رفتن به مطلب

مرگ pc گیمینگ ؟؟؟آیا نزدیک است؟؟؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

یه موضوعی هست که قبل از دیدشون خارجه

هرچقدر قدرت کنسول ها بره بالا فقط و فقط به نفع PC گیمر ها میشه

چرا؟ 

TW3 یادتون هست یا Watchdogs ، اول تو E3 یه چیزی نشون دادن بعدا چون کنسول ها توان اجرای اون رو نداشتن مجبور شده دانگرد کنن

اکثر تولید کننده ها سطح بازی رو درحد قدرت کنسول ها قرار میده و چیزی درست میکنن که کنسول ها برای اجرا باهاش به مشکل نخورن

در نیجه جهشی که از یک نسل به نسل دیگه در کفیت با بازی ها تجربه میکنیم تو 1-2 سال خیلی بیشتر از چیزی هست که توی 4 سال گذشته تجربه کردیم

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

ظراتتون رو بفرمایید و جایی بنده اشتباه میکنم بفرمایید اصلاح کنین

100درصد که نه ولی خیلی نزدیک به 100 اشتباه میکنید

هنوز گرافیک های به کار رفته در این کنسول رو نمایی نشدن و اصلا قابل مقایسه نیست

راجب انویدیا هم نسل بعدیش قطعا 2070 رو از رده خارج میکنه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

floating point unit یا واحد محاسبات عدد اعشاری در گرافیک وجود داره که مقدار محاسباتی که این واحد انجام میده رو اندازه گیری میکنن (بر حسب اعداد اعشاری نه صحیح)

این واحد به دلیل دقتی که داره در پردازش های گرافیکی و دقیق استفاده میشه اما تنها واحدی نیست که تعیین کننده باشه و به تنهایی بیشتر جنبه گول زننده و تبلیغاتی داره 

architecture, rops-tmu-pixel rate- texel rfate- vram bandwidth - core - cu - و... اینها همگی تعیین کننده هستن و تمام یه سیستم رو تشکیل میدن که گلوگاه یا نقص یا تاخیر یک واحد میتونه همه چیو بهم بزنه 

800px-Generic_block_diagram_of_a_GPU.svg.png

خیلی خیلی خیلی در حد کلی بخوایم دیاگرام بکشیم این واحد ها وجود دارن 

GCA و GMC مجموعه کلی از واحد های مهم در پردازش گرافیکی (به جز پردازش کدک ها) هستن و هر کدوم از واحد هاش تعیین کننده هستن تازه این در لایه سخت افزاری هست در لایه بعدی کل سیستم سخت افزاری رو داریم که شامل سیپیو ، رم ، حافظه جانبی ، رابط pci ex و... هست که ایناهم در مجموع یه سیستم رو تشکیل میدن و بازم نقص در یکی میتونه معادلات رو بهم بزنه

در لایه نرم افزاری درایور ، انجین ، سیستم عامل ، رابط یا api های برنامه نویسی مثل vulkan و directx و ... وجود داره که میتونن گلوگاه کنن و شما از تمام قدرت سخت افزاری استفاده نتونی بکنی (چیزی که در سیستم عامل windows شاهدیم) 

بله همه چی به هم وصله 

هیچوقت کنسول نمیتونه جای pc رو بدون در نظر گرفتن قیمت بگیره

کل بازی و... همش با کامپیوتر (نه کنسول) ساخته شدن و میشن و خواهند شد

در جواب تمام دوستانی که معترضن به مطلب و بنده  عارضم کل مطلب بنده جنبه سوالی داره نه تحقیقی شده پشتشه نه مطلب تایید شدهای داخلشه فقط سوال پرسیده شده لطفا جبهه گیری نکنین

مطلب رو دقیقا گرفتی شما .

ایشون کل مطلب رو گرفته .

ممنونم ازت که جواب پر مغزی دادی

پس بعبارتی مشخصات دیگه گرافیکش تا معلوم نشه 

ترافلاپس خالی و کلاکش نمیتونن نتیجه بدن 

درست مثل مثلا گرافیکی از amd با ترافلاپس 6.70 از انویدیایی با 3.2 ضعیفتره تو گیمینگ

چون مابقی قسمتهای محاسباتی حساب نشدن در مقایسه

ولی بازهم نظرتون چیه که کنسول با پی سی 2برابر قویتر از خودش رقابت میکنه؟؟

میدونم تمام بازیای کنسولا با پی سی کد نویسی میشن و... حتی بازیای انحصاریشونم 

رو کامپیوتر میسازن ولی مساله رقابت هست که چرا مثلا 1060 بعلاوه رایزن 2400 و رم 16 مساوی ps4 نمیتونه

قدرت داشته باشه (میدونیم که بازیای کنسول خیلی خیلی بهینه میشن ).

بهینه شدن بازیای کنسول یک دلیلشه و میگن تکسچرهای کنسول و جزیات خیلی کمتری تو بازی رندر میشه !!؟؟

اینا جنبه سوالی داره .

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

100درصد که نه ولی خیلی نزدیک به 100 اشتباه میکنید

هنوز گرافیک های به کار رفته در این کنسول رو نمایی نشدن و اصلا قابل مقایسه نیست

راجب انویدیا هم نسل بعدیش قطعا 2070 رو از رده خارج میکنه

این قسمت که فرمودید رو خودمم میدونم و مقایسه اشتباه منم مقایسه نداشتم 

قسمتهای دیگه رو منظورم اگر اشتباهی کردم تصحیح بشه 

کل مطلب تاپیک سوالهای متفاوت وقیاس بین کنسولها و پی سیه که چرا کنسول فریم ثابت و روانتری میده و....

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Unknown Truth گفته است :

فورتنایت باز هم مگر جز گیمرها به حساب می آید!آبروی هرچه گیمر است برده اند با این جنگولک بازی ها

دوست عزیز من مدتیه فورتنایت بازی میکنم شاید گرافیکش به مزاق بعضیا خوش نیاد اما خیلی سرگرم کنندس و پیشنهاد میکنم یه بار امتحان کنید

حداقل برا من از کانتر جذاب تر بود

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

نه داداش کسی جبهه نمیگیره

هر کسی اعتقادش رو میگه

من خندم میگیره دلیل دارم

وارد فاز تخصصی نمیشم چون تخصصم نیست

ولی از دید من کنسول یک چیز خیلی عادیه

شسته رفته هست و میتونه یچه 6 ساله باهاش راحت کار کنه تا آدم 70 ساله

فقط کافیه پول بدی بری بزنی به برق

ولی کیس خب دنیای دیگه ای داره

همون تجربه اسمبلش 100 به هیچ برتری داره

بماند این علاقه ای که به ماد کردن کیس ها دارن بعضی کاربران

و در نهایت این ولعی که پیدا میکنی دائم تغییرش بدی و برای خودت و بقیه غولترش بکنی

ما همینجا تاپیک داریم عکس سیستم هاتون رو بگذارید و میبینیم حتی یک کیس که دو کاربر دارن با ماد هایی که انجام دادن چقدر تفاوت بصری پیدا کردن

بعد مثلا" شما برو تاپیک بزن عکس کنسول هاتون رو بگذارید (آخرتش پرچسب بدنه و دسته میشه) خب هممون میدونیم چه شکله کنسوله

ولی باز جدا از بحث فنی که هیچ وقت در کنسول ها برام مهم نبوده چون اصلا" علاقه ای بهشون ندارم

همیشه نگاهم همین خواهد بود

در حد غذای فست فودی (بدون تعصب)

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

در جواب تمام دوستانی که معترضن به مطلب و بنده  عارضم کل مطلب بنده جنبه سوالی داره نه تحقیقی شده پشتشه نه مطلب تایید شدهای داخلشه فقط سوال پرسیده شده لطفا جبهه گیری نکنین

ایشون کل مطلب رو گرفته .

درست مثل مثلا گرافیکی از amd با ترافلاپس 6.70 از انویدیایی با 3.2 ضعیفتره تو گیمینگ

رو کامپیوتر میسازن ولی مساله رقابت هست که چرا مثلا 1060 بعلاوه رایزن 2400 و رم 16 مساوی ps4 نمیتونه

بهینه شدن بازیای کنسول یک دلیلشه و میگن تکسچرهای کنسول و جزیات خیلی کمتری تو بازی رندر میشه !!؟؟

اینا جنبه سوالی داره .

کلا داداش یه چیزی میگم البته این دیدگاه منه، ببین کنسول از دید من یه چیز کاملا آماده ای میمونه،
مثال بزنم مثلا شما میری مغازه سالاد الویه آماده میخری، در صورتی که اگه خودت بسازی میتونی هر جور باب
میله خودته موادشو کم و زیاد کنی یا هر موادی که باهاش حال میکنی توش بریزی، چه میدونم ادویه و نمک
و و و پی سی هم من به این دید نگاه میکنم، میتونم سیستمی که خودم دوستدارم رو داشته باشم پردازندش
این باشه، رمش این کیسش این کیبورد و موسی مانیتور و ... هم دست خودمه، عین یه عشق میمونه
میفهمی عشق.

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

میشه بفرمایین کدوم کارت ها ؟ صرفن جهت افزایش اطلاعات عمومی میخوام.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

مرگ عمریکا مرگ بر منافقین کفتار

داداش خوبه تو یکی معاف شدی ها خخخ

وگرنه هر روز به جا گفتن اینا 😂🤣😅😁

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

کلا داداش یه چیزی میگم البته این دیدگاه منه، ببین کنسول از دید من یه چیز کاملا آماده ای میمونه،
مثال بزنم مثلا شما میری مغازه سالاد الویه آماده میخری، در صورتی که اگه خودت بسازی میتونی هر جور باب
میله خودته موادشو کم و زیاد کنی یا هر موادی که باهاش حال میکنی توش بریزی، چه میدونم ادویه و نمک
و و و پی سی هم من به این دید نگاه میکنم، میتونم سیستمی که خودم دوستدارم رو داشته باشم پردازندش
این باشه، رمش این کیسش این کیبورد و موسی مانیتور و ... هم دست خودمه، عین یه عشق میمونه
میفهمی عشق.

چرا نمیفهمم عکسارو ببین استرایکر خودمه چه ناز شده 

a1.jpg

a2.jpg

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، noname گفته است :

میشه بفرمایین کدوم کارت ها ؟ صرفن جهت افزایش اطلاعات عمومی میخوام.

کارت بخصوصی نیست ارقام حدودین ولی

مثال واقعی 570 در مقابل 1060 با رم 6 گیگ تفاوت بسیاری دارن

که ترافلاپس 570 بیشتره ولی ضعیفتره تو گیم .حتی با 3 گیگ این 1060 هم مقایسه کنی

خیلی جاها عقب میمونه بعضی جاهام میزنه جلو 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

بازهم نظرتون چیه که کنسول با پی سی 2برابر قویتر از خودش رقابت میکنه؟؟

لایه های بالاتر رو در نظر نگرفتی دیگه

🙂

بعد اینکه عزیز اون متن اعتراضی رو چرا زیر پست من ریپلای میکنی فکر میکنن من به شما پریدم الان :-))))

ثلا 1060 بعلاوه رایزن 2400 و رم 16 مساوی ps4 نمیتونه

قدرت داشته باشه

نه کی گفته نداره؟ داره، بازی درست بهینه نیست بعد اینکه لایه های دیگه هم هستن همون رابط dx11 خودش ستمه!

مثلا تو کنسول حافظه ای که دیتا بازی روش قرار میگیره gddr5 که مشترک با gpu  هست ولی مال pc ddr4 هست که پهنای باندش خیلی کمتره! و این اثر گذاره 

هرچند vram هست ولی خود ram هم داره استفاده میشه !

بعد اینکه تو کنسول چیزی به اسم msaa و تنظیمات anti aliasing  تقریبا وجود خارجی نداره و خیلی پرفورمنس رو زیاد میکنه و خیلی بهینه سازی در سطح کنسول راحت تره چون شما کلا 2نوع سخت افزار داری یه ماکروسافت یه سونی ولی برای pc خیلی زمان بر تره بخوای یجوری درست کنی همه سیستم ها بدون مشکل بتونن کار کنن هرچند این قسمت اخر معمولا از دست بازی ساز خارجه و بیشتر توسعه دهنده انجین باهاش در ارتباطه و بازی ساز اصلا کاری به این چیزا نداره و روتین کاریش جداست

میگن تکسچرهای کنسول و جزیات خیلی کمتری تو بازی رندر میشه

معمولا تکسچر تفاوت فریمی نمیده و این گزینه رو حداکثره معمولا ولی تنظیماتی مثل سایه و جزیات محیط و ازین جور چیزا در درجه کمتری از کیفیت قرار دارن و خوب این مشهوده

یه نمونش فکر کنم همین بازی redr2 بود که تنظیمات رو xbox one این بود:

RDR2 Xbox One X settings for PC : pcmasterrace

خوب همین تنظیمات که حدودی هست رو سیستم خودتون امتحان کنید قطعا فریم بالای 50 میگیرید

https://www.youtube.com/watch?v=J0r10aRIloY این تست با 1060عه با تنظیمات xbx one x

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

داداش خوبه تو یکی معاف شدی ها خخخ

وگرنه هر روز به جا گفتن اینا 😂🤣😅😁

از بچگی عاشق سربازی و خدمت به نظام بودم ولی خدا نطلبید

staqRhp.gif.f05bdbf910fdd110083e534564d39f13.gif

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

دوست عزیز من مدتیه فورتنایت بازی میکنم شاید گرافیکش به مزاق بعضیا خوش نیاد اما خیلی سرگرم کنندس و پیشنهاد میکنم یه بار امتحان کنید

حداقل برا من از کانتر جذاب تر بود

موس و کیبرد یا کنترلر؟ من سه ماهه بازی میکنم هنوز بیلد یاد نگرفتم هی میمیرم فشاری میشم.😂

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

داداش کجا خوندی این مطلبو ؟ یا از روی تجربه میگی ؟

قدرت ps4 در حد i3 4130 با گرافیک 750ti که این ترکیب پی سی از ps4 هم مقدار جزئی قویتره از لحاظ فریم دهی که قبلا بحثش تو انجمن سالهای پیش شده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

داداش کجا خوندی این مطلبو ؟ یا از روی تجربه میگی ؟

قدرت ps4 در حد i3 4130 با گرافیک 750ti که این ترکیب پی سی از ps4 هم مقدار جزئی قویتره از لحاظ فریم دهی که قبلا بحثش تو انجمن سالهای پیش شده

فکر میکنم منظورش ps4 pro باشه 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

مشخصات کامل کنسول نسل اینده xbox مشخص شده دوست عزیز ولی برای کنسول ps5 هنوز ابهاماتی هست و سونی این نسل قافیه رو از لحاظ سخت افزاری کاملا باخته و از الان مشخص هست ترافلاپس عدد مهمی هست و پرفورمنس رو به صورت تئوری بیان می کنه که یک حرف خیلی کلی هست مثل اینکه بگیم گرافیکم 8 گیگ هست این 8 گیگ می تونه r9 290x باشه که مدل 8 گیگ ازش ساختن یا rtx 2080 super باشه

از بحث های کلی که بگذریم گرافیک داخلی xbox خیلی امیدوار کنندست مشخصاتش و این مشخصات قطعی و تایید شده هستن رابط 320 بیتی با پهنای باند 560 گیگی و همچنین استفاده از 10 گیگ رم اختصاصی اما ایا این 3 تا مولفه همه قضین؟ خیر! تازه باید ببینیم کانفیگ سایه زن ها به چه صورت هست فرکانس کاری چند مگاهرتز هست اینکه Ipc نسبت به نسل قبل چه قدر پیشرفت کرده خیلی مهم هست که متاسفانه این مورد رو بهش اشاره نکردن اما فرض کنیم من بخوام کمی حدس بزنم و با توجه به عکس زیر که همه ریز مشخصات پردازنده گرافیکی XBOX داخلش اورده شده قدرت پردازش رو بدون در نظر گرفتن پیشرفت نسبت به نسل اول RDNA حدس بزنم می گم قدرتی معادل RTX 2080 SUPER به نظر شخصیم این مقدار رو کف در نظر گرفتم و اگر ipc پیشرفتی داشته باشه در نسل RDNA 2 قطعا قدرت بیشتری خواهد بود

شاید الان یکی بیاد بگه شما علم و غیب داری؟ خیر سایت مشهور DIGITAL FOUNDRY یک انالیزی کرده و هر کس انگلیسیش خوبه ببینه به همین چیزی میرسه که من رسیدم

xbox x.PNG

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

اما دوستان گیمر و وفادار PC به این دلیل اسمی از گرافیک هایی که قرار هست از شرکت NVIDIA و AMD عرضه بشه نبردم چون مشخصات این گرافیک ها هنوز که هنوزه حتی روی کاغذ نهایی نشده و دوست نداشتم با حدس و گمان کامل جلو برم بازم تاکید می کنم تمام مشخصات XBOX رسمی و تایید شده هستن حتی تعداد ترانزیستورهای GPU هم بالا ذکر شده ولی PS5 صرفا در موردش کلی گویی شده و هنوز معلوم نیست با چی طرفیم

لینک به دیدگاه

در در 19 اردیبهشت 1399 در 07:50، Unknown Truth گفته است :

حال هر کس هر چه می خواهد بگوید

لکن کنسولی با قدرت پردازشی ده ترا فلاپس حتی قوی تر از کارت گرافیکی با قدرت بیست ترا فلاپس است

دلیل اولش این که بازی در کنسول با سی فریم نیز روان اجرا می شود و فریم های بیهوده و تکراری وجود ندارد ولی در پی سی زیر پنجاه فریم قابل تحمل نیست

خود همین مورد نیاز به قدرت تقریبا دو برابری را در پی سی برای تجربه ای برابر با کنسول روشن می سازد

از طرفی بهینه سازی بازی ها در کنسول نیز بسیار حائز اهمیت است که این مورد نیز مزید بر علت می شود

و ای ایرانی برای تو که دیگر کنسول نعمتی ست بهشتی زیرا نهایتش پانصد دلار باشد و اینجا ده میلیون تومان خریداری کنی ولی سیستم گیم که یک کارت گرافیکش بالای ده میلیون قیمت دارد

یک سیستم ساده که چندین سال پیش خریداری کرده باشید جواب تمام کارهایتان(به غیر از بازی)را تا چندین سال دیگر می دهد

اکثرا ما که کاربردمان آفیس و فتوشاپ و دیدن فیلم و دانلود و از این قبیل چیزهاست یک سیستم ضعیف هم جوابگویمان خواهد بود

پس پولتان را در جیب این دلالان فربه شکم نریخته و به خرید کنسول قناعت کنید

بازی ها هم که ماشالله رفته اند در بازی

نه رد دد کرک شده نه فیفا نه مورتال

خیلی ها هم که کم کم دارند نیاز به همیشه آنلاین بودن پیدا می کنند

همان بهتر که بعد چند ماه که قیمت بازی افت کرد دیسک بخریم و بعد اتمام بازی با نهایت چند ده هزار تومان ضرر بفروشیمش

از رو کتاب ادبیات و زبان فارسی نوشتی ؟ :)))) یاده شعرایه فردوسی افتادم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، arash_aria گفته است :

ایشون کل مطلب رو گرفته .

اینا جنبه سوالی داره .

یه مثال بزنم واست داخل amd که نگی با اینتل مقایسه کرد . نمونش کارت وگا 64  با 5700xt  تو عدد ترافلاپس وگا 64 خیلی بیشتره ، یه سرچ خالی بزن میبینی ولی تو عملکردم اینم یه سرچ بزن میبینیش :))) همیشه به ترافلاپس نیست که کارت حتما قدرت بالایی داشته باشه . کنسول از نظر اکثریت ارزشش به قیمت پایینشه . وقتی ps5 رو بخوان 500 دلار بدن . با ضور دلالین زحمتکش تو ایران مطمعن باش اولین قیمتی که فروخته بشه حداقل 15 ملیون تومنه . حالا این فقط هزینه خوده کنسوله و خریدن بازیا و چیزای دیگش بماند . من خودم گرافیک amd دارم . اینقد تو درایور ریدن که چپ و راست باید هی درایور پاک کنی قبلیو بریزی که عه جدیده مشکل داره . 

لینک به دیدگاه

در در 19 اردیبهشت 1399 در 04:29، Silvermanhhh گفته است :

مرگ پیسی گیمینگ و کلا گیمینگو تو ایرانو داریم،دنیارو نمیدونم 

این حرفو باید روی کل نقشه ایران هک کرد

و بعد روش آسفالتی از طلا گرفت

ویرایش شده توسط DarKesT
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

مشخصات کامل کنسول نسل اینده xbox مشخص شده دوست عزیز ولی برای کنسول ps5 هنوز ابهاماتی هست و سونی این نسل قافیه رو از لحاظ سخت افزاری کاملا باخته و از الان مشخص هست ترافلاپس عدد مهمی هست و پرفورمنس رو به صورت تئوری بیان می کنه که یک حرف خیلی کلی هست مثل اینکه بگیم گرافیکم 8 گیگ هست این 8 گیگ می تونه r9 290x باشه که مدل 8 گیگ ازش ساختن یا rtx 2080 super باشه

از بحث های کلی که بگذریم گرافیک داخلی xbox خیلی امیدوار کنندست مشخصاتش و این مشخصات قطعی و تایید شده هستن رابط 320 بیتی با پهنای باند 560 گیگی و همچنین استفاده از 10 گیگ رم اختصاصی اما ایا این 3 تا مولفه همه قضین؟ خیر! تازه باید ببینیم کانفیگ سایه زن ها به چه صورت هست فرکانس کاری چند مگاهرتز هست اینکه Ipc نسبت به نسل قبل چه قدر پیشرفت کرده خیلی مهم هست که متاسفانه این مورد رو بهش اشاره نکردن اما فرض کنیم من بخوام کمی حدس بزنم و با توجه به عکس زیر که همه ریز مشخصات پردازنده گرافیکی XBOX داخلش اورده شده قدرت پردازش رو بدون در نظر گرفتن پیشرفت نسبت به نسل اول RDNA حدس بزنم می گم قدرتی معادل RTX 2080 SUPER به نظر شخصیم این مقدار رو کف در نظر گرفتم و اگر ipc پیشرفتی داشته باشه در نسل RDNA 2 قطعا قدرت بیشتری خواهد بود

شاید الان یکی بیاد بگه شما علم و غیب داری؟ خیر سایت مشهور DIGITAL FOUNDRY یک انالیزی کرده و هر کس انگلیسیش خوبه ببینه به همین چیزی میرسه که من رسیدم

xbox x.PNG

پس با این حساب باید مثلا یه 4090 انویدا بخریم برسیم به ایکس باکس 

البته باید دید اول از همه این rdna 2 در چه حدیه .واقعا عالیه یه دستگاه با این عظمت

فقط 500 دلار .موندم ای ام دی بیاد یه پردازنده هم با این نه 70 درصده همین مشخصات

بده بیرون برای پی سی دیگه مثلا 2400 که خودمم دارم رو بیاد با 70 درصد قدرت گرافیکی

این apu که رو ایکس باکس داده بده بیرون مثلا ئگا 64 رو با رایزن 3600 مخلطو بکنه اسمش بزاره

رایزن 4400 جی و بده بیرون با رم 16 گیگ دیگه گرافیک کی میخره ؟؟؟

قیمتشم 400 دلار منصفانه هستش حتما 100 دلار میده به مایکروسافت بیاد 400 دلار بده به مردم عادی 

من فقط موندم چجوری یه چیزی درحده rtx 2080 رو apu کرده داده بیرون واقعا موندم 

اگه این تکنلوژِ رو دارن چرا نمیفروشن رو پی سی و چرا یه 2080 میدن 100 برابر اون اندازشه و مصرفشم خیلی بیشتره ازون 

منظورمو نمیدونم رسوندم یانه .کلا بحثم اینه (البته مشخصه که چرا تا انویدیا و ... بیان بفروشن و حال کنن مثلا asus rtx 2080 رو دیگه کی میخره؟؟؟)

به گفته دوستانمون رو پی اس 4 ddr5 بود پی سی هنوز رو 4 مونده االان اینا رفتن رو 6 و تنکلوژی 6 تازه اومده رو گرافیکا

کی 6 وارد پی سی میشه خدا میدونه و چه تکنلوژِی پیشرفته تری دست بعضیاس مثلا am6 که ما هنوز نمیدونیم چیچیه 

الان رو ایکس باکس داره میبنده به اسم زن 2 مثال میگما .

در کل شاهد یه جهش 200 درصدی تو پرفرمنس باید باشیم دیگه کنسولا یه چیزی دادن بیرون دست نیافتنی

پردازندش 600 دلار گرافیکش 1000 دلار قیمت تموم شده 500 دلار خخخخخخ

مگر اینکه این رو سیستم پی سی که میاد لیتوگرافیش بزرگتر گرونتره یا شاید .نمیدونم خلاصه این بوی خوبی نیست 

از همین الان حداقل گرافیک بازیهای 2022 رو میشه رو rx 5600 or rtx2070 دید این منظره جالبی نخواهد بود 

قاعدتا پی سی ها کم میارن برای بازیها مگر اینکه در این مملکت 40 میلیون پول بدی در خارج 3000دلار که تقریبا

این مساله قیمتی حداقل تو ایران طومار گیمینگ پی سی رو با همکاری دنوو به هم میپیچه 

چون بازیها کرک نشدنی میشن و پی سی هم تا بیاد به قدرت کنسول برسه باید 3 برابر کنسول هزینه کنی

و از طرفی کنسولها خیلی راحت تر میتونی بازی بخری اشتراکی یا همین روش 200 تومن 10 تا بازی 

تو ایران که صنعت گیمینگ رو پی سی رو هواست و تموم شدست مگر عده بخصوصی 

من این حرف رو چند سال پیش زدم خیلیا نارحت شدن بهمون توپیدن ولی الان دیگه به وضوح آینده گندی داره گیمینگ 

با این قیمتها و بخصوص دنوو

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، arash_aria گفته است :

پس با این حساب باید مثلا یه 4090 انویدا بخریم برسیم به ایکس باکس 

البته باید دید اول از همه این rdna 2 در چه حدیه .واقعا عالیه یه دستگاه با این عظمت

فقط 500 دلار .موندم ای ام دی بیاد یه پردازنده هم با این نه 70 درصده همین مشخصات

بده بیرون برای پی سی دیگه مثلا 2400 که خودمم دارم رو بیاد با 70 درصد قدرت گرافیکی

این apu که رو ایکس باکس داده بده بیرون مثلا ئگا 64 رو با رایزن 3600 مخلطو بکنه اسمش بزاره

رایزن 4400 جی و بده بیرون با رم 16 گیگ دیگه گرافیک کی میخره ؟؟؟

قیمتشم 400 دلار منصفانه هستش حتما 100 دلار میده به مایکروسافت بیاد 400 دلار بده به مردم عادی 

من فقط موندم چجوری یه چیزی درحده rtx 2080 رو apu کرده داده بیرون واقعا موندم 

اگه این تکنلوژِ رو دارن چرا نمیفروشن رو پی سی و چرا یه 2080 میدن 100 برابر اون اندازشه و مصرفشم خیلی بیشتره ازون 

منظورمو نمیدونم رسوندم یانه .کلا بحثم اینه (البته مشخصه که چرا تا انویدیا و ... بیان بفروشن و حال کنن مثلا asus rtx 2080 رو دیگه کی میخره؟؟؟)

به گفته دوستانمون رو پی اس 4 ddr5 بود پی سی هنوز رو 4 مونده االان اینا رفتن رو 6 و تنکلوژی 6 تازه اومده رو گرافیکا

کی 6 وارد پی سی میشه خدا میدونه و چه تکنلوژِی پیشرفته تری دست بعضیاس مثلا am6 که ما هنوز نمیدونیم چیچیه 

الان رو ایکس باکس داره میبنده به اسم زن 2 مثال میگما .

در کل شاهد یه جهش 200 درصدی تو پرفرمنس باید باشیم دیگه کنسولا یه چیزی دادن بیرون دست نیافتنی

پردازندش 600 دلار گرافیکش 1000 دلار قیمت تموم شده 500 دلار خخخخخخ

مگر اینکه این رو سیستم پی سی که میاد لیتوگرافیش بزرگتر گرونتره یا شاید .نمیدونم خلاصه این بوی خوبی نیست 

از همین الان حداقل گرافیک بازیهای 2022 رو میشه رو rx 5600 or rtx2070 دید این منظره جالبی نخواهد بود 

قاعدتا پی سی ها کم میارن برای بازیها مگر اینکه در این مملکت 40 میلیون پول بدی در خارج 3000دلار که تقریبا

این مساله قیمتی حداقل تو ایران طومار گیمینگ پی سی رو با همکاری دنوو به هم میپیچه 

چون بازیها کرک نشدنی میشن و پی سی هم تا بیاد به قدرت کنسول برسه باید 3 برابر کنسول هزینه کنی

و از طرفی کنسولها خیلی راحت تر میتونی بازی بخری اشتراکی یا همین روش 200 تومن 10 تا بازی 

تو ایران که صنعت گیمینگ رو پی سی رو هواست و تموم شدست مگر عده بخصوصی 

من این حرف رو چند سال پیش زدم خیلیا نارحت شدن بهمون توپیدن ولی الان دیگه به وضوح آینده گندی داره گیمینگ 

با این قیمتها و بخصوص دنوو

اینم اضافه کنم از اول نسل زور زدم تا اخرش رسیدم به 1060 الان که دیگه این از سال دیگه حداقلشم نمیشه 

یعنی باید برم یه 1080 بخرم برسم به 60 درصد بازی رو مدیوم و....

وگرنه که من کلا پی سی رو خیلی دوست دارم کنسول رو نه ولی ازونجا که گیمینگ برام مهمه مجبورم برم رو کنسول تازه اگر مثلا 10 تومن بشه بخریم 

اگر بالاتر که دیگه هیچی دیگه خخخخخ

لینک به دیدگاه

یه مطلب مهم .

نسل جدید کنسول گرافیکشونو برای 4 کی یا 8 کی میخوان درسته؟؟

ما رو مانیتور 1080 بسمونه درسته؟؟؟پس در نهایت 1070 یا 1660 تی ای یا سوپر یا یدونه 2060 برای اونی که ری ترست میخوان 

کفایت میکن تا انتهای نسل و بیشتر و نهایتا 1060 میشه حداقل سیستم تا اواخر نسل تقریبا 1060 میشه حداقل و 1070 میشه 

پیشنهادی برای 1080 و این شکلیا 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...