رفتن به مطلب

دور معماری تیورینگ رو خط بکشید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اطلاعات جدیدی از معماری گرافیکی بعدی انویدیا یعنی Ampere توسط Tom از کانال یوتیوب Moore’s Law is Dead منتشر شده که ادعا می‌کند به منابع داخلی صنعت دسترسی دارد. به گفته این منابع Turing تنها یک آزمایش بوده و انتظار می‌رود که Ampere بالغ بر 10 الی 20 درصد افزایش IPC و فرکانسی تا 2 گیگاهرتز (به سادگی) ارائه دهد. همچنین کارایی چهار برابری معماری Ampere در Ray Tracing یکی از نکات مهم خواهد بود و در نهایت انویدیا از نظر نرم افزاری بهبودهایی را اعمال می‌کند تا با نرم افزار AMD Radeon Adrenalin به مقابله بپردازد."

منبع:https://sakhtafzarmag.com/جزئیات-معماری-ampere-در-ray-tracing/

همین نشون میده که از الان قید معماری تیورینگ و کارت های 2060 و 2070 رو باید بزنید که به جز رندر های تک فریم به درد گیم نمیخورن نسبت به پول پرداختی!

با این وجود که شایعات زیاده ولی انویدیا معمولا همچین سابقه ای رو داشته بر خلاف amd  شایعات رو به واقعیت تبدیل کنه

در این حالت خرید کارت های 5700xt خیلی خیلی بهتر از کارت های rtx نسل فعلی خواهند بود و در اینده شما مجبوری که rt رو بر روی کارتتون غیرفعال کنید پس چرا باید الکی هزینه کنید برای تکنولوژی که سال بعد باید غیرفعالش کنید؟ من که دلیلی نمیبینم الان بخرمش سال بعد بخوام با 30فریم بازی کنم اونم با dlss2 و اپ اسکیل و 100تا وصله پینه اضافی خوب یه کارت قوی تر میخرم که این تکنولوژی رو نداشته باشه 🙂 هنوزم که هنوزه این تکنولوژی گیرایی خاصی رو اضافه نکرده به جلوه های ویژه بازی ها

لینک به دیدگاه

الحق که انویدیا و اینتل، تنها شرکتهای دنیا هستن که روشون میشه بودجه r&d شون رو از جیب مصرف کننده تامین کنن :))))))))

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در 21 اردیبهشت 1399 در 17:13، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اطلاعات جدیدی از معماری گرافیکی بعدی انویدیا یعنی Ampere توسط Tom از کانال یوتیوب Moore’s Law is Dead منتشر شده که ادعا می‌کند به منابع داخلی صنعت دسترسی دارد. به گفته این منابع Turing تنها یک آزمایش بوده و انتظار می‌رود که Ampere بالغ بر 10 الی 20 درصد افزایش IPC و فرکانسی تا 2 گیگاهرتز (به سادگی) ارائه دهد. همچنین کارایی چهار برابری معماری Ampere در Ray Tracing یکی از نکات مهم خواهد بود و در نهایت انویدیا از نظر نرم افزاری بهبودهایی را اعمال می‌کند تا با نرم افزار AMD Radeon Adrenalin به مقابله بپردازد."

منبع:https://sakhtafzarmag.com/جزئیات-معماری-ampere-در-ray-tracing/

همین نشون میده که از الان قید معماری تیورینگ و کارت های 2060 و 2070 رو باید بزنید که به جز رندر های تک فریم به درد گیم نمیخورن نسبت به پول پرداختی!

با این وجود که شایعات زیاده ولی انویدیا معمولا همچین سابقه ای رو داشته بر خلاف amd  شایعات رو به واقعیت تبدیل کنه

در این حالت خرید کارت های 5700xt خیلی خیلی بهتر از کارت های rtx نسل فعلی خواهند بود و در اینده شما مجبوری که rt رو بر روی کارتتون غیرفعال کنید پس چرا باید الکی هزینه کنید برای تکنولوژی که سال بعد باید غیرفعالش کنید؟ من که دلیلی نمیبینم الان بخرمش سال بعد بخوام با 30فریم بازی کنم اونم با dlss2 و اپ اسکیل و 100تا وصله پینه اضافی خوب یه کارت قوی تر میخرم که این تکنولوژی رو نداشته باشه 🙂 هنوزم که هنوزه این تکنولوژی گیرایی خاصی رو اضافه نکرده به جلوه های ویژه بازی ها

به نظرت همچین چیزی رو حتی اگر درست باشه یوتیوب می‌ذاره پخش شه؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

به نظرت همچین چیزی رو حتی اگر درست باشه یوتیوب می‌ذاره پخش شه؟

نظر من دیگه اهمیت نداره

سیاست شرکت مهمه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...