رفتن به مطلب

راهنمایی برای انتخاب استابلایزر مناسب سیستم

Recommended Posts

سلام وقتتون بخیر

بنده هشت ماه پیش یه سیستم خریدم با مشخصات:

PSU: Cooler master V850
CPU Ryzen 7 3800X, 4400 MHz (44.25 x 99)
Motherboard Asus TUF Gaming X570-Plus 
Motherboard Chipset    AMD Bixby X570, AMD K17.7 FCH, AMD K17.7 IMC
System Memory    32688 MB
DIMM3: Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2A2400C16    16 GB DDR4-2400 DDR4 SDRAM 
DIMM4: Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2A2400C16    16 GB DDR4-2400 DDR4 SDRAM 
BIOS Type    AMI
Graphics Card   Asus rog strix  GeForce RTX 2070  (8 GB)
Monitor    AOC 2243W  [22" LCD]
Disk Drive    Samsung SSD 970 EVO Plus 250GB 
Disk Drive    TOSHIBA HDWD120  (2 TB, 7200 RPM, SATA-III)
Optical Drive    ASUS DRW-24D5MT

Case   Master tech Atis 3x fans

میخوام برای تامین امنیت سیستمم یه سیم مستقیم از کنتور برق براش بکشم و یک پریز وصل کنم 

استابلایزر میخوام خریداری کنم ولی مطمئن نیستم کدوم مدل نیاز برق سیستمم رو که 850 وات هست تامین میکنه

در ضمن کولر گازی هم خونه داریم، به نظرتون اگه استابلایزر بگیرم و برق سیستم رو بهش وصل کنم مشکلی برا سیستم پیش نمیاد؟

چند تا استابلایزر در نظر دارم ولی نمیدونم کدوم مناسب من هست 

ترانس استابلایزر و جبران‌ساز نوسان برق پرنیک مدل ECO2000-BE مناسب تلویزیون و لوازم صوتی تصویری

استابلایزر فاراتل مدل STB2000 ظرفیت 2000VA

استابلایزر فاراتل مدل AVR40 ظرفیت 2000VA

استابلایزر توسعه فناوری ادیب مدل AVR2 با ظرفیت 2000 ولت آمپر

تعریف مدل های فاراتل رو شنیدم ولی این یکی ها هم به نظر خوب میرسن و تو همشون منشن کردن که برای سیستم صوتی و کامپیوتر مناسب هستن ولی مطمئن نیستم 850 وات سیستم بنده رو تامین میتونن بکنن یانه

خیلی ممنون میشم که راهنماییم کنید.

ویرایش شده توسط erfanlp
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

درود؛ به عنوان مصرف کننده فاراتل STB2000E فقط میتونم بگم فوق العادست. برای سیستم شما هم کافیه. به عنوان برند داخلی محصولاتش عالیه. 

خیلی ممنون ازتون

ولی این مدلی که شما گفتین STB2000E نتونستم پیدا کنم

مدل STB2000 ظرفیت 2000VA الان تو فروشگاه ها میفروشن، فکر میکنم هر دو مدل مشابهی هستن

لینک به دیدگاه

الان یه سوال برای‌من‌ پیش اومد 

مثلا ‌من ، یه‌ مودم دارم ، یه مانیتور ، یه‌کیس ، بعد نیاز به سه راهی هست دیگه ، اینو باید به سه راهی ‌وصل کرد ، یا سه راهی رو به این؟

لینک به دیدگاه

سلام برای استفاده شما مدل 2000 زیاد است شما 1000 تهیه کنید جواب می دهد 

لینک به دیدگاه

در در 30 اردیبهشت 1399 در 15:13، Hadi MP گفته است :

:D عزیز همون مدله، شناسه محصولش E داره آخرش. به نظرات بعضی از افراد که میگن استبلایزر لازم نیست و هزینه اضافست گوش نکنید، تابستون که میشه روزی 100 بار سویچ میکنه، خودتون متوجه میشید که چقدر جلوی نوسان رو میگیره.

آقا این سوئیچ میکنه یعنی چی؟

یعنی برق رو قطع میکنه؟؟

لینک به دیدگاه

در در 30 اردیبهشت 1399 در 14:05، erfanlp گفته است :

خیلی ممنون ازتون

ولی این مدلی که شما گفتین STB2000E نتونستم پیدا کنم

مدل STB2000 ظرفیت 2000VA الان تو فروشگاه ها میفروشن، فکر میکنم هر دو مدل مشابهی هستن

https://www.digikala.com/product/dkp-1784198/استابلایزر-فاراتل-مدل-digipower6-ظرفیت-2000va
من خودم این مدل رو خریدم . اواخر اسفند خریدم 740 تومن . اگه از تو بازار بخری دوروبره 800 پیدا میشه ، دیجی گرونتره نسبت به بازار . 

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Hadi MP گفته است :

قطع نمیکنه، برق که نوسان پیدا کرد، سویچ میکنه رو مدار داخلی و افت و یا افزایش رو تنظیم میکنه. چراغ زرد رنگ همزمان روشن میشه که شما هم متوجه میشید.

یه تق تق صدا میده بعد برقو درست میکنه . از 155 ولت تا 280 ولتو تنظیم میکنه واسه من . سره برق رفتنایه پارسال تابستون که سهمیه بندی کرده بودن سیستم قبلیم پوکید . دیگه ایندفعه پشت دستو داغ کردم بدون استابلایزر نزنم برق سیستمو

لینک به دیدگاه

دوستان خیلی خیلی ممنون از توجه و راهنماییتون، امروز رفتم از شانس مدل استابلایزر فاراتل مدل STB2000 ظرفیت 2000VA تو بازار پیدا کردم و حضوری خریداری کردم تو ارومیه

الان اولین روزه که سیستم رو وصل کردم خیلی خوب جواب میده 

بعلاوه این که تا حالا سویچ نشده به چراغ زرد یا قرمز، حتی کولر گازی اتاق رو هم روشن کردم تاثیری نداشت نمیدونم چرا. شاید چنان قوی نیست کولر گازیم که ضرری به جریان خونه داشته باشه.

فقط یه مورد که من متوجه شدم اینه که این استابلایزر مواقعی هم که استفاده نمیکنم هم یه مقدار گرمه، به بدنش که دس میزنم گرمه

به نظرتون عادیه؟

یا به نظرتون موقعی که استفاده نمیکنم از دستگاه ها از برق بکشمش بیرون یا نه همینجوری باشه و ضرری نداره؟

لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1399 در 11:50، Hadi MP گفته است :

با این وضع قیمت ها، استیبلایزر یکی از واجبات سیستم های متوسط و های اند هست. حتی یکی از ساده ترین قطعاتتون نیم سوز بشه هزینش بیشتر از استیبلایزره. نوسان تابستون با کولرگازی و آبی، بسیار عالی میشه :|

سلام، ببخشید دوباره تاپیک رو بالا میارم ولی بالا یه سوال پرسیم میتونید راهنماییم کنید؟ خیلی ممنون ازتون.

لینک به دیدگاه

برای کامپیوتر خانگی هیچ نیازی به استابلایزر نیست. چون پاور از ورودی 120 ولت تا 220 ولت همون خروجی میده . کامپیوتر و تجهیزات کامپیوتر تماما سویچینگ هستند.  . یه محافظ یخچال معمولی کفایت میکنه.

برا کولر گازی هم توجیه نداره که بخوای استابلایزر بزرای. استابلایزر برای مصروف کننده های انالوگ میزارن که با تغییر میزان برق شهر ، در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد بشه.

لینک به دیدگاه

دو نوع استابلایزر داریم.

رله ای 

سرو موتور - دقت بلاتری داره.

هر دو از ترانس استفاده میشه.

و هیچ نیازی نیست که برا کامپیوتر به استابلایزر وصل بشید. هر چقد هم سیستمتون های اند باشه.

فقط اگه خونتون برقش زیر 180 ولت است. حتما استابلایزر استفاده کنید.(اینم بخاطر موتور یخچال)

لینک به دیدگاه

در در 10 خرداد 1399 در 23:45، ali-0098 گفته است :

دو نوع استابلایزر داریم.

رله ای 

سرو موتور - دقت بلاتری داره.

هر دو از ترانس استفاده میشه.

و هیچ نیازی نیست که برا کامپیوتر به استابلایزر وصل بشید. هر چقد هم سیستمتون های اند باشه.

فقط اگه خونتون برقش زیر 180 ولت است. حتما استابلایزر استفاده کنید.(اینم بخاطر موتور یخچال)

ممنون از نظرتون، حالا میگم ما که داریم استفاده میکنیم برا احتیاط، موردی که نداره؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، erfanlp گفته است :

ممنون از نظرتون، حالا میگم ما که داریم استفاده میکنیم برا احتیاط، موردی که نداره؟

به اینکه کمک کنه نکنه کاری ندارم . ولی پاور از کل سیستم در مقابل نوسانات برق محافظت میکنه ، و هیچ چیزی از خوده پاور محافظت نمیکنه . تاپیکش هست همین فروم که بوده شخصی بخاطر نوسان برق به سیستمش و نداشتن محافظ پاورش سوخته و اتیش گرفته

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، erfanlp گفته است :

نه عزیزم

حالشو ببر.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...