رفتن به مطلب

انجمن محصولات گرین Green شرکت پردیس صنعت سیاره سبز

Recommended Posts

• 4 هفته بعد...
  • ارسال 175
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

با سلام خدمت دوستان

امید است جناب عمرانی زودتر تشریف بیاورند و با توضیحات خوب و علمی خود راهنمایی فرمایند.

با سلام

مثل اینکه جناب عمرانی و سایر دست اندر کاران اینجا را فراموش کردند.

فن بزرگ داخل case اینجانب هم مدتی است در هنگام روشن شدن با صدای زیاد و دور بسیار کم کار میکند که با یک هندل راه میافتد.این هم رکوردی است برای فن های داخل case green.

حدود 2 ماه.روزی 6-8 ساعت کارکرد.case green 2005 plus

با تشکر.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ! با اینکه در این انجمن بار ها سوالات من بی جواب مانده ، ولی بنا به ضرورت مشکلات یکی از دوستان ، اجبارا تصمیم به طرح سوال دیگری گرفتم !

این دوست مون و همچنین من ! میخوایم بدونیم که ایا کیس ونگارد ، توانایی ساپورت پاورهایی نظیر 1030 یا 1235 رو داره یا خیر ؟ این دوست مون میگه نداره و منم میگم محال یک کیس با این قیمت و این همه تشکیلات ، چنین قابلیت ابتدایی رو نداشته باشه ! بنظر من کسی که کیسی در حدود بیش از 200 تومن خریداری میکنه ، مسلما از قطعاتی همچون پاورهای سنگین هم استفاده خواهد کرد ! حالا اینکه چرا این کیس این توانایی رو نداره واقعا برای من که قابل باور نیست ! حالا خواستیم از اساتید بپرسیم که بالاخره حق با منه یا ایشون ! یعنی بالاخره این کیس توانایی ساپورت پاورهایی نظیر 1230 رو داره یا نه ؟

ناگفته نمونه این دوست مون میگه اگه قرار به استفاده از چنین پاور هایی باشه ، نیاز به یک نوع بست وجود داره که با نصب اون ، قسمتی از پاور در خارج کیس باقی میمونه ! ایشون تصویری هم برای من ارسال کردند ، ولی همچنان من باورم نمیشه ! ایشون میگن اگه قرار باشه سقف برداشته شه و ... میشه پاور رو کاملا در داخل جا داد ! ولی بنظر من اصلا منطقی نیست و من کیس های خیلی خیلی معمولی تر و با قیمتی چندین برابر کمتر رو دیدم که هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند ! بنظر من اگه واقعا این دوست مون درست بگه ، با وجود چنین نقصی ، حتی اگه قرار به حذف قسمت سقف هم میبود ، بازم باید ازش جلوگیری میشد !

اگه فرضا این دوست مون درست بگن ! حدس من اینه که این کیس چون مدل کوچیک تر کیس چلنجر هستش ، برای اینکه تا حد ممکن شبیه این کیس ساخته شه و از طرفی هم ابعاد این طرح برای این کیس کوچیکتر در نظر گرفته شده و .... واسه همین قسمت سقف اون ، نصب پاور هایی همچون 1230 رو با مشکل روبرو میکنه ، چون احتمالا در چلنجر طول کیس بیشتره ! هر چند پس باید در این کیس هم طول قسمت سقف کمتر و کوچیکتر میشد تا چنین مشکلی بوجود نیاد ! هر چند من هنوزم شک دارم !!

و باید منتظر پاسخ اساتید باشیم که ایا این مشکل واقعا وجود داره یا خیر !

اینم تصویری که این دوست مون از مشکل شون ارسال کردن !

DSC00284.JPG

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

دوست عزیز با صحبتهایی که با اقای عمرانی کردیم یک نوع بست داره که پاور1035 و1235 توی این کیس جا میشه البته مقداری از پاور بیرون کیس میاد به همین صورت که عکس قرار داده شده

لینک به دیدگاه

به نام آنکه جانشین همه نداشتن هاست

با سلام

مثل اینکه جناب عمرانی و سایر دست اندر کاران اینجا را فراموش کردند.

فن بزرگ داخل case اینجانب هم مدتی است در هنگام روشن شدن با صدای زیاد و دور بسیار کم کار میکند که با یک هندل راه میافتد.این هم رکوردی است برای فن های داخل case green.

حدود 2 ماه.روزی 6-8 ساعت کارکرد.case green 2005 plus

با تشکر.

دوست خوب من؛

سلام،

ابتدا بابت تاخیر در پاسخگویی و وقوع این مشکل از شما عذرخواهی می کنم. لطفا و در صورت امکان، فن خراب کیس خود را برای بنده (عمرانی) ارسال فرمایید (به آدرس دفتر مرکزی گرین) تا به جای آن 3 عدد فن 12 برایتان برگردانم. (هزینه پیک بر عهده بنده)

سلام ! با اینکه در این انجمن بار ها سوالات من بی جواب مانده ، ولی بنا به ضرورت مشکلات یکی از دوستان ، اجبارا تصمیم به طرح سوال دیگری میکنم !

این دوست مون و همچنین من ! میخوایم بدونیم که ایا کیس ونگارد ، توانایی ساپورت پاورهایی نظیر 1030 یا 1235 رو داره یا خیر ؟ این دوست مون میگه نداره و منم میگم محال یک کیس با این قیمت و این همه تشکیلات ، چنین قابلیت ابتدایی رو نداشته باشه ! بنظر من کسی که کیسی در حدود بیش از 200 تومن خریداری میکنه ، مسلما از قطعاتی همچون پاورهای سنگین هم استفاده خواهد کرد ! حالا اینکه چرا این کیس این توانایی رو نداره واقعا برای من که قابل باور نیست ! حالا خواستیم از اساتید بپرسیم که بالاخره حق با منه یا ایشون ! یعنی بالاخره این کیس توانایی ساپورت پاورهایی نظیر 1230 رو داره یا نه ؟

ناگفته نمونه این دوست مون میگه اگه قرار به استفاده از چنین پاور هایی باشه ، نیاز به یک نوع بست وجود داره که با نصب اون ، قسمتی از پاور در خارج کیس باقی میمونه ! ایشون تصویری هم برای من ارسال کردند ، ولی همچنان من باورم نمیشه ! ایشون میگن اگه قرار باشه سقف برداشته شه و ... میشه پاور رو کاملا در داخل جا داد ! ولی بنظر من اصلا منطقی نیست و من کیس های خیلی خیلی معمولی تر و با قیمتی چندین برابر کمتر رو دیدم که هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند ! بنظر من اگه واقعا این دوست مون درست بگه ، با وجود چنین نقصی ، حتی اگه قرار به حذف قسمت سقف هم میبود ، بازم باید ازش جلوگیری میشد !

اگه فرضا این دوست مون درست بگن ! حدس من اینه که این کیس چون مدل کوچیک تر کیس چلنجر هستش ، برای اینکه تا حد ممکن شبیه این کیس ساخته شه و از طرفی هم ابعاد این طرح برای این کیس کوچیکتر در نظر گرفته شده و .... واسه همین قسمت سقف اون ، نصب پاور هایی همچون 1230 رو با مشکل روبرو میکنه ، چون احتمالا در چلنجر طول کیس بیشتره ! هر چند پس باید در این کیس هم طول قسمت سقف کمتر و کوچیکتر میشد تا چنین مشکلی بوجود نیاد ! هر چند من هنوزم شک دارم !!

و باید منتظر پاسخ اساتید باشیم که ایا این مشکل واقعا وجود داره یا خیر !

فرامرز جان؛

سلام،

حالتان چطوره؟

مرا ببخشید که به دلیل گرفتاری نمی توانم در خدمت شما باشم. ماشاا.. سوالات خوب شما آنقدر زیاد است، که از عهده توان و وقت پاسخگویی بنده خارج است. اگر برایتان مقدور بود، با بنده تماس تلفنی بگیرید تا پاسخ کامل سوالات شما را بدهم یا شماره خود را برایم به صورت پیغام خصوصی بگذارید تا بنده با شما تماس بگیرم. چرا که اگر در 5 دقیقه جواب سوالات خوب شما را بدهم، ممکن است همان پاسخها در نوشتار بیش از دو ساعت زمان بنده را بگیرد و این کار برای من حقیر در محیط کاری مشکل خواهد بود.

اما در مورد این سوال و دوست خوب شما؛

بنده در جریان این موضوع بوده ام و با آقا رضا .. درباره این موضوع صحبت کرده ام. در کیس ونگارد به دلیل عمق کمتری که نسبت به چلنجر دارد و وجود فن 14 در سقف آن، در صورت نصب پاورهای با عمق بیش از 20 سانتی متر، از یک پلیت تبدیل استفاده کرد تا نیاز به برداشتن فن سقف کیس نباشد (در این حالت و همانند عکس فوق، در قسمت پشت کیس - که معمولا دیده نخواهد شد- پاور 5 سانتی متر از کیس بیرون خواهد آمد و هیچ مشکل فنی ایجاد نخواهد نمود) . البته اگر این موضوع برای آقا رضا مشکل باشد (چرا که پس از ارسال پلیت ، شکایتی به بنده انتقال ندادند) ، پاورشان را با مدل 785 تعویض خواهم نمود و جای نگرانی وجود ندارد.

با تقدیم احترام

ویرایش شده توسط J.Omrani
لینک به دیدگاه

آقای عمرانی از راهنمایی شما ممنونم. من راضی هستم. خنکی کیس این مشکلش رو خنثی کرده هر چند کمی با بی رغبتی به پشت کیس نگاه میکنم.

ان شا ا... قصد خرید 1035 یا 1235 رو دارم. در همین مورد سعالی دارم اینه که پاور 780 گرین دو فن 8 سانتی داره که یکی هوار میکشه و اون یکی میده بیرون و زیر پاور فن نداره و با این پلیت روی این کیس مشکلی نداره

ولی مدلی مثل 1035 که یه فن 13.5 در زیر دارن موقع نصب چطورقرار میگیرن؟ آیا تمام قسمت فن در داخل کیس میمونه یا کمی از اون به داخل پلیت قرار میگیره؟

دوم اینکه شما گفتید بیشتر از 20 سانت آیا پاوری مثل Corsair HX1000W که طولش 20 سانت هست داخل کیس به صورت معمولی جا میشه یا اونم نیاز به پلیت جدیده داره؟

لینک به دیدگاه

سلام ! خواهش میکنم جناب عمرانی ، من میدونم سره شما چقدر شلوغه و کاملا درک می کنم ! از پاسخ تون هم بسیار متشکرم ! در مورد تماس تلفنی هم چشم ، البته اگه خاطرتون باشه من در گذشته خیلی مزاحم تون میشدم ولی خب به مرور زمان ، فکر کردم دیگه بیش از این مزاحم وقت تون نشم چون مطمئنم دوستان بی شماری با شما در ارتباط هستند !

با اینحال من سوالاتمو یکبار دیگه در اینجا مطرح میکنم و اگه یک وقتی موقعیتی پیش اومد ، زحمت پاسخ شون رو بکشید ! من برخی از سوالات قبلی رو بهمراه موارد جدید تر براتون میذارم و اگه وقت نکردید یا ... هم اصلا خیالی نیست و سعی میکنم تلفنی مزاحم تون بشم ! البته مهمترین دلیل طرح دوباره سوالاتم ، اهمیت انها و اینکه مطمئنا این پرسش ها ، سوالات بسیاری از کاربران نیز هستند و فکر کردم شاید پاسخ شون بدرد خیلی ها بخوره ! به هر حال بازم هر طو صلاحه !

و اما سوالات حقیر :

1 - جناب عمرانی ایا این درسته که وقتی یک پاور داره از حداکثر قدرتش استفاده میکنه به همون نسبت هم گرما و صدای بیشتری تولید میکنه ؟ میخوام به پاسخ این سوال برسم که اگه مثلا از یک پاور قویتر از توان مورد نیاز ، استفاده بشه ! که به سبب قدرت بیشتر ! قسمتی از توانش بلا استفاده بمونه ! ایا گرمای کمتری تولید کرده و سایلنت تر خواهد بود ؟

2 - ایا تمامی صدایی که از پاور بگوش میرسد ناشی از کارکرد فن پاور هستش ؟ عملکرد خود پاور صدایی ایجاد نمیکنه ؟

3 - ایا صدای ناشی از کارکرد فن پاور ها ، مشخص شده ؟ مثلا برای فلان پاور گرین ایا صدا در حالت ایدل و در حالت لود ثبت شده ؟ ایا در توضیحات روی پاور ها ( گرین ) درج شده یا خیر ؟ اگه نشده ایا میتونید جدولی ارائه بدید ؟

4 - چطوری میشه با توجه به وات پاور و احتساب توان مصرفی سیستم ، از هزینه برق مصرفی اطلاع یافت ؟ مثلا ایا فرمولی داره ؟

5 - اگه سیستمی باشه که مثلا نیاز به یک پاور 600 وات داشته باشه و ما از یک پاور بالاتر مثل 1000 وات استفاده کنیم ! ایا هزینه برق مصرفی اون کم تر میشه یا بیشتر ؟ اگه بزبان ساده توضیح بدید ممنون تون میشم !

در ضمن حقیر تا حد ممکن توضیحات و مطالب شما رو در زمینه پاور ها مطالعه کرده ام ولی خب در حد بضاعت فهمم !

6 - جناب عمرانی ، شنیدم که قراره یا قرار بوده یک سری فن های دور بالا هم ، به محصولات گرین اضافه بشه ( شایدم شده ) ! میخواستم بدونم تا چه حدی صحت و امکانش وجود داره ؟ چون شنیدم دوستان از شما یک فن 5000 دور گرین گرفتن ( که احتمالا نمونه اولیه بوده البته اگه مقدار RPM شو اشتباه نکرده باشن ) ! ؟

همونطور که میدونید این روز ها به واسطه اورکلاک و توجه به بحث کولینگ مناسب تر و ... ! بسیاری از کاربران بدنبال فن هایی مرغوب و با دور بالا هستند ، خواستم پیشنهاد بدم تا اگه مقدوره ، همچنان برند گرین ، مثل سابق ، جلودار باشه و اقدام به عرضه فن هایی متنوع و با دور های بالا کنه ! مطمئنا بازار خوبی بوجود خواهد امد ، چون در حال حاضر یافتن این نوع فن ها بسیار دشوار بوده و کمیاب نیز هستند ! در ضمن بفرمایید که ایا گرین در حال حاضر فقط همون فن های 1000 دور رو داره یا انواع دیگه ای هم وجود داره ؟

در مورد فن های 1000 دور یا همون الترا سایلنت گرین هم بگم که این فن ها بنظر من فن های خوبی بوده و همچنین کم صدا نیز هستند ولی بد نیست به اطلاع تون برسونم که اگه این فن ها مستقیم به مادربرد وصل شن و مادربرد هم از برنامه های کنترل دور فن برخوردار باشه و استفاده کنه ، دور این فن ها خیلی خیلی پایین میاد و بنظر من کارایی شون خیلی کم میشه و در عمل کار خاصی انجام نمیدن ! مگر اینکه مستقیم به پاور وصل شون کنیم که در این حالت هم حداقل از نظر من کارایی چندانی ندارند ! اینو فقط از جنبه تجربه / نظر شخصی و اطلاع جنابعالی ، خدمت تون گفتم !

7 - جناب عمرانی همچنین خواستم خدمت تون پیشنهاد کنم حالا که شما در بحث کیس فعالیت بسیار گسترده و مطلوبی دارید ، ای کاش در زمینه مودینگ و قطعات تزئینی داخل کیس هم فعالیت تون رو اغاز یا بیشتر میکردید ! مثلا قطعاتی همچون فن های uv یا بست و کابل های رنگی uv یا مولکس های uv یا پرفکت لایت ها و .... ! من مطمئنم با برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی شما ، بسیاری از کاربران تشویق به استفاده از این قطعات شده و همچنین بسیاری نیز با چنین قطعاتی اشنا خواهند شد ! شاید مهمترین دلیل کم اقبالی این قطعات و کاربردشون در کشور ما , عدم شناخت و اشنایی کاربران ، در کنار عدم دسترسی ایشان به این قطعات ست .

جناب عمرانی یه خواهش دیگه هم داشتم تا اگه براتون مقدور بود ! لطف کرده و به لینک زیر تشریف بیارید و در مورد چینش فن ها و نحوه کولینگ کیس حقیر ، نظرتون رو اعلام و راهنمایی های لازم رو مبذول بفرمایید ! اینم لینک

با تشکر فراوان / ارادتمند شما / فرامرز

ویرایش شده توسط بازنده
لینک به دیدگاه

آقای عمرانی از راهنمایی شما ممنونم. من راضی هستم. خنکی کیس این مشکلش رو خنثی کرده هر چند کمی با بی رغبتی به پشت کیس نگاه میکنم.

ان شا ا... قصد خرید 1035 یا 1235 رو دارم. در همین مورد سعالی دارم اینه که پاور 780 گرین دو فن 8 سانتی داره که یکی هوار میکشه و اون یکی میده بیرون و زیر پاور فن نداره و با این پلیت روی این کیس مشکلی نداره

ولی مدلی مثل 1035 که یه فن 13.5 در زیر دارن موقع نصب چطورقرار میگیرن؟ آیا تمام قسمت فن در داخل کیس میمونه یا کمی از اون به داخل پلیت قرار میگیره؟

دوم اینکه شما گفتید بیشتر از 20 سانت آیا پاوری مثل Corsair HX1000W که طولش 20 سانت هست داخل کیس به صورت معمولی جا میشه یا اونم نیاز به پلیت جدیده داره؟

رضا جان؛

سلام،

- دقیقا قسمت مربوط به فن 135 میلی متری بزرگ پاور GP1035B در قسمت داخل کیس قرار خواهد گرفت.

- حداکثر طول پاور جهت نصب درون این کیس (در صورتیکه فن سقف باز نشود) 180mm است.(ضمن عرض پوزش بابت اینکه عدد 20cm را به صورت حدودی عنوان نمودم)

سلام ! خواهش میکنم جناب عمرانی ، من میدونم سره شما چقدر شلوغه و کاملا درک می کنم ! از پاسخ تون هم بسیار متشکرم ! در مورد تماس تلفنی هم چشم ، البته اگه خاطرتون باشه من در گذشته خیلی مزاحم تون میشدم ولی خب به مرور زمان ، فکر کردم دیگه بیش از این مزاحم وقت تون نشم چون مطمئنم دوستان بی شماری با شما در ارتباط هستند !

با اینحال من سوالاتمو یکبار دیگه در اینجا مطرح میکنم و اگه یک وقتی موقعیتی پیش اومد ، زحمت پاسخ شون رو بکشید ! من برخی از سوالات قبلی رو بهمراه موارد جدید تر براتون میذارم و اگه وقت نکردید یا ... هم اصلا خیالی نیست و سعی میکنم تلفنی مزاحم تون بشم ! البته مهمترین دلیل طرح دوباره سوالاتم ، اهمیت انها و اینکه مطمئنا این پرسش ها ، سوالات بسیاری از کاربران نیز هستند و فکر کردم شاید پاسخ شون بدرد خیلی ها بخوره ! به هر حال بازم هر طو صلاحه !

و اما سوالات حقیر :

1 - جناب عمرانی ایا این درسته که وقتی یک پاور داره از حداکثر قدرتش استفاده میکنه به همون نسبت هم گرما و صدای بیشتری تولید میکنه ؟ میخوام به پاسخ این سوال برسم که اگه مثلا از یک پاور قویتر از توان مورد نیاز ، استفاده بشه ! که به سبب قدرت بیشتر ! قسمتی از توانش بلا استفاده بمونه ! ایا گرمای کمتری تولید کرده و سایلنت تر خواهد بود ؟

2 - ایا تمامی صدایی که از پاور بگوش میرسد ناشی از کارکرد فن پاور هستش ؟ عملکرد خود پاور صدایی ایجاد نمیکنه ؟

3 - ایا صدای ناشی از کارکرد فن پاور ها ، مشخص شده ؟ مثلا برای فلان پاور گرین ایا صدا در حالت ایدل و در حالت لود ثبت شده ؟ ایا در توضیحات روی پاور ها ( گرین ) درج شده یا خیر ؟ اگه نشده ایا میتونید جدولی ارائه بدید ؟

4 - چطوری میشه با توجه به وات پاور و احتساب توان مصرفی سیستم ، از هزینه برق مصرفی اطلاع یافت ؟ مثلا ایا فرمولی داره ؟

5 - اگه سیستمی باشه که مثلا نیاز به یک پاور 600 وات داشته باشه و ما از یک پاور بالاتر مثل 1000 وات استفاده کنیم ! ایا هزینه برق مصرفی اون کم تر میشه یا بیشتر ؟ اگه بزبان ساده توضیح بدید ممنون تون میشم !

در ضمن حقیر تا حد ممکن توضیحات و مطالب شما رو در زمینه پاور ها مطالعه کرده ام ولی خب در حد بضاعت فهمم !

6 - جناب عمرانی ، شنیدم که قراره یا قرار بوده یک سری فن های دور بالا هم ، به محصولات گرین اضافه بشه ( شایدم شده ) ! میخواستم بدونم تا چه حدی صحت و امکانش وجود داره ؟ چون شنیدم دوستان از شما یک فن 5000 دور گرین گرفتن ( که احتمالا نمونه اولیه بوده البته اگه مقدار RPM شو اشتباه نکرده باشن ) ! ؟

همونطور که میدونید این روز ها به واسطه اورکلاک و توجه به بحث کولینگ مناسب تر و ... ! بسیاری از کاربران بدنبال فن هایی مرغوب و با دور بالا هستند ، خواستم پیشنهاد بدم تا اگه مقدوره ، همچنان برند گرین ، مثل سابق ، جلودار باشه و اقدام به عرضه فن هایی متنوع و با دور های بالا کنه ! مطمئنا بازار خوبی بوجود خواهد امد ، چون در حال حاضر یافتن این نوع فن ها بسیار دشوار بوده و کمیاب نیز هستند ! در ضمن بفرمایید که ایا گرین در حال حاضر فقط همون فن های 1000 دور رو داره یا انواع دیگه ای هم وجود داره ؟

در مورد فن های 1000 دور یا همون الترا سایلنت گرین هم بگم که این فن ها بنظر من فن های خوبی بوده و همچنین کم صدا نیز هستند ولی بد نیست به اطلاع تون برسونم که اگه این فن ها مستقیم به مادربرد وصل شن و مادربرد هم از برنامه های کنترل دور فن برخوردار باشه و استفاده کنه ، دور این فن ها خیلی خیلی پایین میاد و بنظر من کارایی شون خیلی کم میشه و در عمل کار خاصی انجام نمیدن ! مگر اینکه مستقیم به پاور وصل شون کنیم که در این حالت هم حداقل از نظر من کارایی چندانی ندارند ! اینو فقط از جنبه تجربه / نظر شخصی و اطلاع جنابعالی ، خدمت تون گفتم !

7 - جناب عمرانی همچنین خواستم خدمت تون پیشنهاد کنم حالا که شما در بحث کیس فعالیت بسیار گسترده و مطلوبی دارید ، ای کاش در زمینه مودینگ و قطعات تزئینی داخل کیس هم فعالیت تون رو اغاز یا بیشتر میکردید ! مثلا قطعاتی همچون فن های uv یا بست و کابل های رنگی uv یا مولکس های uv یا پرفکت لایت ها و .... ! من مطمئنم با برنامه ریزی دقیق و اطلاع رسانی شما ، بسیاری از کاربران تشویق به استفاده از این قطعات شده و همچنین بسیاری نیز با چنین قطعاتی اشنا خواهند شد ! شاید مهمترین دلیل کم اقبالی این قطعات و کاربردشون در کشور ما , عدم شناخت و اشنایی کاربران ، در کنار عدم دسترسی ایشان به این قطعات ست .

جناب عمرانی یه خواهش دیگه هم داشتم تا اگه براتون مقدور بود ! لطف کرده و به لینک زیر تشریف بیارید و در مورد چینش فن ها و نحوه کولینگ کیس حقیر ، نظرتون رو اعلام و راهنمایی های لازم رو مبذول بفرمایید ! اینم لینک

با تشکر فراوان / ارادتمند شما / فرامرز

فرامرزجان؛

سلام،

- معمولا بهترین شرایط کاری پاور در حالت 50% لود است.از این میزان لود به بعد، شاهد افزایش دمای پاور خواهیم بود. معمولا نمودار راندمان نیز همین موضوع را نشان می دهد.

- معمولا تمامی پاورها دارای صدایی معروف به Buzzing هستند که در حالت عادی صدای آن توجه ما را به خود جلب نخواهد نمود. مگر در حالتی که شرایط هارمونیکی ورودی، خارج از حد استاندارد و یا بار تحمیلی به پاور در شرایط غیر متعارف باشد، متوجه این صدا می شویم. این موضوع را شخصا و برروی تمامی پاورها از برندهی مختلفی که در اختیار دارم، مشاهده نموده ام.

- میزان صدا و عملکرد فن در سایت گرین و برای پاورهای رده 535B به بالا وجود دارد. انشاا.. در به روز رسانی جدید اطلاعات، این موضوع را برای پاورهای رده پایین تر نیز در نظر خواهیم گرفت.

- میزان مصرف سیستم تقسیم بر راندمان پاور = میزان وات مصرفی پاور

- اتفاقا هر چه پاور را بالاتر از میزان مصرف سیستم تهیه کنیم (به دلیل راندمان بهتر در لودینگ پایین) میزان مصرف انرژی کمتر خواهد شد.

- خیر، گرین برنامه ای برای عرضه فن های دور بالا ندارد. ولی معمولا اگر از فن های پاور در شرایط بیرونی (یعنی مدار کنترلر فن را نداشته باشیم) استفاده کنیم، دور بسیار بالایی (حدودا 2800) دارند.

- در حال حاضر ، گرین فقط فن مخصوص کیس (حداکثر دور 1000) را در ابعاد 12 عرضه می نماید.

- این فنها در هر دوحالت 3 پین و 4 پین قابل استفاده هستند. توجه فرمایید که این فن ها برای نصب برروی کیس مناسب می باشند و در شرایط کاری دیگر، ممکن است کارآیی نداشته باشند.

با تقدیم احترام

لینک به دیدگاه

من یه اسپم بدم اینجا ببخشید

فرامرز جان اگه تونستی پست قبلیتون رو به چهار خط تبدیل کنی از جانب لیون کامپیوتر یه جائزه براتون فرستاده میشه :cool: این کاملا جدیه

:|

لینک به دیدگاه

سلام ! جناب عمرانی ، ممنون و چشم تماس خواهم گرفت ! اما برای اینکه سایر دوستانی که سوالات مشابهی دارند هم به پاسخ شون برسن ، این سوالات رو مجدد قرار میدم تا اگه موقعیتی ایجاد شد پاسخ بفرمایید !

1- اقای عمرانی اگه یک پاور با واتی بیشتر از توان مورد نیاز سیستم مون داشته باشیم ! ایا صدا و دمای ان ! و همچنین هزینه برق مصرفیش ، کمتر خواهد شد ؟ و ایا تمامی صدای حاصل از پاور ها ، مربوط به فن شونه و اینکه ایا کلا صدای فن پاور ها اندازه گیری و مشخص شده ؟

2 - ایا گرین برنامه ای برای عرضه فن های دور بالا و قطعات و لوازم مودینگ کیس ، در اینده داره ؟ اگه نداره پیشنهاد میکنم روی این موضوع کمی تامل بشه چون اقتضای نیاز کاربران امروزی هستش ! مخصوصا اورکلاکر ها ! در ضمن محصولات uv رو هم مد نظر داشته باشید !

3 - میشه فرمول احتساب هزینه برق رو بر اساس توان پاور بفرمایید ؟ در پایان ازتون خواهش میکنم اگه مقدور بود یکسری هم به این لینک زیر بزنید و منو در مورد نحوه کولینگ کیس و سوالاتم ، راهنمایی بفرمایید ! با تشکر / فرامرز :|

لینک به دیدگاه

:cool:=D>:|:cool:

فرامرز جان واقعا ممنونم و واقعا اینجوری مطالبت رو همه میخونن و خودت رو هم خسته نمیکنین .

شما یه ادرس بده تا من انجام وظیفه کنم و از شرمندگی شما در بیام

لینک به دیدگاه

سلام ! سعید اقا من بابت جایزه و جوایزی که متعهد به تقدیم شون شدید ، ادرسم رو براتون ضمیمه یک پیام خصوصی کرده و براتون ارسال کردم ! همچنین لیستی از قطعات پیشنهادی مو ، در غالب جایزه ، در این پیام قرار دادم ، باشد تا بدینوسیله ، کمی از بار وزینی که بدوش شماست ، کاسته باشم !!

و اما بد نیست به نکته حائذ اهمیت و بسیار حساسی نیز اشاره کنم ! ببینید برادرانه و در جایگاه یک دوست ، اکیدا پیشنهاد میکنم که سعی کنید تا حد ممکن ، اقدام به انتخاب و ارسال جایزه نفیسی بفرمایید تا بقول برو بکس ، کلاه مون توی هم نره ! حقیقته واقعه ، این ست که در نهایت هر گلی بزنید ، به سره خودتون زدید ! چرا که میزان و حجم نوشته ها و تعداد خطوطه پست های اتی حقیر ، به تعداد / حجم و میزانه تنفیس جایزه و به عبارت مطمئن تر و بهتر ، جوایزی داره که برای این نویسنده توانا ، این حقیر کم مقدار ، ارسال خواهید کرد و هر چقدر این جایزه و جوایز در خور تر و چرب و چیلی تر باشن ، بهمون نسبت ، در روند خلاصه نویسی اینجانب موثرتر خواهنند بود !

ولی امان از روزی که جوایز باب میل اینجانب نبوده و در حد و اندازه های اشتهای ناچیزه حقیر نباشند که چنین روزی ، بد زمانی خواهد بود و اون وقت هر یک پستم رو مشتمل بر کتابی خواهم نوشت و بی شک شما را توان مقابله و مطالعه ان کتبه پست نما نخواهد بود ! از ما گفتن بود ، دیگه خود دانید ! من لیستی از انتخاب ها و جوایز نسبتا نفیسی که میتونه از روند کتابت و بلاغت حقیر ، در هجوه پست هام بکاهه رو ضمیمه این پست میکنم ! همونطور که شاهد هستید ، میزان و حجم جوایز پیشنهادی حقیر ، نشان از قناعت طبع اینجانب دارد و بس ! و برای دریافت شون ، بس بی تاب و کم طاقت هستم ! و اما لیست جوایز پیشنهادی »

یک عدد باندل corei 5 یا corei7

یک عدد لپ تاپ ( بی زحمت بالای دو میلیون باشه و ترجیحا سونی / وایو )

و بسیاری دیگر که در پیام خصوصی به عرض رسید !

امید انکه شرایط حساس و سوق الجیشی حال حاضر رو درک کرده و از هر گونه ریسک و تردید بپرهیزید که اینده ای جز حسرت و نکوهش خویش نخواهید داشت !

کاتب باشی لیون / فرامرز :|:cool:

لینک به دیدگاه

:|=)) فرامرز جان دوباره پستت طولانی شد که !!!!! اقا باختیا اخه بگذار یه روز از پست کوتاهت بگذره عزیز .

من اینو جدی میگم هر چقدر مفیدتر بنویسی به نفع خودتون هستش و دیگران هم میخونن و مطمئنم که خیلی از دوستان وقت اینو ندارن که مطالب طولانی رو بخونن . دنیا داره به سرعت پیش میره

لینک به دیدگاه

:|=)) فرامرز جان دوباره پستت طولانی شد که !!!!! اقا باختیا اخه بگذار یه روز از پست کوتاهت بگذره عزیز .

من اینو جدی میگم هر چقدر مفیدتر بنویسی به نفع خودتون هستش و دیگران هم میخونن و مطمئنم که خیلی از دوستان وقت اینو ندارن که مطالب طولانی رو بخونن . دنیا داره به سرعت پیش میره

سلام ! سعید اقا من عمدا سعی کردم تا با طولانی شدن این پست ، پست خلاصه شده قبلی رو جبران کنم ! و ....

سعید اقا من فکر میکنم بنده و شما روی معنا و مفهوم مفید نویسی و عدم اتلاف وقت خواننده ، باهم هم عقیده نیستیم ! و حقیر برای درک بهتر این موضوع ، با شعار یکبار برای همیشه ، سعی کردم تا نوع دیدگاه و نظرمو در این رابطه ، بصورت نسبتا کامل توضیح بدم ! تا شاید بتونم با عنوان دلایلم ، شما رو هم تا حدی قانع نمایم !

اما برای اینکه در ترتیب و نظم این تاپیک ، مشکلی پیش نیاد ، تصمیم گرفتم این مطلب رو در تاپیک دیگه ای عنوان کرده و قرار بدم که لینک این تاپیک رو در ذیل مشاهده میفرمایید !

اینم لینک

.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
من یه اسپم بدم اینجا ببخشید

فرامرز جان اگه تونستی پست قبلیتون رو به چهار خط تبدیل کنی از جانب لیون کامپیوتر یه جائزه براتون فرستاده میشه :D این کاملا جدیه

:confused:

سلام ! سعید اقا خواستم بهتون اطلاع بدم که قطعات ارسالی تون ، امشب بدستم رسیدن و دست تونم درد نکنه و خیلی خیلی ممنون !

البته اینکه در این تاپیک این خبرو نوشتم بابت تشکر دیگه ای بود برای هدیه بسیار قابل تون ،

که واقعا عالی بود و خیلی خوشم اومد . راستشو بگم فکر نمیکردم هدیه به این با ارزشی و جالبی برام بفرستید . از سر شب هم یه جورایی تو فکر رفتم که :D حرکات مشابهی داشته باشم بلکن بازم ..... :D

در ضمن باطلاع ان دسته از دوستان که روزی ده بار از من سراغ هدیه سعید اقا رو میگرفتند و از فضولی داشتن جان به جان افرین تسلیم میکردن هم برسونم که سعید اقا لطف کردن و یک جفت فلش مموری بسیار زیبای تیم گروپ برام فرستادن . امیدوارم باعث گل کردن حس حسادت و بخالت تون شده باشم . :-> <:-P

سعید اقا دم تون گرم و بازم ممنون .:o :confused:

.

Team Couple (L601) USB disk / 2x2GB

d2pvwfg5ltz8o45bz1.jpg

لینک به دیدگاه

درود.

ولی فرامرز خدایی حق تورو خوردن :confused::confused:

تو باید نویسنده میشدی :-B

همچین با حوصله میشینی می نویسی (:D:D

جالب ایجاست که خودشم میگه : :o

ولی امان از روزی که جوایز باب میل اینجانب نبوده و در حد و اندازه های اشتهای ناچیزه حقیر نباشند که چنین روزی ، بد زمانی خواهد بود و اون وقت هر یک پستم رو مشتمل بر کتابی خواهم نوشت و بی شک شما را توان مقابله و مطالعه ان کتبه پست نما نخواهد بود !

:D

لینک به دیدگاه

جناب عمرانی من از شما از بابت بر هم ریختن انجمنتون عذر میخوام و امیدوارم که اقا فرامرز و ببخشید . :D

فرامورز جان این فلشها دستمون باد کرده و کسی نمیخرید مجبور شدیم که چند تاشو اجئزه بدیم :confused:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام.

من کیس Magnum+ دارم که اون هم اول که روشن میشه اون فن کیس چنان صدایی میده انگار چرخ گوشت روشنه!

الان نهایت 5 یا 6 ماهه... آخه چرا ؟

از چرا که بگذریم، چگونه درستش کنیم ؟!

ممنون

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام جناب آقاي مهندس عمراني و تمامي دست اندركاران شركت محترم آینده سیما

آيا به نظر شما بهتر نيست كه تمامي كيسهاي گرين در قسمت خروجي هوا به محافظ سيمي مجهز شوند كه هم كولينگ بهتر و هم صداي كمتري داشته باشد با تشكر

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان عزیز؛

سلام،

ابتدا بابت تاخیر در پاسخگویی به دلیل گرفتاری های کاری ، صمیمانه از همه دوستان خوبم عذرخواهی می کنم و امیدوارم دوستان خوبم از این کوتاهی بنده ناراحت و دلگیر نشوند.

به صورت کلی صدای وز وز مربوط به پاور، دو عامل اصلی دارد:

- افزایش میزان دامنه هارمونیک های موجود در برق شهری (خصوصا در ایام تابستان به دلیل کارکرد کولرهای آبی، گازی و...) که موجب موی شود این افزایش دامنه هارمونیکی فراتر از دامنه تعریف شده برای سلف های مدار PFC پاور باشد. این موضوع فقط برای پاورهای با مدار Active PFC به وجود می آید و یکی از نقاط ضعف مدارات Active PFC (البته در گذشته) به شمار می رفت. (جالب است که در این شرایط پاورهای معمولی فاقد PFC هیچگونه علائمی در ظاهر از خود بروز نمی دهند). در این حالت هسته سلف خاص PFC با لرزش شدیدی روبرو شده و موجب تولید صدای ناهنجار می گردد. لازم به ذکر است این حالت در تمامی پاورهایی که دارای تک سلف PFC (طراحی قدیمی) هستند به وجود می آید. ولی با گزارش این موضوعات به تولیدکنندگان، در طراحی های جدید ایشان از دو سلف برای این مدار استفاده می گردد که موجب شکسته شدن ضریب نفوذ هارمونیکی می شود و پیامد آن این لرزش هسته در مرکز سلف تا حد قابل قبولی کاهش می یابد. پاورهایی مانند GP580B, GP680B, GP780B و بسیاری از پاورهای موجود برندهای خوشنام در بازار داخلی-خارجی (که دارای طراحی تک سلفی در مدار PFC خود می باشند) در این ایام (به ویژه در فصول خاص) دارای مشکلاتی نظیر آنکه دوستان فرمودند، می شوند ولی این موضوع در کارکرد این پاورها خللی ایجاد نمی کند. (یعنی تاثیر منفی بر خروجی و کارکرد کلی پاور نخواهد گذاشت). جالب است که معمولا در این حالات، صدای وز وز پاور در طول شبانه روز و بسته به میزان هارمونیک های شبکه، کم و زیاد می شوند و این مسئله کاملا محسوس است.

- افزایش میزان بار ، خارج از دامنه کاری هر شاخه. این موضوع نیز در پاورهای نسلی وجود دارد که مطابق استاندارد ATX12V و EPS12V (در زمان خودش یعنی سه الی چهار سال پیش) علی رغم توانهای بالای خروجی ، دارای محدودیت استفاده از جریان کمتر از 18 آمپر بر روی هر یک از خروجی های 12 ولت خود بودند. مثلا پاور GP680B دارای چهار لاین 16 آمپری برای شاخه های 12 ولت خود می باشد که این موضوع موجب می شود علی رغم اینکه برخی سیستمهای امروزی (با مصرف کمتر از 400 وات در حالت نرمال خود) مصرف کمی از کل این پاور دارند، ولی بیشتر مصرف انها متمرکز برروی لاین خاصی از خروجی 12 پاور باشد که فراتر از 16 امپر باشد و در این حالت نیز سلف های خروجی پاور تحت فشار قرار می گیرند و... به همین دلیل در پاورهای نسل جدید گرین (مانند GP585B, GP685B) علی رغم افزایش توان شاخه 12 ، شاهد کاهش تعداد لاین های خروجی 12 ولت تا مرز 2 لاین هستیم که این محدودیت ها را از بین می برد.

با این تفاسیر رفع تمامی مشکلات مورد اشاره، در طراحی پاورهای جدید GP585B, GP685B, GP785B, GP885B, GP1035B, GP1235B که برخی عرضه شده و برخی نیز به زودی عرضه می شوند، در نظر گرفته شده و تا کاربر با مشکلی از این نظر مواجه نشود.

حتما این سوال برای شما پیش خواهد امد که چرا گرین در این موضوع دیر اقدام نموده است؟ که لازم است خدمتتان عرض نمایم که یکی از معدود کمپانی هایی که نسبت به رفع این مشکل تا کنون اقدام نموده است، Seventeam است که مصرف کنندگان محترم گرین نیز از این به روزرسانی سریع، بهره مند شده و یاخواهند شد. مشکل بزرگ گرین این است که چون تعداد محصولات عرضه شده اش در ایران ، بیش از سایر رقبای محترمش است، اینگونه مشکلات خاص ، بیشتر نمایان می شوند و خود را بروز می دهند و خدای ناکرده این تصور به وجود می آید که مشکل صرفا مربوط به پاور گرین است. بنده با کمال میل آماده ام تا در صورت نیاز هر یک از کاربران محترم، این حالات خاص را برای تمامی برندهای موجود در بازار داخلی، در محیط آزمایشگاهی ایجاد نمایم تا شاهد بروز این حالات در آنها نیز باشید. البته آنها نیز مقصر نیستند بلکه مقصران اصلی ، هارمونیک های بیش از حد مجاز در شبکه برق شهری و عدم به روز رسانی سریع استاندارد های جهانی در زمینه تولید پاور می باشند. متاسفانه هنوز هم بسیاری از برندهای خوشنام (بدون اطلاع و توجه به این موضوع محدودیت جریان لاین های 12) اقدام به طراحی و تولید پاورهایی در محدوده 600 الی 800 با سه تا چهار لاین مجزای 12 می باشند که قطعا مشکلات انها ، گریبان گیر کاربران محترمشان خواهد شد.

اما در مورد دوستی که نسبت به فن پاور 885 سوال و مشکل داشتند نیز عرض کنم که اینچنین مشکلاتی متاسفانه در پروسه حمل و نقل به وجود می آید و اگر شما یک بار از نزدیک نحوه حمل و نقل کارتن پاورها در مراکز کامپیوتری را از نزدیک ملاحظه فرمایید، متوجه منظور بنده خواهید شد. متاسفانه بارها شاهد بوده ام که به دلیل سنگینی کارتن اصلی پاورها (10 عدد پاور حدودا 3 کیلویی) ، کارمند محترم فروشگاه، این کارتن را از پله های طبقه دوم پرتاب می کند و... موجب اینگونه مشکلات ناخواسته می گردد. برای رفع این مشکل شما، لطفا با جناب آقای حسنی نسبت به تعویض پاور خود و یا ارسال آن برای بنده جهت تعویض، هماهنگ فرمایید.

مجددا از همه دوستان نازنینم، بابت تاخبر در پاسخگویی عذرخواهی می کنم و امیدوارم از دست بنده، بابت عدم پاسخگویی و یا تاخیر، دلگیر و آزرده خاطر نشوند و خواهشمندم اگر سوال یا مشکلی داشتید که نیاز به پاسخ سریع داشت، لطفا با شماره تلفن 88911378 داخلی 134 (عمرانی) تماس حاصل فرمایید تا در حد توان و بضاعت محدودم در خدمت شما عزیزان باشم.

با تقدیم احترام

با عرض سلام

من قبلا یک سوال در مورد ویز ویز پاور 680b گرین کرده بودم که مهندس عمرانی جواب بالا رو دادن

چون اون موقع تو تابستون بود من گفتم اشکال از برق و مشکلاتش تو تابستونه ولی متاسفانه هنوز این مشکل برا من تو بازی ها وجود داره وقتی وارد اکثر بازی ها می شم پاورم شروع به ویز ویز می کنه.(فکر کنم مشکل مورد دوم باشه که مهندس عمرانی اون بالا مطرح کردن.)

این ویز ویز از نظر من مشکلی نداره( خوب اگه نبود بهتر بود:confused:) ولی می خواستم بدونم آیا برا قطعات هم مشکلی نداره؟باعث صدمه به قطعات من و پاورم نمی شه؟

مشخصات سیستم من هم اینه:

Mb: asus M4a78-e

cpu:amd phenom 2 x3 720

ram:2*2 gig patriot

vga: ati radeon 4890

hard: wd 500 gig

ممنون

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

من قبلا یک سوال در مورد ویز ویز پاور 680b گرین کرده بودم که مهندس عمرانی جواب بالا رو دادن

چون اون موقع تو تابستون بود من گفتم اشکال از برق و مشکلاتش تو تابستونه ولی متاسفانه هنوز این مشکل برا من تو بازی ها وجود داره وقتی وارد اکثر بازی ها می شم پاورم شروع به ویز ویز می کنه.(فکر کنم مشکل مورد دوم باشه که مهندس عمرانی اون بالا مطرح کردن.)

این ویز ویز از نظر من مشکلی نداره( خوب اگه نبود بهتر بود) ولی می خواستم بدونم آیا برا قطعات هم مشکلی نداره؟باعث صدمه به قطعات من و پاورم نمی شه؟

مشخصات سیستم من هم اینه:

Mb: Asus m4a78-e

cpu:amd phenom 2 x3 720

ram:2*2 gig patriot

vga: Ati radeon 4890

hard: Wd 500 gig

ممنون

صدای ویز ویز و ایناشو نمیدونم ولی 680 کلا برای سیتم شما کافیه !

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزيز

من هم با پاور 680b گرين مشكل شما رو دارم اين حالت وقتي به وجود مياد كه گرافيك در حال لود باشه ولي وقتي cpu در 100 درصد لود است چنين مشكلي ندارم من قبلا يه پاورر 400 كولر مستر داشتم ولي چنيين مشكلي نداشت

فكر كنم علتش پايين بود آمپراژ ريل هاي 12 ولتي گرافيك باشه :confused:

ویرایش شده توسط Ultra Extreme
لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من دنبال یه کیس میگردم که ویژگیهاش مثل کیسهای مگنوم و اوربیت گرین باشه ولی فضای داخلی اش از اینا بزرگتر باشه

کسی میتونه کمک کنه ؟

بیشتر مد نظرم جمع شدن سیمهای پاور از داخل کیس هست که تو این کیسهای گرین خیلی خوب میشه این کار رو کرد و سیمهای پاور رو از سینی پشت کیس رد کرد

ولی خوب یه ایرادی که داره فکر میکنم فضای کوچکش باشه

کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

من دنبال یه کیس میگردم که ویژگیهاش مثل کیسهای مگنوم و اوربیت گرین باشه ولی فضای داخلی اش از اینا بزرگتر باشه

کسی میتونه کمک کنه ؟

بیشتر مد نظرم جمع شدن سیمهای پاور از داخل کیس هست که تو این کیسهای گرین خیلی خوب میشه این کار رو کرد و سیمهای پاور رو از سینی پشت کیس رد کرد

این کیسها نسبت به قیمتشون فضای خوبی دارن شما از نزدیک دید ؟ سعی کنید به بازار برید و اینها رو از نزدیک ببنید سایز بهتر دستتون میادش

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

کسی میتونه کمک کنه ؟

سلام

عزیز نهایت هزینه ای که میتونید بکنید چقدره ؟

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...