رفتن به مطلب

فرهنگ و ادب در فضای مجازی و گیم

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

چیزی که دارم مینویسم فقط یه درد دل کوچیکه،احساس میکنم تمام نوجوونا و جوانای امروزی بیماری روانی دارن یک هم وطن سالم از نظر روانی تو فضای مجازی سخت پیدا میشه تا هرچی  میشه فحش ناموسی میدن یعنی در عادی ترین حالتش هم باید فحش  بده یا اذیت بکنه تیکه بندازه

هر وقت یه ایرانی رو تو یه بازی آنلاین میبینم انگلیسی باهاش حرف میزنم تا بهش تحمیل بشه انگلیسی صحبت کنه تا یه وقت چیزی نگه که من جلو خانواده ام شرمنده بشم چون خیلی از هدست استفاده نمیکنم اما متاسفانه لا به لای انگلیسی صحبت کردنش چهارتا فحش ناموسی فارسی هم میده

همه چی رو به مسخره گرفتن به همه چیز فحش دادن ریشه اینها از کجاست؟ این حد از TOXICبودن از کجا نشات میگیره ؟ اون وضعیت ایسنتاگرام اینم وضعیت ما تو گیم، با این همه پلیر آلمانی و انگلیسی....... بازی داشتم به جرات میگم آلمانی ها خیلی با مودب ترن و تمرکزشون توی بازی فقط مربوط به گیم خدا نکنه یه هموطن وارد بشه،اول میگه where are u fromبعدشم شروع میشه...،اینقدر چرندیات میبافه به هم عصاب بقیه رو به هم میریزه کسی جوابشو بده تیم کیل میکنه بعد به همه فحش میده حالا این وسط یا کیک میشه یا اینقدر به بقیه دمیج میزنه پرت میشه بیرون معمولا یه رفیق هم کنار خودشون داره و داستان درست میکنن که مثلا بهشون خوش بگذره

به نظر من این موضوع خیلی جدیه هر گیمر ایرانی که درخواست گیم میده همشو رد میکنم اونم به خاطر فحاشی و نداشتن ادب کلا پیدا کردن آدم سالم اونم تو این فضا خیلی سخته و نمیدونم چرا

همین موضوع تو بعضی فروم ها هم صدق میکنه نمونه بارزش بازیسن******* احساس میکنم اکثریت مرض اذیت کردن و تیکه انداختن دارن احتملا یک سادیسم یا سندروم ناشناخته در ژن اکثریت مردم جامعه است

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
  • لایک 13
  • ممنونم 3
  • قلبم گرفت 3
لینک به دیدگاه

درود

متاسفانه من هم تجربه این چنینی داشتم! این برمیگرده به فرهنگ ما و دیگر هیچ!
قدیم تر ها کمی بهتر بود، زمان ما دهه شسصتیا خیلی این موارد فحاشی کمتر بود!
الان بچه 4-5 ساله و حتی کوچکتر میبینی همه نوع فحش رو بلده و ترسی از گفتنش نداره!
اون زمان ما از پدرمون حساب میبردیم، الان هم به همین شکله اما من دیگه خیلی کم میبینم!
و قطعا با همین فرمون پیش بریم نسل های بعدی وضعیتشون بدتر میشه و به نظر من این ارتباط
مستقیمی داره با تربیت خانوادگی و صد البته فضایی که آدم درش رشد میکنه، البته نوجوونای الانی
فکر میکنن بزرگ شدن یعنی سیگار کشیدن، یعنی فحش دادن، یعنی چیز میز خوردن وووو متاسفم...

لینک به دیدگاه

یه سنی هست که همه فکر می کنن شاخ دو عالمنن 
من خودم گروه با 2k ممبر داشتم مثلا شاخ بودم اقا هز روز دعوا فحش  یه وضعی 
سرش دوتا کیبورد شکوندم هدست پاره کردم ولی کم کم یچیزیو فهمیدم  پخته تر شدم
اصلا ارزش وقت گذاشتن ندارن این ادما راحت دکمشونو بزنید برن چمیدونم تو تل بلاک کنید  تو بازی میوت کنید از این کارا
الکی اعصاب خودتونو و وقتتونو سر این ادما هدر ندید  ولی خب به سن طرف هم نگاه کنید مثلا طرف 13 سالشه خو چی میفهمه بخدا هنوز من که الان 18 سالمه قبلا از این حرکتا داشتم ادم شدم ولی اونا حالیشون نیس داغن میدونید چی میگم دیگه ؟

@Coffee Addicted ولی در مورد where are you from گفتن من هنوزم این کرمو دارم :ي  ولی اون بقیه موارد که گفتی تاکسیک از نوع سادیسمه :D  تو هر جامعه گیمری از هر ملیتی پیدا میشن از این افراد  خیلی دیدم از این هندی ها روسی ها و انگلیسی زبون ها عرب ها هم بودن که فقط یچیز یاد داشتن  ک..s الاختی... 

لینک به دیدگاه

آموزش پرورش - اجتماع - خانوداه

شما نگاه کن بچه کلاس اول به زور تعلیمات دینی باید بخونه ولی کتابی برای تعلیمات انسان بودن در اجتماع وجود نداره

در 2 دقیقه قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

یه سنی هست که همه فکر می کنن شاخ دو عالمنن 
من خودم گروه با 2k ممبر داشتم مثلا شاخ بودم اقا هز روز دعوا فحش  یه وضعی 
سرش دوتا کیبورد شکوندم هدست پاره کردم ولی کم کم یچیزیو فهمیدم  پخته تر شدم
اصلا ارزش وقت گذاشتن ندارن این ادما راحت دکمشونو بزنید برن چمیدونم تو تل بلاک کنید  تو بازی میوت کنید از این کارا
الکی اعصاب خودتونو و وقتتونو سر این ادما هدر ندید  ولی خب به سن طرف هم نگاه کنید مثلا طرف 13 سالشه خو چی میفهمه بخدا هنوز من که الان 18 سالمه قبلا از این حرکتا داشتم ادم شدم ولی اونا حالیشون نیس داغن میدونید چی میگم دیگه ؟

@Coffee Addicted ولی در مورد where are you from گفتن من هنوزم این کرمو دارم :ي  ولی اون بقیه موارد که گفتی تاکسیک از نوع سادیسمه :D  تو هر جامعه گیمری از هر ملیتی پیدا میشن از این افراد  خیلی دیدم از این هندی ها روسی ها و انگلیسی زبون ها عرب ها هم بودن که فقط یچیز یاد داشتن  ک..s الاختی... 

من با روسها زیاد بازی کردم زیاد چت نمیکنن کلا خیلی ساکتن اصلا 90% انگلیسی بلد نیستن . ولی اعراب خاور میانه مخصوصا عراقی ها و ایرانی ها پشت سر هم یا فحش مادر و خواهر تایپ میکنن یا تو میکرفن فحش میدن - حتی ترکهای ترکیه هم حین بازی یا ساکتن یا کلمه ی رکیک استفاده نمیکنن

شما شعارهای ورزشگاههای ایران رو با بقیه کشور ها مقایسه کن همچیز دستت میاد

لینک به دیدگاه

برای برخی از پلیرا مثل انسان رفتار کردن سخته.

متاسفانه بیشتر اینهایی که مثل نقل و نبات حرف های رکیک میزنن جلوی خانواده شون هم همینا رو میگن و ابایی ازش ندارن و پدرومادرشون هم کاری باهاشون ندارن.

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

متاسفانه این مسئله تنها در فضای مجازی نیست...

اما برای دلیلش پیشنهاد میکنم این کلیپ 9 دقیقه ای رو ببینید: https://www.aparat.com/v/6vwZW

نسخه کاملش 1 ساعت و 20 دقیقه هستش، اگه وقتش رو داشتید ببینید.

لینک به دیدگاه

داداش خیلی سال پیشا که garena برای ایران روم اختصاصی داشت هم همین وضع بود

کلا از خیلی وقت پیشا شروع شده این داستان...

لینک به دیدگاه

ببینید از لحاظ روانشناختی ما با یه بحران توجه مواجه هستیم

کشورهای دیگه رو کار ندارم فقط ایران رو میگم

به مذهب و سیاست و اقتصاد هم ربطی نداره یا حداقل ارتباط بسیار کمی داره

ما در حال یک گذار جمعیتی هستیم

یعنی چی؟

یعنی اینکه چند دهه پیش جمعیت به صورت انفجاری در حال افزایش بود  و هر خانواده معمولا بالای پنج فرزند داشتن

در چنین شرایطی یک فرزند نمیتونه کانون توجه قرار بگیره و در نتیجه حقارتی رو تجربه میکنه که میل بزرگ شدن رو درش زنده میکنه

شخص متوجه احترام بزرگ تر و جایگاه شخصیت های پیرامونش میشه

به ناچار حدود و مرزهایی رو تجربه میکنه و تفهیم میشه که باید چطور خودش رو کنترل کنه و رفتار و برخورد اجتماعی درستی داشته باشه

حالا چه اتفاقی افتاده؟

چند دهه هست که به تدریج خانواده های ما کوچکتر میشن تا به امروز که خیلی هاشون تک فرزندی هستن

وقتی تعداد فرزندان کم باشه به دلیل توجه بیش از حد و بی جا شخص در درجه اول اعتماد به نفس کاذب کسب میکنه

در درجه دوم اخلاق و رفتارش کمتر کنترل میشه چون توجه و محبت بیشتری دریافت کرده و کمتر ترد میشه

مثلا الان از دوستان کسی هست که میگه دخترم که 9 سالشه بهمون میگه شما باید کار کنید تا من تو اسایش و رفاه باشم و ما هم میخندیم و میگیم چقدر با نمکه دخترمون

اگر این دوست ما می فهمید با این تربیت چه بلایی سر اینده اون دختر میاره سر دخترشو می کوبید تو دیوار😂

الان دهه هفتادی ها از دهه شصتی ها گستاخ تر و ضد اجتماعی تر عمل میکنن

دهه هشتادی ها از دهه هفتادی ها بدتر

ولی این روند ادامه دار نخواهد بود!

چرا؟چون تیپ های شخصیتی دهه هفتاد و هشتاد و در اینده نود به خاطر نوع تربیتشون دیگه مثل یه دهه شصتی و پنجاهی و چهلی فرزندانشون رو کانون توجه قرار نمیدن و خودشون مرکز و کانون توجه هستن و همین مطلب باعث میشه در طول دو دهه جامعه به یه نرم و تعادل برسه همونطور که در امریکا و خیلی از کشورهای اروپایی هم قبل از ما چنین رویدادی رو تجربه کردن و حالا به یه تعادل نسبی رسیدن و دیگه به اصطلاح فرزند سالاری ای وجود نداره ولی از اون طرف از فشار و تحمیل های پدر و مادر هم حتی شده به وسیله قانون جلوگیری شده

همین سرکشی ها و ضد اجتماع بودن جوان ها در دهه هشتاد میلادی در آمریکا رو پیگیر باشید به نتایج جالبی می رسید

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

من عادت ندارم تو بازی کلا حرف بزنم چ برسه به فحاشی و ....

ولی خیلی باید اعصاب داشته باشی وقتی کسی حدش رو رد میکنه مثل اون رفتار نکنی

لینک به دیدگاه

آقا چشتون روز بد نبینه منم یه همچین تجربه ای داشتم و خیلی بد بود

یه بار تو دیسکورد با یکی از بچه ها بودم و دارک سولز پلی میدادم

یه مدت گذشت و صحبت نکردیم منم کلا فراموش کردم هنوز توی چنلم طبق عادت بعد یکی دو بار الکی مردن شروع کردم به فوش دادن تا اینکه دوباره سر صحبت باز شد منم یهو به خودم اومدم دیدم ای دل غافل همه این مدت تو چنل بودم 🤦‍♂️

حالا خوبیش این بود این دوستم مشکلی با این قضیه نداشت و کل مدت هدست داشت

به طور کل حتی اگه تو تنهایی عادت دارین فوش بدین سعی کنین کنار بذارینش چون ممکنه مثل من کار دستتون بده هر چند کنار سختیه کنار گذاشتنش

ویرایش شده توسط M-yousef
لینک به دیدگاه

همه پشت کیبورد خیلی لات و مرد تشریف دارن متاسفانه 😂

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

خخخخخخخخخخخ

دقیقا .

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

https://jadvalyab.ir/moein/لات

در فرهنگ معین معنی لات این گونه بیان شده است

معنی مرد را چه لغوی و چه بر اساس کاربرد کوچه بازاری اش همه می دانند

حال این دو چگونه در یک جا جمع شده اند؟

از طرفی بحث سر فحش،ناسزا و توهین به مخاطب است

این ها ربطش با لات و سپس مرد بودن چیست؟

اجتماع نقیضین و ضدین می فرمایید در یک جمله کوتاه

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Goorani گفته است :

ببینید از لحاظ روانشناختی ما با یه بحران توجه مواجه هستیم

کشورهای دیگه رو کار ندارم فقط ایران رو میگم

به مذهب و سیاست و اقتصاد هم ربطی نداره یا حداقل ارتباط بسیار کمی داره

ما در حال یک گذار جمعیتی هستیم

یعنی چی؟

یعنی اینکه چند دهه پیش جمعیت به صورت انفجاری در حال افزایش بود  و هر خانواده معمولا بالای پنج فرزند داشتن

در چنین شرایطی یک فرزند نمیتونه کانون توجه قرار بگیره و در نتیجه حقارتی رو تجربه میکنه که میل بزرگ شدن رو درش زنده میکنه

شخص متوجه احترام بزرگ تر و جایگاه شخصیت های پیرامونش میشه

به ناچار حدود و مرزهایی رو تجربه میکنه و تفهیم میشه که باید چطور خودش رو کنترل کنه و رفتار و برخورد اجتماعی درستی داشته باشه

حالا چه اتفاقی افتاده؟

چند دهه هست که به تدریج خانواده های ما کوچکتر میشن تا به امروز که خیلی هاشون تک فرزندی هستن

وقتی تعداد فرزندان کم باشه به دلیل توجه بیش از حد و بی جا شخص در درجه اول اعتماد به نفس کاذب کسب میکنه

در درجه دوم اخلاق و رفتارش کمتر کنترل میشه چون توجه و محبت بیشتری دریافت کرده و کمتر ترد میشه

مثلا الان از دوستان کسی هست که میگه دخترم که 9 سالشه بهمون میگه شما باید کار کنید تا من تو اسایش و رفاه باشم و ما هم میخندیم و میگیم چقدر با نمکه دخترمون

اگر این دوست ما می فهمید با این تربیت چه بلایی سر اینده اون دختر میاره سر دخترشو می کوبید تو دیوار😂

الان دهه هفتادی ها از دهه شصتی ها گستاخ تر و ضد اجتماعی تر عمل میکنن

دهه هشتادی ها از دهه هفتادی ها بدتر

ولی این روند ادامه دار نخواهد بود!

چرا؟چون تیپ های شخصیتی دهه هفتاد و هشتاد و در اینده نود به خاطر نوع تربیتشون دیگه مثل یه دهه شصتی و پنجاهی و چهلی فرزندانشون رو کانون توجه قرار نمیدن و خودشون مرکز و کانون توجه هستن و همین مطلب باعث میشه در طول دو دهه جامعه به یه نرم و تعادل برسه همونطور که در امریکا و خیلی از کشورهای اروپایی هم قبل از ما چنین رویدادی رو تجربه کردن و حالا به یه تعادل نسبی رسیدن و دیگه به اصطلاح فرزند سالاری ای وجود نداره ولی از اون طرف از فشار و تحمیل های پدر و مادر هم حتی شده به وسیله قانون جلوگیری شده

همین سرکشی ها و ضد اجتماع بودن جوان ها در دهه هشتاد میلادی در آمریکا رو پیگیر باشید به نتایج جالبی می رسید

سلام

تا حدود زیادی با شما موافقم .

ضمن این که شبکه های اجتماعی هم اکثرا به گونه ای طراحی شدن که میل افراد به دیده شدن رو افزایش میدن . همه این ها دست به دست هم میدن و این مشکلات رو پدید میارن .

لینک به دیدگاه

من فکر میکنم افراد بیشتر از اینکه دنبال از بین بردن این رفتار ها باشن بیشتر دوست دارن به اصطلاح تو آتیش نفت بریزن

به طور مثال یه پلیر تاکسیک جوین میشه بعد از یه مدت یسری افراد بش تذکر میدن که طرف گوش نمیده یه مدت دیگه که میگذره همه شروع میکنن به فحاشی در صورتی که همه میتونستن بعد از اینکه فرد به تذکرا گوش نداد میوتش کنن

خب اون گزینه رو که واسه قشنگی نذاشتن اونجا برای همینجور زماناس

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Unknown Truth گفته است :

https://jadvalyab.ir/moein/لات

در فرهنگ معین معنی لات این گونه بیان شده است

معنی مرد را چه لغوی و چه بر اساس کاربرد کوچه بازاری اش همه می دانند

حال این دو چگونه در یک جا جمع شده اند؟

از طرفی بحث سر فحش،ناسزا و توهین به مخاطب است

این ها ربطش با لات و سپس مرد بودن چیست؟

اجتماع نقیضین و ضدین می فرمایید در یک جمله کوتاه

چون تو ایران فک میکنن مرد بودن بی تربیتی و وحشی بازیه

لینک به دیدگاه

آقا منم هر دفعه پابجی یا کالاف دونفره میزنم از هم بازیم میپرسم اهل کجایی ولی تا حالا نشده اصن تا تو هیچ کدوم از بازی ها فحشی بدم ولی خارجیام اونجوری که میگن معصوم نیستن چند باری با ی لهستانی و آلبانیایی افتادم همش فحش های رکیک میدادن که مجبور شدم ریپورتشون کنم و لفت بدم. کم حرف ترین پلیرها هم آلمانین که یعنی اصلا حرف نمیزنن اصلا . بعد چندتا بازی ی دوست ایرانی پیدا کردم که خیلی آدم با شخصیتیه و دیگه بعد از اون همش با این رفیقمون دو نفره میزنیم . کلا منظورم اینه همه جوره توش هست زیادم ربطی به ایرانی و غیر ایرانی نداره یعنی راستش تا حالا هرچی آدم بی شخصیتی که به پست من خوردن همشون خارجی بودن .

لینک به دیدگاه

DOTA2 همین شکله.ساعت تنظیم میکنم که به پلیر های ایرانی کمتر بخورم_بامداد_. طوریه که میگم روس ها بهتر از ایرانی ها هستند.

قبول دارم واقعا. بیماری روانیه. بیشتر هم از دبیرستان و محل تربیت "اصلی" این نوجوان ها هست که این شکل میشه.

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

چون تو ایران فک میکنن مرد بودن بی تربیتی و وحشی بازیه

خوب به فرهنگ خودمون دقت کنیم میبینیم زدن و کشتن و اربده کشیدن یعنی مردونگی :/به اسم غیرت و چیزای دیگه

لینک به دیدگاه

دوستان وقتی میگین همه یعنی خودتونم دارین زیرسوال میبرین😅

نه همیشه هم اینطور نیست

تجربه بازی های انلاین بنده درحد بند انگشت دوستان نیست .ولی تا جایی که تجربه دارم افراد اون چیزی از خودشون نشون میدن تو بازی های انلاین که نسبت بهش تو جامعه اگر انجام بدن سرکوب میشن ...این حالت هم باافزایش سن دربیشتر افراد کاهش پیدا میکنه 

(اینهارو از تجربه شخصیم میگم😁)

لینک به دیدگاه

تجربه شخصی من اینو نشون داده. آلمان ها و روس هه کم حرف ترین و هندی ها و ایرانی ها(کلا این منطقه رو میگم)پر حرف ترینن. فحاشی بر میگرده به عقده و کمبود های که فرهنگ ما درش وجود داره. فرهنگ و تکنولوژی به اندازه هم رشد نکردن و فرهنگ ما هنوز تو دوران قبل از پیدایش اینترنت مونده. همه گیری تو همه چی وجود داره و باید کنترل شه. به شخصه وقتی دوستام فحش نمیدن میبینم که بقیه صداشون در میاد که با ادب شدی؟ مشکل چیه؟ کسی پیشته؟ یعنی تا این حد براشون روتین و عادی شده. تو مدرسه هم یه درس وجود داره به اسم تفکر و سبک زندگی، پژوهش و یا هرچی. لاکن حرمت ها اجازه پرداختن به این موضوعات رو نمیده و کاری از پیش نمیبره.

لینک به دیدگاه

حوصله داریا ، من هر گیمی پلی میدم چتو کلا نگاه نمیکنم چه برسه ویس :))) اینقد که از این مدل ادمای مسخره زیاده که قطم ایرانی نیستن . تو انواع گیم انواع و اقسام ملیت شخصیتایه ترول و تاکسیک میبینی. اخرشم گیمه سره گیم بخوای حرص بخوری خوب اصلا بازی نکنی خیلی بهتره تا اینکه اعاب خودتو به هم بریزی . همه جا هم بیشعور هست و اصلا محدود به گیم نمیشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

البته من زبون تندی دارم چه اینجا چه بیرون، نه فحاشی ها، کلا رک هستم.
الان کلی انتقاد کردم از گرین اگر برم گرین هم دقیقا همین حرفارو تو روشون میزنم.😅
یادمه مغازه کافینت رییس صنف اومد دیدم بی احترامی میکنه عین خودش حرف زدم!

لینک به دیدگاه

اینکه این موضوع از کجا میاد و چرا حل نمیشه رو نمیدونم

ولی اینو میدونم آدم فقط موقعی فحاشی میکنه که اینقدر از درون تهی و خالی باشه که هیچ چیز دیگه ای برای ارایه کردن نداشته باشهو

به قول معروف آخرین سلاح هر کس فحاشیه

من خودم شخصا اگر ببینم کسی تو هر فضایی توهین میکنه ( نه حتی لزوما به من) ارتباطم رو قطع و اگر نشد کاملا کمرنگ میکنمو

سطح شخصیت انسان و ارزش نعمت گوش خیلی خیلی بیشتر از چیزیه که بخوام خودم رو در معرض همچین حرف هایی سخیفی قرار بدم.

( مشابه این نقد رو به سینمای افتضاح ایران خصوصا اکثریت فیلم های سال های اخیر دارم بعید میدونم حتی سه تا فیلم ارزشمند خوب ایرانی تو چند سال اخیر دیده باشم ) 

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سابقه مولتی پلی من، خیلی زیاد نیست و عده ش برمیگرده به fh3 که با یکی از صمیمی ترین و عزیزترین دوستانم، دوتایی میرفتیم مولتی و چت دو نفره تحت xbox بود و الانش هم با fh4 ادامه میدیم به همین روال

شب عید 97 که grid 2 رایگان شده بود توی استیم، پا شدیم رفتیم گرید و دیدیم که ماشالا ایرانی خیلی زیاده. 6-7 نفری شدیم و یا علی ... یه هندی افتاد بهمون، زدیم ابکشش کردیم. نمیدونست که ایرانی هستیم ولی میدونستیم که هندیه. ابکش که شد، از f word استفاده کرد و منم حسابی از خجالتش درومدم و بعد از اون کیکش کردیم از سشن

گذشت ... و کار ما رسید با وارزون عزیز. من به خاطر تقویت زبانم، خیلی علاقه داشتم که از وویس استفاده کنم و استفاده هم میکردم و کم و بیش، تک و توک نفر بود که جواب بده. با یه ایرانی کلا من تونستم چت کنم، که گویا اون عزیز هم که از هموطنای یزدیمون بود، برای اولین بار بود که تونسته بود با یه ایرانی ارتباط بگیره. خیلی خوب و محترم بود، لذت هم بردیم

یه مدت دیگه توی همون وارزون، کارمون افتاد به دوتا بچه هندی که تازه فحش انگلیسی یاد گرفته بودن و هی سوالای چرت و پرت میپرسیدن. یه کم خدمتشون اومدم برسم، دیدم بچه سال تر از این حرفان که فهمن حتی چجوری دارم جوابشون رو میدم و کلا چت رو بستم بعد از اون

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مسئله فحاشی، کلا زیاد رخ میده. نمیشه هم گفت که بین چه قشر هایی بیشتر رخ میده چون واقعا زیاده. راننده تاکسی فحش میده، مسافر جوابش رو میده ... به هم فحش نمیدن ها، یه شخص ثالث رو میکشن به فحش، مثلا دولت. مثلا مسافر قبلی. مثلا ... هر کس دیگه ای، مثال زیاده. مردم هم تا وقتی که به خودشون فحش ندی، مشکلی با فحش دادنت ندارن

مردم ما هم، کلا چیزای extreme دوست دارن. اعتراض باشه، رفتار باشه، هرچی باشه، فقط extreme باشه مردم ما دوست دارن. رستوران هرچی لاکچری تر، بهتر. مهمونی هرچی پر زرق و برق تر، بهتر. همش دنبال اثبات برتری به همدیگه هستیم و اصلا به محدودیت های خودمون توجهی نداریم. طرف میدونه اگه این مدلی لباس بخره، هیچ وقت نمیتونه صاحب خونه بشه ولی مهم نیست واسش چون اگه بخواد از صاحب خونه معمولی شدن بزنه، میتونه خفن ترین هارو بپوشه

فحش دادن هم یه ناهنجاری extreme رفتاری محسوب میشه و طبیعتا مردم و علی الخصوص جوونهای ما، خیلی بهش توجه میکنن. تنوع فحش فارسی هم خداوکیلی بالاست، مثلا توی انگلیسی عمرا اینقدر تنوع باشه. با همون f word و مشتقاتش، از پس همدیگه برمیان. ولی شما توی فارسی به هر چیز محترم طرف میتونید فحش بدید. فحش های combo و ترکیبیمون هم که اصلا هیچی ... خلاصه اینکه، پتانسیل فحش کلا هست توی جامعه و فرهنگ ما.

حالا، بین متولدین 75 به بعد، داستان طور دیگه ای میگذره.

در 5 ساعت قبل، Goorani گفته است :

ایشون یه گریزی به داستان زدن، ولی همه داستان این نیست. دهه پنجاهی و شصتی ها، تعداد زیادیشون زیر فشار سوشال مدیا دچار فروپاشی از درون شدن. توقعاتشون داره از سقف آسمون رد میشه. جنگ، رقابت شدید، سیاست های سرمایه داری شدیدی که از دوره همینها شروع شد، در کنار سوشال مدیا، باعث شدن که دهه شصتی ها اغلب احساس ناکامی کنن

حالا شما فکر کنید، این آدم ناکام، بچه به دنیا میاره توی دهه هشتاد/نود شمسی و متاسفانه در بعضی از اوقات، با بچه هاشون از حیوان هم بدتر برخورد میکنن. کتک میزنن، به بچه هاشون فحش میدن، اصلا وضعیتی. اون بچه هم که کلا ضعیف بار آورده شده از لحاظ شخصیتی، وارد جامعه میشه و زیر چهار تا فحش از رفیقاش، کلا خورد و خاکشیر میشه برای دومین بار، به وسیله ابزار تحقیر. حالا، یاد گرفته که با فحش، میشه ضعیف کشی کرد :)))

شما به این ماجرا، چهره های محبوبی مثل رپرها - بخونید تتلو :))) - رو هم اضافه کنید. بچه میبینه که یه سری آدم صاحب ثروت و شهرت، از توی استودیو هاشون، همدیگه رو به فحش میکشن، یاد میگیره.

حالا ... فشار جنسی ناشی از تربیت جنسی نادرست (اصلا تربیتی وجود نداشته) هم میاد این حلقه رو کامل میکنه. فقدان تربیت جنسی درست خودش به تنهایی یه هیولا میتونه بسازه از آدم، حالا با این همه ناهنجاری دیگه هم قاطی شده

حاصلش میشه یه نوجوون 15 ساله، تحقیر شده از سمت خانواده و دوست و مدرسه، سرش رو میاره بالا تحقیر میشه و فحش و تیکه و بد و بیراه میخوره، محبت ندیده (پدر و مادر دهه شصتیش 24/7 سه شیفت سر کارن تا بتونن از پس عقده گشایی های پرخرج خودشون بربیان)، تنها جایی که میتونه نفس بکشه کف فضای مجازیه. اینستا، تلگرام، بازی های انلاین، روم های استریم، فروم ها (این آخری حداقل الان کمتر). فضای مجازی هم الان دیگه رده بندی داره و قشنگ یه کل کل ساده توش، ختم میشه به نزاع های خیابونی و جرم و جنایت (توی کرج خییییییلی زیاده این پدیده، شبی نیست که دو گروه نره خر، توی یه پارک باهم درگیر نشن).

این جوون، فقط کافیه با اهرم قدرتی به نام مواد مخدر آشنا بشه. از سیگار لب دهن که خلاف سبکه، تا مصرف انواع مواد مخدر که دیگه در دسترسش weed و شیشه ست، و extreme هاش که اووردوزش مرگ میاره

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در نهایت صحبتم، یه نصیحت دوستانه میکنم به استارتر و امثال استارتر که نمیخوان اسیر قدرتنمایی این بچه هایی بشن که قطر سیگارشون بیشتر از بازوشونه @Coffee Addicted

میوت کنید چت رو ... من دیدم زورم نمیرسه، میوت کردم و فقط وقتی که نیاز باشه باز میکنم. راه حل خودخواهانه ایه، ولی حداقل آبروی آدم جلوی خانواده نمیره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...