رفتن به مطلب

علت گرونی دیوانه کننده پردازنده های نسل 6 و 7

Recommended Posts

سلام بر همه عزیزان

بی حاشیه میپرسم، چرا پردازنده های نسل 6 و 7 اینقدر عجیب غریب قیمت میخورن؟

3.5 میلیون تومن برای یه 6500 تری که از 9100f ضعیفتره؟

8.5 میلیون تومن برای یه 6700k با قیمت 250 دلار؟ |:

قصد ارتقا دارم، و از یه جهت این بی منطقی در قیمت گذاری برای من خوبه چون 6500 خودم رو گرون میفروشم. ولی از سمت دیگه خیلی ناجوره که 200 دلار پردازنده رو 9 میلیون بخرم |:

از اون طرف، بازار دست دوم نسل 6 و 7، کم رونق تر از سری haswell هست گویا. اصلا i5 های ضریب باز از این دو نسل گیر نمیاد

کاری ندارم که یه بورد z390 با 9600k مجموعا از یه 7700k ارزونتر درمیاد و اصلا به صرفه نخواهد بود خرید پردازنده برای برد سری 100 با این وضعیت و این کار رو نمیکنم

اما خداوکیلی چرا؟! پردازنده هرچی obsolete تر و قدیمی تر میشه باید ارزونتر شه، چرا تو ایران اینجوریه؟ |:

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

چرا تو ایران اینجوریه ؟ |:

خودت به سوالت جواب دادی دیگه ، چیز بیشتری نمیشه گفت. 

لینک به دیدگاه

دوست خوبم رسمش همینه. از من هم تو برنامه ها به وفور سوال میشد که صبر کنیم پردازنده های جدید بیاد که قیمت قبلی ها بشکنه؟ منم میگفتم شما دعا کن مدل های قدیمی بالاتر نره، پایین اومدن پیشکش.

سری 7 و 6 چون دیگه تولید نمیشن ولی برد های آکبندشون توی بازار هست، یک؛ دو اینکه سیستم Z170 که الان سی پیوش بسوزه یا ارتقا بخواد، یا باید باندل عوض کنه یا برای جبران سود فورش قطعه تکی (پردازنده تنها) قیمت این CPU ها بالاتر قیمت گذاری میشن.

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

برای من خوبه چون 6500 خودم رو گرون میفروشم

دوست عزیز تا وقتی که فقط به فکر خودمون باشیم همین میشه

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

شوما بگو پراید چرا یهو شد 100میلیون

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام بر همه عزیزان

اما خداوکیلی چرا؟! پردازنده هرچی obsolete تر و قدیمی تر میشه باید ارزونتر شه، چرا تو ایران اینجوریه؟ |:

سلام

استثنائاً این مشکل فقط تو ایران نیست. قیمت 7700k الان داخل آمازون از 3900x بیشتره. 

7700k.thumb.PNG.328b6dd2d0a52b67155e340a4f28d473.PNG

3900x.thumb.PNG.cf3a7b4ee4761b8d527d75df7553d0f7.PNG

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دوست خوبم رسمش همینه. از من هم تو برنامه ها به وفور سوال میشد که صبر کنیم پردازنده های جدید بیاد که قیمت قبلی ها بشکنه؟ منم میگفتم شما دعا کن مدل های قدیمی بالاتر نره، پایین اومدن پیشکش.

سری 7 و 6 چون دیگه تولید نمیشن ولی برد های آکبندشون توی بازار هست، یک؛ دو اینکه سیستم Z170 که الان سی پیوش بسوزه یا ارتقا بخواد، یا باید باندل عوض کنه یا برای جبران سود فورش قطعه تکی (پردازنده تنها) قیمت این CPU ها بالاتر قیمت گذاری میشن.

خیلی ممنون از پاسخت ایمان عزیز

خب این داستان موجود بودن برد سری 100 در بازار و وجود تقاضا برای نسل 6 و 7 به خاطر برد های سری 100 یه چیز جهانیه و فقط برای ایران نیست. ثانیا، دیگه مصرف کننده خداییش باید درک کنه که اگه پردازنده مثلا 6500 ئش غیر قابل استفاده شد، اگه برد رو رد کنه بره و از نو بکوبه بر پایه سری 300 و 9100f بسازه هم به نسل جدید مهاجرت کرده، هم پول ذخیره کرده، هم پرفورمنس رو افزایش داده؛ مگه اینکه مصرف کننده کلا به این چیزا فکر نکنه و هرچی بزارن جلوش بخره (همون استقبال کنندگان میلیونی از سوپروام 25 میلیون تومنی معروف). همین 7700k با قیمت 9 تومن موجود بود تا پریروز توی دیجیکالا به عنوان تنها فروشنده انلاین معروف این پردازنده ها، ولی الان ناموجوده. معلومه که یکی 9 میلیون داده و یه 7700k خریده. بابا 300 هزار بیشتر میداد یه 9900k تری میخرید |:

بعدش اصلا همه این صحبتا درست، عرضه-تقاضا نمیخونه و مصرف کننده هم از همه جا بیخبر. 250 دلار سی پی یو، با کدوم لاجیک و منطقی با دلار 40 و خورده ای هزار تومن قیمت گذاری میشه؟ |:

حالا، بازار دست دوم نسل 7 و 6 چرا اینقدر کساده؟ توی 6 ماه اخیر، کلا یه دونه 6700k توی بازارچه ظاهر شد که تا به خودم بیام، یکی از دلالان محترم فروم زیر 2 ساعت بعد تائید اگهی، خریدنش.

در 17 دقیقه قبل، Xen گفته است :

دوست عزیز تا وقتی که به فقط به فکر خودمون باشیم همین میشه

حالا اوورال گفتم من، وگرنه ارزونی که برای همه خوبه. اختلاف قیمت یه 6700k با 6500 من، الان 6 تومنه (وقتی سیستم بستم 600 هزار تومن بود و من مثلا اومدم صرفه جویی کنم و بعدا ارتقا بدم)، اگه سی پی یو من 500 تومن ارزون شه این اختلاف میشه 4 تومن، ضرر نمیکنم من که

در 16 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

شوما بگو پراید چرا یهو شد 100میلیون

اون دیگه بحثش فلسفیه :))))))))))))

در 8 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

استثنائاً این مشکل فقط تو ایران نیست. قیمت 7700k الان داخل آمازون از 3900x بیشتره.

این مشکل برای نسل 7 وجود داره به صورت جهانی، چون خلق الله در بلاد کفر میدونن که برد سری 100 خودشون رو در ازای یه اپدیت بایوس، با پردازنده نسل 7 راه بندازن حرکت اصولی تریه

اما 6700k توی همین آمازون الان 240 و خورده ای دلاره، که کلا یه میلیون تومن اختلاف داره با 7700k در بازار ایران

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

i3 4340 صد هزار تومن گرونتر از i5 4460

خودتون حساب کنید که چه جوری قیمتگذاری میشن ، تا وقتی از کل دنیا قطع رابطه باشیم و اموراتمون دست دلالان باشه (یکیش خود حک و مت) وضعمون همینه و دنبال ریشه مشکل نباشید سوختن و ساختن

خوددم قبل عید میخواستم سیستم ارتقا بدم که به دلایلی انجام ندادم الان پیشمونم !

یه سیستم معمولی الان 20 میلیون پول میخواد اما 20 میلیون سهله ، 2 میلیون نمیتونیم جمع کنیم !

خدا به دادمون برسه 😫

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

i3 4340 صد هزار تومن گرونتر از i5 4460

خودتون حساب کنید که چه جوری قیمتگذاری میشن ، تا وقتی از کل دنیا قطع رابطه باشیم و اموراتمون دست دلالان باشه (یکیش خود حک و مت) وضعمون همینه و دنبال ریشه مشکل نباشید سوختن و ساختن

خوددم قبل عید میخواستم سیستم ارتقا بدم که به دلایلی انجام ندادم الان پیشمونم !

یه سیستم معمولی الان 20 میلیون پول میخواد اما 20 میلیون سهله ، 2 میلیون نمیتونیم جمع کنیم !

خدا به دادمون برسه 😫

حسن جان، پائیز، 2 میلیون پول گذاشته بودم کنار، میخواستم 6500 رو بفروشم و 7700k دیلاید شده اقای فردوسی که روی سیستم شخصیشون بود رو بخرم

نخریدم، رفتم سکه خریدم. یه ماه بعدش که سکه ارزونِ ارزون شد، مجبور شدم بفروشمشون. که دوباره پول دستم بیاد و جایگزینشون کنم ...

پول دستم اومد، ولی وقتی که تمام شد 6 تومن و 7700k هم شد 9 تومن ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

قیمتا واقعا چرت شده با دل.ار 25 تومنی حساب شده الان مدتیه میخوام بگیرم نمیتونم و فک کنم نخواهم تونست

لینک به دیدگاه

مگه درد ما فقط سی پی یو و کامپیوتره  ؟ اصلا قطعات کامیوتر هیچی چرا الان وسایل الکتریکی دست دوم که عمر مفیدشون رو کردن و رمقی برای استفاده ندارن اینقدر گرون هستن در حد قطعات آکبند !؟ مثلا دریل ، چرخ گوشت ، تلوزیون ، وسایل اشپزخانه ، یخچال و هر کوفت برقی دیگه ، والا چند وقته نتونستیم حتی دست دوم شونم بخریم چه برسه به اکبندشون که کلا ناموجود شدن یا مارک های ساخت داخل بدرد نخور و اشغال فقط برای فروش هست . تا کی آه و ناله کنیم از دست این کشور و این قیمت ها و این اوضاع نمیدونم بخدا

ویرایش شده توسط Logan2020
لینک به دیدگاه

با اجازه استارتر محترم 

چرا گرافیک انقدر گرون شده؟؟؟؟ سیستم جمع کردم هی پول جمع میکنم نمیتونم یه گرافیک بگیرم هی گرون گرونتر میشه😟

از قبل عیده میخوام گرافیک بگرم هی گرون میشه چرا 580 که 1350 بود الان زیر 2500 نیست 

ویرایش شده توسط Reza mi
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Reza mi گفته است :

از قبل عیده میخوام گرافیک بگرم هی گرون میشه چرا 580 که 1350 بود الان زیر 2500 نیست 

عزیز؟ |:

580 تابستون 97 وقتی که تازه معرفی شد، با این قیمت وارد بازار ایران شد

قبل عید چجوری 580 بوده 1300؟

حالا اصلا اگر هم باشه ... خب، پراید شده 100 تومن، سکه از شب عید 2 تومن رفته روش، دلار 15 بود الان 18 شده. حالا 580 گرون نشه؟ :))))))

در 2 ساعت قبل، Amir_HA گفته است :

قیمتا واقعا چرت شده با دل.ار 25 تومنی حساب شده الان مدتیه میخوام بگیرم نمیتونم و فک کنم نخواهم تونست

6700k دقیقا با دلار 40 هزار تومنی الان داره حساب میشه. 240 دلار پردازنده ست، 8 تومن و خورده ای هم قیمت میخوره. شما خودت حساب کن دیگه

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

240 دلار پردازنده ست

این قیمت کجاست؟ همین الان توی آمازون 303 دلاره. ایگرد با 7.100 میاره براتون.

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

داداش شما که رم ddr 4 دارید،باندلو بفروشی،نسل 8 یا 9 i5 بخر،دیگه نسل ۶و۷ که تموم شدن

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز؟ |:

580 تابستون 97 وقتی که تازه معرفی شد، با این قیمت وارد بازار ایران شد

قبل عید چجوری 580 بوده 1300؟

حالا اصلا اگر هم باشه ... خب، پراید شده 100 تومن، سکه از شب عید 2 تومن رفته روش، دلار 15 بود الان 18 شده. حالا 580 گرون نشه؟ :))))))

6700k دقیقا با دلار 40 هزار تومنی الان داره حساب میشه. 240 دلار پردازنده ست، 8 تومن و خورده ای هم قیمت میخوره. شما خودت حساب کن دیگه

سری 6 و 7 ک هیچی اونا منسوخ شده من سری 9 میخواستم بگیرم یدفه سه تومن اومد روش واقعا اعصاب نمونده 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 9 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

داداش شما که رم ddr 4 دارید،باندلو بفروشی،نسل 8 یا 9 i5 بخر،دیگه نسل ۶و۷ که تموم شدن

سلام  با دوستمون موافقم  به هیچ عنوان   پول به نسل  6 و7   ای سون  اونم با این قیمت های فوق  فضایی!   ندید   که  کار بسیار  نا عاقلانه ای  هست 

ویرایش شده توسط ferdosi
لینک به دیدگاه

لبتاپ (هارد و ssd)از همه گرون تر شده . اونو نمیگین .چسبیدین به نسل 6-7😀

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در در 2 خرداد 1399 در 04:15، ali_8114 گفته است :

اون موقه نه دلار رفته بود بالا نه چیز دیگه در عرض یه هفته کلی رفت روش 

1300/1400 میشد ماینی گرفت الا 2400 نمیدن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...