رفتن به مطلب

سوال در مورد مانیتور IPS 240hz

Recommended Posts

سلام دوستان

اولین تاپیکمه😅

اگر کسی از دوستان تجربه یا اطلاعی دارن درباره این موضوع ممنون میشم راهنمایی کنن.

از اونجایی که اکثر مانیتور های گیمینگ ۲۴۰ هرتز ، از پنل TN استفاده میکنن که تاخیرش کمتره نسبت به IPS، تاخیر یک میلی ثانیه ای که برند ها روی مانیتور های جدید IPS ۲۴۰ هرتزشون مینویسن مبنی بر این که یک میلی ثانیه تاخیر داره درسته؟ یعنی میزان تاخیرش کاملا برابر با یک مانیتوره TN ۲۴۰ هرتزه؟ 

الان حدوده یک ساله که Asus و Msi و Alienware ۲۴۰ هرتز IPS دارن عرضه میکنن

ویرایش شده توسط AmirrezaJB
لینک به دیدگاه

ولا بنده ۲۵۰ هرتز ips ندیدم تاحالا یا تو بازار ایران ندیدم

msi هم پنل هاش va هست 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mitternacht گفته است :

ولا بنده ۲۵۰ هرتز ips ندیدم تاحالا یا تو بازار ایران ندیدم

msi هم پنل هاش va هست 

بله تو بازار ایران من هم ندیدم؛ البته فروشگاه های آنلاین رو ندیدم، شاید کف بازار بشه پیدا کرد. ولی موجود هستن، و برای کسی که فقط قصد گیمینگ نداره و کارهای ادیت و طراحی هم میکنه خیلی وسوسه کننده است، چون همزمان ۲۴۰ هرتزه و تاخیرش یک میلی ثانیه است که برای گیمینگ خوبه، هم پنلش IPSئه که دقت رنگی بالاتری داره.

این برای برند Alienware عه، میتونید سرچ کنید. ایسوس هم مطمئنم که داره ولی ام اس آی رو ندیدم.

Alienware AW2521HF

لینک به دیدگاه

مانیتور با مانیتور متفاوته. ولی 1 میلی ثانیه برای همه ی پنل های TN هم ممکن نیست دیگه چه برسه به IPS. کلا میشه گفت دروغه. فقط چند مانیتور جدید با پنل IPS هستن که تازه حداقل به 4 میلی ثانیه رسیدن و قیمت بالایی هم دارن.

لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر عزیز، وقتی گرافیک نمیتونه زیر ۷/ ۸ فریم تایم بده خرید مانیتور ۱ میلی ثانییه برای گیمینگ درسته؟ یا من اشتباه میکنم؟

لینک به دیدگاه

در در 23 اردیبهشت 1399 در 22:15، AmirrezaJB گفته است :

از پنل TN استفاده میکنن که تاخیرش کمتره نسبت به IPS

اشتباه نکنید 

تاخیر مانیتور های ips کمتر از tn هست منتهی اون چیزی که بقیه به اسم تاخیر نام میبرن زمان پاسخ گویی(response time) هست نه تاخیر(latency) این زمان پاسخ گویی جدا از تعریف علمیش و اینکه چیکار میکنه در نتیجش باعث میشه هرچی کمتر باشه تصویر در حال حرکت ،حالت شبح مانند یا حاله دار پیدا نکنه و برای یه گیمر مثلا خیلی خیلی کمک میکنه سوژه رو پایدار ببینه در تصویر

اون تاخیر که شما میگی latency یا input lag هست که اون ips کمتر از tn هست و این مربوط میشه به زمان نمایش فریم دریافتی و کاملا بحثش جداست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، noname گفته است :

با اجازه استارتر عزیز، وقتی گرافیک نمیتونه زیر ۷/ ۸ فریم تایم بده خرید مانیتور ۱ میلی ثانییه برای گیمینگ درسته؟ یا من اشتباه میکنم؟

نه این  به معنی شیفت کردن رنگه به معنی چیز دیگه نیست

لینک به دیدگاه

در در 24 اردیبهشت 1399 در 00:06، AmirrezaJB گفته است :

بله تو بازار ایران من هم ندیدم؛ البته فروشگاه های آنلاین رو ندیدم، شاید کف بازار بشه پیدا کرد. ولی موجود هستن، و برای کسی که فقط قصد گیمینگ نداره و کارهای ادیت و طراحی هم میکنه خیلی وسوسه کننده است، چون همزمان ۲۴۰ هرتزه و تاخیرش یک میلی ثانیه است که برای گیمینگ خوبه، هم پنلش IPSئه که دقت رنگی بالاتری داره.

این برای برند Alienware عه، میتونید سرچ کنید. ایسوس هم مطمئنم که داره ولی ام اس آی رو ندیدم.

Alienware AW2521HF

سلام دوست عزیز 

صد در صد اگر ips باشه کیفیت تصویر بهتری رو می تونه نشون بده و میلی ثانیه مانیتور تا 4 میل می تونه اذیت کنه و زیر این عدد دیگه مهم نیست خیلی درگیرش نشین 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...