رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید کولر سی پی یو

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

پسر دایی من کیس استرایکر گرین داره و مادربورد GA-970A-DS3 گیگابایت و سی پی یو هم FX6300 داره

البته بعدا هم قصد ارتقا به رایزن داره کلا عشق ای ام دی هست😊

به نظر شما کدامیک از این دو تا رو بگیره بهتر هست؟

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/thermalright-true-spirit-120m-bw-rev-a-cpu-cooler-4632.html

https://www.digikala.com/product/dkp-193384/سیستم-خنک-کننده-بادی-گرین-مدل-notous-400-pwm

لینک به دیدگاه

ترمالرایت بهتره بنظرم

فشرده و قوی ولی نصبش کمی سخت تره

مدل نوتوس هم بد نیست

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Trevor گفته است :

ترمالرایت بهتره بنظرم

فشرده و قوی ولی نصبش کمی سخت تره

مدل نوتوس هم بد نیست

در 11 دقیقه قبل، DAVID SUN گفته است :

شک نکن True Spirit

ممنون از توجه شما به تاپیک

راستش من از همون خمیری که داخل جعبش هست می خوام استفاده کنم

خمیر ترمالرایت از GT-4 گرین بهتره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، mahddi گفته است :

ممنون از توجه شما به تاپیک

راستش من از همون خمیری که داخل جعبش هست می خوام استفاده کنم

خمیر ترمالرایت از GT-4 گرین بهتره؟

اگر CFIII باشه تقریبا برابر هست.

اگر براتون هزینه مهم هست میتونید نیم نگاهی هم به مدل زیر داشته باشید. متاسفانه محصولات گرین افزایش قیمت زیادی داشته اند.

https://www.digikala.com/product/dkp-125664/سیستم-خنک-کننده-بادی-دیپ-کول-مدل-gammaxx-s40

لینک به دیدگاه

سلام

انتخاب پسر دایتون بسیار به جا و درسته 🤩

در مورد کولر دوستان نظر دادن اما یه نکته رو ذکر کنم که تاثیرش اگر از کولر بیشتر نباشه کمتر نیست .

نمی دونم چقدر در جریان هستید اما خیلی وقته که در مورد ولتاژ بالای مادربردها سوکت AM4 در حالت پیشفرض در همین فروم و فروم های مشابه صحبت شده . الان خبری منتشر شده که سازندگان مادربرد های AM4 با ارائه اطلاعات غلط به پردازنده مرکزی موجب افزایش مصرف پردازنده های ای ام دی شده اند .

ماجرا از این قرار که مادربرد مقدار ولتاژ غیر واقعی به پردازنده گزارش میده تا پردازنده برای رسیدن به فرکانس بالاتر خودش رو محدود نکنه . به عبارت دیگه وقتی مثلا پردازنده داره 300 آمپر جریان دریافت می کنه مادربرد 280 آمپر اعلام می کنه . طبیعتا پردازنده که فکر می کنه به آستانه مجاز خودش نرسید بازهم جریان بیشتری می کشه و فرکانس رو بالاتر می بره ( همیشه فرکانس بالاتر نمیره اما دما بالاتر میره ) . صد البته این کار شبیه همون اورکلاک خودمونه اما با دست و دلبازی که موجب عدم بهینگی و دمای بالای رایزن ها میشه و عمر پردازنده رو هم کم می کنه . .

برنامه HWInfo متوجه این مورد شده و گزینه Power Reporting Deviation رو وارد لیست حسگرهای خودش کرده تا مشخص کنه آیا سازنده مادربرد ، پردازنده مرکزی رو فریب می ده یا نه .

توجه کنید که این مطلب هنوز به طور کامل تائید نشده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

انتخاب پسر دایتون بسیار به جا و درسته 🤩

در مورد کولر دوستان نظر دادن اما یه نکته رو ذکر کنم که تاثیرش اگر از کولر بیشتر نباشه کمتر نیست .

نمی دونم چقدر در جریان هستید اما خیلی وقته که در مورد ولتاژ بالای مادربردها سوکت AM4 در حالت پیشفرض در همین فروم و فروم های مشابه صحبت شده . الان خبری منتشر شده که سازندگان مادربرد های AM4 با ارائه اطلاعات غلط به پردازنده مرکزی موجب افزایش مصرف پردازنده های ای ام دی شده اند .

ماجرا از این قرار که مادربرد مقدار ولتاژ غیر واقعی به پردازنده گزارش میده تا پردازنده برای رسیدن به فرکانس بالاتر خودش رو محدود نکنه . به عبارت دیگه وقتی مثلا پردازنده داره 300 آمپر جریان دریافت می کنه مادربرد 280 وات اعلام می کنه . طبیعتا پردازنده که فکر می کنه به آستانه مجاز خودش نرسید بازهم جریان بیشتری می کشه و فرکانس رو بالاتر می بره ( همیشه فرکانس بالاتر نمیره اما دما بالاتر میره ) . صد البته این کار شبیه همون اورکلاک خودمونه اما با دست و دلبازی که موجب عدم بهینگی و دمای بالای رایزن ها میشه و عمر پردازنده رو هم کم می کنه . .

برنامه HWInfo متوجه این مورد شده و گزینه Power Reporting Deviation رو وارد لیست حسگرهای خودش کرده تا مشخص کنه آیا سازنده مادربرد ، پردازنده مرکزی رو فریب می ده یا نه .

توجه کنید که این مطلب هنوز به طور کامل تائید نشده .

این جا رو هم ببینید :

و

HWInfo Application beta Introduces Power Reporting Deviation Sensor, CPU Lifespan-Reducing Mobo Enhancements

.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

اگر براتون هزینه مهم هست میتونید نیم نگاهی هم به مدل زیر داشته باشید. متاسفانه محصولات گرین افزایش قیمت زیادی داشته اند.

https://www.digikala.com/product/dkp-125664/سیستم-خنک-کننده-بادی-دیپ-کول-مدل-gammaxx-s40

سلام

این کولر چقدر با Wraith Spire تفاوت داره ؟ ( فرکانس دیفالت 3600X )

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

نمودار یا بنچمارکی که اینو با اون فن ترمالرایت مقایسه کرده باشه دارید؟ که معلوم بشه چقدر از لحاظ کارایی اختلاف دارن

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

راستی قصد فروش باندل +AM3 رو ندارید ؟

نه عزیز فعلا قصد فروششو نداره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahddi گفته است :

نه عزیز فعلا قصد فروششو نداره

اگه خواست بفروشه خبرم کن .

من      ای ام دی      دوس

این پست رو هم یه آپ حساب کن !

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

اگه خواست بفروشه خبرم کن .

من      ای ام دی      دوس

این پست رو هم یه آپ حساب کن !

چشم حتما

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 21 خرداد 1399 در 23:43، big VULTURE گفته است :

سلام

این کولر چقدر با Wraith Spire تفاوت داره ؟ ( فرکانس دیفالت 3600X )

درود

عموما کولرهای در این رده مثل GAMMAXX 400/  GAMMAXX S40 /True Spirit 120 /CM Hyper212 در یک رده قرار دارند و اختلاف ها در حد یکی دو درجه هست. خودم تست نکردم ولی با توجه به بررسی هایی که شده از  Wraith Spire میشه گفت در بدترین حالت حدود 7 درجه و در بهترین حالت تا 10 درجه اختلاف بین کولرهای فوق با استوک Wraith Spire هست.

در در 22 خرداد 1399 در 00:13، mahddi گفته است :

نمودار یا بنچمارکی که اینو با اون فن ترمالرایت مقایسه کرده باشه دارید؟ که معلوم بشه چقدر از لحاظ کارایی اختلاف دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...