رفتن به مطلب

راهنمایی از دوستان در مورد هنگ و خاموش شدن سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان عزیز. 

من چند وقتیه سیستمم یه مشکل ازار دهنده پیدا کرده و از اونجایی شروع شد که از صفحه اول سایت لیون اگهی فروش کارت دست دوم xfx rx580 و دیدم و با پرداخت هزینه تست توسط لیون خریداری کردم 

مشخصات سیستم 

Cpu ryzen 3600x

main gigabyte x470 aorus ultra gaming

power thermaltake 850 bronze

ssd evo plus 970

ram trident z 8*2 3200mhz cl14

و اما مشکل. 

من با سیستم بازی نمیکنم دمای گرافیکم هم بالا نمیره در حد ۳۰ تا ۴۰ طوری ک حای فن های گرافیک هم راه نمی افتن 

مشکلم اینه که سیستم یهو میره توی حالت هنگ و خاموشی. طوری ک تصویر میره و کل فن ها هم خاموش میشن مث وقتی ک سیستم خاموش باشه اما چراغ دور کلید پاور کیس روشن میمونه و نه با کلید رستارت و نه نگه داشتن پاور عکس العملی نداره فقط باید برای حدود پنج ثانیه کلا برق سیستم را قطع کرد و مجدد روشن کنی سیستم را.

ویندوز ک عوض میکنم مشکل حل میشه تا موقعی ک ب نت وصلی خود ویندوز ی درایور Readon دانلود میکنه و این داستان باز شروع میشه و یا وقتی ک درایور گرافیک و از سایتش نصب میکنم اسلت گرافیک را عوض کردم درایور اخرین ورژن نصب کردم اما بازم حل نشده 

این اتفاق هم زمان بندی خاصی نداره یهو میبینی در طول روز ده بار براش اتفاق میافته بعضی مواقع هم روزی یه بار تست furmark هم گرفتم وضعیت دماش هم خوب بود اگر اشتباه نکنم نهایتا حدود ۷۰ بود در کل کار گرافیکی و یا بازی نمیکنم ی جورایی فقط ازش تصویر میگیریم اما این مشکلش واقعا داره اذیت میکنه. حتی ویندوز جدید زدم و جلوی اپدیت ویندوز هم با برنامه غیر فعال کردم اما بازم ویندوز نصبش میکنه و بعد چند روزی این مشکل برمیگرده

لینک به دیدگاه

و ی نکته دیگه این ک بعضی مواقع سیستم و روشن میکنی بعد اوگو مادربرد ی لحظه کم صفحه قرمز میشه و نمیدونم ب این موضوع ربط داره یا نه. فقط موقع بوت اینجوره و فقط برای ی لحظه هست میاد و میره. 

ویرایش شده توسط Aghil.rahimi
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Aghil.rahimi گفته است :

دوستان کسی نظری نداره ؟

سلام

با درایور whql تست کنید ورژن آخر معمولا بتا هست

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

با درایور whql تست کنید ورژن آخر معمولا بتا هست

ممنون از پاسخگوییتون. والا چندین درایور تست کردم. حتی کلا بدون درایور ک بعد چند روزی خود ویندوز ی درایور نصب میکنه. 

ستاپ بایوس prfile 1 را برای xmp رم فعال کرده بودم امروز دیفالت گذاشتم و ظاهرا امروز این مشکل نبود.( چند روزی تست میکنم تا مطمئن بشم ) میتونه از اون باشه ؟

اگر اره پس چ راهی برای فعال کردن xmp دارم و فعال کردن رم ها توی حالت 3200mhz 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Aghil.rahimi گفته است :

ممنون از پاسخگوییتون. والا چندین درایور تست کردم. حتی کلا بدون درایور ک بعد چند روزی خود ویندوز ی درایور نصب میکنه. 

ستاپ بایوس prfile 1 را برای xmp رم فعال کرده بودم امروز دیفالت گذاشتم و ظاهرا امروز این مشکل نبود.( چند روزی تست میکنم تا مطمئن بشم ) میتونه از اون باشه ؟

آره ممکنه از اون باشه،البته من از رم و xmp سر در نمیارم دوستان راهنمایی کنن

لینک به دیدگاه

در در 6 خرداد 1399 در 23:53، Aghil.rahimi گفته است :

کسی نظری نداره ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام

این آخرین درایور ای ام دی هستش که از ویندوز 10 نسخه May هم پشتیبانی می کنه :

..................

اگر اطمینان دارید که ویندوز درایور و ... میریزه و مشکل پدید میاد میتونید یه نرم افزار مدیریت نت نصب کنید و دسترسی به انترنت رو محدود کنید یا یه نرم افزار مثل دیپ فریز نصب کنید و مانع از تغییر در درایو C بشید .

در مورد رم اطلاعی ندارم .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...