رفتن به مطلب

مرگ pc گیمینگ ؟؟؟آیا نزدیک است؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با درود بر دوستان گرامی

امروز یکبار دیگر سخت افزار هیولای پلی 5 و ایکس باکس جدید رخ نمایی کرد

و تو صورتم کوبیده شدند .

واقعا amd همچین apu هیولایی ساخته؟؟پس چرا نمیاد یه پردازنده 8 هستهایی هم رو پی سی بده برای گیمینگ؟؟

آیا بازم داریم بر میگردیم به دوره سروری پلی 1 و بد بختی پی سی جلوی پلی 2 و 1 ؟؟؟

کی میتونه این سخت افزار رو تهیه کنه؟؟؟نمیدونم.

با گرافیکی با قدرت 3 برابر گرافیک پلی 4 و پردازنده ای با قدرت 100 درصد قویتر از پردازنده های دوریالی پلی 4 بازهم نمیشه 

به فریم ریت این دستگاهها رسید نمونش 1060 و رایزن 4 هسته سری 5 بازهم به پلی 4 نمیرسه 

حالا چی بخریم به پلی 5 برسه (البته برتری کنسولها تا الان فقط بهینه سازیا بودش)

این کنسولها تا 2030 2035 فکر کنم کار کنن و دیگه پی سی گیمینگ تو این قیمتها و با دنوو ازبین بره 

یه گرافیک میخری 3میلیون بازم به گرافیک پلی 4 نمیرسی .

دیگه هایپ نمیکنن که مگر اینکه 10 ترافلاپس یا بعبارتی کلا ترافلاپس کشکی بیش نباشد

لطفا دوستان نظر بدن بدونیم ترافلاپس چیه و چه تاثیری تو قدرت گرافیک تو گیمینگ داره ؟؟؟

مثلا 570 میدونیم حدودا 1.5 برابر 1060 با رم 6 گیگ ترافلاپس داره اما تو گیم خیلی کمتر از 1060 بارم 6 گیگه 

کلا بیاین بررسی کنیم تو پی سی چه سیستمی میتونه با این مشخصات رقابت بکنه تو پلی 4 که گرافیکی با 1060 بود که بازم کم میاره .(یا شاید گرافک من یه چیزیشه البته من 3 گیگه کارتم )

حالا این هیولا رو نمیدونم بگم 5700 یا rtx 2070 شاید بازم کم بیارن؟؟؟؟؟!!!!!!!

پردازندشم که نگو دوتا رایزن 4 هسته میخواد .فقط فعلا من رمشو دارم و گرافکمم نصف پلی 5 میمونه خخخخ

کلا ممنون میشم نظراتتون رو بفرمایید و جایی بنده اشتباه میکنم بفرمایید اصلاح کنین 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

مرگ پی سی گیمینگ ؟ اصلا کنسول کوانتمی بیاد شما قراره سی اس رو کنسول بزنی ؟ یا LoL یا هر بازی استراتژیک و قدیمی و جدید دیگه که موس و کیبوورد بخواد یا هر بازیی که بخواد حرفه ای پلی داده بشه

ویرایش شده توسط Sam-j
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

با درود بر دوستان گرامی

و تو صورتم کوبیده شدند .

واقعا amd همچین apu هیولایی ساخته؟؟پس چرا نمیاد یه پردازنده 8 هستهایی هم رو پی سی بده برای گیمینگ؟؟

آیا بازم داریم بر میگردیم به دوره سروری پلی 1 و بد بختی پی سی جلوی پلی 2 و 1 ؟؟؟

با گرافیکی با قدرت 3 برابر گرافیک پلی 4 و پردازنده ای با قدرت 100 درصد قویتر از پردازنده های دوریالی پلی 4 بازهم نمیشه 

به فریم ریت این دستگاهها رسید نمونش 1060 و رایزن 4 هسته سری 5 بازهم به پلی 4 نمیرسه 

این کنسولها تا 2030 2035 فکر کنم کار کنن و دیگه پی سی گیمینگ تو این قیمتها و با دنوو ازبین بره 

دیگه هایپ نمیکنن که مگر اینکه 10 ترافلاپس یا بعبارتی کلا ترافلاپس کشکی بیش نباشد

لطفا دوستان نظر بدن بدونیم ترافلاپس چیه و چه تاثیری تو قدرت گرافیک تو گیمینگ داره ؟؟؟

مثلا 570 میدونیم حدودا 1.5 برابر 1060 با رم 6 گیگ ترافلاپس داره اما تو گیم خیلی کمتر از 1060 بارم 6 گیگه 

کلا بیاین بررسی کنیم تو پی سی چه سیستمی میتونه با این مشخصات رقابت بکنه تو پلی 4 که گرافیکی با 1060 بود که بازم کم میاره .(یا شاید گرافک من یه چیزیشه البته من 3 گیگه کارتم )

پردازندشم که نگو دوتا رایزن 4 هسته میخواد .فقط فعلا من رمشو دارم و گرافکمم نصف پلی 5 میمونه خخخخ

کلا ممنون میشم نظراتتون رو بفرمایید و جایی بنده اشتباه میکنم بفرمایید اصلاح کنین 

فرض میکنم  نمیدونستی که قدرت پردازش گرافیکی Ps4 اندازه HD7850 هست و اینارو نوشتی... 

لینک به دیدگاه

زیاد درگیر اعداد و ارقام نشو. همه چی که اینا نیست که. حرفت رو یک جک در نظر میگیرم😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🌵🌵🌵

لینک به دیدگاه

همیشه همین داستانا قبل عرضه کنسول بود اوایل نسل هشت مایکرو گفت توسعه دهنده بخوان میتونن 4Kهم رو کنسول ما اجرا کنن،مدتی بعد بازی ها بزور با رزولوشین 900Pاجرا میشدن تا اینکه کنسول میان نسلی عرضه کرد،الانم میگم صبر کنید ببینید چی میشه خیال بافی نکنید

لینک به دیدگاه

شما فرض کن AMD بتونه cpu ی 256 هسته ای گیمینگ بسازه،بعد به نظرت دیگه مردم Intel نمیخرن؟؟؟

مطمئناً باز خیلی ها میرن اینتل میخرن و براشون مهم نیست رقیب چی ساخته!

PCهر چقدر که ضعیف تر از کنسول بشه بازم طرفدار های زیادی داره و به نظرم هیچ وقت افول پیدا نمیکنه!!!!

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

با درود بر دوستان گرامی

و تو صورتم کوبیده شدند .

هیچ وقت ps4 و xbox به pc نخواهند رسید که گفته ps4 از 1060 و یه پی یو 4 هسته قویتر عمل میکنه اولا که بازی ها برای کنسول بهینه میشه دوما بازی های کنسول اون کیفیت بازی های pc را از نظر تکسچر و جزئیات و سایه و رنگ را نداره و بازی ها کنسول از نظر گرافیکی به پای pc نمیرسن برای این که این موضوع را متوجه بشی کافی یک بازی مشابه را هم تو کنسول و pc کنار هم قرار بدید و به جزئیات و تکسچر و رنگ و سایه دقت کنی بعد متوجه خواهید شد.

لینک به دیدگاه

داداش این حرفت مثل این هست که هر بار که موتور سیکلت با تکنولوژی جدید وارد بازار میشه

یکی تیتر بزنه آیا مرگ خودرو فرا رسیده؟

در همین حد سوالت برای ما علامت تعجب ایجاد میکنه

اول مرغ بوده که تخم مرغ اومده

لینک به دیدگاه

دوست دارم به حرفت بگم جوکه ولی پردازنده های جدید لپ تاپ مخصوصاً 4700u با متوسط 25 وات و گرافش یه عملکرد خیلی عالی داره و تا من یادم می آد افت فریمی تو گیمی نداشت

بعید نیست توی سال های آینده از لحاظ قیمت و بازده و بهینه سازی های خیلی بهتر ، کنسول ها  خیلی هارو به خودشون جذب کنند

ویرایش شده توسط DarKesT
لینک به دیدگاه

دوست عزیز، نگاه نکنید قیمتای داخل اینجوری داغون شده، رایزن گیر نمیاد کلا تو بازار و با ارزون شدن دلار، قطعات گرونتر میشن |:

اونور هنوز pc داره پادشاهی میکنه بین کاربرا :)))))))))

لینک به دیدگاه

مرگ پیسی گیمینگ و کلا گیمینگو تو ایرانو داریم،دنیارو نمیدونم 

لینک به دیدگاه

حال هر کس هر چه می خواهد بگوید

لکن کنسولی با قدرت پردازشی ده ترا فلاپس حتی قوی تر از کارت گرافیکی با قدرت بیست ترا فلاپس است

دلیل اولش این که بازی در کنسول با سی فریم نیز روان اجرا می شود و فریم های بیهوده و تکراری وجود ندارد ولی در پی سی زیر پنجاه فریم قابل تحمل نیست

خود همین مورد نیاز به قدرت تقریبا دو برابری را در پی سی برای تجربه ای برابر با کنسول روشن می سازد

از طرفی بهینه سازی بازی ها در کنسول نیز بسیار حائز اهمیت است که این مورد نیز مزید بر علت می شود

و ای ایرانی برای تو که دیگر کنسول نعمتی ست بهشتی زیرا نهایتش پانصد دلار باشد و اینجا ده میلیون تومان خریداری کنی ولی سیستم گیم که یک کارت گرافیکش بالای ده میلیون قیمت دارد

یک سیستم ساده که چندین سال پیش خریداری کرده باشید جواب تمام کارهایتان(به غیر از بازی)را تا چندین سال دیگر می دهد

اکثرا ما که کاربردمان آفیس و فتوشاپ و دیدن فیلم و دانلود و از این قبیل چیزهاست یک سیستم ضعیف هم جوابگویمان خواهد بود

پس پولتان را در جیب این دلالان فربه شکم نریخته و به خرید کنسول قناعت کنید

بازی ها هم که ماشالله رفته اند در بازی

نه رد دد کرک شده نه فیفا نه مورتال

خیلی ها هم که کم کم دارند نیاز به همیشه آنلاین بودن پیدا می کنند

همان بهتر که بعد چند ماه که قیمت بازی افت کرد دیسک بخریم و بعد اتمام بازی با نهایت چند ده هزار تومان ضرر بفروشیمش

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

حال هر کس هر چه می خواهد بگوید

لکن کنسولی با قدرت پردازشی ده ترا فلاپس حتی قوی تر از کارت گرافیکی با قدرت بیست ترا فلاپس است

دلیل اولش این که بازی در کنسول با سی فریم نیز روان اجرا می شود و فریم های بیهوده و تکراری وجود ندارد ولی در پی سی زیر پنجاه فریم قابل تحمل نیست

خود همین مورد نیاز به قدرت تقریبا دو برابری را در پی سی برای تجربه ای برابر با کنسول روشن می سازد

از طرفی بهینه سازی بازی ها در کنسول نیز بسیار حائز اهمیت است که این مورد نیز مزید بر علت می شود

و ای ایرانی برای تو که دیگر کنسول نعمتی ست بهشتی زیرا نهایتش پانصد دلار باشد و اینجا ده میلیون تومان خریداری کنی ولی سیستم گیم که یک کارت گرافیکش بالای ده میلیون قیمت دارد

یک سیستم ساده که چندین سال پیش خریداری کرده باشید جواب تمام کارهایتان(به غیر از بازی)را تا چندین سال دیگر می دهد

اکثرا ما که کاربردمان آفیس و فتوشاپ و دیدن فیلم و دانلود و از این قبیل چیزهاست یک سیستم ضعیف هم جوابگویمان خواهد بود

پس پولتان را در جیب این دلالان فربه شکم نریخته و به خرید کنسول قناعت کنید

بازی ها هم که ماشالله رفته اند در بازی

نه رد دد کرک شده نه فیفا نه مورتال

خیلی ها هم که کم کم دارند نیاز به همیشه آنلاین بودن پیدا می کنند

همان بهتر که بعد چند ماه که قیمت بازی افت کرد دیسک بخریم و بعد اتمام بازی با نهایت چند ده هزار تومان ضرر بفروشیمش

فکر نکنم هیچ پی سی پلیری به کنسول مهاجرت کنه. یه بازی مثل فورتنایت توی PS4 نهایت 60 فریم میده. حالا میگن قراره توی PS5 120 فریم بده اون هم با منت. اما توی پی سی  240 تا میگیری. تازه فورتنایت با کنترلر اصلاً جای پیشرفت نداره و برای حرفه ای شدن حتما باید موس و کیبردی باشی. این فقط یک مثال بود.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

فکر نکنم هیچ پی سی پلیری به کنسول مهاجرت کنه. یه بازی مثل فورتنایت توی PS4 نهایت 60 فریم میده. حالا میگن قراره توی PS5 120 فریم بده اون هم با منت. اما توی پی سی  240 تا میگیری. تازه فورتنایت با کنترلر اصلاً جای پیشرفت نداره و برای حرفه ای شدن حتما باید موس و کیبردی باشی. این فقط یک مثال بود.

فورتنایت باز هم مگر جز گیمرها به حساب می آید!آبروی هرچه گیمر است برده اند با این جنگولک بازی ها

در ضمن Xim 4 adapter درps4 هم به راحتی قابلیت بازی با موس و کیبورد را اضافه می کرد (که نمونه های مشابه اش حتی به قیمت زیر صد دلار فروخته می شود) و حتی چندین بازی بطور پیش فرض و بدون نیاز به این وسیله با موس و کیبورد اجرا می شد و در ps5 قرار است این پوشش بسیار گسترده و وسع تر 'گردد

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

فورتنایت باز هم مگر جز گیمرها به حساب می آید!آبروی هرچه گیمر است برده اند با این جنگولک بازی ها

حرفی ندارم.😐

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

تو دنیای واقعی هم همین جوری حرف میزنی ؟ :| 

لینک به دیدگاه

مرگ pc gaming در ایران با این قیمت های دوستان (دلالان محترم) امسال قطعا به وقوع می پیونده چون مردم قدرت خرید ندارن و کامپیوتر گیمینگ چیزی نیست که وجودش مثل ماشین ضروری باشه پس دوستان خواهشا با پراید مقایسش نکنید

البته این مرگ 100 درصدی نیست و همیشه به قول قالیباف یه عده 4 درصدی هستن😂 انشالا وقتی خالیباف رییس مجلس اینده شد ارزونی میاره دوستان امیدشون رو از این اسطوره و ذخیره انقلاب از دست ندن

اما در مورد کنسول های نسل اینده من قبلا هم یا تاپیک زدم و توضیح دادم دوستان عزیز کنسول های نسل گذشته زمانی ساخته شدن که AMD داشت ورشکست میشد و اوج فناوریش بولدزر بود در عرصه CPU و شرکتای کنسول سازی هدفشون قیمت تمام شده پایین بود 

این نسل کنسول هم AMD در بهترین شکل خودش هست هم تکنولوژی حسابی اومده به کمکش ساختن APU با نود 7 نانومتری و حدود 15 میلیارد ترانزیستور واقعا تحسین بر انگیز هست

کنسول های نسل اینده برای کیفیت 4K ساخته شدن و تبلیغ میشن مدل XBOX تاکیدش روی NATIVE هست ولی کنسول سونی ضعیف تر هست و قطعا UPSCALE می کنه بازی های سنگین رو

شخصا همیشه کنسول رو در کنار PC خریدم و همه کنسول های سونی رو از اولینش تا اخرینش رو خریدم به غیر از PS4 PRO که به نظرم دلیلی برای خریدش نیست

خوشبختانه نسل اینده گرافیک های AMD قرار هست همه بازه های قیمتی رو پوشش بده سعی من بر خرید جایگزین 5700XT هست که احتمالا کارت خوبی از اب دربیاد و نواقص نسل اولیه RDNA مثل نداشتن RAY TRACING هم رفع شده

کنسول هم احتمالا طبق روال و عادت قبلیم اول سراغ PS5 رو می گیرم با اینکه از لحاظ فنی و قدرت سخت افزاری ضعیف تر هست منتها عناوین انحصاری بهتری داره

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

یک بار دیگه برین تست هاشونو با بازی های جدید ببینین... و قدرت rx570 رو مشاهده کنید دیگه این حرف رو نمیزنین ...

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

نظر بدن بدونیم ترافلاپس چیه و چه تاثیری تو قدرت گرافیک تو گیمینگ داره ؟؟؟

floating point unit یا واحد محاسبات عدد اعشاری در گرافیک وجود داره که مقدار محاسباتی که این واحد انجام میده رو اندازه گیری میکنن (بر حسب اعداد اعشاری نه صحیح)

این واحد به دلیل دقتی که داره در پردازش های گرافیکی و دقیق استفاده میشه اما تنها واحدی نیست که تعیین کننده باشه و به تنهایی بیشتر جنبه گول زننده و تبلیغاتی داره 

architecture, rops-tmu-pixel rate- texel rfate- vram bandwidth - core - cu - و... اینها همگی تعیین کننده هستن و تمام یه سیستم رو تشکیل میدن که گلوگاه یا نقص یا تاخیر یک واحد میتونه همه چیو بهم بزنه 

800px-Generic_block_diagram_of_a_GPU.svg.png

خیلی خیلی خیلی در حد کلی بخوایم دیاگرام بکشیم این واحد ها وجود دارن 

GCA و GMC مجموعه کلی از واحد های مهم در پردازش گرافیکی (به جز پردازش کدک ها) هستن و هر کدوم از واحد هاش تعیین کننده هستن تازه این در لایه سخت افزاری هست در لایه بعدی کل سیستم سخت افزاری رو داریم که شامل سیپیو ، رم ، حافظه جانبی ، رابط pci ex و... هست که ایناهم در مجموع یه سیستم رو تشکیل میدن و بازم نقص در یکی میتونه معادلات رو بهم بزنه

در لایه نرم افزاری درایور ، انجین ، سیستم عامل ، رابط یا api های برنامه نویسی مثل vulkan و directx و ... وجود داره که میتونن گلوگاه کنن و شما از تمام قدرت سخت افزاری استفاده نتونی بکنی (چیزی که در سیستم عامل windows شاهدیم) 

بله همه چی به هم وصله 

هیچوقت کنسول نمیتونه جای pc رو بدون در نظر گرفتن قیمت بگیره

کل بازی و... همش با کامپیوتر (نه کنسول) ساخته شدن و میشن و خواهند شد

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...