رفتن به مطلب

کسی مشکل یبوست ناشی از پشت میز نشینی داشته؟

mohammad7966
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. حالا که تب بیماری های مقعدی توی انجمن رفته بالا، میخوام تجربه خودم رو بگم. آقا ما با زدن پمادهای مختلف نتونستیم سوزش بعد از دفع رو رفع کنیم. سوزش خفیفی داشتم که بیشتر مواقع نیمساعته از بین میرفت. یا اگر توی تشت آب گرم مینشستم یا پماد میزدم هم سوزشش از بین میرفت. اصلا دردناک نبود و راحت روی صندلی می نشستم ولی باید مراقبت میکردم یبوست نگیرم. خلاصه پارسال یبوست گرفتم و خونریزی و درد داشتم که با پماد رکتول و تشت آب گرم رفع شد ولی سوزش همچنان باقی موند. و امسال هم دوباره یبوست گرفتم. و خونریزی خفیفی هم گرفتم که با تشت آب گرم بند اومد.

ولی دیگه دل زدم به دریا و گفتم بذار لیزر کنم. و به نظرم دکترها درباره لیزر همه چی رو نمیگن. من بیشتر مطالب دکتر زهرا سعادتی رو دنبال کردم، بعد از عمل فهمیدم مراقبت زیادی میخواد و اینکه برای منی که وسواسی هستم مایه عذاب بود.

خلاصه رفتم اهواز. دکتر  به من گفت التهاب داری، پروکتیت هم داری که گفت مهم نیست، و از شانس من یه هموروئید خارجی سمت چپ مقعدم هم درومده بود که اصلا درد نداشت و هر ازگاهی که یبوست میگرفتم، خودشو نشون میداد که نمیخواستم لیزر کنم ولی منشی  گفت همینو هم انجام بده که دیگه نخوای دوباره عمل کنی و گرنه قصد لیزر هموروئید رو نداشتم.

اما دکتر توی برگه مراقبت بعد از عمل چی نوشته بود: 1- نوشته بود که شقاق بعد از یک هفته خوب میشه که این برای من صدق کرد و شقاقم که ناحیه راست مقعدم بود همون هفته اول خوب شد

2- اما هموروئید خارجیم که سمت چپ بود رو دکتر گفته بود 3 هفته ای خوب میشه ولی اصلا خوب نشده بود و من کلی ملین میخوردم که یه وقت خونریزی نکنه ولی بعد از حدود 50 روز یبوست گرفتم و خون اومد. جالبه روز قبلش رفتم دکتر ببینه ، گفت من زخمی نمی بینم ولی من تیزی حس میکردم. و به خاطر خونریزی مجبور شدم یه سری پماد آنتی فیشر، دو سری رکتول و دو سری ام جی استفاده کنم.

خلاصه سرتون رو هم در نیارم الان نزدیک 3 ماه شده که تازه از سمت چپ مقعدم یه سوزش خفیفی حس میشه و هنوز بعد از دفع ترشحات هم دارم که نهایت تا یکروز ادامه داره ولی بعدش قطع میشه. اما مثلا دکتر سعادتی نوشته بود ترشحات نهایت تا 2 ماه هست.

توی اینترنت هم سرچ کردم، دیدم بابا این حرفهایی که دکترا زدند برای بعضیا صدق نکرده و شاکی زیاد بوده که چرا اینقدر طول میکشه تا خوب بشه.

ویرایش شده توسط mohammad7966
لینک به دیدگاه

یبوست و کلا خونریزی چیزی نیست که مثلا با یه هفته ملین خوردن این صحبتا رفع بشه

به صورت ساده میگم اینقدر باید اب بخورید تو روز که شیکم درد بشین ! 10 لیوان مینیمومشه

فعالیت و ورزش حتما روزی نیم ساعت تا 1 ساعت پیاده روی کنید وگرنه که بازم مدتی خوب میشه و دوباره شروع میشه

کلا 40 روز طول میکشه انسان عاداتش اوکی بشه شما باید توی این 40 روز ورزش و اب زیاد به بدنتون تحمیل کنید در کنارش فیبر هم مصرف کنید 

مثل کاهو کلم سالاد و روغن زیتون با غذا   این موارد حتما باید 40 روز مداوم تکرار بشه که براتون عادت بشه

هفته های اول به شدت سخته خوردن سالاد هر روز و اب زیاد

میوه هم تا میتونید تو برنامتون جا بدین

از خوردن نوشیدنی ها با قند فراوان  و شیرینی ها و کیک های قنادی و روغن های اب  { هرچی روغنه توی بازار ایران } به شدت دوری کنید

کوشت قرمزتونم کم کنید

لینک به دیدگاه

البته استرس و نگرانی زیاد باعث این مشکل میشه ، همیشه عدم فعالیت بدنی عامل این قصه نیست

لینک به دیدگاه

سلام

حالا که تاپیک از زیر خاک بالا اومده من هم تجربه ای بگم که البته مورد مقعدی من با پماد و یه سری رژیم ها رفع شد

دقیقا همین حالات سوزش هنگام دفع داشتم انگار که سوزن میرفت داخل. یه دکتر باتجربه توی شریعتی تهران بود رفتم پیشش همورویید خفیف دارم. خلاصه با شیاف و پماد و رژیم و استفاده مربت از آب گرم هنگام دستشویی خیلی خوب یا حتی کلا رفع شد.

هر چند خونریزی نداشتم.

اما مورد بعدی که برام پیش اومد خیلی حاد تر بود.این 2-3 ماه استرس خاصی نداشتم شاید نا خود آگاه درگیر بودم. چون خواهرم نامزد کرد و مادرم هم تنها شد. از 2-3 هفته پیش که مراسم عقد خواهرم تموم شد و برگشتیم خونه سر درد های خیلی بدی گرفتم.

به طوری که چشم راستم هم درد میگرفت همین طور ابرو و کل سمت راست سر. دو سه روز اول مقطعی یه ساعت هایی تیر میکشید و میرفت و با مسکن آرومش میکردم.

اما یه روز پای مانیتور محل کارم متوجه شدم چشم راستم دید نداره و خیلی چیزهارو دارم سفید میبینم!!

به دومادمون گفتم جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات هست. استادش رو معرفی کرد بهم و سریعا رفتم پیشش.

شاید باورتون نشه ولی بهم گفت حمله عصبی داشتی!!! و به عصب های چشمت حمله شده!!! اونم من که انقدر آروم هستم. خلاصه گفت باید بستری بشی و تزریق کورتون رو با دز بالا شروع کنی ولی چون خیلی عوارض داره فعلا با دز کم خوراکی پیش میریم.

هفته اول روزی 50 میل مصرف کردم. به محض مصرف سر درد هام رفت!! بعد از 3-4 روز دید چشمم خوب شد بعداز یک هفته کلا چشمم دید کامل رو پیدا کرد. از روی زیر نویس فیلم ها نگاه میکردم متوجه شدم. قبلش حتی دیگه نمی تونستم زیر نویس رو از فاصله 2-3 متری بخونم و کلا نا مفهوم بود.

شکر خدا الان با دز کم 1/2 میخورم تا دستورم تموم بشه.

الان هم برای اینکه بتونم استرس یا هر چیز دیگه ای رو کنترل یا از خودم دور کنم کلاس یوگا میرم که برای کمرم هم مفیده و آخر هفته ها کلا برنامه برای خودم دارم که با ماشین کنترلی هام خوش باشم.

باید سبک زندگی رو تغییر داد. همه پشت میز هستیم ولی باید هوشیار پشت میز بشینیم. حداقل 45د قیقه یک بار باید بلند بشیم و 10تا15 دقیقه قدم بزنیم. کمر درد یبوست ناراحتی مقعدی و روده ای و اینا همش از پشت میز نشینی ایجاد میشه

توی محل کارم همکارام هم این مشکل رو دارن مخصوصا یبوست و ناراحتی مقعدی.

باید بتونیم بالانسی بین کار و تفریح ایجاد کنیم که اینطوری نشیم. اگر همش کار باشی سرانجام از یه جا میزنه بیرون و اگر نشه جمعش کرد آیا کارفرما میاد ازت یه تشکر بکنه؟هزینه هاشو میده؟ دردش رو تحمل میکنه؟؟

خیلی حرف زدم شرمنده خواستم فقط تجربم رو بگم که با یه استرس پیزوری حتی ممکن بود چشمم رو از دست بدم.

لینک به دیدگاه

در ۱۳۹۹/۳/۲۳ در 23:08، mohammad7966 گفته است:

سلام.دوستان من قبلا لبتاب داشتم و روی زمین می نشستم ولی الان پی سی خریدم و 6 ماهی هست که روی صندلی مینشینم.الان 3ماهه که مشکل یبوست گرفتم.حتی شقاق گرفتم.چند سانت بالای مقعدم زخم شده.نه یبوست حل میشه نه شقاق.

نزدیک 1 فلاکس یک لیتری هم آب گرم میخورم ولی انگار نه انگار.زیرنشیمن طبی هم خریدم ولی فایده ای نداره.

پماد ام جی هم استفاده میکنم ولی ظاهرا تاثیر زیادی نداشته.خلاصه اگر راهکاری دارید بگید.

آیا نوع صندلی هم تاثیر داره توی یبوست؟یا ربطی نداره؟

من این صندلی رو خریدم.

https://www.digikala.com/product/dkp-1410899/صندلی-مدیریتی-مدل-asa

سلام

این مشکل بیشتر به طبع شما بر میگرده و پشت میز نشستن طولانی و اجابت نکردن مزاج به موقع، مزید بر علت میشه و یکباره هم خوب نمیشید، ممکنه سندروم روده تحریک پذیر یا سندروم تنبلی روده داشته باشید و دارو و درمان قطعی نداره.

در کل مگر اینکه بصورت تدریجی سعی کنید طبعتون رو با نوشیدنی و خوراکی هایی که مصرف میکنید تغییر بدید و نگهدارید چون با رعایت نکردن میتونه برگرده به حالت قبل، تغییر الگوی رفتاری هم میتونه کمک زیادی کنه.

یکسری موارد و رفتارها به شما کمک میکنه تا حدی بهتر بشید ولی اگر فکر میکنید فقط با آب بیشتر مصرف کردن یا آلو و زرد آلو و میوه یا قرص های مسهل درمان میشید سخت در اشتباهید چون تاثیر موقتی داره.

این موارد رو دنبال کنید حتما تاثیر گذاره:

قبل از هر چیزی این رو باید بدونید نگهداشتن مدفوع عوارض زیادی داره و میتونه در دراز مدت منجر به سرطان روده هم بشه!

1. اکثر کسانی که مشکلات شما رو دارن ورزش رو کنار گذاشتن، اگر ورزش نمیکنید حتما فعالیت فیزیکی رو بالا ببرید حتی در حد راه رفتن و طی کردن مسافتی و از یکجا نشستن طولانی پرهیز کنید.

2. حجم غذا خوردن رو در هر وعده کمتر کنید، وقتی حجم زیادی غذا مصرف کنید قطعا برای دفع هم به مشکل میخورید، در ازاش میتونید وعده های کوچکتر غذا با فاصله 2-3ساعت بخورید و حتما از سالاد بیشتر مصرف کنید و روی غذا مقداری روغن زیتون بریزید.

3. عرقیجات خیلی تاثیر گذار هستن برای شروع میتونید به مدت 3 ماه عرق کیالک و کاسنی و گلاب بصورت مساوی، صبح و عصر 1.5 لیوان مصرف کنید (نصف لیوان از هر کدام) این مورد بسیار مهم هست.

4. از خوردن یکسری خوراکی ها پرهیز کنید مثل: نان سفید و فانتزی، ماکارونی و لازانیا، لبنیات بخصوص پنیر و ماست، انواع سبزیجات با طبع سرد (بخصوص انواع کلم) و در کل غذا با طبع سرد اصلا مصرف نکنید، و نان غنی با سبوس بالا فقط مصرف کنید.

5. خوردن غذاهایی با طبع گرم رو بیشتر کنید، یا برای مثال اگر ماشعیر مصرف میکنید حتما شکلات هم همراهش مصرف کنید، حتما این نکات رو بهش توجه کنید. (البته مصرف روزانه شکلات خالص خیلی خوب و موثر هست)

6. پیش از غذا و حین غذا و بعداز غذا خوردن حتما آب مصرف کنید، در طول روز حداقل 8 تا 10 لیوان آب باید مصرف کرده باشید. (مصرف زیاد آب بصورت یکجا تاثیر خاصی نداره)

7. اگر فکر میکنید یبوست حاد دارید حتما از ملین استفاده کنید ولی زیاده روی نکنید یا برای مدت طولانی بیشتر از 3 ماه مصرف نکنید، چون وابستگی بوجود میاد و روده تنبل تر میشه. (پیشنهاد هم این هست از داروهای سی لاکس و امثالهم استفاده نکنید)، بجاش میتونید از دمنوش گل سرخ و شربت عصاره انجیر و عسل و دارچین که دارخونه ها دارن بصورت روزانه مصرف کنید.

8. همه موارد فوق رو اگر انجام بدید و باز هم پشت میز طولانی نشستن و اجابت نکردن مزاج ادامه پیدا کنه تاثیراتش کم خواهد بود.

حتما این موارد رو انجام بدید

امیدوارم بهبود پیدا کنید و موثر باشه.🌹

ویرایش شده توسط AloneStar
لینک به دیدگاه

من هم این مشگل را داشتم .

راه حلش خوردن فلفل سبز با غداست .

لازم نیست تند باشه ولی سبز باشه 

لینک به دیدگاه

خاکشیر رو با یه استکان آب جوش دم کن بعد از 10 دقیقه بخور قبل از صبحانه بهتره

لینک به دیدگاه

فکر نکنم مربوط به نشستن باشه یبوستت / بیشتر به نوع تغذیه ات فکر کنم برگرده / یه متخصص خوب پیدا کن برو که حل شه مشکل

لینک به دیدگاه

عزيز اگه مشكلت حاده و ميبينى هر كارى ميكنى نميشه من عمل كردن رو بهت پيشنهاد ميدم آشنا هم موجوده خواستى در پ خ توضيحات بيشتر رو بهت ميدم....

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، m۲relax گفته است:

فکر نکنم مربوط به نشستن باشه یبوستت / بیشتر به نوع تغذیه ات فکر کنم برگرده / یه متخصص خوب پیدا کن برو که حل شه مشکل

نشستن طولانی مدت باشه خب باعث کم تحرکی میشه همین یکی از بزرگترین عواملشِ

تغذیه که نیمی از بیماری هم به همین برمیگرده

استرس و اضطراب هم بسیار تاثیر گذار ولی کسی جدی نمیگیره 

به نظرم عزیزان گیمر برای پیشگری هر یک ساعت یکبار از صندلی بلند شن مقداری راه برن آب معدنی هم کنارشون باشه خوبه 

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

نشستن طولانی مدت باشه خب باعث کم تحرکی میشه همین یکی از بزرگترین عواملشِ

تغذیه که نیمی از بیماری هم به همین برمیگرده

استرس و اضطراب هم بسیار تاثیر گذار ولی کسی جدی نمیگیره 

به نظرم عزیزان گیمر برای پیشگری هر یک ساعت یکبار از صندلی بلند شن مقداری راه برن آب معدنی هم کنارشون باشه خوبه 

قطعا فعالیت هم باید داشت درسته / در کل در کنارش پیاده روی و دویدن توصیه میشه که تاثیر های مخرب بی تحرکی رو از بین ببره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اووووووووووووووووووه چقدر نوشتینننننننننننننننننننننننن 😅

هیچی نمیخواد بابا، شما برو داروخانه یه شیاف بیزاکودیل بگیر، بزن، تمام راه ها باز میشه خیالت راحت

زدم که میگماااااا 😅

لینک به دیدگاه

سلام ، اکثر راه حل هایی که پیشنهاد دادن کارتو راه میندازه

یکی از اقوام ما مشکل شما رو داشت (خیلی ها توی فامیل ما احتمالا به خاطر ژنتیک ، مشکل گوارش دارن ) 

شغلش مرتبط با کامپیوتر بود و همیشه پشت میز نشسته بود ، تمام رفت و آمدش با ماشین بود و داخل خونه هم فعالیت انچنانی نداشت.

شما هم احتمالا با تغییر سبک تغذیه ، پیاده روی منظم روزانه مشکلت حل میشه 

لینک به دیدگاه

دوستان میتونن تمبر هندی هم تست کنن (تمبر هندی اورجینال) روزی یه قاشق :D بیشتر نخورین که دیگه خیلی روان میشه ( در موارد مشکوک به انسداد به هیچ وجه استفاده نکنید و به پزشک مراجعه کنید)

---------------------------------------------

نکته ای که دوستان اشاره نکردن اینه که باید بررسی بشه ببینین مشکل چی هستش و علت رو درمان کنید مثلا مصرف دخانیات حالا هر چی که باشه یبوست میاره.

پیشنهاد من اینه اگر مشکلتون مزمن شده حتما به یک متخصص طب سنتی مراجعه کنید در بیمارستان های دولتی به صورت اینترنتی نوبت دهی دارن و در این موارد طب سنتی خیلی میتونه کمکتون کنه به شرطی که به متخصص طب سنتی 

مراجعه کنید تا علت ریشه یابی کنه. (عطاری ها و کسانی که ادعای طبابت در حوزه طب سنتی دارن نمیتونن کمکی کنن)

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

میوه و آب زیاد میل کنید. 

حداقل روزی نیم ساعت بدوید. 

سعی کنید اعصابتون رو آرام نگه دارید. هر چیز یا کسی که اعصابتون رو خرد میکنه، ازش دوری کنید. (برای شخص خودم همین اعصاب بزرگ ترین عاملش بوده و هست) 

ویرایش شده توسط Mreza123
لینک به دیدگاه

سلام راه چارش که نوشیدنیه ،اما مهم اینه نوشیدنی چی باشه 

بنظر من با خوردن دوغ موسیر نه تنها مشکلت برطرف میشه حتی اسهالم میشی (تجربه شخصی)

هم مزش خوبه ،هم نوشیدنی سالم هست،از یه لبنیاتی خوب بخر

ادیت:روش اقتصادی ترشم اینه که ماست ترش از لبنیاتی بخری،موسیر خشک از عطاری ،پودر یک سبزی معطر مثل پونه یا کرفس کوهی(کلوس)

موسیر ها رو با خرد کن مثل پودر دربیاری همراه پودر سبزی و نمک به ماست اضاف کنی هم بزنی یکروز بزاری تا مزه بگیره ،بعد ازش دربیاری بریزی در پارچ و با مقدار آب مناسب قاطی کنی و برای نوشیدنی کنار غذا استفاده کنی 

ویرایش شده توسط silvermanHHH
لینک به دیدگاه

یه پیشنهاد دیگه 

آنتی بیوتیک ! اونم آنتی بیوتیک ژنریک ایرانی 

مثل سفالکسین 500 یکی دو تا بنداز بالا فقط چند ساعت صبر کن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انجیر خشک شده رو توی آب بریزید چند ساعتی بمونه و روزانه چندین عدد مصرف کنید

راهای شیمیایی عوارض داره که بعضا بدتر میکنه یکی از فامیلهای ما شیاف مصرف میکرد آخرش به خاطر  عوارض کارش به عمل کشید اونم دوبار

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...