رفتن به مطلب

کمک و مشاوره برای ریگ ماینینگ کوچک برای پول تو جیبی !

juverpool
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان خوب هستید ؟ 

نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه :دی

راستش چند وثتی هست به سرم زده که یه ریک نهایت 3 کارته با RX570 4GB جمع کنم راستش بودجه خیلی محدودی دارم و به هزینه برق ریگ بزرگتر نمیتونم فکر کنم

از طرفی هر روز در حال تمرین ام ( زبان - ساز - تئوری موسیقی و آهنگسازی ) نمیتونم وارد بازار بورس بشم هم وقت گیر هست هم تحمل استرس بیشتر و اصلا ندارم 

ترجیح میدم یواش یواش یه سرمایه خیلی کوچیک ( ارز دیجیتالی ) کم کم ذخیره کنم

چند تا سوال داشتم که هر چند تاش و تونستید جواب بدید ممنون میشم 

1 - هزینه مصرف برق یه ریگ سه کارته حدودا ماهی چقدر میشه ؟ ( به قبض نگاه نکردم ولی فکر نمیکنم مصرف زیادی داشته باشیم )

2 - با سیستم درحال ماین میشه استفاده در حد وب گردی و باز کردن PDF انجام داد یا نه ؟

3 - عمر مفید کارت های گرافیک چقدره و کارت های ماین شده رو توصیه میکنید یا حتما کارت نو تهیه کنم ؟

4 - اصلا پیشنهاد میکنید یا نه ؟

خیلی ممنون که وقت گذاشتید 

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز پیشنهاد میکنم اصلا وارد نشید با توجه به قیمت اتریوم و هزینه بالای برق و اجرایی شدن فاز اول اتریوم 2 اخر همین سال که عملا مایینینگ با گرافیک به پایان میرسد

لینک به دیدگاه

کلا ورود به این بازار رو بهتون توصیه نمیکنم

ولی اگر هم میخواین وارد بشین ماینر بخرین

خرید گرافیک اصلا عاقلانه نیست

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

کلا ورود به این بازار رو بهتون توصیه نمیکنم

ولی اگر هم میخواین وارد بشین ماینر بخرین

خرید گرافیک اصلا عاقلانه نیست

چرا ؟ ماینر ها مصرف خیلی بالایی دارن و هر کوین ای نمیشه استخراج کرد

با سه تا RX570 ماهی تقریبی Ξ 0.1473 اتریم میشه تقریبی استخراج کرد اینجور که می نویسن سایت ها و سرچ کردم این خیلی میتونه عالی باشه

لینک به دیدگاه

سلام

بنظر من پول کارتارو تقسیم کن ،برای پول تو جیبی استفاده کن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریگ اصلا ارزش نداره ، ماینر بد نیست اونم برق امام یا ارزون میخواد 

اگه میخواین تو این زمینه سرمایه بزارید بیت بخرید مدتی نگه دارید گرون شد بفروشید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

ریگ اصلا ارزش نداره ، ماینر بد نیست اونم برق امام یا ارزون میخواد 

اگه میخواین تو این زمینه سرمایه بزارید بیت بخرید مدتی نگه دارید گرون شد بفروشید

ممنون گفتم ماینر رو نمیخوام سمتش برم اینم راستش ریگ حساب نمیشه مثل این میمونه یکی با کامپیوتر خونگیش اینکار رو انجام بده 

اگر به 3 تا سوال اولم پاسخ بدید خیلی راحت تر میتونم تصمیم بگیرم چون  به نظر من با هش ریتی که سه تا RX570 داره مقداری که ماین میشه کاملا من و راضی میکنه 

فقط هزینه برقش یکم جای سوال داره که چقدر از سیستم الانم بیشتر میشه 

الان سیستمم با یه پاور 520 وات تقریبا روزی دوازده ساعت روشنه 

ویرایش شده توسط juverpool
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، juverpool گفته است :

سلام؛

اول مدل دقیق پاورتون رو مشخص کنید!

و اینکه این مورد رو هم در نظر بگیرید که وقتی شما دارید با سیستمتون فقط و فقط وب‌گردی و PDF می‌بینید تنها شاید 15% از توان پاورتون استفاده می‌شه! برای همین اگه کل 12 ساعت رو وب گردی می‌کنید تقریباً شاید 2 ساعت در روز از کل توان پاور استفاده می‌کنید.

فکر نکنم بتونید با یه پاور 520 واتی 3 تا کارت RX 570 هندل کنید.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Xen گفته است :

سلام؛

اول مدل دقیق پاورتون رو مشخص کنید!

و اینکه این مورد رو هم در نظر بگیرید که وقتی شما دارید با سیستمتون فقط و فقط وب‌گردی و PDF می‌بینید تنها شاید 15% از توان پاورتون استفاده می‌شه! برای همین اگه کل 12 ساعت رو وب گردی می‌کنید تقریباً شاید 2 ساعت در روز از کل توان پاور استفاده می‌کنید.

فکر نکنم بتونید با یه پاور 520 واتی 3 تا کارت RX 570 هندل کنید.

گیگابایت هرکولس 530 

قطعا پاور رو عوض میکنم واسه گرافیک ها 

الان شاید از این 12 ساعت دو سه ساعت فول لود باشه به خاطر بازی که قراره حذفش کنم 

اونقدری هست که خیلی روی قبض مشخص باشه ؟ ( بیشتر از صد صد و پنجاه هزار تومن اختلاف در ماه )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 20 دقیقه قبل، juverpool گفته است :

ممنون گفتم ماینر رو نمیخوام سمتش برم اینم راستش ریگ حساب نمیشه مثل این میمونه یکی با کامپیوتر خونگیش اینکار رو انجام بده 

اگر به 3 تا سوال اولم پاسخ بدید خیلی راحت تر میتونم تصمیم بگیرم چون  به نظر من با هش ریتی که سه تا RX570 داره مقداری که ماین میشه کاملا من و راضی میکنه 

حساب کنید بازگشت سرمایتون چند ماهه میشه پول برق هم حساب کنید تابستون کولر هم لازم دارید واسه تهویه ریگ

اگه همه اینا بیشتر از 8 حداکثر 10 ماه شد ارزش سرمایه گذاری نداره اتریم هم میگن ورژن جدیدش میاد این یکی از دور خارج میشه

راجب کنترل هزینه برق و ماینر میتونم راهنمایی کنم یکمی تجربه دارم البته توی خصوصی یا تلگرام

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

والا ... اینجور سرمایه گذاری ها، الان، باید اینقدری گسترده انجام بشن که هزینه اولیه سریع دربیاد و بشوره ببره هزینه های جاری رو

اگه بخواید ریگ نو ببندید که بین 15 تا 20 تومن هزینه داره، مگه اینکه بخواید دوباره کارت ماین شده بندازید روی ریگ، که کل داستان با 8 تومن اینا جمع میشه که توصیه نمیکنم در مجموع. اگه برای صاحب قبلیش سود داشت، دست شما نمیرسید

بشینید یه کم فکر کنید، پولتون رو یه جای درست تر بخوابونید و به وقتش برداشت کنید

تا یک ماه پیش و همزمان با اوج گیری بورس، بازار طلا خیلی بستر مناسبی برای سرمایه گذاری نقدی بود ... ولی بازم میتونید هوشمندانه انتخاب کنید

لینک به دیدگاه

ممنون از همگی ولی به هیچکدوم از سوالام پاسخ داده نشد 

عجیبه :دی

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، juverpool گفته است :

1 - متوسط بالای 100 تومن میشه ماهانه

2 - بله

3 - ممکنه کارت گرافیک اکبند تهیه کنید بعد از 1 هفته خراب بشه ممکنه کارت یک سال ماین خریداری کنید یک سال دیگه هم کار کنه این بستگی به خیلی چیزا داره اما سعی کنید چیزی خریداری کنید که حداقل گارانتی داشته باشه

4 - خیر پیشنهاد نمیکنیم

دوست عزیز بالای 10 نفر به شما گفتن که این کار صرفه نداره شما بازم روی حرف خودتونید

اگر میخواین این کارو انجام بدین بدین دیگه سوال نداره :D

کلا ریگ و ماین از مهر 96 تا مهر 97 سود داشت بقیش دیگه ضرر بود

اون زمان کسایی که دارو ندار فروختن ریگ تهیه کردن سوده خوبی کردن گرافیک 2 تومنی خریدن یه سال تو زیر زمین پولشونو برگردوندن سود هم یه عالمه کردن کارت های اشغالی شونم با قیمت 5 - 6 تومن فروختن

ولی الان دیگه سوراخ این کار پیدا شده

باورت نشه ولی من توی روستای 500 نفری ادم دیدم که ریگ داره با 50 تا گرافیک !!

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، juverpool گفته است :

سلام دوستان خوب هستید ؟ 

نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه :دی

راستش چند وثتی هست به سرم زده که یه ریک نهایت 3 کارته با RX570 4GB جمع کنم راستش بودجه خیلی محدودی دارم و به هزینه برق ریگ بزرگتر نمیتونم فکر کنم

از طرفی هر روز در حال تمرین ام ( زبان - ساز - تئوری موسیقی و آهنگسازی ) نمیتونم وارد بازار بورس بشم هم وقت گیر هست هم تحمل استرس بیشتر و اصلا ندارم 

ترجیح میدم یواش یواش یه سرمایه خیلی کوچیک ( ارز دیجیتالی ) کم کم ذخیره کنم

چند تا سوال داشتم که هر چند تاش و تونستید جواب بدید ممنون میشم 

1 - هزینه مصرف برق یه ریگ سه کارته حدودا ماهی چقدر میشه ؟ ( به قبض نگاه نکردم ولی فکر نمیکنم مصرف زیادی داشته باشیم )

2 - با سیستم درحال ماین میشه استفاده در حد وب گردی و باز کردن PDF انجام داد یا نه ؟

3 - عمر مفید کارت های گرافیک چقدره و کارت های ماین شده رو توصیه میکنید یا حتما کارت نو تهیه کنم ؟

4 - اصلا پیشنهاد میکنید یا نه ؟

خیلی ممنون که وقت گذاشتید 

سوال اول.قیمت برق رو در سایت هایی که محاسبات ماین انجام میدن به ازای هر کیلووات ساعت یک سنت وارد کنید تا هزینه برق رو ببینید.البته به تجربه کمتر هم میشه البته باید در نظر بگیرید که اگر مصرف کل از یک حدی بیشتر بشه پله کانی قیمت برق میره بالا.

سوال دوم.بله میشه انجام داد ولی پیشنهاد نمیشه

سوال سوم.بستگی به استفاده داره.کارت های گرافیک معمولا سه سال گارانتی دارن پس شرکت سازنده پیش بینی کرده در سه سال اول استفاده کمترین خرابی وجود داره بعد از سه سال خرابی افزایش پیدا میکنه.اگر شرایط خوب و استاندارد باشه بیشتر هم کار میکنه و هیچ مشکلی پیدا نمیکنه.

سوال چهارم.اگر کارت خوب با قیمت مناسب پیدا کنید که بازگشت سرمایه حدودا 6 ماه تا 8 ماه باشه خوبه.ماین با گرافیک هم فقط اتریوم نیست کلی کوین هست که میشه ماین کرد و سود خوبی گرفت.وضعیت کلی بازار رو در نظر داشته باشید و همیشه در این کار بدترین شرایط رو حساب کنید و بعد شروع کنید

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، juverpool گفته است :

اخه باید سوال 4 رو اول میپرسیدید :)

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hosin گفته است :

1 - متوسط بالای 100 تومن میشه ماهانه

2 - بله

3 - ممکنه کارت گرافیک اکبند تهیه کنید بعد از 1 هفته خراب بشه ممکنه کارت یک سال ماین خریداری کنید یک سال دیگه هم کار کنه این بستگی به خیلی چیزا داره اما سعی کنید چیزی خریداری کنید که حداقل گارانتی داشته باشه

4 - خیر پیشنهاد نمیکنیم

دوست عزیز بالای 10 نفر به شما گفتن که این کار صرفه نداره شما بازم روی حرف خودتونید

اگر میخواین این کارو انجام بدین بدین دیگه سوال نداره :D

کلا ریگ و ماین از مهر 96 تا مهر 97 سود داشت بقیش دیگه ضرر بود

اون زمان کسایی که دارو ندار فروختن ریگ تهیه کردن سوده خوبی کردن گرافیک 2 تومنی خریدن یه سال تو زیر زمین پولشونو برگردوندن سود هم یه عالمه کردن کارت های اشغالی شونم با قیمت 5 - 6 تومن فروختن

ولی الان دیگه سوراخ این کار پیدا شده

باورت نشه ولی من توی روستای 500 نفری ادم دیدم که ریگ داره با 50 تا گرافیک !!

خیلی ممنون 

خب دوستای دیگه گفتن صرفه نداره ولی باید جوری جواب میدادان که بتونم حساب کتاب کنم ببینم چرا صرفه نداره :دی اینجوری راضی میشم

کلا این چیزا دوره ایه مثل بورس

راجب جمله آخرت واقعا ؟! من فکر میکردم تو روستاها همچنان برق میاد و میره 😆

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، nima_zeus گفته است :

سوال اول.قیمت برق رو در سایت هایی که محاسبات ماین انجام میدن به ازای هر کیلووات ساعت یک سنت وارد کنید تا هزینه برق رو ببینید.البته به تجربه کمتر هم میشه البته باید در نظر بگیرید که اگر مصرف کل از یک حدی بیشتر بشه پله کانی قیمت برق میره بالا.

سوال دوم.بله میشه انجام داد ولی پیشنهاد نمیشه

سوال سوم.بستگی به استفاده داره.کارت های گرافیک معمولا سه سال گارانتی دارن پس شرکت سازنده پیش بینی کرده در سه سال اول استفاده کمترین خرابی وجود داره بعد از سه سال خرابی افزایش پیدا میکنه.اگر شرایط خوب و استاندارد باشه بیشتر هم کار میکنه و هیچ مشکلی پیدا نمیکنه.

سوال چهارم.اگر کارت خوب با قیمت مناسب پیدا کنید که بازگشت سرمایه حدودا 6 ماه تا 8 ماه باشه خوبه.ماین با گرافیک هم فقط اتریوم نیست کلی کوین هست که میشه ماین کرد و سود خوبی گرفت.وضعیت کلی بازار رو در نظر داشته باشید و همیشه در این کار بدترین شرایط رو حساب کنید و بعد شروع کنید

بابت سوال اول یک اگر یک سنت باشه 5-6 دلار دو سنت حدودا 8 دلار یعنی یچیزی حدود همون صد تا صد و پنجاه هزار تومان میشه

البته پدرم جانباز هست و انگار تعرفه برق یه مقدار واسه ما متفاوت تره

بدترین شرایط رو در نظر بگیرم اینکه کارت هام سوخته بعد دو ماه :دی

خیلی ممنون از پاسخگویی ❤️ 

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، nima_zeus گفته است :

بدترین شرایط رو در نظر گرفتم بازگشت سرمایه شد سیزده ماه 

ریسکش بالاست در کل 

البته با اتریوم حساب کردم الان کوین هایی هست که سود بیشتری میدن باید خیلی بیشتر راجبش بخونم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...