رفتن به مطلب

مشکل بلواسکرین بعد از تعویض رم ها

Viva98
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام،

دوستان پاور و مادربوردم رو عوض کردم به Asus P5G41T-M LX

یه رم دو گیگ داشتم که جواب نمیداد، دو تا رم 4 گیگ کاملا مشابه واسش خریداری کردم با فرکانس 1600 - رم ها هم بدون مشکل شناسایی شدن و کار میکنن، از وقتی این رم ها رو نصب کردم دو تا مشکل دارم:

1 ) گاهی اوقات سیستم بعد از خاموش شدن حدودا بعد از 5 ثانیه به صورت خودکار روشن میشه

2 ) در روز یکی دو بار بلو اسکرین میگیرم

نرم افزار بلو اسکرین ویوئر این ریپورت رو میده:

error_1.thumb.jpg.f4954b9a54fe3bef5aee4b4607a25580.jpg

error_2.thumb.jpg.87b1863a1394d8a08dadf9bd4f7287ec.jpg

ارور رو توی نت سرچ کردم یه ویدتو توی یوتیوب دیدم کامل انجام دادم (داخل device manager یه سری درایورها رو پاک کرد و بعد اخر سر دستور sfc/scannow رو اجرا کرد) و برای روشن شدن خودکار هم داخل تنظیمات پاور یه گزینه کارت شبکه رو از روی حالت روشن شدن خودکار غیرفعال کرد. یه 2 روزی خوب بود و بلواسکرین نگرفتم ولی باز دوباره اینجوری شده، خاموش و روشن شدن سیستم هم حل شده بود ولی باز دوباره همینجوری شده،یعنی بعضی از روزها اینجوریه بعضی روزها نه.

مشخصات سایر قطعات:

سی پی یو: Intel Pentium E5700

رم: دو عدد Kingston ddr3 1600

گرافیک: NVIDIA GeForce 8400GS

پاور: 500 وات

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید مشکل از کجا میتونه باشه.

لینک به دیدگاه

سلام،

عمدتاً از cpu هست،اگه میشه یه مدل ۴ هسته ای مثل q9400 تهیه کنید.

این حرف بر اساس تجربه است....

غیر از اون، رم ها رو در اسلات همرنگ بزارید و یکبار هم باتری مادربرد رو خارج کنید و پس از چند ثانیه وصلش کنید

بعد بایوس رو تنظیم کنید.

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Xen گفته است :

سلام،

عمدتاً از cpu هست،اگه میشه یه مدل ۴ هسته ای مثل q9400 تهیه کنید.

این حرف بر اساس تجربه است....

غیر از اون، رم ها رو در اسلات همرنگ بزارید و یکبار هم باتری مادربرد رو خارج کنید و پس از چند ثانیه وصلش کنید

بعد بایوس رو تنظیم کنید.

سپاس از شما،

سی پی یو رو گرفتم فردا به دستم میرسه ان شاء الله که مشکل رو حل کنه،اگه مشکل با تعویض سی پی یو حل شد اینجا حتما اعلام می کنم.موارد دیگه که فرمودین رو قبلا انجام دادم ولی مشکل رو حل نکرد.

لینک به دیدگاه

سی پی یو رو هم عوض کردم،مشکل روشن شدن خودکار سیستم حل نشده متاسفانه.

بعد از اینکه خاموش میکنم چند ثانیه بعد خودکار سیستم روشن میشه!

ممکنه از رم ها باشه ؟

لینک به دیدگاه

درود

احتمالش هست؛الان رم ها تو چه فرکانسی فعالیت میکنن؟یه عکس از تب مموری CPU-Z بفرست.

ماژول ها رو تک تک تست کن ببین باز هم این مشکل رو داری؟ از لحاظ ظاهری رم ها رو به دقت برسی کن. رم فیک و تعمیری DDR2 و DDR3 متاسفانه تو بازار زیاده....

ویرایش شده توسط Xen
لینک به دیدگاه

از نظر ظاهری که مشکلی ندارن ولی دقیقا بعد از تعویض رم ها این اتفاق افتاد:

باطری مادربورد میتونه تاثیرگذار باشه؟ یه باطری دیگه دارم تعویض کنم به نظرتون ؟ رم ها رو هم تک تک تست می کنم ببینم نتیجه چی میشه، مساله اینکه گاهی مشکل نداره گاهی اینجوری میشه.

3.thumb.jpg.749e81b4a17445cc4148cbc0075acec5.jpg

لینک به دیدگاه

رمارو تک ماژول با memtest تست بگیر اگه مشکل داشته باشه نشون میده (ترجیحا به صورت بوت)

لینک به دیدگاه

رم ها رو دیروز به صورت تک ماژول روی سیستم تست کردم روی جفتشون به صورت جداگانه هم این مشکل وجود داشت، بعدش رم قبلی که 2 گیگ بود رو گذاشتم تک ماژول، الان با اون رم هم این مشکل وجود داره. فردا وقت کنم به نرم افزار تست میگیرم.

یه نکته ای، الان وقتی سیستم رو خاموش میکنم چراغ موس همچنان روشن میمونه ولی کیبورد خاموش هست، یادمه روی مادربورد قبلی بعد از خاموش کردن سیستم چراغ موس خاموش میشد، به این چیزا نمیتونه ربط داشته باشه؟

این برنامه که معرفی کردین روی ویندوز 64 بیتی هم جواب میده؟ توی سایتش نوشته x86

ویرایش شده توسط Viva98
لینک به دیدگاه

تایم رم ها رو یک مقدار باز تر کنید و کامند ریت رو هم بزارید روی 2t . ولتاژ رم ها رو هم چک کنید ببین چه مقداره اگر روی 1.5 بود تا 1.55 بالاببرید ببینید باز مشکل پابرجاست؟

لینک به دیدگاه

در در 26 خرداد 1399 در 18:15، Viva98 گفته است :

با سلام،

دوستان پاور و مادربوردم رو عوض کردم به Asus P5G41T-M LX

یه رم دو گیگ داشتم که جواب نمیداد، دو تا رم 4 گیگ کاملا مشابه واسش خریداری کردم با فرکانس 1600 - رم ها هم بدون مشکل شناسایی شدن و کار میکنن، از وقتی این رم ها رو نصب کردم دو تا مشکل دارم:

1 ) گاهی اوقات سیستم بعد از خاموش شدن حدودا بعد از 5 ثانیه به صورت خودکار روشن میشه

2 ) در روز یکی دو بار بلو اسکرین میگیرم

نرم افزار بلو اسکرین ویوئر این ریپورت رو میده:

error_1.thumb.jpg.f4954b9a54fe3bef5aee4b4607a25580.jpg

error_2.thumb.jpg.87b1863a1394d8a08dadf9bd4f7287ec.jpg

ارور رو توی نت سرچ کردم یه ویدتو توی یوتیوب دیدم کامل انجام دادم (داخل device manager یه سری درایورها رو پاک کرد و بعد اخر سر دستور sfc/scannow رو اجرا کرد) و برای روشن شدن خودکار هم داخل تنظیمات پاور یه گزینه کارت شبکه رو از روی حالت روشن شدن خودکار غیرفعال کرد. یه 2 روزی خوب بود و بلواسکرین نگرفتم ولی باز دوباره اینجوری شده، خاموش و روشن شدن سیستم هم حل شده بود ولی باز دوباره همینجوری شده،یعنی بعضی از روزها اینجوریه بعضی روزها نه.

مشخصات سایر قطعات:

سی پی یو: Intel Pentium E5700

رم: دو عدد Kingston ddr3 1600

گرافیک: NVIDIA GeForce 8400GS

پاور: 500 وات

ممنون میشم یه راهنمایی بکنید مشکل از کجا میتونه باشه.

سلام شب خوش رم های کینگستونتون اگر پایه کوتاه هستند یعنی ارتفاعشون کمتر از رم های دیگه است مشکل نا همخوانی پیش میاد که ربطی هم به ارتفاعش نداره بلکه گویا به خاطر تقلبی بودن چیپست رم ها هست

این مشکلی هست که خودم داشتم و شنیدم که تقلبی شدند تایید نمیکنم که تقلبی هستند اما قطعا مشکلی هست. رم کار کرده کروشال یا کینگ مکس بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...