رفتن به مطلب

چه جوری به طرف اعتماد کنم؟

Professor Higgins
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان! D:

ماجرا از این قراره از طریق یه فروم میخوام یه مادربرد از شخصی خریداری کنم و سابقه چندانی نداره،(منم ندارم!)

و در اصل از طریق تلگرام دارم خرید می کنم،به نظرتون اعتماد کنم و اول پول رو واریز کنم یا؟؟؟

و اینکه اگه شد برای اطمینان میتونم عکس مدارکش(کارت ملی،شناسنامه،...) بگیرم؟به دردم میخوره و اگه خدای نکرده پولو بالا کشید میشه پولو پس گرفت؟؟؟

خیلی ممنون از همه دوستان!

لینک به دیدگاه

آره واسط لیون خوبه،هزینه واسط هم چیزی نیست(۱درصد فکر کنم)

عکس کارت ملی هم میگیره برای محکم کاری 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Xen گفته است :

سلام به همه دوستان! 😧

ماجرا از این قراره از طریق یه فروم میخوام یه مادربرد از شخصی خریداری کنم و سابقه چندانی نداره،(منم ندارم!)

و در اصل از طریق تلگرام دارم خرید می کنم،به نظرتون اعتماد کنم و اول پول رو واریز کنم یا؟؟؟

و اینکه اگه شد برای اطمینان میتونم عکس مدارکش(کارت ملی،شناسنامه،...) بگیرم؟به دردم میخوره و اگه خدای نکرده پولو بالا کشید میشه پولو پس گرفت؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Xen گفته است :

سلام به همه دوستان! 😧

قبل از اینکه جنس رو ببینی اصلا پول واریز نکن جدا از اینکه طرف میتونه جنسو نفرسته و پولو بکشه بالا و حاجی حاجی مکه ... میتونه کارتن خالی بفرسته یا جنس خراب جاش بفرسته یا جنس دیگه ای بفرسته ... دست آدم هم به هیچ جا بند نیست تقریبا ... برو بیای الکی تو پلیس فتا ! نهایتا هم باید بیخیال پولت بشی !
یا حضوری بخر یا از واسطه ی همین فروم استفاده کن ... هرچند که در سیستم واسطه و یا حتی خرید حضوری هم ممکنه مشکلاتی پیش بیاد ولی جلوی یک سری کلاهبرداری ها قطعا گرفته میشه !
بعد از خرید هم یا خودت تست انجام بده یا اگر وارد نیستی ببر بیرون بگرد یه جای خوب و قابل اعتماد بده تست کنن برات !
و نهایتا هم سعی کن سمت سایت ایسام  نری ... سیستم واسطش اوضاع جالبی نداره و  شنیدم کلاهبرداری و دزدی زیاد انجام میشه توش !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، MR OXYGEN گفته است :

قبل از اینکه جنس رو ببینی اصلا پول واریز نکن جدا از اینکه طرف میتونه جنسو نفرسته و پولو بکشه بالا و حاجی حاجی مکه ... میتونه کارتن خالی بفرسته یا جنس خراب جاش بفرسته یا جنس دیگه ای بفرسته ... دست آدم هم به هیچ جا بند نیست تقریبا ... برو بیای الکی تو پلیس فتا ! نهایتا هم باید بیخیال پولت بشی !
یا حضوری بخر یا از واسطه ی همین فروم استفاده کن ... هرچند که در سیستم واسطه و یا حتی خرید حضوری هم ممکنه مشکلاتی پیش بیاد ولی جلوی یک سری کلاهبرداری ها قطعا گرفته میشه !
بعد از خرید هم یا خودت تست انجام بده یا اگر وارد نیستی ببر بیرون بگرد یه جای خوب و قابل اعتماد بده تست کنن برات !
و نهایتا هم سعی کن سمت سایت ایسام  نری ... سیستم واسطش اوضاع جالبی نداره و  شنیدم کلاهبرداری و دزدی زیاد انجام میشه توش !

اتفاقا سایت ایسام خیلی خوبه

تنها مشکلی که داره تعرفه زیادش هست

مثل سرگردنه تعرفه میگیره

بهترین روش همین واسطه فرم هست

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان،

بهش پیام دادم برای واسطه ببینم قبول میکنه؛

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Xen گفته است :

ممنون از همه دوستان،

بهش پیام دادم برای واسطه ببینم قبول میکنه؛

اگه قبول نکرد  احتمال داره کاسه ای زیر نیم کاسه باشه ....

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Mr.jalilpour گفته است :

اگه قبول نکرد  احتمال داره کاسه ای زیر نیم کاسه باشه ....

عزيز بايد قبول كنن سيستم واسطه ليون براى همين كاراست

چى ميگى ما با اينهمه رتبه هنوز بعضيا بهمون شك دارن (البته از نيو يوزرها بعيد نيست اين حركتا)😂

لینک به دیدگاه

عزيز بايد قبول كنن سيستم واسطه ليون براى همين كاراست چى ميگى ما با اينهمه رتبه هنوز بعضيا بهمون شك دارن (البته از نيو يوزرها بعيد نيست اين حركتا)[emoji23]

:l 

دوست عزیز تو تاپیک نوشتم که،ایشون یه فروم دیگه است

ببخشید اگه جسارته،ولی نیو-یوزر ها گاگول نیستن که!!!،همه یه روزی نیو-یوزر بودن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Xen گفته است :

دوست عزیز تو تاپیک نوشتم که،ایشون یه فروم دیگه است

ببخشید اگه جسارته،ولی نیو-یوزر ها گاگول نیستن که!!!،همه یه روزی نیو-یوزر بودن

دوست عزيز بنده از قضيه شما خبر ندارم و قصد جسارت نداشتم نظر شخصى بود و كلى گفتم چون همين الانش هم نيو يوزرهايى هستن كه طرف مقابلشون مدير سايت هم باشه 300 تا معامله هم داشته باشه و همه فروم 100% هم بهش با چشم بسته هم اطمينان داشته باشن بازم بهش اطمينان نميكنه و حركت عجيبى ميزنه بنده با بعضى از اينجور اتفاقات دارم از نزديك دستو پنجه نرم ميكنم و از نزديك ديدم كه ميگم... (با يكى دوتاشون كه بر خوردم به سيستم واسطه ليون هم شك داشتن....🤣 و اينجاش قشنگتر ميشد كه كالاشون رو تو همين فروم براى فروش قراردادن)

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

دوست عزيز بنده از قضيه شما خبر ندارم و قصد جسارت نداشتم نظر شخصى بود و كلى گفتم چون همين الانش هم نيو يوزرهايى هستن كه طرف مقابلشون مدير سايت هم باشه 300 تا معامله هم داشته باشه و همه فروم 100% هم بهش با چشم بسته هم اطمينان داشته باشن بازم بهش اطمينان نميكنه و حركت عجيبى ميزنه بنده با بعضى از اينجور اتفاقات دارم از نزديك دستو پنجه نرم ميكنم و از نزديك ديدم كه ميگم... (با يكى دوتاشون كه بر خوردم به سيستم واسطه ليون هم شك داشتن....[emoji1787] و اينجاش قشنگتر ميشد كه كالاشون رو تو همين فروم براى فروش قراردادن)

من هم اگه تندی کردم عذر میخوام،

متاسفانه کاربرایی هم هستن که اگه rtx 2080 معیوب رو بخوای بهشون بفروشی میگن ۲۰ هزار تومن خریدارن؛و واقعا بعضی چیز ها رو باید جایی فروخت که کاربرا ارزش کالا رو بدونن

لینک به دیدگاه

والا ... یه خورده بحث، بحث غریبیه

یه موقع میبینید که مثلا community در حد همین فروم لیون خودمونه، دوتا کاربر که مدتیه فعالیت میکنن در فروم و گه-گداری خرید هم میکنن، معامله راحتی میکنن باهم، که بازم فضای فروم خراب شده. متاسفانه، دلالها و نیو یوزر های کم تجربه (این رو از تعداد زیاد "قیمت آخر رو پ.خ کنید" ها میشه به خوبی فهمید) به شدت زیاد شدن و سخت شده انجام یه معامله تمیز و بی دردسر

که البته توی همینش هم حرف و حدیث و داستان زیاده و تا حالا کم کاربرا از هم دل چرکین نشدن توی معاملات، حتی کاربرایی که هرکدوم کلی بازخورد مثبت داشتن و چند سال تو فروم بودن. نمیگم اون 25572 تا بازخورد مثبت بازارچه رو نبینیم، ولی اون 192 تا بازخورد منفی رو خیلی باید ببینیم!

ولی اگه خارج از فروم دارید معامله میکنید، یا از یه واسطه ای استفاده کنید مثل همون ایسام، که طرف توی ایسام آگهی کنه و شما از طریق ایسام خرید کنید، یا یه آشنایی تو شهر مقصد جور کنید که تحویل بگیره جنس رو

سخته معامله غیر حضوری، مخصوصا سر قطعاتی مثل مادربورد که هم ضربه پذیرن و هم خرابیشون چشمی مشخص نمیشه و تست همه فانکشن هاشون، وقت گیره (گرافیک که نیست، ده دقیقه بزاریم زیر furmark، هرچیش هست بریزه بیرون همون اول کاری)

لینک به دیدگاه

بعد از پیشنهاد واسطه،چند روزی میشه که فروشنده جواب نمیده،احتمالاً کاسه ای زیر نیم کاسه هست؛

ممنون از همه دوستانی که راهنمایی کردن [emoji253]

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...