رفتن به مطلب

پاسخگویی گارانتی حامی

fernas
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.می خواستم کارت گرافیک rtx 2060 rog strix رو که تقریبا 6 ماهی هست خریدم به دلیل مشکلی که براش پیش اومده(گاهی وقتا بعد از روشن شدن از حالت sleep تصویر نمیده) به گارانتی حامی بفرستم.اما از روزی که این تصمیم رو گرفتم فکرم درگیرش شده که آیا بعد از گارانتی مشکل حل میشه یا بدترش میکنن چون هرچی از این گارانتی شنیدم کلا ناامید کننده بوده .الان خواستم نظر و تجربیات دوستان رو در مورد این گارانتی بدونم که آیا بفرستمش صلاحه یا نه؟

چون خودم شهرستان هستم باید به نمایندگی حامی در استان ببرم و اونا هم میفرستن به تهران و متاسفانه عملا راه ارتباطی با بخش فنی هم نیست که مشکل رو با اونا در میان گذاشت.در نمایندگی استان هم فقط یه نفر منشی گذاشتن که قطعات رو میگیره و هیچ دانش سخت افزاری هم نداره.

متاسفانه فکرم درگیره این موضوعه.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، fernas گفته است :

گاهی وقتا بعد از روشن شدن از حالت sleep تصویر نمیده

ربطی به گرافیک نداره

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، fernas گفته است :

سلام.می خواستم کارت گرافیک rtx 2060 rog strix رو که تقریبا 6 ماهی هست خریدم به دلیل مشکلی که براش پیش اومده(گاهی وقتا بعد از روشن شدن از حالت sleep تصویر نمیده) به گارانتی حامی بفرستم.اما از روزی که این تصمیم رو گرفتم فکرم درگیرش شده که آیا بعد از گارانتی مشکل حل میشه یا بدترش میکنن چون هرچی از این گارانتی شنیدم کلا ناامید کننده بوده .الان خواستم نظر و تجربیات دوستان رو در مورد این گارانتی بدونم که آیا بفرستمش صلاحه یا نه؟

چون خودم شهرستان هستم باید به نمایندگی حامی در استان ببرم و اونا هم میفرستن به تهران و متاسفانه عملا راه ارتباطی با بخش فنی هم نیست که مشکل رو با اونا در میان گذاشت.در نمایندگی استان هم فقط یه نفر منشی گذاشتن که قطعات رو میگیره و هیچ دانش سخت افزاری هم نداره.

عزیز احتمال داره این مشکل از مادربردتون باشه تا مطمئن نشدین زیاد نرین رو اسلیپ من چند سال پیش همچین مشکلی داشتم مجبور شدم آخرش که سیستم به فنا رفت 200 تومن برا تعمیر برد پیاده شم.از اون موقع تا الان هم فیکسه

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، fernas گفته است :

این مشکل احتمالا از مادر برد یا پاور هست.

گرافیک گزینه آخر هست.

بهتره sleep را از تنظیمات پاور ویندوز خاموش کنید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، amir_amd گفته است :

این مشکل احتمالا از مادر برد یا پاور هست.

گرافیک گزینه آخر هست.

بهتره sleep را از تنظیمات پاور ویندوز خاموش کنید.

نمیخام زیاد در موردش توضیح بدم چون تو یه تایپیک دیگه در موردش پرسیدم هر چند هنوز درست نشده اما من یه گرافیک gtx650 دارم اونو که گذاشتم 2 ماه بدون هیچ مشکلی کار کرد اما این گرافیک رو که گذاشتم  مشکلات بازم هست حتی همین الان که روشن کردم (اصلا در حالت اسلیپ هم نبود )مادربرد بوق خطای گرافیک رو زد و بالا نیومد مجبور شدم رستارت کنم از کیس.مادربرد وقتی رستارت هم میشه گاهی بوق میزنه و خطای گرافیک رو میده و گیر میکنه و تصویر نمیاد.الان نمیدونم گرافیک رو بفرستم گارانتی یا کل سیستم رو به یه نفر نشون بدم ایرادش رو پیدا کنه بعد نیاز بود بفرستم گارانتی.

اینکه میگید اسلیپ رو خاموش کنم خب میتونم کلا نزارم اسلیپ اونوقت نیاز نیست که خاموشش کنم؟یا فرق داره ؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

ربطی به گرافیک نداره

اخه وقتی گرافیک  قدیمیم gtx650 رو نصب کردم سیستم بدون مشکل کار کرد .مگه میشه از یه قطعه دیگه باشه اما با تعویض گرافیک دیگه خطا نده؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، lordinvo1380 گفته است :

عزیز احتمال داره این مشکل از مادربردتون باشه تا مطمئن نشدین زیاد نرین رو اسلیپ من چند سال پیش همچین مشکلی داشتم مجبور شدم آخرش که سیستم به فنا رفت 200 تومن برا تعمیر برد پیاده شم.از اون موقع تا الان هم فیکسه

راستش خودمم میترسم این رستارت کردنا سیستم رو بدتر کنه چون اکثر اوقات که از کیس رستارت می کنم تا سیستم بالا بیاد خطا میده که درایو ویندوز رو برای تعمیر اسکن کن وقتی اسکن می کنم error پیدا میشه.یعنی قبل اینکه مطمن بشم بهتره به یه متخصص نشون بدم بعد به گارانتی بفرستم؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، fernas گفته است :

اخه وقتی گرافیک  قدیمیم gtx650 رو نصب کردم سیستم بدون مشکل کار کرد .مگه میشه از یه قطعه دیگه باشه اما با تعویض گرافیک دیگه خطا نده؟

این به خاطر اینه که بعضی قطعات با هم مچ نیست و مثلا یه کارت سوار بشه تصویر میده و یه کارت دیگه نه

بخصوص مادربوردهای ایسووز زیاد این مشکل رو دارن

در هر صورت احتمال اینکه مشکل از کارت گرافیک باشه تقریبا صفر هست

برد من هم که ایسوز هست دو سالی همین مشکل رو داشت تا بعد اپدیت های مختلف بلاخره یکیشون مشکل رو حل کرد و الان راحت میخوابه😄

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Goorani گفته است :

این به خاطر اینه که بعضی قطعات با هم مچ نیست و مثلا یه کارت سوار بشه تصویر میده و یه کارت دیگه نه

بخصوص مادربوردهای ایسووز زیاد این مشکل رو دارن

در هر صورت احتمال اینکه مشکل از کارت گرافیک باشه تقریبا صفر هست

برد من هم که ایسوز هست دو سالی همین مشکل رو داشت تا بعد اپدیت های مختلف بلاخره یکیشون مشکل رو حل کرد و الان راحت میخوابه😄

2 سال یعنی نمیتونستین بزارین اسلیپ؟یعنی دقیقا مثل من روشن که می کردین صفحه مانیتور سیاه می شد؟

قطعاتم اینه:

مادربرد asus tuf pro gaming         پردازنده: i5 9400f   گرافیک :asus rtx 2060 rog strix  پاور:1050 گرین

من یبار بایوس مادربرد رو اپدیت کردم اما حل نشد یعنی بازم اپدیت کنم؟

اگه بیرون نشون بدم میتونن از فایل های سیستم بفهمن مشکل از چیه؟

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، fernas گفته است :

راستش خودمم میترسم این رستارت کردنا سیستم رو بدتر کنه چون اکثر اوقات که از کیس رستارت می کنم تا سیستم بالا بیاد خطا میده که درایو ویندوز رو برای تعمیر اسکن کن وقتی اسکن می کنم error پیدا میشه.یعنی قبل اینکه مطمن بشم بهتره به یه متخصص نشون بدم بعد به گارانتی بفرستم؟

با این تفاسیر احتمال خیلی زیاد از گرافیکتون نیست.منم اوایل با ری استارت مشکلم حل میشد ولی بعدش دیگه کلا تصویر نداد.فعلا بیخیال اسلیپ بشین وبه یه متخصص واقعا متخصص!نشون بدین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، fernas گفته است :

2 سال یعنی نمیتونستین بزارین اسلیپ؟یعنی دقیقا مثل من روشن که می کردین صفحه مانیتور سیاه می شد؟

قطعاتم اینه:

مادربرد asus tuf pro gaming         پردازنده: i5 9400f   گرافیک :asus rtx 2060 rog strix  پاور:1050 گرین

من یبار بایوس مادربرد رو اپدیت کردم اما حل نشد یعنی بازم اپدیت کنم؟

اگه بیرون نشون بدم میتونن از فایل های سیستم بفهمن مشکل از چیه؟

ااا برد شمام که این ایسوز پدرسوختس😂

اره من دو سال وقتی میذاشتم رو اسلیپ خیلی وقتا بعد روشن شدن تصویر که نمیداد هیچ تازه دکمه ریست فیزیکی روی کیسم میزدم عمل نمی کرد و مجبور بودم چند ثانیه دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه

هر اپدیتی میومد نصب می کردم و بعد چک می کردم

یه دوسالی اینطوری بود تا بلاخره بعد یه اپدیت کلا مشکل حل شد

و اینکه بفهمن یا نفهمن رو نمیدونم!اونم تو ایران که کلا فکر نکنم تعمیرات و چکاپ تخصصی و درست درمون پیدا بشه

هیچ وقت یادم نمیره رفتیم کرسی رایانه که اون موقع ها ظاهرا حمایت دولتی هم میشد طرفو هی بهش میگفتن مهندس مهندس مهندس

گفتم کیسو بستی یه فن قوی هم جلوش ببند

موقع تحویل یه فن رک 220 ولت اورد گفت سنگینه نصب نکردم یوقت تو راه ضربه نخوره بیا اینم پین خودت رفتی خونه اتصال بده به مادربرد یا پاور!!!🤣🤣🤣

البته این داستان برای بیشتر از 15 سال پیشه

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

با این تفاسیر احتمال خیلی زیاد از گرافیکتون نیست.منم اوایل با ری استارت مشکلم حل میشد ولی بعدش دیگه کلا تصویر نداد.فعلا بیخیال اسلیپ بشین وبه یه متخصص واقعا متخصص!نشون بدین

منم برا همین تاپیک زدم ببینم گارانتی حامی امکان دسترسی به بخش فنی داره یا نه ازشون بپرسم که البته فکر کنم نمیشه باهاشون تماس گرفت.فعلا خاموش می کنم جای اسلیپ و خب من زیاد کار میکنم و رو اسلیپ میزارم نمیشه هی روشن خاموشش کنم.متاسفانه چون باید برم مرکز استان بعید میدونم یه متخصص خوب بتونه چند ساعته مشکل رو بررسی کنه و فکر کنم باید سیستم بمونه در مغازه اینم خب خودم نمیخام.امیدوارم یه روزه بتونم حل کنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Goorani گفته است :

ااا برد شمام که این ایسوز پدرسوختس😂

اره من دو سال وقتی میذاشتم رو اسلیپ خیلی وقتا بعد روشن شدن تصویر که نمیداد هیچ تازه دکمه ریست فیزیکی روی کیسم میزدم عمل نمی کرد و مجبور بودم چند ثانیه دکمه پاور رو نگه دارم تا خاموش بشه

هر اپدیتی میومد نصب می کردم و بعد چک می کردم

یه دوسالی اینطوری بود تا بلاخره بعد یه اپدیت کلا مشکل حل شد

و اینکه بفهمن یا نفهمن رو نمیدونم!اونم تو ایران که کلا فکر نکنم تعمیرات و چکاپ تخصصی و درست درمون پیدا بشه

هیچ وقت یادم نمیره رفتیم کرسی رایانه که اون موقع ها ظاهرا حمایت دولتی هم میشد طرفو هی بهش میگفتن مهندس مهندس مهندس

گفتم کیسو بستی یه فن قوی هم جلوش ببند

موقع تحویل یه فن رک 220 ولت اورد گفت سنگینه نصب نکردم یوقت تو راه ضربه نخوره بیا اینم پین خودت رفتی خونه اتصال بده به مادربرد یا منبع تغذیه!!!🤣🤣🤣

البته این داستان برای بیشتر از 15 سال پیشه

مشکل شمام انگار همین مشکل منه متاسفانه ایسوس هنوز نتونسته راه حلی پیدا کنه.کاش گیگا میخریدم.البته قبلا فاصله بین این مشکل زیاد بود اما الان تند تند حتی بعده رستارت شدن هم گاهی اینجوری میشه.متاسفانه کل ایرانم بگردی انگشت شمار متخصص درست حسابی پیدا میشه تازه اونم حضوری ببری شاید یه کاری کنن من بیچاره باید بفرستم اونجام معلوم نیست چیکارش کنن.شمام بایوس اپدیت کردین؟اگه اره که پس یبارم باید اپدیت کنم بایوس رو .البته درایور گرافیک رو اپدیت کردم چند بار بایوسم یبار ولی نشد .بازم باید تلاش کنم پس.

لینک به دیدگاه

برای من هم  مادر برد ایسوس بود این مشکلو داشتم جالبش اینه دقیقا مثل این دوستمون من هم با ری استارت کاری از دستم بر نمیومد مجبور بودم کلا خاموش کنم دستی.و بعدش کلا سیستم رفت کما!!

ی قسمتی از برد سوخته بود ظاهرا برای تعویض اون قسمت 200 تومن خرج برداشت اون زمان

لینک به دیدگاه

برای من هم  مادر برد ایسوس بود این مشکلو داشتم جالبش اینه دقیقا مثل این دوستمون من هم با ری استارت کاری از دستم بر نمیومد مجبور بودم کلا خاموش کنم دستی.و بعدش کلا سیستم رفت کما!!

ی قسمتی از برد سوخته بود ظاهرا برای تعویض اون قسمت 200 تومن خرج برداشت اون زمان

بله خب وقتی در این حالت رستارت بشه حتما از یه جای دیگه ایراد پیدا میکنه.خدا لعنت کنه این ایسوس رو هرکی این مشکل رو داشته از ایسوس بوده.ولی من میگم اگه از درایور و برنامه و .. هست اخه چرا پس موقع نصب ویندوز که هنوز چیزی نصب نشده این ادا ها رو در میاره و مجبور میکنه رستارت کنم؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، fernas گفته است :

بله خب وقتی در این حالت رستارت بشه حتما از یه جای دیگه ایراد پیدا میکنه.خدا لعنت کنه این ایسوس رو هرکی این مشکل رو داشته از ایسوس بوده.ولی من میگم اگه از درایور و برنامه و .. هست اخه چرا پس موقع نصب ویندوز که هنوز چیزی نصب نشده این ادا ها رو در میاره و مجبور میکنه رستارت کنم؟

هایبرنت کن!
تقریبا اندازه اسلیپ سریعه 😂

اگه ویندوز 10 دارین ی سرچ کوچیک بزنین اضافه کردن اپشن هایبرنت پیدا میشه
شاید با هایبرنت مثه اسلیپ اوردوز نکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، game over گفته است :

هایبرنت کن!
تقریبا اندازه اسلیپ سریعه 😂

اگه ویندوز 10 دارین ی سرچ کوچیک بزنین اضافه کردن اپشن هایبرنت پیدا میشه
شاید با هایبرنت مثه اسلیپ اوردوز نکنه

من کلی جستجو کردم در مورد این مشکل و هر راه حلی رو تست کردم و اکثرا هم گفتن هایبرنت رو غیرفعال کنم.هرچند تاثیری نداشته.شایدم از یه سری برنامه ها باشه که تداخل ایجاد میکنه در عملکرد درایور گرافیک مثل برنامه های کنترل نورپردازی یا مانند اینها که البته یبار نصب نکردمشون 1 ماه طاقت اورد گرافیک  اما باز روز از نو روزی از نو.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، fernas گفته است :

من کلی جستجو کردم در مورد این مشکل و هر راه حلی رو تست کردم و اکثرا هم گفتن هایبرنت رو غیرفعال کنم.هرچند تاثیری نداشته.شایدم از یه سری برنامه ها باشه که تداخل ایجاد میکنه در عملکرد درایور گرافیک مثل برنامه های کنترل نورپردازی یا مانند اینها که البته یبار نصب نکردمشون 1 ماه طاقت اورد گرافیک  اما باز روز از نو روزی از نو.

بایوست رو اپدیت کن هم مادربورد هم گرافیک ببین فرقی میکنه

لینک به دیدگاه

منم همین مشکلو حتی هنگامی که نمیزارم اسلیپ دارم 40 مین نیستم سیاه میشه تصویر دیگه نمیاد

تو این حالتا 1 دقیقه پاور اصلی مانیتور رو در بیار بعد جا بزن !

من با DP وصل کردم 144 هرتز این مشکلات داره مین ام ایسوس b450 !!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

منم همین مشکلو حتی هنگامی که نمیزارم اسلیپ دارم 40 مین نیستم سیاه میشه تصویر دیگه نمیاد

تو این حالتا 1 دقیقه پاور اصلی مانیتور رو در بیار بعد جا بزن !

من با DP وصل کردم 144 هرتز این مشکلات داره مین ام ایسوس b450 !!

اخه مشکل از مانیتور نیست چون مادربرد با زدن بوق خطای گرافیک رو اعلام میکنه و روی مادربرد که چنتا چراغ ریز هست برای رم و گرافیک و پردازنده و .. روی چراغ کنار vga قفل میکنه و چراغش اخطار همراه با بوق زده میشه.خب اینجوری به مانیتور ارتباطی پیدا نمیکنه.

لینک به دیدگاه

این مشکل در واقع بیشتر مواقع از کارت گرافیک هست نه چیز دیگه ای چون خودم با این مشکل سر و کله زدم و یکی دو نفر دیگه هم راهنمایی کردم. در مورد خودم باید بگم که کارت گرافیک مورد نظر همین امسال پس از چند سال مشکل اول چندین بار درایوش پرید و بعد کامل سوخت.سیستم در حالت اسلیپ نمیرفت و هنگام روشن کردن سیستم هم گاهی تصویر نمیداد و مجبور بودم چند بار ریستارت کنم تا تصویر داده بشه یا پاور رو چند بار روشن و خاموش کنم ولی جدا از اون داخل بازی ها و غیره میشه گفت هیچ مشکلی نبود و فقط بحث همین روشن کردن سیستم و حالت اسلیپ بود یادمه اونزمان ویندوز یک اپدیت هم داشت که همین مشکل اسلیپ نرفتن و تصویر ندادن رو حل میکرد اما برای من عمل نکرد.مادربورد ایسوس بود ولی خیلی قدیمی بود پس فکر کنم اونچیزی که دوستان بالاتر گفتن شاملش نشه.

اما اینکه کارت گرافیک اینطور مشکل پیدا کرده خودش میتونه از پاور مشکل دار باشه و اگر میتونین تست کنید.

ویرایش شده توسط kameran
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، fernas گفته است :

مشکل شمام انگار همین مشکل منه متاسفانه ایسوس هنوز نتونسته راه حلی پیدا کنه.کاش گیگا میخریدم.البته قبلا فاصله بین این مشکل زیاد بود اما الان تند تند حتی بعده رستارت شدن هم گاهی اینجوری میشه.متاسفانه کل ایرانم بگردی انگشت شمار متخصص درست حسابی پیدا میشه تازه اونم حضوری ببری شاید یه کاری کنن من بیچاره باید بفرستم اونجام معلوم نیست چیکارش کنن.شمام بایوس اپدیت کردین؟اگه اره که پس یبارم باید اپدیت کنم بایوس رو .البته درایور گرافیک رو اپدیت کردم چند بار بایوسم یبار ولی نشد .بازم باید تلاش کنم پس.

ببین حساس نشو

اره بایوس باید اپدیت بشه

دیگه رو حالت اسلیپ نذار تا بلاخره یه روزی ایسوز یه اپدیتی میده که این مشکل هم حل میشه

این مشکل صد در صد نرم افزاری و مربوط به مادربورده

دوستان دیگم که دیدی اشاره کردن و دقیقن مشکلشون همین بود

تازه برا من مدار کنترل ار جی بیشم مشکل داشت و بعد حدود یک سال و بعد چندین اپدیت بایوس درست شد

فعلا رو اسلیپ نذار که این مشکل نرم افزاری تبدیل به سخت افزاری و صدمه به مادربوردت نشه تو این گرونی

در کل ایسوز تو اینجور موارد گند زده

گیگا هم شنیدم سخت افزاری داغونه و تعمیری زیاد داره

ام اس ای رو نمیدونم چطوریاس و بردای خوبی داره یا نه

لینک به دیدگاه

سلام 

دوست عزیز بایوس مادربرد آپدیت کن (یکی 2تا نسخه تست کن) بعدش بایوس گرافیک عوض کن 

در آخر کل سیستم ببر تو شهر خودتون به یه کاربلد نشون بده 

هیچوقت به آسونی قطعا آکبندت رو نفرست زیر دست این گارانتی و اون گارانتی 

لینک به دیدگاه

این مشکل بسیار رایج هست 

بنده هم با rx 5700xt این مشکل رو دارم حتی بعضی وقتا بعد از اسلیم تصویر میره میاد که یک دفعه dp پورت رو میکشم دوباره میزنم درست میشه  

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...