رفتن به مطلب

کمک در مورد حفظ سرمایه

Paradise Lost
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز

تقریبا 20 میلیون پول دارم و همین الان رو بانک ملی خوابیده با سود ماهیانه 270 تومن😑

من که دیگه واقعا دارم از این وضعیت خیلی خسته میشم😑 یعنی در حدی که بعضی شبا میخوابم با خودم میگم برای چی کار میکنم، یا این وضعیت کرونا، و گرما، تا قفسه سینه دستم تو اشغال و زباله هست، ( تو شهرداری کار میکنم)  هر چی جمع میکنم، با وجود این که خانواده گرامی هم پول اب، غذا ، دارو و خونه و حتی اینترنت رو میده، بعدش پول من سرمایه من روز به روز داره بی ارزش تر میشه؟😑

الان شما یک راهنمایی جلو من بزارید من چیکار کنم پولم از این بی ارزش تر نشه؟ خودم رو بکشم بهتر نیست به نظرتون؟ 

چیکار کنم دقیقا؟ من نمیخوام سود کنم، من میخوام 2 سال دیگه گذشت این 20 میلیون من همین ارزش الانش رو داشته باشه...که همین الان هم با وجود این که دلار گرون تر شد 20 در صد از ارزش کمتر شد، انگار ساعتی و ثانیه ای شده...😐

لینک به دیدگاه

من 60تومن طلا خریدم کم کم دارم اضافه هم میکنم،20تومن که یه لپ تاپ گیم هم نمیشه گرفت چیشو می خوای حفظ کنی

لینک به دیدگاه

ببینید به طور کلی تنها راه حفظ کامل ارزش پول تبدیلش به دلار هست

سایر راه ها مثل بانک بی ریسک و کم سود

و مثل بورس پر ریسک و پر سود هست و حتی ممکنه ارزشتون پولتون رو صدهابرابر کنه

درباره شغلتون هم یه توصیه کلی میکنم

تا زمانی که جرئت خروج از محدوده امنتون رو پیدا نکردین و برای دولت کار میکنین انتظار پیشرفت مالی با گذشت زمان رو نداشته باشین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پیشنهادم خرید ارزهای دیجیتال هست درسته نوسان زیاد دارن ولی مسیر کلیش صعودی بوده

الان 20 تومن بیت کوین بخرید احتمال زیاد تا 2 سال دیگه چند برابر شده البته کسی مطمئن نیست ولی خودم 7 تومن داشتم همشون بیت خریدم از اون موقع دلار گرونتر شده و بیت هم با قیمت الان حدود 600 دلار افزایش قیمت داشته 132600 خریدم حدود 4 ماه پیش الان حدود 173000 هستش قیمت بیت کوین

حتی میتونید ارز دیجیتال تتر بخرید که معادل یک دلار آمریکاست و قیمتش همیشه ثابته ، نگه داریش از دلار کاغذی راحتره و دغدغه پول قلابی ندارید فقط باید در رابطه با کلمات ریکاوری کیف پول دییجتال و رمزش خیلی کوشا باشید .

در 9 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

من 60تومن طلا خریدم کم کم دارم اضافه هم میکنم،20تومن که یه لپ تاپ گیم هم نمیشه گرفت چیشو می خوای حفظ کنی

داداش شما نفست از جای گرم بلند میشه 20 تومن پولی نیست ، واسه امثال استارتر و بنده پول بزرگیه حتی با وجود اینکه تو این زمونه ارزشی نداره و به قول خودتون هیچی نمیدن

لینک به دیدگاه

اگه "تاکید میکنم" اگه بعدا امکان فروشش رو دارید، چیزایی مثل لوازم یدکی ماشین. مثلا 20 تا کیت صفحه کلاچ اصل شرکتی پژو، تیبا پراید و... شرکتی منظورم از خود سایپا و ایران خودرو بخرید.

قطعا 1 سال دیگه کم کم 2 برابر میشه. ساده و راحت و کم حجم و سبک هم هست. رو دیوار هم فروش میره...

به نظر من بیت کوین اینا برای شمایی که مثل بنده اطلاعات ندارید، بی راهه است.

ویرایش شده توسط Heimdal
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام دوستان عزیز

😑😑

الان شما یک راهنمایی جلو من بزارید من چیکار کنم پولم از این بی ارزش تر نشه؟ خودم رو بکشم بهتر نیست به نظرتون؟

احساستون واقعا قابل درکه. اما باید بدونید شما فقط این احساس رو ندارید. 60 70 درصد جامعه همینه.

پس خیلی از اینایی میبینی هر روز زندگی میکنن میرن سر کار میخندن باشگاه میرن و الی آخر=شرایطشون کم و بیش مثل شماست.

فعلا کاری که 60 70 درصد ملت میکنن=گذروندنه این روزا است. چی میشه بهتر میشه نمیشه بدتر میشه=تو فکرش نریم. زندگی کنیم بره. شاید فرصتی چیزی پیش اومد شرایطتون بهتر شد. فعلا همینو حفظ کنید بهترین کار ممکنه.

لینک به دیدگاه

سلام ؛ اگه صبور هستید و نترس بورس رو پیشنهاد میکنم.

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ؛ اگه صبور هستید و نترس بورس رو پیشنهاد میکنم.

که همونم به F بده

لینک به دیدگاه

سلام،

یه چیزی بخر که سریع بشه پولش کنی!

طلا،قطعاتی که سریع به فروش میره(از هر چیزی مثلا ماشین یا PC یا ....)، یا اینکه با پولت ارز دیجیتال بخری، اما بهترین گزینه همون طلاست.

اگه شخصی مطمئنی هست که میخواد مغازه ای یا کسب و کاری راه بندازه میتونی پولو بهش بدی و سرمایه گذاری کنی.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

که همونم به F بده

سهم هایی وجود داره

که شخصا میتونم تضمین بدم اگر امروز هر مقداری از اون سهم رو بخرین و ده سال بهش دست نزنید

رقمی بالای 700 برابر رشد خواهد داشت

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سهم هایی وجود داره

که شخصا میتونم تضمین بدم اگر امروز هر مقداری از اون سهم رو بخرین و ده سال بهش دست نزنید

دقیقا ، بلد بودن میخاد. و اینکه مثل گوسفند رفتار نکنن دنبال گله برن هرکی خرید بخرن هرکی فروخت بفروشن. مشکل بورس همینه ، واسه همینم حوصله میخاد.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ParsaEs گفته است :

به نظرم سکه ربع یا تمام بهار مناسبه

نیم بهار نگیر

ربع سکه معمولا رشد های کوتاه مدت بیشتری داره

تمام بهار های برای سهولت نگهداری بهتره

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

و نیم بدترینه 

خیلی عجیبه رفتار میکنه قیمت نیم

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سلام ،نظرتون درباره ی این صندوق های طلا بورسی چی هست؟مثل صندوق طلای لوتوس،برای بلند مدت منظورم هست.

من داشتم یه بررسی از افزایش قیمت طلا در چند سال گذشته میکردم که بازدهی طلا در کنار بورس فوق العاده بود،مثلا از سال 96 خرداد ماه که دلار افزایش پیدا کرد طلا تا حالا 8 برابر شده و سهم  های بنیادی و قوی بورس مثل فملی هم 10 برابر،اما مسکن و ارز به ترتیب حدود 4 تا 5 برابر شدن.

بخاطر این تورم کشور مخصوصا تو سال های پیش رو قصد سرمایه گذاری رو طلا و بورس با تقسیم سرمایه دارم.طلا رو بخاطر شرایط نگهداری و امنیتش ترجیح میدم از  صندوق طلای لوتوس استفاده کنم،پیشنهاد شما چی هست در این باره؟بازدهی صندوقش خوب بوده،و چون افزایش قیمت طلا تابعی از قیمت اونس جهانی و دلار تو ایران هست؛بنظرم مطنقی ترین راه همین روش هست؟

لینک به دیدگاه

کار بلد پیدا کن راهنمایت کنه بزار بورس ، برادرم 105 میلیون گذاشت بورس تو دو ماه 85 میلیون سرمایش افزایش پیدا کرده ، اگر اهل ریسک نیستی 3 تا سکه بخر بزار گوشه کمد 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، meysam99mc گفته است :

سلام ،نظرتون درباره ی این صندوق های طلا بورسی چی هست؟مثل صندوق طلای لوتوس،برای بلند مدت منظورم هست.

من داشتم یه بررسی از افزایش قیمت طلا در چند سال گذشته میکردم که بازدهی طلا در کنار بورس فوق العاده بود،مثلا از سال 96 خرداد ماه که دلار افزایش پیدا کرد طلا تا حالا 8 برابر شده و سهم  های بنیادی و قوی بورس مثل فملی هم 10 برابر،اما مسکن و ارز به ترتیب حدود 4 تا 5 برابر شدن.

بخاطر این تورم کشور مخصوصا تو سال های پیش رو قصد سرمایه گذاری رو طلا و بورس با تقسیم سرمایه دارم.طلا رو بخاطر شرایط نگهداری و امنیتش ترجیح میدم از  صندوق طلای لوتوس استفاده کنم،پیشنهاد شما چی هست در این باره؟بازدهی صندوقش خوب بوده،و چون افزایش قیمت طلا تابعی از قیمت اونس جهانی و دلار تو ایران هست؛بنظرم مطنقی ترین راه همین روش هست؟

به جهت سهولت و امنیتی که داره برای حفظ ارزش پول بنظرم کاملا اوکیه و میتونه جوابگو باشه به عبارتی اگر دنبال پس انداز برای خودتون هستین گزینه خوبیه

ولی اگر به دنبال سود یا به عبارت دیگه کسب درآمد از این طریق(سود > تورم) هستین توصیه نمیکنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

کار بلد پیدا کن راهنمایت کنه بزار بورس ، برادرم 105 میلیون گذاشت بورس تو دو ماه 85 میلیون سرمایش افزایش پیدا کرده ، اگر اهل ریسک نیستی 3 تا سکه بخر بزار گوشه کمد 

اوضاع بورس ایران الان طوریه که شما به چشم بسته هم وارد بشی احتمالا تا حدود یک سال دیگه به راحتی میتونی ارزش پولت رو بیشتر کنی

و هنوز هیچ مانعی برای رشد بورس وجود نداره

بنظرم الان بهترین فرصت برای ورود تازه کار ها به بورس هست

میتونن تا وقتی که اوضاع اینطوریه و هر روز رشد داریم با یک سری مفاهیم آشنا بشنو در عین حال نگرانی از ضرر سنگین نداشته باشن و در همین مسیر تجربه کسب کنن تا بعد از عادی شدن شرایط هم همچنان بتونن به همین طریق سود کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام دوستان عزیز

تقریبا 20 میلیون پول دارم و همین الان رو بانک ملی خوابیده با سود ماهیانه 270 تومن😑

من که دیگه واقعا دارم از این وضعیت خیلی خسته میشم😑 یعنی در حدی که بعضی شبا میخوابم با خودم میگم برای چی کار میکنم، یا این وضعیت کرونا، و گرما، تا قفسه سینه دستم تو اشغال و زباله هست، ( تو شهرداری کار میکنم)  هر چی جمع میکنم، با وجود این که خانواده گرامی هم پول اب، غذا ، دارو و خونه و حتی اینترنت رو میده، بعدش پول من سرمایه من روز به روز داره بی ارزش تر میشه؟😑

چیکار کنم دقیقا؟ من نمیخوام سود کنم، من میخوام 2 سال دیگه گذشت این 20 میلیون من همین ارزش الانش رو داشته باشه...که همین الان هم با وجود این که دلار گرون تر شد 20 در صد از ارزش کمتر شد، انگار ساعتی و ثانیه ای شده...😐

سلام

اولین ومهمترین کاری که برایموفقیت مالی قبل ازهراقدامی لازمه که انجام بدید اینه که ابتدا باورها وعقایدتون روتغییربدید بعداینکارموفقیت خودش کم کم به سراغتون خواهداومد.😊

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 5 ساعت قبل، Heimdal گفته است :

به نظر من بیت کوین اینا برای شمایی که مثل بنده اطلاعات ندارید، بی راهه است.

بیت کوین اطلاعات خاصی نمیخواد یکمی سرچ تو گوگل و خوندن مطالب

اطلاعات اولیه که کسب کردید یه کیف پول باز میکنید مثل کوینومی : کلمات ریکاوری و رمزتون روی کاغذ مینویسید و در جای مطمئن نگه داری میکنید این کلمات حکم سند خونه و ماشین براتون داره

از صرافیهای مجاز مثل نوبیتکس خرید میکنید انتقال میدید به کیف پولتون بعد یکی سال که خواستید بفروشید دوباره انتقال میدید به صرافی میفروشید الان قیمت بیت تقریبا تو کف قرار داره ، احتمالا تا 3-4 ماه دیگه قیمتهای 15 الی 18 هزار دلار هم ببینه

خرید و فروشش خیلی آسونتر از چیزهای دیگست با 2 تا کلیک خرید و فروش میکنید

با بالا رفتن قیمت دلار ارزش سرمایتون حفظ میشه با افزایش قیمت بیت کوین هم سود میکنید کسیو میشناسم که ماشین شاسی بلند 2 سال پیش فروخت همشو بیت خرید اون موقع حدودای 3400 اینا بود الان حدود 9200 حدود 3 برابر شده ، تابستان پارسال تا 13 هزار تا هم رفت

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اوضاع بورس ایران الان طوریه که شما به چشم بسته هم وارد بشی احتمالا تا حدود یک سال دیگه به راحتی میتونی ارزش پولت رو بیشتر کنی

و هنوز هیچ مانعی برای رشد بورس وجود نداره

بنظرم الان بهترین فرصت برای ورود تازه کار ها به بورس هست

میتونن تا وقتی که اوضاع اینطوریه و هر روز رشد داریم با یک سری مفاهیم آشنا بشنو در عین حال نگرانی از ضرر سنگین نداشته باشن و در همین مسیر تجربه کسب کنن تا بعد از عادی شدن شرایط هم همچنان بتونن به همین طریق سود کنن

بورس  در چند سال گذشته مثل دلار بوده اگر بالا بره بالا میره اگر پایین بیاد در نهایت پایین میاد ....حالا فرض کنید اگر ترامپ انتخابات رو ببازه و ایران با دموکرات ها دوباره توافق کنه که و تحریم ها حداقل برای چهار سال! لغو بشه دلار آزاد صرافی ها ممکنه تا 50 درصد قیمت آزاد خودش در صرافی ها پایین بیاد یعنی دلار فرضی 30 تومنی ممکنه تا 15 پایین بیاد......این یعنی  کسایی که در بورس هستن هم در نهایت ضرر می کنن!....این کسانی که در بورس تحت هر شرایطی با سبد گردانی  دارن سود می کنن دسترسی به اطلاعات فردایی سود و زیان و برنامه های تجاری شرکت ها دارن که در اختیار همه نیست... 

ویرایش شده توسط nasir1367
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

سهم هایی وجود داره

وقتی در بازار حباب ایجاد شود دیگر مهم نیست که شرکت مورد نظر که سهامش را خریداری کرده اید سود می دهد یا ضرر

همانطور که حباب کلی،نوعی جهش نا موجه ناشی از عوامل غیر مرتبط است

ریزش آنی نیر معمولا بی جهت و دلیل و صرفا با شوک های کوچک اقتصادی،سیاسی و اجتماعی صورت می پذیرد

کسی که بداند بحران یک شبه سال 2008 چیست می داند که حتی سهم های با پشتوانه و با ارزش واقعی نیز از ریزش های آنی در امان نخواهند بود

در هر صورت دقت کنید که ریسک وارد شدن به این بازار حداقل تا پاییز امسال کم است زیرا در درجه اول میزان حباب فعلی قابلیت شکستن و ریزش قابل توجه را ندارد و در ثانی عرضه های دولتی و یک سری حمایت ها تنور را حداقل چند ماهی گرم نگه خواهد داشت

بنده در شرایط فعلی سرمایه گذاری در نیمه دوم سال جاری را  پر خطر می بینم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

چیکار کنم دقیقا

اگ ارزش پول ملی افت کنه اولین چیز که بالا میره طلاعه طلا بگیر 

پول تو بانک بزاری فقط داری کمک میکنی نقدینگی تولید کنن

اگه ارزش پول ملی بالارفت طلا رو بفروش بزن تو کسب و کار 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...