رفتن به مطلب

مشکل در مورد هارد ..............فوری

روبیک
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

سال نو شما مبارک

طبق عکس زیر هارد شناخته نمیشه. مشکلش چیه؟

هارد 500 وسترن ابی

63509846811747827682.jpg

لینک به دیدگاه

این ارور نشون میده که هارد شما اصلا دیتکت نشده . یعنی یا هارد سوخته ، یا پورت اتصالش مشکل داره و یا کابلش مشکل داره . شاید هم کابل برق ایراد داشته باشه . شما اول محل اتصال ساتا رو عوض کن . اگر نشد کابل ساتا رو عوض کن . اگر باز هم نشد کابل برق رو عوض کن . اگر باز هم حواب نداد ، هارد رو روی سیستم دیگه امتحان کن ببین کار میکنه یا نه .

لینک به دیدگاه

قبل از این صفحه داخل بایوس بشید و ببینید First BOOT روی کدوم گزینه هست. شاید این مورد درست ست نشده باشه ضمنا دیتکت شدن هارد رو از داخل بایوس هم میتونید تشخیص بدید .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان یه خرده بحث تخصصی شد. لطفا درمورد دیتکت شدن هارد و نحوه تشخیصش توضیح بدید.

در ضمن من روی سیستم دیگه هم امتحان کردم نشد. حتی کابل را هم عوض کردم نشد

لینک به دیدگاه

پس هاردت مرخص شد صلوات ولی کلا برو بردش رو به یه تعمیر کار نشون بده ببین چی میگه B)

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد هارد سوخته . اگر گارانتی داره ببر گارانتی . اگر هم نداره به یک تعمیرکار نشون بده . البته تعمیرکار واقعی . نه از اینهایی که با خراب کردن قطعات ملت میخوان کار یاد بگیرن .

لینک به دیدگاه

یه چیز دیگه . اگر میتونی هارد رو به صورت هارد دوم روی یک سیستم دیگه نصب کن . یعنی روی سیستم هارد بالشه و روش سیستم عامل نصب شده باشه و این هارد رو کنارش بذار ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گارانتی سازگار داره.....................فقط مشکلم این اطلاعات داخلش هست

از بابت کمک تون ممنون

لینک به دیدگاه

شاید سازگار بتونه برات بازیابی کنه . البته احتمالش کمه که این کار رو بکنن . ولی درخواست بکن . شاید انجام دادن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکی از دوستان نرم افزار بوتتیبل آکرونیس را پیشنهاد کرده. احتمالش هست که با این نرم افزار هارد پیدا بشه؟

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من می دونم . این برنامه برای گرفتن backup و image از هارد هست. ولی قبلش هارد شما باید شناسیایی بشه توسط نرم افزار. و تا وقتی هم تو بایوس ، هارد شناسایی نشه، این نرم افزار هم نمویتونه پیداش بکنه.

لینک به دیدگاه

تا یادم نرفته این رو هم بگم که این احتمال زیاده که او برد pcb زید هارد دچار اشکال شده باشه. یک موقع ممکنه از رگولاتور های ولتاژ باشه و یا از chip اصلی. به هر حال اگر تعمیر هم نشه ، یک راه حل اینه که یک عدد هارد عن خودش پیادا کنی و pcb رو جابجا کنی، اینطوری هارد دیسک رو راه ندازی میکنی و میتونی از اطلاعاتت هم backup بگیری.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا یادم نرفته این رو هم بگم که این احتمال زیاده که او برد pcb زید هارد دچار اشکال شده باشه. یک موقع ممکنه از رگولاتور های ولتاژ باشه و یا از chip اصلی. به هر حال اگر تعمیر هم نشه ، یک راه حل اینه که یک عدد هارد عن خودش پیادا کنی و pcb رو جابجا کنی، اینطوری هارد دیسک رو راه ندازی میکنی و میتونی از اطلاعاتت هم backup بگیری.

اینی که فرمودید چی هست؟

واقعا هیچ راهی نیست که قبل از گارانتی بشه از فایل ها بکاپ گرفت؟

لینک به دیدگاه

همونطور که عرض کردم ، ممکنه اشکال از برد الکترونیک کنترل کننده هارد pcb باشه. این عکس یک نومنه از این pcb هست.

من تا حالا برای هارد دیسک گذرم به گارانتی نیفتاده . نمیدونم که در چنین شرایطی ، مشکل شما رو بر طرف میکنند یا نه. خیلی وقتها ویشه این برد رو تعمیر کرد و هارد رو راه انداخت و در نتیجه اطلاعات شما از بین نمیره . یک زمانی هم ممکنه این برد قابل تعمیر نبشاه و با یک عدد نو عوضش کنند.

حالت سوم هم این هست که این برد خراب شده باشه و قابل تعمیر هم نباشه و نو هم موجود نباشه . اونقت تنها راهش اینه که حتما یک هارد دیسک مشابه پیدا کنی و با جابجا کردن برد، از اطلاعات هارد بک آپ گرفت

3-5-sata-hard-disk-pcb-seagate-barracuda-7200-7-1008-11-bumindatech@2.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با ین حال امیدی هست که سازگار برد را تعمیر یا تعویض کنه؟

اهل دبه و پیچوندن هستند؟

لینک به دیدگاه

با ین حال امیدی هست که سازگار برد را تعمیر یا تعویض کنه؟

اهل دبه و پیچوندن هستند؟

آمار این مورد رو باید از جناب حسینی بگیرید ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...