش شده توسط nima_hl
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sky84 گفته است :

سلام دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه این تنظیمات رو چی باشه برا آنرولت البته من اندرولت به صورت اتوماتیک رو انتخاب میکنم اما میخوام به صورت دستی هم تست کنم کارتم ASUS ROG Strix Radeon RX VEGA56 oc 

1917748984_Annotation2020-05-07173131.thumb.jpg.3da0109f37c2e186e9cbae085ea8a768.jpg

سلام 

آندر ولت از یک کارت با کارت دیگه حتی هم مدل و از یک سری ساخت تفاوت داره ( دلیل این امر را به زودی در یک تاپیک به بحث میگذارم )

برای همین شما باید خودتون آستین بالا بزنید و تست کنید 

برای شروع میزان ولتاژ 1200 که در پائین تصویرتون مشخصه به 1150 تغییر بدید، apply changes بالای صفحه را بزنید  و تست کنید (بنچمارک بگیرید بازی کنید )

اگر همه چی اوکی بود 1150 را به 1100 کم کنید و دومرتبه تست کنید 

اگر هم سیستم کرش کرد 20 30 ثانیه صبر کنید آدرنالین خودش را ریستارت میکنه و تنظیمات به حالت قبلی بر میگرده که شما به پایان کار رسیدید و نهایت با تنظیمات کوچک تر میتونید ماکزیمم آندر ولتاژ این کارت را تنظیم کنید 

من همیشه یه کاغد و خودکار جلومه عددی که دارم تست میکنم را مینویسم بعد که کامل تست کردم جلوش تیک میزن میرم پله بعدی 

اینجوری اگر سیستم کرش کرد و مجبور به ریست شدم میدونم تا کجا اوکی بودم 

البته بهتره وقتی ولتاژ پله هفتم را روی 1100 میگذارید ولتاژ پله 6 که 1150 است را هم بیارید رو 1100 و به همبن ترتیب اگر ولتاژ پله قبلی بالاتر بود کمش کنید

ویرایش شده توسط nima_hl
لینک به دیدگاه

روحالت دفالت بعد از دوساعت خاموشی و راهندازی مجدد و به مدت 1 ساعت گیم پلی زدن تا به دما اصلی کارت برسم

دما بین 6-10درجه کاهش پیدا کرد بدون افت فریمی تو بازی 

ممنون از اقا نیما

1060020989_Screenshot(120).thumb.png.279e09666abd4405208c27159a73b796.png

1889429398_Screenshot(119).thumb.png.e5e24b137e43d955dc26573616424943.png

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

روحالت دفالت بعد از دوساعت خاموشی و راهندازی مجدد و به مدت 1 ساعت گیم پلی زدن تا به دما اصلی کارت برسم

ممنون از اقا نیما

شما کارتتون دقیقا چیه ؟ 

من 3d mark دانلود کردم تست کردم (directx12) بازم هیچ تفاوتی نداشت...

شک کردم و توی بازی pubg تست کردم بازم تفاوتی نداشت !!!

من نمیدونستم فورمارک نمیشه ...

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، noname گفته است :

شما کارتتون دقیقا چیه ؟ 

من 3d mark دانلود کردم تست کردم (directx12) بازم هیچ تفاوتی نداشت...

شک کردم و توی بازی pubg تست کردم بازم تفاوتی نداشت !!!

من نمیدونستم فورمارک نمیشه ...

یه لطفی میکنید برنامه msi after burner را تنظیم کنید که میزان ولتاژ و مصرف را روی صفحه بندازه 

msab.thumb.jpg.a1fa45754019a1ec3f54cface842472a.jpg

ببین در دوحالت چه  ولتاژی به gpu داده میشه 

این تست را روی 470 570 480 و 580 انجام دادم و تقریبا غیر ممکنه تاثیر نداشته باشه 

شما باید در هر بازی و تستی شاهد تفاوت محسوسی باشید و نیاز به برنامه خاصی ندارید 

فقط تو یه تست دیدم دما و ولتاژها تغییر نکردند که چک کردم دیدم یادم رفته apply changes را بزنم 

ویرایش شده توسط nima_hl
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اندرولت با درایور؟ والا همچین عددی یعنی 750 میلی ولت رو بهترین چیپ های 470 هم مشاهده نشده درایور کرش میکنه :-)) در حالت عادی هم 800 هست

750 خیلی خیلی پایینه 30درجه هم نمیشه دیگه چیپ

اگه راهی هست بدون کرش درایور این مقادیر رو دادید معرفی کنید

@nima_hl منتظر جواب شما هستم

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

وقتی شما این تست را انجام میدید ولتاژها نه از روی بایوس و نه حتی از درایور خوانده میشه بلکه مدار تغذیه با حداکثر توان ممکنه بالاترین ولتاژ امکان پذیر را به گرافیک کارت میفرسته 

عذر خواهی میکنم من اینو در تمامی تنظیمات بررسی کردم به هیچ وجه ولتاژم از چیزی که هست بیشتر نشد! تازه اندکی کم هم هست حتی در حالت extreme burn in و msaa off

و وابسته به چیزی که تعین کردم ولتاژ نمایش داده میشه 

در حالت extreme burn in امپر بیشتری مصرف میشه و پاور مصرفی بیشتر میشه اما ولتاژ ثابت هست یعنی بالاتر از چیزی که در درایور تعیین شده نیست اندکی کمتر هست

بالاترین ولتاژ ممکنه مدار تغذیه رو نابود میکنه قطعا یه نرم افزار به هیچ وجه دسترسی به این مقادیر رو نداره و چیزی به اسم unlimited هم نداریم که یه لایبرری بهش فراخوانی بده تا هرمقدار که vrm دوست داشت مصرف کنه!

حس میکنم کاملا اشتباه میکنید

تمامی این بررسی ها با احتیاط کامل انجام شده دوستان به خاطر حس کنجکاوی این بررسی هارو انجام ندن

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

کورکلاک رو تا 50-100مگاهرتز کم کنید 

مموری کلاک رو زیاد کنید تا 2.200یا 2100 نمیدونم محدودیت اخرش کجاست 

دوباره شروع به اندرولت کنید نتیجه خیلی بهتری میگیرید 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

یه لطفی میکنید برنامه msi after burner را تنظیم کنید که میزان ولتاژ و مصرف را روی صفحه بندازه 

msab.thumb.jpg.a1fa45754019a1ec3f54cface842472a.jpg

ببین در دوحالت چه  ولتاژی به gpu داده میشه 

این تست را روی 470 570 480 و 580 انجام دادم و تقریبا غیر ممکنه تاثیر نداشته باشه 

شما باید در هر بازی و تستی شاهد تفاوت محسوسی باشید و نیاز به برنامه خاصی ندارید 

فقط تو یه تست دیدم دما و ولتاژها تغییر نکردند که چک کردم دیدم یادم رفته apply changes را بزنم 

بازم تست کردم روی اولترا پابجی در دو حالت ۱۰۰ درصد جی پی یو درگیره ۵.۵ گیگ وی رم مصرف شده دور فن روی ۶۰/۷۰ درصد هست و دما ۷۵ درجه و از همه مهم تر مصرف کارت در دو حالت ۱۳۰/۱۴۰ وات هست... مشکل از کجا میتونه باشه؟ 

لینک به دیدگاه

من هم وقتی برنامه ..msi after  روشنه تغیراتی که اعمال میکنم تو برنامه amd  رو اعمال نمیکنه به نظرم توتنظیماتش جایی رو دست کاری کردم شایدم خود برنامه msi جلوشو میگیره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

کورکلاک رو تا 50-100مگاهرتز کم کنید 

مموری کلاک رو زیاد کنید تا 2.200یا 2100 نمیدونم محدودیت اخرش کجاست 

دوباره شروع به اندرولت کنید نتیجه خیلی بهتری میگیرید 

میخوام همین کارو انجام بدم ولی فشار رو مموری نمیاد در طولانی مدت؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

میخوام همین کارو انجام بدم ولی فشار رو مموری نمیاد در طولانی مدت؟

نه مشکلی ایجاد نمیشه منتهی تنظیمات فن رو دستی کنید که مموری گرماش کنترل شه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، noname گفته است :

بازم تست کردم روی اولترا پابجی در دو حالت ۱۰۰ درصد جی پی یو درگیره ۵.۵ گیگ وی رم مصرف شده دور فن روی ۶۰/۷۰ درصد هست و دما ۷۵ درجه و از همه مهم تر مصرف کارت در دو حالت ۱۳۰/۱۴۰ وات هست... مشکل از کجا میتونه باشه؟ 

از تنظیمات افتربرنر حالت رو kernel مود قرار بدید و erase auto save هم تیکشو بردارید

درایور رو ریست کنید 

سیستم رو ریستارت کنید بعد تنظیماتو اعمال کنید مشکل حل میشه

البته تنظیمات فن هم دستی کنید بهتره

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

از تنظیمات افتربرنر حالت رو kernel مود قرار بدید و erase auto save هم تیکشو بردارید

درایور رو ریست کنید 

سیستم رو ریستارت کنید بعد تنظیماتو اعمال کنید مشکل حل میشه

البته تنظیمات فن هم دستی کنید بهتره

همچنان همونه 😐

چطور و چقدر اندرولت کنم؟!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...