رفتن به مطلب

انتخاب سی پی یو مناسب با رم

Recommended Posts

دوستان یک سوالی داشتم 

من میخوام یک سیستم گیم سر هم کنم که ب صرفه باشه الان ی مشکلی دارم من این سی پی یو رو انتخاب کردم i3 9100f tray بعد این سی پی یو رم ddr4 رو پشتیبانی میکنه من یک مادر برد دارم به این نام h110 با این سی پی یو میخونه ولی مشکل اینجاست ک مادر برد DDR 3 هستش میگم ک اگ سر هم کنم مشکلی پیش نمیاد ینی سی پی یو و رم با هم مچ میشن؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این cpu به این مین نمیخوره

دنبال مین با چیپست

H310, h370, b360, b365, z370, z390 باش، البته سری z با 9100f توجیه خرید نداره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir m گفته است :

دنبال مین با چیپست

خیلی ممنون 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، amir m گفته است :

دنبال مین با چیپست

ایا این مین با i3 7100 میخوره چون تو اینترنت سرچ زدم سیستم گیمینگ تا ۶ میلیون بعد لیون کامپیوتر اومد و زدم روش نوشته بود مین h110 با سی پی یو عه i3 7100 ایا میشه؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mahdi0hdn گفته است :

ایا این مین با i3 7100 میخوره چون تو اینترنت سرچ زدم سیستم گیمینگ تا ۶ میلیون بعد لیون کامپیوتر اومد و زدم روش نوشته بود مین h110 با سی پی یو عه i3 7100 ایا میشه؟

بله میشه... مشکلی نداره

کلن خانواده i سری 6 و 7 با این مین مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

ولی ۷۱۰۰ نخر ارزش نداره اصلن ،تو این حال گیمینگ ،۲هسته ۴ رشته؟اصلا نمیتونی راحت بازی کنی

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، amir m گفته است :

بله میشه... مشکلی نداره

کلن خانواده i سری 6 و 7 با این مین مشکلی نداره

ممنون از جوابتون خیلی کمکم کرد😊

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

ولی ۷۱۰۰ نخر ارزش نداره اصلن ،تو این حال گیمینگ ،۲هسته ۴ رشته؟اصلا نمیتونی راحت بازی کنی

من الان بجای اون i3 نسل ۶گذاشتم کلا سیستم شده ۷میلیون با این مشخصات

Gt 1030 البته فعلا چون توی انتخاب این و  470rx موندم 

دوتا رم ۴گیگ

Hdd 500

لینک به دیدگاه

عزیز، نسل 6 آینده دار نیست، پولتون رو حروم نکنید. 9100f با 1.5 میلیون قیمت، از 6500 نسل 6 با 3.5 میلیون تومن قیمت قویتره

برد b365 با 9100f و 8 گیگ رم و 500 هارد، میشه حدود 5 تومن

یه rx470 دست دوم خوب هم با 2 تومن اینا میتونید پیدا کنید. اگه ماین استاندارد شده باشه هم، مشکل خاصی نداره اگه تست کنید کارت رو. 470 از هر لحاظ، بهتر از 1030 هست. اگه مصرف گیم دارید، سراغ 1030 نرید.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

سلام

استارتر گرامی این دو پست رو مطالعه کنید :

و

هیچ وقت 1030 رو با 470 مقایسه نکنید و برای گیمینگ هم روی کمتر از 4 هسته حساب نکنید . صد البته سری 7000 هم ارزش خرید کمی داره .

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

استارتر گرامی این دو پست رو مطالعه کنید :

و

هیچ وقت 1030 رو با 470 مقایسه نکنید و برای گیمینگ هم روی کمتر از 4 هسته حساب نکنید . صد البته سری 7000 هم ارزش خرید کمی داره .

خوندمش ولی ببینین من قرار نیست که برم مثلا وارزون بازی کنم من چندتا بازی ساده مثل رینبو فورتنایت و سی اس گو و پابجی همین نیازیم ندارم که مثلا روی اخرین گرافیک بازی کنم هیچوقت گرافیک برای من مهم نبوده مثلا سی اس گو گرافیک چه بالا باشه یا پایین باشه تفاوت خاصی نمیکنه ولی مثلا توی بازی هایی مثل بتلفیلد وی یا ازین قبیل بازی ها گرافیک رو مثلا از روی لو بذاری روی هایگ خب خیللی فرقشه ولی خب برای من ک ازین بازیا میخوام بکنم گرافیک معنی نمیده   حالا مثلا بخوام وارزون بازی کنم میرم گرافیکشو تا ته میارم پایین میشینم بازی میکنم البته هرکسی یک جوری بازی میکنه برای من اف پی اس مهمه مثلا دوست من گرافیک بازیو تا ته میبره بالا میگ از گرافیک پایین خوشم نمیاد اف پی اس بیاد پایین به درک ولی خب من همون gt 1030 هم برام کافیه البته گفتم که الان rx 470 کلا نگاه کردم قیمتو ۵ ۰۰تومن از ۱۰۳۰ بالاتر بود ولی قدرتش ۲ برابر gtx 1050 ti بود یکم اقتصادی ک فکر کردم گفتم میشه هروقت ک پول دستم اومد اپگریدش کنم سی پی یو رو فقط مشکل پوله عزیز این دلار خیلی گرونه الان ک قیمتای سه سال پیشو نگاه میکنم گریم میگیره ینی به ازای هرسال دو برابر شده قیمتا ولی خب چ میشه کرد بازم ممنونم که همین حد کمک کردین همین قدرم واقعا برکتی بود خیلی کمک کرد

ویرایش شده توسط mahdi0hdn
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mahdi0hdn گفته است :

خوندمش ولی ببینین من قرار نیست که برم مثلا وارزون بازی کنم من چندتا بازی ساده مثل رینبو فورتنایت و سی اس گو و پابجی همین نیازیم ندارم که مثلا روی اخرین گرافیک بازی کنم هیچوقت گرافیک برای من مهم نبوده مثلا سی اس گو گرافیک چه بالا باشه یا پایین باشه تفاوت خاصی نمیکنه ولی مثلا توی بازی هایی مثل بتلفیلد وی یا ازین قبیل بازی ها گرافیک رو مثلا از روی لو بذاری روی هایگ خب خیللی فرقشه ولی خب برای من ک ازین بازیا میخوام بکنم گرافیک معنی نمیده   حالا مثلا بخوام وارزون بازی کنم میرم گرافیکشو تا ته میارم پایین میشینم بازی میکنم البته هرکسی یک جوری بازی میکنه برای من اف پی اس مهمه مثلا دوست من گرافیک بازیو تا ته میبره بالا میگ از گرافیک پایین خوشم نمیاد اف پی اس بیاد پایین به درک ولی خب من همون gt 1030 هم برام کافیه البته گفتم که الان rx 470 کلا نگاه کردم قیمتو ۵ تومن از ۱۰۳۰ بالاتر بود ولی قدرتش ۲ برابر gtx 1050 ti بود یکم اقتصادی ک فکر کردم گفتم میشه هروقت ک پول دستم اومد اپگریدش کنم سی پی یو رو فقط مشکل پوله عزیز این دلار خیلی گرونه الان ک قیمتای سه سال پیشو نگاه میکنم گریم میگیره ینی به ازای هرسال دو برابر شده قیمتا ولی خب چ میشه کرد بازم ممنونم که همین حد کمک کردین همین قدرم واقعا برکتی بود خیلی کمک کرد

پیشنهاد می کنم در مورد رابطه فریم و CPU تاپیک :

گلوگاه چیست ؟

رو مطالعه کنید . تا دچار مشکل در ساپورت بازی ها نشید .

در مورد 1030 و 470 هم من فقط جواب صحبت خودتون رو دادم . شما نوشتید که :

نقل قول

Gt 1030 البته فعلا چون توی انتخاب این و  470rx موندم 

طبیعتا وقتی بین این دو کارت برای خرید شک دارید باید بدونید 470 خیلی خیلی قویتره . اساسا 1030 و 470 همرده نیستند که شما بینشون به شک افتاده باشید .

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

پیشنهاد می کنم در مورد رابطه فریم و CPU تاپیک :

گلوگاه چیست ؟

رو مطالعه کنید . تا دچار مشکل در ساپورت بازی ها نشید .

در مورد 1030 و 470 هم من فقط جواب صحبت خودتون رو دادم . شما نوشتید که :

طبیعتا وقتی بین این دو کارت برای خرید شک دارید باید بدونید 470 خیلی خیلی قویتره . اساسا 1030 و 470 همرده نیستند که شما بینشون به شک افتاده باشید .

من توی اون تاپیک دیگه گفتم که با gtx 1050 مقایسه کرده بودم بازم ببخشید چون خودمم اعصابم خورد شد برای این مقایسه چون واقعا اشتباه بود ولی خب میدونید من هنوز شک دارم چون معلوم نیست قیمت واقعی ار ایکس چنده و ممنون میشم شما یکمی کمکم کنید الانم گشتم تو لیون نبود ولی ظهر بود توی سایت ایمالز هم زده ۲.۴بنطرتون معقوله؟چون تا حالا امکان نداشته که ای ام دی یا انویدیا همچین قیمتای عجیب غریبی بدن مگر اینکه همه جا دست دوم باشه یا یک ریگی تو کفششون باشه اما از طرفی هم میخوام بخرم چون توی امازون زده ۱۴۹ دلار که میشه تقریبا همون ۲.۴خودمون هم شک دارم هم مطمعنم 

از پارسال صبر کرده بودم. تا امسال بالاخره یچیزه خوب بخرم ولی الان پشیمونم چون قیمتا دیگه تو اسموناست

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، mahdi0hdn گفته است :

ممنون از جوابتون خیلی کمکم کرد😊

خاهش میکنم

اما همینجوری که دوستان گفتن 7100 یا نسل 6 با این بودجه اصلا ارزش خرید بصورت نو نداره، الان 7100 قیمت میدن 1800 تا 2000...9100f 1قیمت 1350 تا 1550 باکس و تری... خنده داره که نسل قبلی و ضعیف تر گرونتره!

برای قیمت ملاکت اصلا فروشگاه لیون نباشه چون یسری قطعات با بازار اختلاف زیادی داره

بفکر باندل  9100f و h310 باش، خیلی بهتره

ویرایش شده توسط amir m
لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1399 در 06:41، amir m گفته است :

خاهش میکنم

اما همینجوری که دوستان گفتن 7100 یا نسل 6 با این بودجه اصلا ارزش خرید بصورت نو نداره، الان 7100 قیمت میدن 1800 تا 2000...9100f 1قیمت 1350 تا 1550 باکس و تری... خنده داره که نسل قبلی و ضعیف تر گرونتره!

برای قیمت ملاکت اصلا فروشگاه لیون نباشه چون یسری قطعات با بازار اختلاف زیادی داره

نگران اون نیستم چون هرچه زودتر عوص میکنم فقط برای کار راه اندازی میگیرم بعد اپگرید میکنم

لینک به دیدگاه

در در 8 خرداد 1399 در 06:41، amir m گفته است :

خاهش میکنم

الن من دنبال باندل با چیپ ست ۳۰۰ بودم ک یکی با قیمت ۱.۲ پیدا کردم خداروشکر اول یکی پیدا کرده بودم ک تا اومدم بخرم تموم شد ولی الان دوباره موجود شد من الان این سی پی یو رو برداشتم g5400 ولی بعدا ک دوباره پول دستم اومد ۹۱۰۰ میذارم و یک سوال داشتم که مثلا من میتونم از کارت گرافیک سی پی یو و یک کارت گرافیک جداگانه همزمان استفاده کنم؟ یا که مثلا یک کارت گرافیک برای فلان برنامه ؟

یک سوال دیگ هم بود میخوام که اگ rx 470 پیدا نشدgtx 1050 OC

بخرم ک قیمتش ۲.۵ ایا برای اینکه اورکلاکه به مشکل خنک کردنش بر میخورم ؟خودشم دوتا فن داره اگ مثلا وسط بازی خراب شد و از کار افتاد باید چی کار کنم بنظرتون فن جداگانه بذارم روی کیس؟

لینک به دیدگاه

الن من دنبال باندل با چیپ ست ۳۰۰ بودم ک یکی با قیمت ۱.۲ پیدا کردم خداروشکر اول یکی پیدا کرده بودم ک تا اومدم بخرم تموم شد ولی الان دوباره موجود شد من الان این سی پی یو رو برداشتم g5400 ولی بعدا ک دوباره پول دستم اومد ۹۱۰۰ میذارم و یک سوال داشتم که مثلا من میتونم از کارت گرافیک سی پی یو و یک کارت گرافیک جداگانه همزمان استفاده کنم؟ یا که مثلا یک کارت گرافیک برای فلان برنامه ؟

یک سوال دیگ هم بود میخوام که اگ rx 470 پیدا نشدgtx 1050 OC

بخرم ک قیمتش ۲.۵ ایا برای اینکه اورکلاکه به مشکل خنک کردنش بر میخورم ؟خودشم دوتا فن داره اگ مثلا وسط بازی خراب شد و از کار افتاد باید چی کار کنم بنظرتون فن جداگانه بذارم روی کیس؟

همزمان میشه  فناوریAMD Dual Graphic،فک نکنم اینتل بشه، همونم مین باید ساپورت کنه،

کارت گرافیک  هم بستگی داره چه مدلی باشه، معمولا اور شده کارخونه بهینه شدست، نهایت تهویه کیس بهتر میکنی،

مدل کارت چیه؟ اکبند؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir m گفته است :

همزمان میشه  فناوریAMD Dual Graphic،فک نکنم اینتل بشه، همونم مین باید ساپورت کنه،

کارت گرافیک  هم بستگی داره چه مدلی باشه، معمولا اور شده کارخونه بهینه شدست، نهایت تهویه کیس بهتر میکنی،

مدل کارت چیه؟ ا

Geforce gtx 1050 oc rev1.0/rev1.1 ولی خب دوتا فن داره فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی در کل 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، mahdi0hdn گفته است :

Geforce gtx 1050 oc rev1.0/rev1.1 ولی خب دوتا فن داره فکر نکنم مشکلی پیش بیاد ولی در کل 

منظورت گیگا ست دیگه؟

مکشلی پیش نمیاد، جز خودت کارت تهویه کیس شما هم مهمه، اما کلن با این کارت مشکلی پیش نمیاد

اما 2گیگ حافظه خیلی کمه

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، amir m گفته است :

منظورت گیگا ست دیگه؟

مکشلی پیش نمیاد، جز خودت کارت تهویه کیس شما هم مهمه، اما کلن با این کارت مشکلی پیش نمیاد

اما 2گیگ حافظه خیلی کمه

بله گیگابایت بود 

مگه خب رم جاشو پر نمیکنه جای حافظه ویدیویی رو یا بلعکس

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mahdi0hdn گفته است :

بله گیگابایت بود 

مگه خب رم جاشو پر نمیکنه جای حافظه ویدیویی رو یا بلعکس

چون میخوام سه تا رم چهار گیگddr۴ بذارم که بشه دوازده البته روی بازی های ضعیف ،رم زیاد افت فریم میده ولی در کل شاید یک روزی رفتم تو کار طراحی یا مثلا خواستم رد دد بازی کنم که اون رم زیاد میخواد سی پی یو هم که اصلا یکجوری پول دستم اومد که هرچی فکر میکنم هنوزم متعجب انگار از عالم غیب پول رسید و من سی پی یو رو گذاشتم i3 9100f که چهار هستست ...گفتین ک روی کمتر از چهار هسته حساب نکن درست شد الان، در ضمن من صد در صد دو سه سال دیگه گیمنت میزنم بنظرتون چه سیستمایی باید انتخاب کنم که هم ارزون باشه هم به صرفه ؟

لینک به دیدگاه

چون میخوام سه تا رم چهار گیگddr۴ بذارم که بشه دوازده البته روی بازی های ضعیف ،رم زیاد افت فریم میده ولی در کل شاید یک روزی رفتم تو کار طراحی یا مثلا خواستم رد دد بازی کنم که اون رم زیاد میخواد سی پی یو هم که اصلا یکجوری پول دستم اومد که هرچی فکر میکنم هنوزم متعجب انگار از عالم غیب پول رسید و من سی پی یو رو گذاشتم i3 9100f که چهار هستست ...گفتین ک روی کمتر از چهار هسته حساب نکن درست شد الان، در ضمن من صد در صد دو سه سال دیگه گیمنت میزنم بنظرتون چه سیستمایی باید انتخاب کنم که هم ارزون باشه هم به صرفه ؟

عزیز نمیدونم چرا دارید نامناسب قطعات رو انتخاب میکنید و پولتون رو مدیریت نمیکنید

الان شما چقدر بودجه دارید؟ لطفا یه حداکثر بودجه مشخص کنید، کمکتون میکنیم

به جای 1050 هم به نظر من به rx460 یا rx560 فکر کنید با 4 گیگ رم، انتخاب بهتریه. 2 گیگ رم گرافیکی الان خیلی کمه و جوابگو نیست

در مورد سی پی یو، الان 9100f جزو منطقی ترین پردازنده های بازاره. ارزون و قوی. فکر نسل 6 و 7 رو اصلا نکنید که فقط پول حروم کردید. پردازنده ضعیف پنج سال پیش رو گرونتر از پردازنده قویتر امسال نخرید

الان یه باندل 9100f با 8 گیگ رم و برد h310 الان حدود 4 تومن براتون تموم میشه، 2.5 هم گرافیک 460/560 بندازید، میشه 6.5، با کیس و هارد و پاور، فکر کنم بشه حدود 7.5 ولی جوابگوست و حداقل به حساب میاد و اصلا میتونید باهاش بازی کنید.

رم 12 برای شروع یه کم سنگینه، رم 8 هم پاسخگو هست. الان دوستان من با رم 8 و گرافیک 750ti و پردازنده 6700 (k نیست) که در حد 9100f هست، بدون مشکل فورزا هورایزن 4 بازی میکنن البته روی رزولیشن hd 720 با تنظیمات high-medium، اینکه پول ذخیره کنید و رم 8 بندازید و پردازنده و گرافیک خوب بخرید، هر وقت که بخواید میتونید یه رم 4 اضافه کنید ولی چیزی که ارتقائش سخته، پردازنده و گرافیک و مادربورده و مهمه که به روزش رو بخرید

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز نمیدونم چرا دارید نامناسب قطعات رو انتخاب میکنید و پولتون رو مدیریت نمیکنید

الان شما چقدر بودجه دارید؟ لطفا یه حداکثر بودجه مشخص کنید، کمکتون میکنیم

به جای 1050 هم به نظر من به rx460 یا rx560 فکر کنید با 4 گیگ رم، انتخاب بهتریه. 2 گیگ رم گرافیکی الان خیلی کمه و جوابگو نیست

در مورد سی پی یو، الان 9100f جزو منطقی ترین پردازنده های بازاره. ارزون و قوی. فکر نسل 6 و 7 رو اصلا نکنید که فقط پول حروم کردید. پردازنده ضعیف پنج سال پیش رو گرونتر از پردازنده قویتر امسال نخرید

الان یه باندل 9100f با 8 گیگ رم و برد h310 الان حدود 4 تومن براتون تموم میشه، 2.5 هم گرافیک 460/560 بندازید، میشه 6.5، با کیس و هارد و پاور، فکر کنم بشه حدود 7.5 ولی جوابگوست و حداقل به حساب میاد و اصلا میتونید باهاش بازی کنید.

رم 12 برای شروع یه کم سنگینه، رم 8 هم پاسخگو هست. الان دوستان من با رم 8 و گرافیک 750ti و پردازنده 6700 (k نیست) که در حد 9100f هست، بدون مشکل فورزا هورایزن 4 بازی میکنن البته روی رزولیشن hd 720 با تنظیمات high-medium، اینکه پول ذخیره کنید و رم 8 بندازید و پردازنده و گرافیک خوب بخرید، هر وقت که بخواید میتونید یه رم 4 اضافه کنید ولی چیزی که ارتقائش سخته، پردازنده و گرافیک و مادربورده و مهمه که به روزش رو بخرید

اول بودجه ۶.۵ بود ولی الان ۸ 

میخواستم rx470 بردارم ولی گفتم شاید دست دوم باشه چون با قیمت ۲.۳ پیدا کردم تو دوتا سایت . دست دومه یا نو؟ ..چون خودش زده نو ولی بازم اعتمادی نیست 

سیستم اینه الان

Main:h310MHN

CPU:i3 9100f

Ram:12ya8

Hdd 500

Power 480w green

Case :oraman plus

Gpu:1050 ya rx470

لینک به دیدگاه

یه‌لطفی به‌خودت بکن، از این سایت

https://pcpartpicker.com

استفاده کن.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Mhdyr گفته است :

یه‌لطفی به‌خودت بکن، از این سایت

https://pcpartpicker.com

استفاده کن.

https://pcpartpicker.com/list/

اینم سیستم

کلاا ۷.۴

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...