رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب سیستم مناسب تدوین ، با بودجه محدود

Recommended Posts

سلام دوستان

برای یکی از آشنایان میخوام یه سیستم مخصوص تدوین جمع کنم منتها خودم دقیقاً نمیدونستم چه سری پردازنده هایی برای اینکار مناسبتر هستند، از طرف دیگه ایشون بودجه شون حدود 16-17میلیون هست...

برنامه هایی هم که میخوان اجرا کنن این موارد هست

Nuke,maya,After effects,premiere,cinema4D,mocha,blender,davinci resolve

من خودم سیستم زیر مدنظرم هست، ممنون میشم اگر شما اساتید هم نظرتون رو بفرمایید 🙏🌷

i7 4790

ASUS Z97

32GB RAM

GTX 1070

SSD SATA 1TB

POWER 700W

CASE + COOLER

لینک به دیدگاه

اگه بتونه دست دوم رایزن نسل 2 یا دست دوم اینتل نسل 9 یا 8 بگیره خیلی بهتره 

1070 هم مناسب نیست کم میاره 

بهتره برید سمت 2060 

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بهتره برید سمت 2060 

ممنون از راهنماییتون

راستش بیشتر دنبال قطعات کارکرده هستیم به خاطر محدودیت بودجه، متاسفانه مواردی هم که شما فرمودید کارکرده شون خیلی نایاب هست و اگر هم پیدا بشه قیمت رو نزدیک به نو حساب میکنن!

لینک به دیدگاه

سلام

کلیت سیستمی که مد نظر دارید با توجه به بودجه و تلاشتون برای خرید قطعه دست 2 مناسبه .

فقط من چند نکته رو میگم و نتیجه رو بر عهده خودتون قرار میدم .

پردازنده 4790 یه پردازنده 4 هسته ای هستش که به لطف هسته مجازی 8 تردی شده . این در حالیه که یه پردازنده مثل 9400F یا 9600 یه پردازنده 6 هسته ای هستش . ضمن این که اینتل 10400F رو آماده کرده که با حدود 160 دلار قیمت 6 هسته و 12 ترده . درسته که 4790 در زمان خودش یه پرچمدار بوده اما در هر صورت یه 4 هسته ایه !

اون طرف ماجرا ای ام دی کلی پردازنده 6 هسته و 8 هسته داره که فناوری هسته مجازی رو هم پشتیبانی می کنند .

یا حتی 3300 که با 4 هسته و 8 ترد قدرتی در حد 7700 داره و فقط 120 دلار قیمتشه . یه برد 100 دلاری براش میگیری و اورش هم می کنی !!!

و

پس وقتی صحبت از رایزن و نسل 9 اینتل میشه شما به پرچمدارها نگاه نکن یه پردازنده میان رده و حتی پایین رده هم میتونه گزینه خوبی باشه .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AssassiN HAWK گفته است :

i7 4790

ASUS Z97

مناسب نیستن برادر

برو سمت رایزن

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنماییتون عزیزان...

آیا نسل یک رایزن هم جوابگو هست؟ یا بهتره برم سمت نسل دو و سه؟ 🤔

لینک به دیدگاه

عزیزان برای گرافیک چه مواردی رو پیشنهاد میکنید؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بهتره برید سمت 2060 

بر اساس چه فکتی این رو میگید؟

جسارت نمیکنم، فقط سؤاله واسم. چون تدوین کردن فکر نمیکنم ربطی به قدرت کارت گرافیک داشته باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، AssassiN HAWK گفته است :

ممنون از راهنماییتون عزیزان...

آیا نسل یک رایزن هم جوابگو هست؟ یا بهتره برم سمت نسل دو و سه؟ 🤔

سلام

اگر نسل اول و دوم 6c/12t یعنی حداقل 1600/2600 به بالا پیدا کنید با قیمت مناسب که عالیه.  رایزن 3000 بعید میدونم ارزشش رو داشته باشه چون معمولاً به اجبار باندل با مادربورد x570 ایسوس هستن که ارزونترینشون از 5میلیون شروع میشه فکر کنم. 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

بر اساس چه فکتی این رو میگید؟

جسارت نمیکنم، فقط سؤاله واسم. چون تدوین کردن فکر نمیکنم ربطی به قدرت کارت گرافیک داشته باشه.

شما به برنامه های غیر از adobe نگاهی بندازید کار دستتون میاد  تدوین با پریمیر بله تاثیری نداره زیاد 

شما با پریمیر کار کردید ولی فقط پریمیر برای تدوین نیست بعد اینکه فقط کارشون تدوین نیست برنامه های دیگه هم نام بردن که با گرافیک سر کار داره

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

گزینه خوبی باشه

یه چیزی بگو داخل ایران با قیمت مناسب موجود باشه

غیر از 9100f بقیشون بالای 3تومنن پس خرید آک از هردو شرکت با این بودجه جواب گو نیست دست دو هم کم گیرمیاد

تو رایزنم که 3100 و اون یکی مدلش نیست تو ایران

در 9 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

یه برد 100 دلاری براش میگیری و اورش هم می کنی !!!

😂 ایرانه عزیز تبدیل به تومن کن البته اگه اینایی که میگی گیر اوردی تو بازار 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

شما به برنامه های غیر از adobe نگاهی بندازید کار دستتون میاد  تدوین با پریمیر بله تاثیری نداره زیاد 

شما با پریمیر کار کردید ولی فقط پریمیر برای تدوین نیست بعد اینکه فقط کارشون تدوین نیست برنامه های دیگه هم نام بردن که با گرافیک سر کار داره

صحیح میفرمایید حواسم به نرم افزارهایی که نام بردن نبود. فکر کردم فقط برای تدوین میخوان.

image.thumb.png.589bc32661dc74dc88dcca416a007226.png

طبق این جدول تنهای برتری که 2060 نسبت به 1070 داره اون ردیف اخری هست که فکر نمیکنم به تدوین ربط داشته باشه. تازه به نظر میرسه 1070 از لحاظ انکودر قویتر از 1660 به بعد هست چون نوشته دو تا چیپ انکودر داره.

در کل این چیزایی که گفتم فقط برای نرم افزارهای تدوینه نه طراحی و انیمیشن.

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بهتره برید سمت 2060 

در 10 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

یه چیزی بگو داخل ایران با قیمت مناسب موجود باشه

غیر از 9100f بقیشون بالای 3تومنن پس خرید آک از هردو شرکت با این بودجه جواب گو نیست دست دو هم کم گیرمیاد

تو رایزنم که 3100 و اون یکی مدلش نیست تو ایران

😂 ایرانه عزیز تبدیل به تومن کن البته اگه اینایی که میگی گیر اوردی تو بازار

میشه بفرمایید پیشنهاد نسل دوم رایزن و نسل 8 و 9 اینتل رو چه کسی اولین بار مطرح کرد ؟

مگه من گفتم استارتر محترم بره 9600 و 3300 بخره ؟

همون اول نوشتم :

نقل قول

فقط من چند نکته رو میگم و نتیجه رو بر عهده خودتون قرار میدم .

به عبارت دیگه میخواستم به استارتر محترم بگم درسته که جانشین 4790 در نسل 9 میشه 9900 و 9700 اما شما نیازی نیست 9900 بخرید حتی 9600 هم میتونه با 4790 رقابت کنه . ضمن این که آخر همون پست نوشتم :

نقل قول

پس وقتی صحبت از رایزن و نسل 9 اینتل میشه شما به پرچمدارها نگاه نکن یه پردازنده میان رده و حتی پایین رده هم میتونه گزینه خوبی باشه .

اصلا بنده از خرید قطعه آک هم حرفی نزدم .

بعدشم مگه قرار 3300 تا ابد موجود نشه ؟ با توجه به قیمت دلاریش حتی با دلار 25 تومن میشه 120x25= 3000 یا به عبارتی 3 تومن .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

میشه بفرمایید پیشنهاد نسل دوم رایزن و نسل 8 و 9 اینتل رو چه کسی اولین بار مطرح کرد ؟

من دست دو گفتم نه اک

دست دو سری 9400 گیر میاد به صورت باندل  منم حرفی از سری i7 نزدم گفتم 

هم رده همون سیپیو ایشون از این نسل به صورت دست دوم میتونن تهیه کنن حالا شاید اندکی بالا پایین تر

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مگه من گفتم استارتر محترم بره 9600 و 3300 بخره ؟

وقتی از 3300 حرف میزنید یعنی برو بخر دیگه اینجا چه تایپکیه؟ قطعا تایپک خبری نیست

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

من دست دو گفتم نه اک

دست دو سری 9400 گیر میاد به صورت باندل  منم حرفی از سری i7 نزدم گفتم 

هم رده همون سیپیو ایشون از این نسل به صورت دست دوم میتونن تهیه کنن حالا شاید اندکی بالا پایین تر

وقتی از 3300 حرف میزنید یعنی برو بخر دیگه اینجا چه تایپکیه؟ قطعا تایپک خبری نیست

مگه من حرف از آکبند زدم ؟

صرفا به استارتر محترم گفتم یه پایین رده مثل 3300 میتونه با پرچمدار قبلی رقابت کنه ( به عبارت دیگه 4790 الان در حد یه پایین رده هستش و فریب i7 بودنش رو نخوره ) . یا 9600 یه پردازنده 6 هسته ایه درحالی که 4790 یه 4 هسته ایه . نمی دونم از کجای حرفهای بنده خرید آک و 3300 رو متوجه شدید .

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی و کمک تمام عزیزان 🙏🌷 

قرار بر این شد که سیستم زیر رو براشون به صورت کارکرده تهیه کنم (البته اگر کارکرده این قطعات گیر بیاد 😄)

Main B450/X470

CPU Ryzen 2600/2600x

RAM 32GB

VGA 1660S/TI

SSD M2 512 + HDD 1TB

POWER 650/750W

CASE + COOLER

هر چند باید بودجه به حدود 20-21 میلیون افزایش پیدا کنه اما مطمئناً ارزشش رو خواهد داشت 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...