رفتن به مطلب

تبانی ؟! دلالی ؟! یا چی ... ؟!

invoker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت همه دوستان

واقعیت مدتیه یه موضوعی ذهنم رو درگیر کرده !

اونم فعالیت های پشت پرده یه عده از کاربران هستش ! که هرطور فکرش میکنم با خیلی چیزا جور در نمی یاد ...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مثلا نمونه اش / طرف تاپیک فروش زده ! هنوز نه به باره نه به داره ! سر و ته تاپیک پشت پرده امده ! ماهم به امید جواب سوالمون دستمون تو حنا مونده ! ...

اصلا به عقل جور در نمی یاد ! جدا از بی احترامی به مخاطب و ... ( الحمدالله تو این زمونه اندک کسی توجه داره به شعور مخاطبش !!! )

مگه نباید قانونا" پیشنهادات ( طبق چارچوب قوانین فروم ) داخل تاپیک درج بشه ؟!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خداوکیلی ... چه خوش گفتن که از ماست که برماست / دیگه تا ته مطلب رو بخونین من بیشتر از این این موضوع رو بازش نمیکنم !

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قصد ام توهین و یا تحقیر نبوده ولی ... ممنون میشم یه نفر این قضیه رو هم واسه من و همم الباقی کاربران شفاف سازی کنه

که ما بدونیم ... اسم اینکارا چیه !؟ تبانی ؟! دلالی ؟! قانون شکنی ؟! ولاغیر ...

فقط خواهشا" زودی تاپیک رو پاک نکنین ! چونکه حرف منه تنها نیست !

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

طرف انتقادم 50 / 50 باکاربر و مدیریت فروم هستش ! با یه توضحیح منطقی و قانع کننده.

@Hamed / @mrezaee

• لایک 8
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

بیشتر دوستان اینجا شماره همو دارن

اگهی که زده بشه خریدار خودشو درگیر تاپیک و پیام خصوصی نمیکنه

تماس میگیره با هم توافق میکنن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، WINNER گفته است :

سلام

بیشتر دوستان اینجا شماره همو دارن

اگهی که زده بشه خریدار خودشو درگیر تاپیک و پیام خصوصی نمیکنه

تماس میگیره با هم توافق میکنن

سلام

خب این چه کاریه ؟!

وقتی به قول شما طرف / شماره طرف مقابلشو داره !

نمیتونه قبل از اینه بیاد تاپیک بزنه ! یه ForwarD واسه دوستاش بکنه ببینه خریدار داره یا نه !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نه اینکه تاپیک میزنه ! بعد بفکرش میفته ... ؟! والا بنظر من این اسمش میشه تبانی ! یا دلالی ...

• لایک 3
لینک به دیدگاه

ببخشید ... نفهمیدم چی شد. شاید چونکه سوابق معامله به اندازه دیگر دوستان ندارم و تجارب مشابه کسب نکردم

این موضوع خیلی زیاد شده توی بازارچه که عده ای از دوستان، همینجوری قطعات خوب رو جمع آوری میکنن و مدتی بعد، مجددا برای فروش میزارن اگه نتونن برای مشتری های خودشون ببندن

اما ... توی کوک این جمله "نه به دار و نه به باره، سر و ته تایپیک پشت پرده درومده" موندم و نتونستم متوجه شم که چرا و چطور ...

منم حس کردم که وضعیت بازارچه غریبتر از همیشه شده (اوضاع بازار رو درک میکنم) اما از فالو کردن تایپیک های فروش، میبینم که اصلا مصرف کننده نداریم به اون صورت تو بازارچه، همه واسطه هستن، خریدار و فروشنده. از هم میخرن و به هم میفروشن |:

اینکه میشه یه کم موضوع رو باز تر کنید؟ به جهت کسب تجربه میپرسم. اگه حس میکنید که تایپیک جاش نیست، اگه ممکنه در خصوصی وقتتون رو بگیرم

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

هر چند وقتی هم تاپیک این شکلی میبینم،یکی جنس رو گذاشته بصورت مزایده بعد کاربرا میانو پیشنهاد میدن،یدفی صاحب تاپیک میگه که فروش رفت ،بعدم میگن چرا مارو سر کار گذاشتی،اونم میگه جنس خودمه به هر کسی بخام میفروشم

بنظرم یا بازارچه اصلن نباید قانون داشته ،یا اگرم داشته باشه طوری باشه که اینطوری حق و ناحق نشه

• لایک 1
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

متاسفانه دیگه کسی به فکر انصاف و اینجور مسائل نیست....

مزایده ها هم که ماشالله ۲۰ تومن بیشتر پیشنهاد بدی مال تو میشه،حتی اگه تو مزایده شرکت نکرده باشی!!!!

الان هرکی سرمایه ی هنگفت و وقت مناسب داره میاد همه ی بازار رو جارو میکنه، بعد با قیمت خودش میفروشه. مورد دیدم از فروم بغل گرافیک خریده یه روز بعد به یکی تو این فروم فروخته،با قیمت های جالب :l

• لایک 1
لینک به دیدگاه

هیچ بندی در قوانین سایت وجود نداره که خریدار رو ملزم به اعلام در تاپیک کنه

لینک به دیدگاه

سلام

خودتون دست بکار شین و منتظر قانون و اجرای اون نباشین

برای خودتون ارزش قائل بشین و به این صورت به قضیه نگاه کنید کسی که اینکارو می‌کنه یعنی لایق معامله با شما نیست خیلی راحت افرادی که احترامی در خرید و فروش براتون قائل نیستن تو لیست سیاه قرار بدین به عبارتی بلک لیست ، دیگه تاپیک و نوشته هاشون براتون قابل رویت نمیشه

چیزی که هم اینجا هم فروم پرشین بنده انجام دادم و نزدیک ۴۰ نفر شدن تا حالا 🙏 قطعاتشون هم حتی طلا باشه برای خودشون و از خیرش بگذرید و خودتون رو درگیر این مسائل حاشیه ای نکنید که چیزی جز هدر دادن انرژی و زمان میشه براتون

ویرایش شده توسط Hamed2G
  • لایک 8
  • ممنونم 5
  • حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Hamed2G گفته است :

سلام

خودتون دست بکار شین و منتظر قانون و اجرای اون نباشین

برای خودتون ارزش قائل بشین و به این صورت به قضیه نگاه کنید کسی که اینکارو می‌کنه یعنی لایق معامله با شما نیست خیلی راحت افرادی که احترامی در خرید و فروش براتون قائل نیستن تو لیست سیاه قرار بدین به عبارتی بلک لیست ، دیگه تاپیک و نوشته هاشون براتون قابل رویت نمیشه

چیزی که هم اینجا هم فروم پرشین بنده انجام دادم و نزدیک ۴۰ نفر شدن تا حالا 🙏 قطعاتشون هم حتی طلا باشه برای خودشون و از خیرش بگذرید و خودتون رو درگیر این مسائل حاشیه ای نکنید که چیزی جز هدر دادن انرژی و زمان میشه براتون

درود حامد جان

راسش چه تو این فروم چه تو پرشین ... من شمارو به اعنوان یه الگو میشناسم / شاید بخاطره همین چیزاست ! که باعث شده

یک شخصیت بسیار بسیار محترمی از خودتون بجا بذارین.

با تمام صحبت های شما موافق ام. ولی راسش یه وقتایی نمیشه با هر چیزی کنار امد !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راسش ما اینقد تو محدودیت ها بزرگ شدیم که نمیتونیم با هر چیزی کنار بیاییم ... عینه ضایع شدن حق کسی !

مثال واضع و شفافش برمیگرده دوره خدمت ام ... که با همین اعتراضات شرورع شد و به قول شما جای که میبایست ساکت میشدم / نشدم ...

و چوبش هم خوردم تبعید شدم جای که  دقیق 15 ماه تمام 24 ساعته هر روز هفته جای 2 ساعت 3:30 پست دادن ... ولی میدونی اون موقع چی به خودم گفتم ؟!

اینکه ما کل عمرمون تو این سختی ها بودیم بزرگ شدیم ! بذار یکی بعد از ما که می یاد نخواد اینطوری حقش ضایع بشه ! و در اخر همونطور هم شد !!!

چندی پیش شر حال خرید فروش های خودم رو واسه چندی از کاربرا تعریف کردم / لااقل توقع این رو داشتم که درکی از خودش نشون بده ولی ...

( نمیخوام طرف مقابلم رو کوچیک کنم یا ... مال خودشه اختیارش هم دست خودش ولی .... )

متاسفانه ما به هم رحم نداریم ... تمام این بلا ها تمام این سختی ها تمام این .... الحق که حق ماست

که واقعا" از ماست که برماست ..................................

ما انسانیت رو از یاد بردیم ... :(

من با سوکت ام حق خیلی ها گردنمه / مگرنه خیلی وقت بود که سوکت میکردم ....

00005.jpg

ویرایش شده توسط invoker
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

متاسفانه محیط بازار کامپیوتر به یه محیط سودجویانه تبدیل شده

مشکلاتی که گریبان گیر خود بنده بوده
1. بنده امسال تو 4 تا مزایده تو دوتا فروم شرکت کردم که آخرش فروشنده یا به خاطر سود بیشتر زمان مزایده رو افزایش داده یا کالارو نفرستاده
دوستان وقتی حرفی میزنید رو حرفتون بمونید از بس زیر حرف زدن رایج شده تو بازار کامپیوتر که اعتمادا از بین رفته

2. بعضی از دوستان فروم رو دروو کردن تا یه جنسی با قیمت مناسب میاد زیر 1 دقیقه اعلام خرید میکنن حتی تو مواردی هم که دیر تر اعلام میکنن میرن تو پیام خصوصی حالا یا با پیشنهاد قیمت بالاتر یا اینکه میگن من تعداد قطعات بیشتری میخوام پیشنهاد هایی خارج از تاپیک میدن و فروشنده چون داره تو یه بازار سودجویانه معامله میکنه کلیه پیشنهادای داخل تاپیکو نادیده میگیره و کلا جواب پیامم نمیدن

3. مدیرای هردو فروم تا کار بیخ پیدا نکنه وارد عمل نمیشن
مثلا طرف میاد میگه زمان مزایده  2 روز تمدید شد به نظرم مدیرا اینجا وارد عمل بشن  واجازه این کاررو ندن
از طرفی هم وقتی امتیاز منفی ثبت میکنیم به طریقی دوستان میرن پاکش میکنن البته این رو بنده تو فروم پرشین دیدم
بنده برای یک نفر امتیاز منفی ثبت کردم بعد ایشون تو پیام خصوصی فحش های رکیک به من دادن که گزارش کردم
به دنبال اونم تو تلگرام دوباره فحاشی کردن که بلاک کردم بعد تماس گرفتن و همچنان به فحاشیشون ادامه دادن
بنده همه این هارو با سند و مدرک در اختیار مدیران قرار دادم تنها اتفاقی که افتاد 2 روز حساب کاربریش مسدود شد
امتیاز منفی که ثبت کرده بودم بعد 1 هفته به خنثی تبدیل شد بعدشم حذف شد
الان هم اون فرد داره با همون اکانت تو هر دوتا فروم فعالیت میکنه
جالبش اینجاست تا جایی که من میدونم همون فرد حداقل 2 درگیری دیگه هم داشته که براش امتیاز منفی ثبت کردن و به نحوی پاکشون کرده
اگه قرار باشه سیستم امتیاز دهی رو دست کاری بشه نمیشه به این سیستم اعتماد کرد

4. تو قسمت فروش دوستانی هستن که میان تو پیام خصوصی 2-3 روز چونه میزنن عکس از داخل خارج وسط 3 بعدی تست با نرم افزاری که هیچکس نشنیده اونم 1 ساعت میخوان در آخر شماره کارت میگیرن که واریز کنن بعد ناپدید میشن این باعث میشه خود بنده بعضی از پیامارو جواب سر سرکی بدم
اگه روزی قسمت باشه یه تاپیک میزنم درمورد بازارایی که حرفشون حرفه و قولشون قول و اونجا چه سود هایی دارن پارو میکنن

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

یکی از راهکارهای مبارزه با دلالی فروش مستقیم به مصرف کننده هست.

شمایی که میخوای ۱۰ تا کارت رو ارزون بفروشی، بیا و فقط به هر یوزر حداکثر یه کارت بفروش اولویتت هم با کسایی باشه که سه ماهه دنبال گرافیک میگردن و پیدا نمی‌کنن.

طرف سال پیش یه کیس خریده ۳۰۰ الان دیگه تولید نمیشه و قیمت نوش رفته بالا، به همین دلیل میاد با قیمت های میلیونی میفروشه.

قبلاً به این فکر بودم یه بستری ایجاد کنیم و کالا ها رو به قیمت مناسب + سود کم بفروشیم؛ هرکسی هم کاربر نباشه که بخواد اونجا ارزون بخره بره یه جای دیگه دو برابر بفروشه. اونجوری خریدار واقعی یکم راحت تره.

لینک به دیدگاه

همچنان منتظره پاسخ مدیریت و کاربرانی که طرف صحبتمون باهاشونه. هستیم...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببینم اخر کسی پیدا میشه دوکلمه حرف منطقی ازش بشنویم و قانع بشیم ...

یا همچنان / از ماست که بر ماست پابرجاست ؟!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، invoker گفته است :

همچنان منتظره پاسخ مدیریت و کاربرانی که طرف صحبتمون باهاشونه

اینجا کاربران ماهر در:

ماژیک کاری، (واضحه دیگه دکترا دارن توش)

دروغگو، که کارت چندسال ماینی رو با یه بادگیری و تمیز کاری به عنوان در حد اک معرفی میکنه (اگه 8ماه زیر یخ تو قطب جنوبم کار کنه استهلاک میندازه مگه فقط دما استهلاک میندازه؟) 

بد دهن، که انگار ارث باباشو به زور اسلحه به حراج گذاشته

بد قول، که هنوز که هنوزه جایزه افتتاحیه سایتشو ارسال نکرده! 🙂

دلال ، که موقع خرید قیمت سایتی با ارزونترین قیمت رو میده و موقع فروش قیمت دیجیکالارو معیار میکنه 🙂

طمع کار ، که نمونشو مثال زدن برای مزایده ها

بی مسئولیت، که اکانتشو با x امتیاز میفروشه و یه دزد سواستفاده ملیونی میکنه

و ....

وجود داره 

برعکسشم هست

ادم خوبم وجود داره حتی اگه امتیازش 0 باشه و تو این فرومم هست تو همه جا هست!

برای این افراد برخورد جدی میطلبه که این فروم پتانسیل برخورد جدی رو نداره چون اصلا سایتی برای خرید و فروش نیست یعنی سایت تخصصی نیست و این برخوردا از درجه دارا هزینه میطلبه چیزی که خود بالارده ها بهش اشاره کردن و از خودم نمیگم

کلا خواسته یه اقیانوس با عمق 1متر باشه (همه مباحث رو پوشش بده از طریقه فلافل زدن تا خرید و فروش ارز دیجیتال) خوب قطعا نمیشه تو 1متری شیرجه زد 🙂 پس توقع بیجاییه برامون شرایط مفید فراهم کنن

ولی میتونیم خودمون آدم باشیم و انسانیت به خرج بدیم و از خودمون توقع داشته باشیم و خودمون دست این افراد رو کوتاه کنیم 

برای خرید و فروش دست دوم هم سایت ایسام ، خود لیون و سایت هایی که شرایط واسط دارن وجود داره 

• حالم خوب شد 2
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اینجا کاربران ماهر در:

ماژیک کاری، (واضحه دیگه دکترا دارن توش)

دروغگو، که کارت چندسال ماینی رو با یه بادگیری و تمیز کاری به عنوان در حد اک معرفی میکنه (اگه 8ماه زیر یخ تو قطب جنوبم کار کنه استهلاک میندازه مگه فقط دما استهلاک میندازه؟) 

بد دهن، که انگار ارث باباشو به زور اسلحه به حراج گذاشته

بد قول، که هنوز که هنوزه جایزه افتتاحیه سایتشو ارسال نکرده! 🙂

دلال ، که موقع خرید قیمت سایتی با ارزونترین قیمت رو میده و موقع فروش قیمت دیجیکالارو معیار میکنه 🙂

طمع کار ، که نمونشو مثال زدن برای مزایده ها

بی مسئولیت، که اکانتشو با x امتیاز میفروشه و یه دزد سواستفاده ملیونی میکنه

و ....

وجود داره 

برعکسشم هست

ادم خوبم وجود داره حتی اگه امتیازش 0 باشه و تو این فرومم هست تو همه جا هست!

برای این افراد برخورد جدی میطلبه که این فروم پتانسیل برخورد جدی رو نداره چون اصلا سایتی برای خرید و فروش نیست یعنی سایت تخصصی نیست و این برخوردا از درجه دارا هزینه میطلبه چیزی که خود بالارده ها بهش اشاره کردن و از خودم نمیگم

کلا خواسته یه اقیانوس با عمق 1متر باشه (همه مباحث رو پوشش بده از طریقه فلافل زدن تا خرید و فروش ارز دیجیتال) خوب قطعا نمیشه تو 1متری شیرجه زد 🙂 پس توقع بیجاییه برامون شرایط مفید فراهم کنن

ولی میتونیم خودمون آدم باشیم و انسانیت به خرج بدیم و از خودمون توقع داشته باشیم و خودمون دست این افراد رو کوتاه کنیم 

برای خرید و فروش دست دوم هم سایت ایسام ، خود لیون و سایت هایی که شرایط واسط دارن وجود داره 

ماژیک کاری فقط 😂😂😂😂

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

ماژیک کاری فقط 😂😂😂😂

دوست عزیز / اینجا محل تمسخر و نمک پرونی نیست !!!

-----------------------------------------------------------------------------------

لطفا" تاپیک رو به حاشیه نبرین ! و Spam الکی ندین !!!

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

متاسفانه محیط بازار کامپیوتر به یه محیط سودجویانه تبدیل شده

مشکلاتی که گریبان گیر خود بنده بوده
1. بنده امسال تو 4 تا مزایده تو دوتا فروم شرکت کردم که آخرش فروشنده یا به خاطر سود بیشتر زمان مزایده رو افزایش داده یا کالارو نفرستاده
دوستان وقتی حرفی میزنید رو حرفتون بمونید از بس زیر حرف زدن رایج شده تو بازار کامپیوتر که اعتمادا از بین رفته

2. بعضی از دوستان فروم رو دروو کردن تا یه جنسی با قیمت مناسب میاد زیر 1 دقیقه اعلام خرید میکنن حتی تو مواردی هم که دیر تر اعلام میکنن میرن تو پیام خصوصی حالا یا با پیشنهاد قیمت بالاتر یا اینکه میگن من تعداد قطعات بیشتری میخوام پیشنهاد هایی خارج از تاپیک میدن و فروشنده چون داره تو یه بازار سودجویانه معامله میکنه کلیه پیشنهادای داخل تاپیکو نادیده میگیره و کلا جواب پیامم نمیدن

3. مدیرای هردو فروم تا کار بیخ پیدا نکنه وارد عمل نمیشن
مثلا طرف میاد میگه زمان مزایده  2 روز تمدید شد به نظرم مدیرا اینجا وارد عمل بشن  واجازه این کاررو ندن
از طرفی هم وقتی امتیاز منفی ثبت میکنیم به طریقی دوستان میرن پاکش میکنن البته این رو بنده تو فروم پرشین دیدم
بنده برای یک نفر امتیاز منفی ثبت کردم بعد ایشون تو پیام خصوصی فحش های رکیک به من دادن که گزارش کردم
به دنبال اونم تو تلگرام دوباره فحاشی کردن که بلاک کردم بعد تماس گرفتن و همچنان به فحاشیشون ادامه دادن
بنده همه این هارو با سند و مدرک در اختیار مدیران قرار دادم تنها اتفاقی که افتاد 2 روز حساب کاربریش مسدود شد
امتیاز منفی که ثبت کرده بودم بعد 1 هفته به خنثی تبدیل شد بعدشم حذف شد
الان هم اون فرد داره با همون اکانت تو هر دوتا فروم فعالیت میکنه
جالبش اینجاست تا جایی که من میدونم همون فرد حداقل 2 درگیری دیگه هم داشته که براش امتیاز منفی ثبت کردن و به نحوی پاکشون کرده
اگه قرار باشه سیستم امتیاز دهی رو دست کاری بشه نمیشه به این سیستم اعتماد کرد

4. تو قسمت فروش دوستانی هستن که میان تو پیام خصوصی 2-3 روز چونه میزنن عکس از داخل خارج وسط 3 بعدی تست با نرم افزاری که هیچکس نشنیده اونم 1 ساعت میخوان در آخر شماره کارت میگیرن که واریز کنن بعد ناپدید میشن این باعث میشه خود بنده بعضی از پیامارو جواب سر سرکی بدم
اگه روزی قسمت باشه یه تاپیک میزنم درمورد بازارایی که حرفشون حرفه و قولشون قول و اونجا چه سود هایی دارن پارو میکنن

پرشین تولز توسط یه عده سیمکش حروم **** مدیریت میشه و سلیقه ای هست کلا اونجا نرو

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، o0shahin گفته است :

حرف مزایده رو که اصلا نزنید.

انگشت شمار کاربر، پای ثابت مزایده های گرافیک و باندل هستن و بالای 50 درصد مزایده هارو هم برنده میشن چون هدفشون فقط خریدنه و مصرف کننده نیستن، پولشون نقده و سریع میخرن جنس رو. امتیاز بالایی هم دارن و خلق الله راحت باهاشون معامله میکنن. کاربر ویژه هستن و هزینه پرداخت میکنن به لیون

حالا فقط کافیه 48 ساعت بعد، یکی درخواست خرید همون قطعه رو بکنه توی فروم. پیشنهادات رویاییشون سقف آسمون رو پاره میکنه و خریدار از خدا بیخبر هم که چاره ای نداره ...

از من به خلق نصیحت، همین که طرف میگه مزایده در ایسام برقراره، تب رو ببندید و قید جنس رو بزنید. قیمت هاشون تو ایسام، اغلب بالاتر از فرومه و یکی همزمان با شما اگه جنس رو از ایسام بخره، طبیعتا فروشنده ترجیح میده که به خریدار ایسام بفروشه و هم فیدبک منفی تو ایسام نخوره و هم سود بیشتری بکنه (فیدبک اینجا که باری به هر جهت شده، خیلی از اوقات کاربرای امتیاز دار اصلا فیدبک نمیدن |: )

خیلی سخت شده خرید دست دوم، موجودی بازار محدوده و خریدار فراوون، فقط کافیه که قیمت پائینتر از آکبند باشه. چقدر پائینتر مهم نیست! جنس ماینی هم ریخته توی بازار، ماینر ها شیره جون چیپ رو کشیدن و کارت رو میدن بیرون، حاضرن کارت رو دم در هم بزارن چون چندین برابر پول ریگ، سود کردن. وگرنه خداوکیلی، چرا rx580 استوک باید کمتر از نصف و بعضا یک سوم آکبند قیمت بخوره (که اونم تو جیب دلال میره تازه، از ماینر که طبیعتا مفت برمیدارن چون برای ماینر مهم نیست)

• لایک 2
لینک به دیدگاه

بنظرم این حرف برای همه تاپیک های فروش اصلا درست نیست

برای تاپیک های مزایده ای بله همه چیز باید کاملا شفاف باشه

ولی درباره تاپیک های فروش عادی من کاملا موافقم با اینکه فروشنده کاملا مختار باشه در فروش جنسش به هر کسی که دوست داره

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، invoker گفته است :

همچنان منتظره پاسخ مدیریت و کاربرانی که طرف صحبتمون باهاشونه. هستیم...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ببینم اخر کسی پیدا میشه دوکلمه حرف منطقی ازش بشنویم و قانع بشیم ...

یا همچنان / از ماست که بر ماست پابرجاست ؟!

یعنی واقعا" یه نفر هم نیست / پاسخگو این سوالات باشه ؟! نه کاربرش نه مدیریتش ... ؟!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 ساعت قبل، invoker گفته است :

دوست عزیز / اینجا محل تمسخر و نمک پرونی نیست !!!

-----------------------------------------------------------------------------------

لطفا" تاپیک رو به حاشیه نبرین ! و Spam الکی ندین !!!

داداش کجا دنبال منطق میگردی!؟

بیخیال!

قیمت های شب عید که میگن بازار هیجانی هست رو با همین نرخ دلار و الان مقایسه کن!

موبایل 3.5 میلیونی نوکیا که خیلی هم طرفدار نداره شده 5.5 شما دنبال منطق میگردی؟

تو این مملکت چی برمبنای منطق پیش میره؟ جدیدا مباحثی افتاده که منطق که هیچ برگای بی منطقی هم ریخته! اهل دلاش متوجه هستن.

• لایک 3
لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، HeX گفته است :

داداش کجا دنبال منطق میگردی!؟

بیخیال!

قیمت های شب عید که میگن بازار هیجانی هست رو با همین نرخ دلار و الان مقایسه کن!

موبایل 3.5 میلیونی نوکیا که خیلی هم طرفدار نداره شده 5.5 شما دنبال منطق میگردی؟

تو این مملکت چی برمبنای منطق پیش میره؟ جدیدا مباحثی افتاده که منطق که هیچ برگای بی منطقی هم ریخته! اهل دلاش متوجه هستن.

امروز بعد از ظهری یه بنده خدای زنگ ام زد گفت پنکه سقفی خونمون خرابه وقت میکنی یه نگاهی بهش بندازی ...

گفتم چشم و سریعا" خودمو رسوندم ...

تو نگاه اول هرکی باشه میگه مشکل از تایمرشه ! و سریعا" عوضش میکنه و زحمت تست کردن تک به تک قطعات رو کم میکنه !

هم مزد کارش بیشتر میشه هم عرق ریختن نداره !!!

------------------------------------------------------------------------------

ولی من روال همیشه با صبوری تک به تک کلید / تایمر / خوده پنکه رو تست کردم و در اخر چسبی که سیم برق رو به پنکه سقفی متصل میکرد رو جاش یه ترمینال گذاشتم

در کمال ناباوری ... فیوز کنتور رو که وصل کردم مشکلش برطرف شد !!!

خب به قولا جز من چند تا برق کار دیگه تو شهره ؟!

----------------------------------------------------------------------------

قراره همه مثل هم باشیم ؟!

سوال اینه ! چه چیزی باعث میشه کار همون کار باشه ولی رضایت کار یه چیز دیگه !

در حدی که بپرسن اذت هزینه اش چقد میشه ! ولی روت نشه اخه دلت راضی نیست گار خاصی نکردی ...

و در اخر / بگی 15 هزار تومان ! ولی جاش 20 تومن بهت بدن !!!

----------------------------------------------------------------------------------------------

یه حس خاصی داره که به قول شما ... فقط اهل دلاش متوجه میشن !!!

قرار نیست ما از کسی بت بسازیم !!! بهتره فقط و فقط خودمون باشیم خودمون و خودمون ... حتی دینمون هم مهم نیست ! چراکه از نظره من

بالاترین دین ... انسانیته !!! که متاسفانه هیچ جای گذار این عمر گوشزدی ازش نشنیدیم ... مگرنه حال و روزمون این نبود ...

فکر کنم دیگه نیاز خاصی به توضیح بیشتر نباشه ... وقتی که نه چشم دیدن داریم نه گوش شنوا .... و حتی جدیدا" نه زبون گفتار ... یه دو کلمه حرف منطق !!! برسه بدست کربرانش ! و الخصوص مدیران

که توقع یه دوکلمه ازشون داشتم ... ولی الان بعد از گذشت 24 ساعت شاید دیگه دیر شده باشه ...

صحبت خاص دیگه ای ندارم / تنها خواستم اینه که این تاپیک به یاد بود باقی بمونه ! شاید اینده لازممنون بشه !

• لایک 10
لینک به دیدگاه

سلام

من یک پست بیشتر نمیدم تو این تاپیک . چون مشابه این تاپیک زیاد بوده و همیشه هم بدون هیچ نتیجه ای بسته شده .

ما در این فروم قوانینی برای خرید و یا فروش گذاشتیم . این قوانین خیلی سخت گیرانه نیستن . جوری هستن که کاربرها خیلی اذیت نشن برای خرید و یا فروش یک کالا . حالا در این بین یکی میاد از قوانین سوء استفاده میکنه ، نمیتونیم همه رو با هم مجازات کنیم . برای مثال ، من یک کالایی برای فروش دارم ، میذارم تو فروم برای مزایده . فقط اینجا باید بذارم ؟ حق ندارم تو ایسام ، پرشین توز ، دیوار و یا حتی به صورت تلفنی بفروشم ؟ چرا نباید این حق رو داشته باشم ؟ چرا نباید خریدار کالای خودم رو بتونم انتخاب کنم ؟ من دوست ندارم با آقای X معامله کنم . میخوام کالای خودم رو حتی با قیمت پایینتر به آقای Y بفروشم . حق ندارم این کار رو بکنم ؟ بله ، قبول دارم که ممکنه بعضی ها از این شرایط سوءاستفاده کنن . ولی این شرایط به نشر من منصفانه هست . نه تنها من ، خیلی های دیگه هم فکر میکنن منصفانه هست . یک نفر نمیخواد تو فروم خرید کنه ، کالا رو میبینه ، با صاحب کالا تماس میگیره و خرید میکنه . این چه اشکالی داره ؟ تاپیک زدن تو فروم مثل آگهی دادن میمونه . اجبار ایجاد نمیکنه که حتما همینجا بفروشی . اعلام کردی که من یک کالا با این شرایط و مشخصات برای فروش دارم . حالا یک نفری به هر شکلی میاد و خرید رو انجام میده . یا در فروم ، یا خارج از اون .

قوانینی هم هست که باعث میشه فروش نظم داشته باشه :

7 - قیمت پایه برای کلیه کالا های فروشی مشخص شود.در صورت مشخص نکردن قیمت پایه ، صاحب تاپیک حق اعتراض به قیمتهای پایینتر از عرف را ندارد و فقط میتواند آنها را رد کند .

8 - در صورت مشخص کردن قیمت پایه ، خریدار مجاز به دادن قیمت پایینتر از آن در تاپیک نمیباشد و می تواند به صورت پیغام خصوصی پیشنهاد خود را ارائه دهد . مگر اینکه صاحب تاپیک در پست اول ، دادن قیمت را آزاد اعلام کند .

10 - در صورت توافق برای فروش و یا خرید کالا ، طرفین موظف به به اجرای توافق بوده و در صورت پشیمان شدن یکی از آنها ، اگر شخص مقابل رضایت نداشته باشد ، بر خورد خواهد شد .

14 - در صورت فروش مزایده ای ، زمان پایان فروش باید مشخص شود . صاحب تاپیک میتواند زمان را نامحدود اعلام کند .

این موارد اگر رعایت نشه ، با گزارش طرف مقابل ما حتما پیگیری میکنیم . اگر فروشنده اعلام کرده باشه که کالای خودش رو به یک نفر فروخته و بعد زیر حرفش بزنه ، خلاف قوانین عمل کرده . ولی اگر قولی نداره ، حرفی نزده و پولی نگرفته ، خریدار هیچ حقی نسبت به اون کالا نداره . یک نفر که کالای خودش رو برای مزایده و فروش میذاره ، میخواد به بالاترین قیمت بفروشه ، خریدار هم میخواد به کمترین قیمت بخره . خب وقتی تو مزایده کسی فوری خرید میکنه ، حتما براش میصرفه . اگر برای خریدار دیگه ای هم میصرفید که فوری خرید کنه ، حتما این کار رو انجام میداد . حالا چرا فروشنده باید کالا رو به صورت فوری نفروشه ؟ چون کسی که فوری خواسته ، کاسب و یا به قول شما دلال هست ؟ هستن کسانی که میگن به مصرف کننده میفروشیم فقط . ولی زیاد نیستن . چون در مرحله اول فروش کالا مهمه .

بهترین پاسخ رو کاربر Hamed2G دادن . همین کار رو بکنید تا اعصابتون درگیر نشه .

• لایک 7
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در در 23 خرداد 1399 در 22:50، invoker گفته است :

سلام

خب این چه کاریه ؟!

وقتی به قول شما طرف / شماره طرف مقابلشو داره !

نمیتونه قبل از اینه بیاد تاپیک بزنه ! یه ForwarD واسه دوستاش بکنه ببینه خریدار داره یا نه !!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نه اینکه تاپیک میزنه ! بعد بفکرش میفته ... ؟! والا بنظر من این اسمش میشه تبانی ! یا دلالی ...

درسته برای همینه قوانین هست که اکثر فعالین بازارچه لیون یا پرشین تولز شروع کردن به مهاجرت به تلگرام و زدن کانال های تلگرامی...

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...