رفتن به مطلب

فرهنگ و ادب در فضای مجازی و گیم

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به نکته ی قشنگی اشاره کردید

منم یه ۱ماهی میشه سرورای داخلی csgo بازی میکنم،تا زمانی که طرف بدونه mic نداری و ندی،هر وقت بزنیش یا کلا هر کاری بکنی شروع میکنن فحش ناموس دادنو چرت و پرت گفتن،بعد که mic رو برمیداری در جواب فحش ناموس میدی میشینن سر جاشون

البته من کلا از mic استفاده نمیکنم تایپم نمیکنم،با هدفون که بازی میکنم برای صدای پا ،مشکل این قشر جوونا پدر و مادرشونن که بالای سرشون نیستن،همون دهه پنجاهیا و شاید شصتیای سوخته ی ترکیده و بدبخت،که از همه چی مینالن ،آزادی نداشتنو اینا ،بجاش ازادی بیش از حد دادن به بچه هاشون ،چنین جونورایی و میندازن تو جامعه واکثرا هم یا تک پسرن یا پسر بزرگ خونواده،که اینقد راحت تو خونه نشسته با داد و فریاد فحش ناموس میده و بزرگترم نداره بزنه تو دهنش بشینه سر جاش

وگرنه منم دهه هفتادیم (تقریبا همسن اکثر پلیرا)ولی چون پدر و مادر بنده دهه ۳۰ و۴۰ هستن ،تربیت همون موقه رو به ما یاد دادن که مثلا ساکت باشیدو مودب باشید و حرف زیاد نزنید تو جمع و ....

حرف من اینه،برمیگرده به تربیت بزرگتر،نه به مدرسه و دانشگاه و جامعه اینجور چیزا

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سلام استاد خوبی 

باورم نمیشه اخر یکی حرف دلمو زد منم قبلا میخواستم این حرفهارو بزنم میترسیدم یکی بیاد بگه تو اشتباه میکنی ربطی نداره بازی کردن اینجوریه

من که اولین بار رفتم سمت بازیهای انلاین . بخاطر اینکه پلیرهای ایرانی متوجه بشن منم ایرانیم اسممو abolfazl988 گذاشتم تو همه لانچرهای گیم

الان رسما به غلط کردن افتادم تا این حد که دیگه حوصله سمت Rainbow Six رفتن ندارم بیشتر از همه وضعیت این بازی افتضاحه طرف همین که میبینه من ایرانی هستم تیم کیل میکنه بعد میخنده میگه خخخخ منم ایرانیم - نمیدونم چی بهش بگم اخه به من چه ایرانی هستی یا نیستی برای چی منو کشتی این روانیهارو از کجا میارن😐

مثلا یکی از مواردی که زیاد اتفاق میفته تو یک مچ دو نفر ایرانی بیافتن که صدای حرف زدنشون هم پخش میشد طرف میگه محمد بیا بریم رضا منو دعوت داد محمد هم میگه صبر کن گند بزنم به این بازی بعد بریم زد همه رو کشت !!!

بدتر خدا نکنه متوجه بشن یکی دختره چه افتضاحی میشه . یک مدت که بازی همه ایرانی هارو باهم میزاشت یکی از هم تیمی هام یک دختر افتاد - فقط بگم انقدر دنبالش تو مپ میچرخیدن تا تیم کیلش کنن که نگو چقدر چرت پرت هم بهش میگفتن دختره هم میگفت خوب منم میخوام بازی کنم چرا اینجوری میکنید:57_cry:

بالای صدتا فرند دارم تو یوپلی نمیگم همه بد هستن من خوبم البته که نه با خیلیها هم بازی کردم طرف هشت سال ازم کوچیکتر بود 15 سالش بود اما واقعا با فرهنگ مودب بود اما با  دو نفر دیگه هم تو اون سن بازی کردم اون دونفر به حدی تو بازی حرف میزدن اون و رفیقش که من که ایرانی بودم صداشونو قطع کردم کلا چرت پرت میگفتن اصلا ربطی هم به بازی نداشت حتی نمیزاشتن من صدای پا رو بشنوم نمیدونم Rainbow Six با تلفن اشتباه گرفته بودن . خنده دار اینجاست حالا ول کن من هم نبودم هربار میخواستن برن رنک فقط منو دعوت میدادن

متاسفانه چون اسمهارو تو بازی فراموش میکنم برای همین نمیدونم کیه که داره دعوتم میدم چندبار پیش اومد دوستان خارجی منو دعوت دادن اشتباهی فکر کردم ایرانی هستن باهاشون فارسی حرف زدم بعد که متوجه شدم کی هستن از خجالت leave دادم 

الان اگه یکی تو بازی بپرسه ازم ایرانیم جواب نمیدم حتی چندبارم گفتم اهل کشورهای دیگه هستم متوجه نمیشم چی حرف میزنین خخخخ

لینک به دیدگاه

نمیدونم تا کجا حرف شمارو تایید کنم و یا رد البته بنده کسی نیستم که بخوام صلاحیت حرف شمارو بسنجم😅

ولی بیشتر برمیگرده این مساعل به فرهنگ وتربیت و اصالت خانواده

بیشتر افرادی که متولدین خانواده های اصیل هستن پدرو مادرشون برای اینکه از رفتار فرزندشون هیچ وقت سرخورده نشن رو تربیت فرزندشون بشدت حساس هستن(البته تربیت نه به معنای بهاء دادن که باعث درواقع بی تربیتی بچه بشه)

کاری هم بنظرم به دهه 60-70 نداره کما تو فامیل بنده زیاد هستن والان صاحب فرزندن ..باورکنید بچه هاشون بادب تراز خودشون هستن(گرچه هنوز مدرسه نرفتن تا تحت فشار دیگران قرار بگیرن) واگر کسی بیس تربیتی ودینی عالی رو از توخانواده گذرونده باشه درآینده هم چنین فردی تو جامعه کمتر دچار تزلزل میشه

(خانواده البته اگر اصیل هم باشه ولی از دین یا فرهنگ(اسلامی .زرتشتی هم فرقی نمیکنه) خارج باشه بعدم احتمال بسیار بالا فرزندشون همین هایی خواهد شد که تو فضای مجازی هستن ....(خیلی از پدرومادرا که اصلا خبر ندارن طرف روی دیگه سکه رو ندارن)

................................

راه حل دیگشم فقط دوست عزیز اینه که سعی کنی یه تیم داشته باشی حالا ازدوستان یا غیره که شناخت کافی نسبت به اونها داشته باشی.(من خودم بیشتر با دوستان هم محله خودم وارد گیم میشم ..دیگه میدونیم چشم تو چشم هم هستیم پس کسی حرف چرت و پت نمیزنه که فردا مشکلی پیش بیاد😅)

میوت بخوای کنی همه رو بعد بازی کنی. هم خودت خسته میشی هم کیفیت بازیت میاد پایین ..مخصوصا بازی هایی که بیسش تیم گروپ هست

دیگه هدست بخر واقعا وقتی اینقدر مشکل داری بااین مسعله ..(90درصد ملت میدونن چه خبره بخاطر همین هرکی هم تازه کار باشه یه هدست میخره ...چون دیگه میدونه با بلندگو اخر و عاقبت خانواده هم باهاش درگیر میشن که اینا چیه😀)

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Abolfazl.Ganji گفته است :

سلام استاد خوبی 

باورم نمیشه اخر یکی حرف دلمو زد منم قبلا میخواستم این حرفهارو بزنم میترسیدم یکی بیاد بگه تو اشتباه میکنی ربطی نداره بازی کردن اینجوریه

من که اولین بار رفتم سمت بازیهای انلاین . بخاطر اینکه پلیرهای ایرانی متوجه بشن منم ایرانیم اسممو abolfazl988 گذاشتم تو همه لانچرهای گیم

الان رسما به غلط کردن افتادم تا این حد که دیگه حوصله سمت Rainbow Six رفتن ندارم بیشتر از همه وضعیت این بازی افتضاحه طرف همین که میبینه من ایرانی هستم تیم کیل میکنه بعد میخنده میگه خخخخ منم ایرانیم - نمیدونم چی بهش بگم اخه به من چه ایرانی هستی یا نیستی برای چی منو کشتی این روانیهارو از کجا میارن😐

مثلا یکی از مواردی که زیاد اتفاق میفته تو یک مچ دو نفر ایرانی بیافتن که صدای حرف زدنشون هم پخش میشد طرف میگه محمد بیا بریم رضا منو دعوت داد محمد هم میگه صبر کن گند بزنم به این بازی بعد بریم زد همه رو کشت !!!

بدتر خدا نکنه متوجه بشن یکی دختره چه افتضاحی میشه . یک مدت که بازی همه ایرانی هارو باهم میزاشت یکی از هم تیمی هام یک دختر افتاد - فقط بگم انقدر دنبالش تو مپ میچرخیدن تا تیم کیلش کنن که نگو چقدر چرت پرت هم بهش میگفتن دختره هم میگفت خوب منم میخوام بازی کنم چرا اینجوری میکنید:57_cry:

بالای صدتا فرند دارم تو یوپلی نمیگم همه بد هستن من خوبم البته که نه با خیلیها هم بازی کردم طرف هشت سال ازم کوچیکتر بود 15 سالش بود اما واقعا با فرهنگ مودب بود اما با  دو نفر دیگه هم تو اون سن بازی کردم اون دونفر به حدی تو بازی حرف میزدن اون و رفیقش که من که ایرانی بودم صداشونو قطع کردم کلا چرت پرت میگفتن اصلا ربطی هم به بازی نداشت حتی نمیزاشتن من صدای پا رو بشنوم نمیدونم Rainbow Six با تلفن اشتباه گرفته بودن . خنده دار اینجاست حالا ول کن من هم نبودم هربار میخواستن برن رنک فقط منو دعوت میدادن

متاسفانه چون اسمهارو تو بازی فراموش میکنم برای همین نمیدونم کیه که داره دعوتم میدم چندبار پیش اومد دوستان خارجی منو دعوت دادن اشتباهی فکر کردم ایرانی هستن باهاشون فارسی حرف زدم بعد که متوجه شدم کی هستن از خجالت leave دادم 

الان اگه یکی تو بازی بپرسه ازم ایرانیم جواب نمیدم حتی چندبارم گفتم اهل کشورهای دیگه هستم متوجه نمیشم چی حرف میزنین خخخخ

جناب خب خیلی اشتباه رفتی ..ازهمون اولم اشتباه کار کردی

من همون اولم تو این بازی با نام مستعار Ridenboy2002رفتم (3سال پیش)(کلا تو هرگیمی یوزرم همینه)...فقط اوایل با پیشوند IRمیرفتم دیدم دردسر شده بعدش اونم حذف کردم

تو رنبو که اصلا شده پاتوق تمام بچه های ایرانی ..

ولی خداروشکر تو کالاف وارزون بعد از کلی ساعت بازی کردن یه چند تا رفیق پیدا کردم یکی عرب بود که هلند زندگی میکنه (20-25سالشه) و2تا دیگه هم ایرانی که سنشون تقریبا بین 14-16 بود (کلا ایرانی جماعت توش کمه ).....بشدت میتونم بگم آدم های درست و موادب اصلا نمیدونم اینها اینطوری هستن یا جوو بازی اینطوریه که کلا حرفی زده نمیشه یا اگرم زده میشه برای این هست که لوکیشن بعدی کجا هست یا چیکار کنیم (کمپ کنیم یا به حرکت ادامه بدیم )یا دشمن(enemy)کجاست ...حالا شاید درحد زیر 20 ثانیه بشه حرفی زد که اونم سریع قطع میشه ..چون زیادیش سریع تمرکز رو تو این بازی ازدست میدی 

ولی خب هستن کسایی که حرف بزنن که 90درصدشونم خودشون به صورت تیم میان ...من همونجا لفت میدم چون میدونم به ته مچ نمیرسیم .پس دیگه خودمو اذیت نمیکنم😅

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

حالا شما فکر کنید، این آدم ناکام، بچه به دنیا میاره توی دهه هشتاد/نود شمسی و متاسفانه در بعضی از اوقات، با بچه هاشون از حیوان هم بدتر برخورد میکنن. کتک میزنن، به بچه هاشون فحش میدن، اصلا وضعیتی. اون بچه هم که کلا ضعیف بار آورده شده از لحاظ شخصیتی، وارد جامعه میشه و زیر چهار تا فحش از رفیقاش، کلا خورد و خاکشیر میشه برای دومین بار، به وسیله ابزار تحقیر. حالا، یاد گرفته که با فحش، میشه ضعیف کشی کرد :)))

با بچه هاشون مثل حیوون رفتار میکنن؟!

نمیدونم تا اونجایی که من دیدم اصلا چنین چیزی نیست

الان جوری شده بچه هفت هشت ساله راحت به پدر مادرش فحش میده!هرچی بخواد براش میخرن!هزار جور کلاس اموزشی و تقویتی!پدر بنده خدا یه نوکیا1200 داره و واسه پسر و دخترش گوشی چند میلیونی خریده!همه چیز به کامشون اخر سر هم از عالم و ادم طلبکارن و میگن به ما توجه نمیشه!البته یه کلیتی رو میگما و بله شاید استثنائاتی باشن که عین چی با بچشون برخورد میکنن ولی در اصل قضیه تغییری ایجاد نمیکنه

حالا برگرد چند دهه پیش!فحش که هیچی فقط کافی بود بچه صداشو برا پدرش بلند کنه اونوقت بود که باباجان با جفت پا میومد تو دهنش😂اصلا کی بچه رو ادم حساب می کرد؟کی نظرشو می پرسید؟همین احساس حقارت(که باید هم باشه و برای رشد لازمه ولی نه به اون اندازه ای که چند دهه پیش بود)باعث می شد پسر بچه ها تا پشت لبشون سبز میشد قیافه بگیرن!ازون طرف تو مدرسه فلک کردن بود!با خط کش  و شلنگ رو دست زدن بود!الان طرف بچش تو حیاط مدرسه افتاده زمین و دستش یکم زخم شده و چون مدرسه زیاد پیگیر نبوده رفتن ازش شکایت کردن😂

توجه بیجا چنین گودزیلاهایی رو خلق کرده

دکتر محسن فاطمی هم یکی از برجسته ترین روانشناسان ایرانه!ایشون به فلسفه هم تسلط داره که حسن بزرگی هست

می تونید صحبت هاشو در این زمینه گوش کنید

یه سخنرانی  در همین مورد هم داشت که لینکشو پیدا کنم همینجا میفرستم

یه قسمتش خیلی حرف جالبی میزد

می گفت مثلا شما ناهار مرغ دارید تیکه های بزرگ و فیلشو  باید بزارید برای پدر و مادر و تیکه های کوچک تر یا مثلا استخون دارش رو برا بچه ها😅

می گفت جایگاه پدر و مادر از هر نظر باید بالاتر از فرزندان باشه وگرنه بچه چه دختر چه پسر میل به رشد و بزرگ شدن رو از دست میده!اعتماد به نفس کاذب کسب میکنه!به فکر تثبیت جایگاه فعلیش میوفته!وقتی وارد جامعه میشه به دلیل همین احترام بیجا خودش رو برتر میدونه و سرکشی میکنه!رفتار ضد اجتماعی نشون میده!فکر میکنه تو جامعه هم همه باید همونطور برخورد کنن که باب میل اونه و چون این اتفاق نمیوفته از همه طلبکار میشه!فکر میکنه در حقش دارن ظلم میکنن!بی توجهی میکنن

ویرایش شده توسط Goorani
لینک به دیدگاه

اتفاقا چندوقت پیش میخواستم همچین تاپیکی بزنم ولی گفتم یه عده ناراحت میشن و دیگه بیخیالش شدم

من خودم علاقه شدیدی به Dota 2 دارم ولی سر همین قضیه بازی رو کلا بیخیالش شدم

یعنی مریض ترین و وروانی ترین آدمایی که تو کل زندگیم ملاقات کردم تو Dota 2 و CSGO بودن! از هر کشوری بودن ولی 70٪ ایرانی بودن

بازی شروع نشده بسم الله شروع کردن به فحش دادن و ایراد گرفتن و چرت پرت گفتن

جالب اینجاس اولین نفری که کشته شده خودشه بعد میشینه از بازی بقیه ایراد میگیره و میگه نوبی و بلد نیستی و اینا یکی نیست بگه پس چرا خودت قبل همه مردی؟

خلاصه وضعیت خیلی بدیه و واقعا باید جدی گرفته بشه وگرنه این نوع اخلاق و بیماری به قسمت های دیگه جامعه هم سرایت میکنه.

ویرایش شده توسط Rexpowercolt
لینک به دیدگاه

البته این بستگی به سن اشخاص و نوع بازی که می کنین داره.اگر بازی حالت همکاری و کواپ باشه این قضیه خیلی کمتراز حالت رقابتی و مولتی اتفاق می افته.درمورد سن هم بنده تجربه هر دو طیف رو دارم اونایی که سنشون زیر 18 19 سال تاکسیکترن تا کسی که 30 سالشه بخاطر همین اگرامکانش باشه بهتره با رنج سنی خودتون بازی کنید(تو محیط های دیسکورد تیم اسپیک... زیاد هست).درکل اگر همه به این درک برسن که گذشت داشته باشن و یادبگیرن که این فقط یک بازی و نه با برد قهرمان جهان میشن نه با باخت بدبخت عالم این بی ادبی ها هم کمتر میشه.

لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

سلام وقت بخیر

داداشم کوچیکه خیلی به دیدن ویدیو های گیمر ها علاقه داره ،اما متاسفانه ادبیات و زبان گفتاری بعضی ازگیمرها اصلا صحیح و شایسته نیست میخواستم بپرسم شما گیمری رو میشناسید که ادبیات مناسبی داشته باشه و فحاشی نکنه ؟!؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...