رفتن به مطلب

راهنمایی و مشاوره در مورد مانیتور 48.9 سامسونگ

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 

من زیاد از مانیتور سر در نمیارم

به نظرتون مانیتور C49HG90 به قیمت 15 تومن ارزش خرید داره؟

یا با این پول میتونم میتونم گزینه های بهتری بگیرم

مثلا یه مانیتور 144 هرتز به بالا -یا یه مانیتور 4k?

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Hamed75m گفته است :

سلام دوستان 

ظاهرا دوستان علاقه ای به راهنمایی ندارن

لینک به دیدگاه

سلام خدمت شما

البته که بستگی به کاربری شما داره

این مانیتور میتونه برای گروهی افتضاح و برای یه عده ای رویا باشه که بستگی به کاری که قرار هست با سیستم انجام بدن داره

اگر کاربریتون رو بگین بهتر میشه راهنمایی کرد.

البته خلاصه بگم 15 تومن برای همچین مانیتوری بی نظیره

<< هر پاسخی برای ارایه شدن نیاز به یه سوال کامل و صحیح داره>>

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سلام خدمت شما

البته که بستگی به کاربری شما داره

این مانیتور میتونه برای گروهی افتضاح و برای یه عده ای رویا باشه که بستگی به کاری که قرار هست با سیستم انجام بدن داره

اگر کاربریتون رو بگین بهتر میشه راهنمایی کرد.

البته خلاصه بگم 15 تومن برای همچین مانیتوری بی نظیره

<< هر پاسخی برای ارایه شدن نیاز به یه سوال کامل و صحیح داره>>

کاربری هم گیم بازی میکنم 

هم کار پردازش تصویر

با 15 تومن میشه دوتا مانبتور بگیرم

یکی فور کی ملاک باشه

یکی هرتر و سرعت پاسخ گویی؟

ویرایش شده توسط Hamed75m
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hamed75m گفته است :

کاربری هم گیم بازی میکنم 

هم کار پردازش تصویر

سلام  . 144 هرتز به بالا بیشتر برای بازیکنای esport هستش که رقابت زیادی هست توش و نیاز دارین که ری اشکن سریع تر و نرم تر رو داشته باشین !

اگه از اون دسته نیستین واقعا نیازی نیست و با یه مانیتور 75 هرتز هم میتونین لذت ببرین و پول رو صرف اینچ مانیتور و بزرگی , کیفت صفحه ؛ پنل و غیره بکنین

به نظرم مانیتور 4k خیلی ارزش نداره چرا که با 15 تومن میتونین تلویزیون 55 یا 60 اینچ 4k بخرین و لذتشو ببرین !!

در کل انتخاب خوبیه مخصوصا پردازش تصویر و تدوین که اصن یه حال دیگه داره تو این مانیتور !

لینک به دیدگاه

چون کیفیت تصویر این مانیتور فول اچ دی هست

یعنی دوتا مانیتور فول اچدی 144 هرتز 27 اینج هزینه ای کمتری داره به نسبت این مانیتور ؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

سلام  . 144 هرتز به بالا بیشتر برای بازیکنای esport هستش که رقابت زیادی هست توش و نیاز دارین که ری اشکن سریع تر و نرم تر رو داشته باشین !

اگه از اون دسته نیستین واقعا نیازی نیست و با یه مانیتور 75 هرتز هم میتونین لذت ببرین و پول رو صرف اینچ مانیتور و بزرگی , کیفت صفحه ؛ پنل و غیره بکنین

به نظرم مانیتور 4k خیلی ارزش نداره چرا که با 15 تومن میتونین تلویزیون 55 یا 60 اینچ 4k بخرین و لذتشو ببرین !!

در کل انتخاب خوبیه مخصوصا پردازش تصویر و تدوین که اصن یه حال دیگه داره تو این مانیتور !

گیم در حد متوسط بازی میکنم 

اما احساس میکنم نیازه چون بازی هام انلاینن

برای کارمم هم کیفیت نمایش تصویر خیلی مهمه 

لینک به دیدگاه

تلوزیون رو هم امتحان کردم

چون اون کشیدگی رو نداشت  خوب نبود 

هم چشم رو اذیت میکرد -نمیشد تو همون فاصله ک چشم از مانیتور داره از تلوزیون استفاده کرد -تلوزیون رو هم تو فاصله دور تر میزاشتم کیفیت کارم پایین میومد

لینک به دیدگاه

این مانیتور برای گیم با توجه طول زیاد تصویر فشار خیلی سنگینی به سیستم میاره و در عین حال کیفیت 1080 بهتون میده که چندان دلچسب نیست چون نه فریم میگیرین و نه رزولوشن بالا

ولی برای تدوین و ادیت فضای بسیار زیادی در اختیارتون میزاره و از این جهت عالیه

ولی شخصا خودم کاربریم شبیه شما بود و مانیتور 32 اینچ الترا واید 2k رو ترجیح دادم

هم کیفیت 2k دارم

در عین حال برای ادیت فضای کافی دارم

در عین حال فشار عجیب غریبی قرار نیست به سیستم بیاد

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

این مانیتور برای گیم با توجه طول زیاد تصویر فشار خیلی سنگینی به سیستم میاره و در عین حال کیفیت 1080 بهتون میده که چندان دلچسب نیست چون نه فریم میگیرین و نه رزولوشن بالا

ولی شخصا خودم کاربریم شبیه شما بود و مانیتور 32 اینچ الترا واید 2k رو ترجیح دادم

هم کیفیت 2k دارم

در عین حال برای ادیت فضای کافی دارم

در عین حال فشار عجیب غریبی قرار نیست به سیستم بیاد

نظر تون در مورد دوتا مانیتور کوچیک تر چی هستش؟

مثلا یه 4کی با یه متنیتور 144 هرتز به بالا؟

تجربه اش چند مانیتوره بهتره یا تک مانیتور!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hamed75m گفته است :

نظر تون در مورد دوتا مانیتور کوچیک تر چی هستش؟

مثلا یه 4کی با یه متنیتور 144 هرتز به بالا؟

تجربه اش چند مانیتوره بهتره یا تک مانیتور!

بازهم بستگی به نوع کاربری داره

اگر بخواین تعداد پنجره های زیادی رو همزمان باز کنین چند مانیتور بهتر از یک مانیتور هست

و برای باز کردن یک پنجره با طول زیاد ( مثل افتر افکت و امثالش و انواع بازی ها) طبیعتا تک مانیتور بهتر هست

البته باید بگم اگر چند مانیتوره باشین و رزولوشنشون متفاوت باشن ممکنه یه سری جاها یه سری ناهماهنگی های ریزی ببینین مثلا اگر بخواین از هر دو مانیتور همزمان برای بازی استفاده کنین تفاوت کیفیت تصویر بین دو مانیتور احتمالا اذیتتون کنه

ولی در کل خودم شخصا حتما تک مانیتور رو ترجیح میدم به خاطر زیبایی بیشتر ، سهولت کار بیشتر و برای کاربری خودم کارایی بالاترش

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بازهم بستگی به نوع کاربری داره

اگر بخواین تعداد پنجره های زیادی رو همزمان باز کنین چند مانیتور بهتر از یک مانیتور هست

و برای باز کردن یک پنجره با طول زیاد ( مثل افتر افکت و امثالش و انواع بازی ها) طبیعتا تک مانیتور بهتر هست

البته باید بگم اگر چند مانیتوره باشین و رزولوشنشون متفاوت باشن ممکنه یه سری جاها یه سری ناهماهنگی های ریزی ببینین مثلا اگر بخواین از هر دو مانیتور همزمان برای بازی استفاده کنین تفاوت کیفیت تصویر بین دو مانیتور احتمالا اذیتتون کنه

ولی در کل خودم شخصا حتما تک مانیتور رو ترجیح میدم به خاطر زیبایی بیشتر ، سهولت کار بیشتر و برای کاربری خودم کارایی بالاترش

پیشنهادتون چه مانیتوری هست؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Hamed75m گفته است :

راستش تو ایران مانیتور التراواید خوبی پیدا نکردم

https://www.amazon.com/GNV34DB-34-Inch-Ultrawide-Resolution-FreeSync/dp/B07YWPMRXC/ref=sr_1_1?crid=1JL3I23SVVCEH&dchild=1&keywords=viotek+gn34cb&qid=1592364077&sprefix=viotek+gn34%2Caps%2C375&sr=8-1

این گزینه رو از امازون توصیه میکنم بگیرین

لینک به دیدگاه

در در 27 خرداد 1399 در 07:13، Hamed75m گفته است :

سلام دوستان 

جسارتا کجا این مایتور 15 تومن میدن.

دوره قلقلک میرزا هم این قیمت نبوده.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Hamed75m گفته است :

OPTX MAG271CQR دوتاش بخر بزار کنار هم. همه چیش خوبه کیفیت ظاهری و داخلی و تصویری

اسفند تو کرونا خریدم 7120 همین حدودا.  اگه اشتباه نکنم.

الان 12000 تومن. احتمالا گرانتر هم میشه.

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

جسارتا کجا این مایتور 15 تومن میدن.

دوره قلقلک میرزا هم این قیمت نبوده.

مال یکی از اشنایان هستش

لینک به دیدگاه

در در 27 خرداد 1399 در 07:13، Hamed75m گفته است :

سلام دوستان 

درود

ببین داداش چندتا فاکتور مهم تو مانیتور هست که باید حتما بهش اهمیت بدید اولین فاکتور حیاتی از نطر بنده نوع پنل هست که به شخصه به شدت روش حساسم

پنل ips گرانترین و همچنین بهترین در نمایش رنگ ها هست و زاویه دید عالی اما معمولا سرعت پایین تری داره در گیم بعد از اون va هست که دقت رنگ نسبتا مناسبی داره در کنار سرعت بالاتر برای گیم و در انتها tn که بهترین گزینه برای گیم و بدترین برای طاراحا به حساب میاد چون کیفیت و دقت رنگش اصلا خوب نیست! و زاویه دیدشم خدا رحم کنه ! این مانیتور پنلش va هست که به شما بر میگرده با هاش کنار بیاید یا نه ! واسه ادیت گرافیکی اصلا توصیه نمیکنم چون معمولا گرافیستا فقط با ips کار میکنن ! درسته دقت رنگ خوبی داره ولی بازم به پای ips نمیرسه !

مورد بعدی ppi مانیتور یا همون تراکم پیکسلی هست که مجبورید فاصلتون رو مشخص کنید ببینید این مانیتور حدودا 48.5 اینچ هست که در مجموع تعداد 4.147.200 تا پیکسل توش جا دادن یعنی در هر اینچ حدود 85.510 پیکسل که در مقابل یه مانیتور 27 اینچ 4k در هر اینچ حدود 307.200 پیکسل میشه دیگه نتیجه گیری با خودتون ! (به شخصه به شدت با دیدن پیکسلای مانیتور مشکل دارم ! 😁)

از طرفی این نسبت تصویر تو یسری گیما مثل ریسینگ به نظرم خیلی عالیه ولی توی بازی های شوتینگ به نظرم فاجعه هست و اگه عادت نداشته باشید ممکنه اذیت کنه چون همش مجبورید سرتون رو تکون بدید و اصلا به نسبت یه مانیتور مثلا 24 یا 27 اینچ روی گیم تسلت ندارید مگه این که فاصلتون رو زیاد کنید ، از طرفی واسه ادیت فیلم گزینه خیلی مناسبی هست کلا دست و بالتون بازه !

کلام آخر من باشم با این هزینه دوتا مانیتور4k  lg 27ul550 میگیرم چون 144 هرتز برام مهم نیست ، میزارمشون کنار هم میشه همین مانیتور با این تفاوت که ips هست و کیفیت و دقت رنگش بسیار بیشتره ، از نظر طول الترا میشه و تو ادیت مثل سامسونگه عالیه ، ppi بسیار بهتری داره و از همه مهم تر اگه خدای نکرده برای یکی از مانیتورا اتفاقی بیفته اون یکی هست ولی واسه سامسونگه مشکلی پیش بیاد آدم لنگ میشه تو گیم میشه رزولوشن رو آورد پایین مثلا هر کدوم 2k که روی هم در حد یک مانیتور 4k فشار میاره ( شما بررسی های مختلفم نگاه کنید لذتی که کیفیت بالای رنگ های ips  توی گیم به آدم میده ابدا هرتز بالاتر نمیده ! ) فری سینکم دارن و همچنین hdr !

از طرفی می تونید یه مانیتور 2k 144 با پنل ips هم بگیرید که الترا هم باشه ولی به شخصه چون فیلم 4k نگاه میکنم این گزینه یکم عجیب غریب میشه ! 😄

دیگه تصمیم با خودتونه 😉

موفق باشید.

در 17 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

داداش تا اونجایی که بنده اطلاع دارم : مجموع رزولوشن این مانیتور 3840*1080 هست که میشه : 4.147.200 که مقدار فشاری که به گرافیک میاره حدودا در حد یه مانیتور 2k هست و 144 هرتز بودنش هم که پردازنده باید زحمتشو بکشه (مجموع تعداد رزولوشن پردازشی در مانیتور فشار روی سیستم رو تعیین میکنه نه طولش میشه همین تعداد پیکسل رو در مانیتور 27 اینچم جا داد فرقی واسه سیستم نداره و بار پردازشی همونه )

حالا اگه بنده اشتباه میکنم ممنون میشم اصلاح کنید.

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، abidi گفته است :

داداش تا اونجایی که بنده اطلاع دارم : مجموع رزولوشن این مانیتور 3840*1080 هست که میشه : 4.147.200 که مقدار فشاری که به گرافیک میاره حدودا در حد یه مانیتور 2k هست و 144 هرتز بودنش هم که پردازنده باید زحمتشو بکشه (مجموع تعداد رزولوشن پردازشی در مانیتور فشار روی سیستم رو تعیین میکنه نه طولش میشه همین تعداد پیکسل رو در مانیتور 27 اینچم جا داد فرقی واسه سیستم نداره و بار پردازشی همونه )

حالا اگه بنده اشتباه میکنم ممنون میشم اصلاح کنید.

نه شما درست میگین از نظر تعداد پیکسل خیلی عجیب غریب نیست

ولی شما در نظر بگیرین همچین بار پردازشی داره به سیستم اعمال میشه در حالی که کیفیت دریافتی مثل یه مانیتور معمولی 1080 هست و این وسط یه بنظم اتلاف توان سیستم هست

شخصا به جز تو ادیت و مولتی تسکینگ های حرفه ای برنامه نویس ها هیچ کاربرد دیگه برای همچین نسبت تصویر عجیب غریبی سراغ ندارم

16 به 9 که استاندارد هست برای خودش به کنار

21 به 9 هم به واسطه هماهنگی با فیلم های سینمایی و زاویه دید بهتر در گیم ها به همراه فضای کاری زیاد لذت استفاده از سیستم رو دو چندان میکنه

ولی یه مانیتور 49 اینچ که به نوعی دوتا مانیتور 1080 به هم چسبیده هست واقعا چه لزومی داره درک نکردم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

کاملا موافقم 49 اینچ واقعا خیلی زیاده رویه اونم با این پنل و رزولوشن و ppi ؟!! دیگه سلیقه بعضیم اینه (در کل واسه آدمای خاص وسایل عجیب غریبم باس بسازن تا متفاوت بودنو حس کنن! 😁) ولی من باشم بخوام چنین سایزیم بگیرم خارج از بحث قیمتی محصولات lg رو بیشتر میپسندم نمی دونم شاید به خاطر علاقم به ips هست (ولی خداییشم هرکی کیفیت ips رو دیده واقعا لذت برده ) به عنوان مثال :

LG 49WL95C-W با پنل ips و رزولوشن : 5120*1440 😎

Global_49WL95C_2018_Feature_03_1_Visual_D.thumb.png.755828914659f979921a8c7ca4fdd027.png

یا مثلا مدل LG 38UC99-W با پنل ips و رزولوشن : 3840*1600 😊

Global_38UC99_Feature_03_Time-Saving_Multi-tasking_on_3840x1600_QHD_V1.thumb.jpg.37ef18970d7ca65bb94f1e010cbab355.jpg

یا دیگه تهش مثل من زیاد به رزولوشن بخوای اهمیت بدی مدل LG 34WK95U که بهش 5k میگن دیگه با رزولوشن : 5120*2160 🤗

34WK95U_Feature-UltraWide-D-v1.thumb.jpg.3c599fc99de4f9c2a038eb469b7c351e.jpg

که توی گیم واسه فشار کمتر به سیستم میشه به راحتی رزولوشن رو روی 2k گذاشت و چندان افت کیفیتی نداره ولی کاهش تا 1080p واقعا تصویر بد میشه توی مالتی مدیا و.. هم واقعا لذت بخشه .

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، abidi گفته است :

IPS بزرگ ترین بدیش کنتراست خیلی بدش هست واین منو خیلی آزار میده وگرنه رنگاش خصوصا تو مانیتور های 10 بیت که از DCI P3 پشتیبانی میکنن فوق العاده هست

من مدتی هست که دیگه گیم پلی نمیدم به خاطر همین خیلی دنبال مانیتوری هستم که هم HDR باشه هم 10 بیت هم الترا واید هم خمیده باشه و رزولوشنش هم 2K یا بالاتر باشه ولی هیچ گزینه ای پیدا نکردم مگر یه مانیتور ایسوس که 70 میلیون تومن قیمتشه

اینطوری شد که فهمیدم ظاهرا تجربه رنگ های غنی به ما نیومده

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...