رفتن به مطلب

نشتی پمپ واتر کولر کولرمستر Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB

Recommended Posts

درود رفقا

یه واتر کولر Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB داشتیم که امروز صبح سیسم رو روشن کردیم ولی سیستم کلا هنگ بود؛ اینور و اونور رو چک کردیم دیدیم پمپ واتر کولر کار نمی کنه درب کیس رو باز کردیم دیدم بله پمپ نشتی داده و ریخته روی بک پلیت کارت گرافیک 😭😭😭  (خوبه گرافیک بک پلیت داره) اصن فکر نمیکردم واتر کولرمستر پمپش نشتی بده صبح عیدی حالمون گرفته شد .

ویرایش شده توسط DAVID SUN
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، DAVID SUN گفته است :

درود رفقا

یه واتر کولر Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB داشتیم که امروز صبح سیسم رو روشن کردیم ولی سیستم کلا هنگ بود؛ اینور و اونور رو چک کردیم دیدیم پمپ واتر کولر کار نمی کنه درب کیس رو باز کردیم دیدم بله پمپ نشتی داده و ریخته روی بک پلیت کارت گرافیک 😭😭😭  (خوبه گرافیک بک پلیت داره) اصن فکر نمیکردم واتر کولرمستر پمپش نشتی بده از شانس ما هم تازه گارانتیش تموم شده صبح عیدی حالمون گرفته شد .

کولرمستر داخل ایران یکی از بهترین مارک‌ها محسوب می‌شه چون مارک خاصی که بگی خیلی از این بهتره اساسا نداریم. مگه ROG ایسوس که قیمتاش نجومیه

ولی در کشورای خارجی کولرمستر یک جنس چینی درجه متوسط تا خوب محسوب می‌شه. یه چیزی تو مایه‌های گرین ما

اونقدارم غیرقابل انتظار نیست 😀

خودم البته کولرمستر دارم چون بین گزینه‌های ما از انتخابای خوبه

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

نشنیده بودم این برند نشتی بده

یه کورسیر بگیرید وخیال خودتون رو راحت کنید

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است :

درود رفقا

یه واتر کولر Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB داشتیم که امروز صبح سیسم رو روشن کردیم ولی سیستم کلا هنگ بود؛ اینور و اونور رو چک کردیم دیدیم پمپ واتر کولر کار نمی کنه درب کیس رو باز کردیم دیدم بله پمپ نشتی داده و ریخته روی بک پلیت کارت گرافیک 😭😭😭  (خوبه گرافیک بک پلیت داره) اصن فکر نمیکردم واتر کولرمستر پمپش نشتی بده از شانس ما هم تازه گارانتیش تموم شده صبح عیدی حالمون گرفته شد .

سلام.

دوست عزیز خداروشکر گرافیک مشکلی براش ایجاد نشده.

دقیقا از کجا نشتی داده؟ همه میگن کولرمستر اصلا نشتی نداره ک.

لینک به دیدگاه

سلام

دقیقا از  وسط پمپ از کنار نشتی داده ؛ اینم شانس ماست دیگه ؛ حالا اینو میشه تعمیر کرد ببرم گارانتی یا دیگه نمیشه و از رده خارجه

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

سلام

عکس قرار بدید بهتر راهنمایی تون می کنن

سلام

دقیقا از همین شکاف پمپ داده

در 25 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام.

داوود عکس بده تصویری راهنمایی کنیم.

سلام

00.jpg

0.jpg

لینک به دیدگاه

دورش چسب آب بندی یا چسب آکواریوم بزن، مشکلش حل میشه.
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، DAVID SUN گفته است :

سلام

سلام

00.jpg

0.jpg

مگه پلمپ و پرس نیستن پمپها؟چرا باید از اینجا نشتی بده؟ دیگ نمیشه به واتر کولرمستر هم اعتماد کرد که.

نماینده کولرمستر تو ایران ، تو فروم نیست تگش کنیم؟🤔

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، irajshop گفته است :
دورش چسب آب بندی یا چسب آکواریوم بزن، مشکلش حل میشه.

پمپش کار نمی  کنه بعد یه مقدار از کولانتش خارج شده چی ؟

در 28 دقیقه قبل، Mu3tang گفته است :

مگه پلمپ و پرس نیستن پمپها؟چرا باید از اینجا نشتی بده؟ دیگ نمیشه به واتر کولرمستر هم اعتماد کرد که.

نماینده کولرمستر تو ایران ، تو فروم نیست تگش کنیم؟🤔

نمیدونم نماینده کولرمستر هست یا نه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، DAVID SUN گفته است :

پمپش کار نمی  کنه بعد یه مقدار از کولانتش خارج شده چی ؟

نمیدونم نماینده کولرمستر هست یا نه !

گارانتیش اگه آواژنگ باشه فکر کنم توی فروم شهر سخت افزار هستن یا یه فروم مشابه یادم نیست

لینک به دیدگاه

چند مورد از لیک مسترلیکویید دیده بودم ولی همه از کنار بلاک سی پی یو بوده نه از اون شکافی که شما عکس دادی خیلی عجیبه واقعا 😕 حالا خداروشکر مورد شما چیزیش نشده یه مورد دیده بودم تو رددیت گرافیک به فنا رفته بود. حالا این خودش نشتی داد یا شما نشتی دادیش ؟🤣 خیلی وقتا بدرفتاری یوزا این مشکلاتو میاره

لینک به دیدگاه

درود

همه ی برند ها نشتی دارن از Corsair بگیر تا همین کولر مستر ولی خب بستگی به خیلی مسائل داره و خیلی مسئله ی نادری هست

حتی از برند NZXT هم دیده بودم که بعد از دو هفته خرید نشتی داده

قبل از اینکه نشتی بده تو این چند روز دما بالاتر از حد معمول رفت؟

و اینکه چند وقته داریدش؟

اخرین بار کی خمیر عوض کردید؟

از تعمیر که تعمیر میشن بفرستش گارانتی ازاد تعمیر میکنن تو این موقعیت هم به نظرم ارزش نداره یکی دیگه بگیری(ارزش خرید ندارن)

مادربرد سالمه؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

90 درصد برند ها OEM دارن برای ساخت قطعات اینچنینی و به خاطر همین OEM که معمولا مشترکه، این دست خرابی ها که خب گریبان گیر همه ی برند هاست. بیشترین برند هایی که دیدم نشتی دادن اول دیپ کول (بیشترین)، بعد کورسیر (سری H100i و تیوب اسلیو نشده ها) بعد کولر مستر و برو تا آخر. البته غیر از دیپ کول هایی که تو ایران بودن، سایر برند هایی که دوچار نشتی میشن شاید 30 درصدش شانسه ولی 70 درصدش خطای کاربر حین نصبه با پیچوندن لوله ها یا جهت نامناسب بلاک و ...

حالا یه وقت هست مشکل R&D هست مثل کورسیر که همین چند وقت پیش درخوست جمع آوری یه سری خاصی از واتر کولر هاش رو داد، به تازگی هم یه مشکل ریز توی بلاک کارت گرافیک ها داشته که احتمالا در جریانش هستید. پس چون یک برند معتبره در سطح جهانی دلیل بر با کیفیت بودن بی قید و شرطش نمیشه. حرف دوستمون رو هم تایید میکنم کولر مستر یک برند چینی خوب هست که در بین الملل رنک متوسط داره و کورسیر یه سرو گردن ازش بالاتره ولی خب یه واتر کولر هستو یه ریسک نشتی همیشه پابرجا. بنده خودم H90 کورسیر دارم نزدیک 6 ساله هنوز داره کار میکنه. شانسه خلاصه.

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

90 درصد برند ها OEM دارن برای ساخت قطعات اینچنینی و به خاطر همین OEM که معمولا مشترکه، این دست خرابی ها که خب گریبان گیر همه ی برند هاست. بیشترین برند هایی که دیدم نشتی دادن اول دیپ کول (بیشترین)، بعد کورسیر (سری H100i و تیوب اسلیو نشده ها) بعد کولر مستر و برو تا آخر. البته غیر از دیپ کول هایی که تو ایران بودن، سایر برند هایی که دوچار نشتی میشن شاید 30 درصدش شانسه ولی 70 درصدش خطای کاربر حین نصبه با پیچوندن لوله ها یا جهت نامناسب بلاک و ...

حالا یه وقت هست مشکل R&D هست مثل کورسیر که همین چند وقت پیش درخوست جمع آوری یه سری خاصی از واتر کولر هاش رو داد، به تازگی هم یه مشکل ریز توی بلاک کارت گرافیک ها داشته که احتمالا در جریانش هستید. پس چون یک برند معتبره در سطح جهانی دلیل بر با کیفیت بودن بی قید و شرطش نمیشه. حرف دوستمون رو هم تایید میکنم کولر مستر یک برند چینی خوب هست که در بین الملل رنک متوسط داره و کورسیر یه سرو گردن ازش بالاتره ولی خب یه واتر کولر هستو یه ریسک نشتی همیشه پابرجا. بنده خودم H90 کورسیر دارم نزدیک 6 ساله هنوز داره کار میکنه. شانسه خلاصه.

سلام بر برادر عزیز ایمان خان

یادی از ما نمیکنی دیگر :(

دلتنگتیم برادر

بچه قلعه بالا که اِقدر بیوفا نبِدِن 😪

لینک به دیدگاه

در در 5 خرداد 1399 در 12:46، gebhard گفته است :

درود

همه ی برند ها نشتی دارن از Corsair بگیر تا همین کولر مستر ولی خب بستگی به خیلی مسائل داره و خیلی مسئله ی نادری هست

حتی از برند NZXT هم دیده بودم که بعد از دو هفته خرید نشتی داده

قبل از اینکه نشتی بده تو این چند روز دما بالاتر از حد معمول رفت؟

و اینکه چند وقته داریدش؟

اخرین بار کی خمیر عوض کردید؟

از تعمیر که تعمیر میشن بفرستش گارانتی ازاد تعمیر میکنن تو این موقعیت هم به نظرم ارزش نداره یکی دیگه بگیری(ارزش خرید ندارن)

مادربرد سالمه؟

سلام رفیق

یه دفعه ای شد یهو پمپ کار نکرد تا شب قبلش که عادی بود مثل همیشه

خمیر رو قبل عید عوض کردم ؛ مادربورد و گرافیک و بقیه قطعات سالمن خدا رو شکر

پس بفرستم گارانتی تعمیر میکنن ؟

در در 5 خرداد 1399 در 12:50، Devileytion گفته است :

سلام عزیز

دقیقا اینم شانس ماست دیگه من قبلا پرو 140 و از همین کولر خودم داشتم ولی مشکلی نداشتن حتی رفیقام کورسیر دارن الان 7 ساله داره واسشون کار میکنه خلاصه شانس دخیله

ویرایش شده توسط DAVID SUN
لینک به دیدگاه

شانسی که میگید خیلیش بستگی به عواملی داره که شاید خودمون حتی متوجهش نیستیم از دما و رطوبت اتاق گرفته تا خود شرکت تولید کننده که هیچ وقت دو محصول مشابهش یکسان نیستند

تو سایت کولر مستر گفته شده که عمر واترکولرهاش حدود 70000 ساعت که چیزی حدود 8 سال هست 

این که یه دفعه ای تو یه شب اینطور بشه یکم عجیبه معمولا از چند روز قبلش به یه شکلی حالا دما میتونه باشه یا صدای پمپ و یا موارد دیگه ای که نرمال نیستن نشون میده که یه مشکلی هست

بله بفرستید گارانتی اگر گارانتی باشه که تعمیر میکنن اگر نباشه هم ازاد تعمیر میکنن ولی به هر حال قابل تعمیر هستن به غیر از یه سری موارد خاص

قبل از فرستادن هم از تمامش(پمپ رادیاتور و فن هاش)عکس داشته بگیرید ممکنه بعد نیازتون بشه

معمولا هم باید بعد از تعمیر یکی دو روز زیر استرس سیستم باشه حالا نمیدونم گارانتی چطور کار انجام میده

دما زیر لود کامل و حالت بیکارش چقدر بود؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، gebhard گفته است :

شانسی که میگید خیلیش بستگی به عواملی داره که شاید خودمون حتی متوجهش نیستیم از دما و رطوبت اتاق گرفته تا خود شرکت تولید کننده که هیچ وقت دو محصول مشابهش یکسان نیستند

تو سایت کولر مستر گفته شده که عمر واترکولرهاش حدود 70000 ساعت که چیزی حدود 8 سال هست 

این که یه دفعه ای تو یه شب اینطور بشه یکم عجیبه معمولا از چند روز قبلش به یه شکلی حالا دما میتونه باشه یا صدای پمپ و یا موارد دیگه ای که نرمال نیستن نشون میده که یه مشکلی هست

بله بفرستید گارانتی اگر گارانتی باشه که تعمیر میکنن اگر نباشه هم ازاد تعمیر میکنن ولی به هر حال قابل تعمیر هستن به غیر از یه سری موارد خاص

قبل از فرستادن هم از تمامش(پمپ رادیاتور و فن هاش)عکس داشته بگیرید ممکنه بعد نیازتون بشه

معمولا هم باید بعد از تعمیر یکی دو روز زیر استرس سیستم باشه حالا نمیدونم گارانتی چطور کار انجام میده

دما زیر لود کامل و حالت بیکارش چقدر بود؟

دقیقا یه دفعه ای شد من شبش تا ساعت 2 شب داشتم وارزون بازی میکردم نه مشکل دما بود نه صدایی نه هیچ چیز دیگه ای صبح روشن کردم اینطوری شده بود .

من سی پی یو 8700K دارم که لو ولتاژ و دست چین شده ست که دیلاید شده دما بیکاری رو 30 تا 35 بود تو بازی هم زیر 65 حالا 1 یا 2 درجه بالا و پایین .

امیدوارم که تعمیر بشه حتما عکس میگیرم ممنون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...