رفتن به مطلب

سه چراغه شدن مودم تی پی 8951nd

game over
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

عرضم به حضورتون ک این مودم،تا چند وقت پیش وقتی روشن میشد،بصورت 3 چراغه بود(چراغ پاور+اینترنت+isp) ک با ی خاموش روشن حل میشد و سری بعد اوکی روشن میشد

IMG_20200618_204001.thumb.jpg.1e7b41aa8491ac1bfb5a5f35abee330e.jpg

بعد از باز کردن مودم،2تا خازنی ک نارنجی خط کشیدم،دیدم باد کردن،تعویض کردم،1 روز خوب بود،دوباره برق رفت و اومد بعد 1 ساعت،باز 3 چراغه شد
ک اون 5تا خازن باقی مونده هم تعویض کردم،الان هر 7تا خازن نو هستن،ولی مشکلش همچنان پا برجاس
فقط 3تا دیود رو ک قرمز خط کشیدم،عوض نکردم،بنظرتون اونا میتونن کاره ایی باشن ؟
نکته جالب دیگه اینه ک وقتی مودم،3چراغه شده،بعد 5 دقیقه کلید وای فایرو 10 ثانیه نگه میدارم،خاموش روشن میکنم به احتمال 30 درصد بدون مشکل روشن میشه!!
ایستگاه کرده،کسی میدونه مشکلش چی میتونه باشه ؟
فردا اگه باز برق رفت گرفتار میشم 🥺😂

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، game over گفته است :

سلام دوستان

عرضم به حضورتون ک این مودم،تا چند وقت پیش وقتی روشن میشد،بصورت 3 چراغه بود(چراغ پاور+اینترنت+isp) ک با ی خاموش روشن حل میشد و سری بعد اوکی روشن میشد

IMG_20200618_204001.thumb.jpg.1e7b41aa8491ac1bfb5a5f35abee330e.jpg

بعد از باز کردن مودم،2تا خازنی ک نارنجی خط کشیدم،دیدم باد کردن،تعویض کردم،1 روز خوب بود،دوباره برق رفت و اومد بعد 1 ساعت،باز 3 چراغه شد
ک اون 5تا خازن باقی مونده هم تعویض کردم،الان هر 7تا خازن نو هستن،ولی مشکلش همچنان پا برجاس
فقط 3تا دیود رو ک قرمز خط کشیدم،عوض نکردم،بنظرتون اونا میتونن کاره ایی باشن ؟
نکته جالب دیگه اینه ک وقتی مودم،3چراغه شده،بعد 5 دقیقه کلید وای فایرو 10 ثانیه نگه میدارم،خاموش روشن میکنم به احتمال 30 درصد بدون مشکل روشن میشه!!
ایستگاه کرده،کسی میدونه مشکلش چی میتونه باشه ؟
فردا اگه باز برق رفت گرفتار میشم 🥺😂

سلام دوست عزیز

مشکل اصلی مودم های tp link به ترتیب :

1-خازن های برد

2-سردی لحیم ( که با هیت دادن چیپ rlink و چیپ و wifi و adsl معمولا رفع میشه ) برای چیپ adsl و wifi یه هیت سینک بزارین گاهی اوقات دمای بالای این قطعات تاثیر گزاره و دما باید به صورتی باشه که دست رو نسوزونه به حالت عادی

3-پریدن پروگرام چیپ اصلی

**** قبل از تست کردن مراحل با یه آداپتور دیگه تست کنین ببینید مشکل پابرجاست یا نه

موفق باشین

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، noon99999 گفته است :

سلام دوست عزیز

1-خازن های برد

2-سردی لحیم ( که با هیت دادن چیپ rlink و چیپ و wifi و adsl معمولا رفع میشه ) برای چیپ adsl و wifi یه هیت سینک بزارین گاهی اوقات دمای بالای این قطعات تاثیر گزاره و دما باید به صورتی باشه که دست رو نسوزونه به حالت عادی

3-پریدن پروگرام چیپ اصلی

**** قبل از تست کردن مراحل با یه آداپتور دیگه تست کنین ببینید مشکل پابرجاست یا نه

موفق باشین

سلام دو تا مودم 8968 دارم 4 چراغه شده ! اینا با تعویض خازن درست میشن 

dl1a_img_20200116_115144.jpg

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

سلام دو تا مودم 8968 دارم 4 چراغه شده ! اینا با تعویض خازن درست میشن 

dl1a_img_20200116_115144.jpg

دوست عزیز میتونین عکس از برد مودم برام بفرستین ؟ احتمالا بخاطر خازن ها باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، noon99999 گفته است :

باید پیچ گوشتی بندازم وسطش با فشار باز کنم ، اینجور قاب مودم دچار خراش میشه! چطور در مودم رو باز کنم بدون اینکه ردی از پیچ گوشتی بمونه؟

لینک به دیدگاه

باید پیچ گوشتی بندازم وسطش با فشار باز کنم ، اینجور قاب مودم دچار خراش میشه! چطور در مودم رو باز کنم بدون اینکه ردی از پیچ گوشتی بمونه؟
با کارت بانکی باز کن راحت و بدون مشکل
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

والا من خودم چون تعمیر کارم از قاب باز کن استفاده میکنم . پیشنهاد دوستمون هم کاربردی هست که با کارت بانکی بازش کنین وقتی بازش کردین عکساشو برام بفرستین

لینک به دیدگاه

در در 31 خرداد 1399 در 02:06، noon99999 گفته است :

والا من خودم چون تعمیر کارم از قاب باز کن استفاده میکنم . پیشنهاد دوستمون هم کاربردی هست که با کارت بانکی بازش کنین وقتی بازش کردین عکساشو برام بفرستین

در در 30 خرداد 1399 در 21:25، noon99999 گفته است :

در در 30 خرداد 1399 در 00:47، noon99999 گفته است :

سلام دوست عزیز

1-خازن های برد

3-پریدن پروگرام چیپ اصلی

موفق باشین

مودم اول

8j7_img_20200626_022700.jpg
gm1g_img_20200626_022714.jpg
kxxp_img_20200626_022743.jpg

مودم دوم

s1e7_img_20200626_022857.jpg
u2wd_img_20200626_023009.jpg

لینک به دیدگاه

8j7_img_20200626_022700.thumb.jpg.841742b31dc3b3af07df6c3f606dbe03.jpg

s1e7_img_20200626_022857.jpg

در در 30 خرداد 1399 در 22:46، Hamed.Madadi گفته است :

سلام دوست عزیز

خازن هایی که علامت زدم شکم دارن و خراب شدن به احتمال زیاد با تعویض اینا مشکلتون حل شه

حتما با 16ولت 470 میکرو فاراد مرغوب ترجیحا ژاپنی بزارین جاش نه مثل بعضیا که میگن مشابهش میخوره بهش و جواب میده

لینک به دیدگاه

در تعویض به قطب های منفی و مثبت خازن ها دقت کنید.

لینک به دیدگاه

در در 6 تیر 1399 در 04:48، noon99999 گفته است :

سلام دوست عزیز

خازن هایی که علامت زدم شکم دارن و خراب شدن به احتمال زیاد با تعویض اینا مشکلتون حل شه

حتما با 16ولت 470 میکرو فاراد مرغوب ترجیحا ژاپنی بزارین جاش نه مثل بعضیا که میگن مشابهش میخوره بهش و جواب میده

میخوام یه هویه بخرم و یه قاب باز کن ، کارت بانکیم سر باز کردن این دو تا مودم خراب شد ، چی پیشنهاد میکنید 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

میخوام یه هویه بخرم و یه قاب باز کن ، کارت بانکیم سر باز کردن این دو تا مودم خراب شد ، چی پیشنهاد میکنید 

مودم قبلیم از اینا بود با دست باز می کردم قابشو باید ناخن داشته باشی و اخو اوخ نکنی راحت باز میشه :\ از بقل باز کن برو جلو بعد برو عقب

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

https://mclc.ir/

قاب بازکن موبایل فلزی ( اینو خودم استفاده میکنم )

هویه سرامیکی 60 وات رولنس ( چون قابلیت تعویض نوک هم داره خوبه من خودم هیتر quick700 استفاده میکنم )

عین اسماشون رو داخل این سایت سرچ کنین میاد من خودمم از اینجا خرید میکنم

لینک به دیدگاه

منم یه تی پی لینک دارم که چرافغ هاش روشن میشه و بعد از استارت زدن وای فای کلا ریست میشه و دایما همین پروسه تکرار میشه 

آِی پی هم نمیده و لینک روهم بالا نمیاره

مشکل از چی هست به نظرتون؟

مدل 8961

یه مودم قدیمی دیگه هم دارم که وای فای رو دی اکتیو کردم از روش و بعد مدتی که میخواستم روشن کنم دیدم اصلا توی فریم ورش این گزینه وجود نداره و هیچ فریم ور دیگه ای رو هم قبول نکرد 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، amirarsalan76 گفته است :

منم یه تی پی لینک دارم که چرافغ هاش روشن میشه و بعد از استارت زدن وای فای کلا ریست میشه و دایما همین پروسه تکرار میشه 

آِی پی هم نمیده و لینک روهم بالا نمیاره

مشکل از چی هست به نظرتون؟

مدل 8961

یه مودم قدیمی دیگه هم دارم که وای فای رو دی اکتیو کردم از روش و بعد مدتی که میخواستم روشن کنم دیدم اصلا توی فریم ورش این گزینه وجود نداره و هیچ فریم ور دیگه ای رو هم قبول نکرد 

سلام دوست عزیز

شما اول با یه آداپتور دیگه تست کن

اگه جواب نگرفتی قاب مودم رو بردار یه عکس بده

در مورد مودم دوم هم چیپ وایرلس یا سردی لحیم پیدا کرده یا چیپ کامل سوخته و یا هم که پروگرام مودم پریده ( پروگرام مثل فایل فلش گوشیه ولی فریم ور مثل آپدیت اندروید میمونه باید فایل رو با پروگرامر بریزی روش )

*** توضیحاتی که دادم بر اساس مواردی هست که خودم باهاش روبرو شدم در هر صورت بنده رو در جریان بزارین که اگه بتونم کمکتون میکنم

موفق باشین

من خودمم زاهدان دانشجو هستم 😅

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان با عوض کردن 3 تا خازن که با کادر قرمز مشخص کردم ، هر دو مودم درست شد ، دو تا خازن دیگه 16 ولت 470 میکروفاراد هم داشت که با کادر زرد مشخص کردم دیگه نیاز به تعویض اینا نشد ، پس اگر مودمتون مثل مودم من 3 چراغه شد ، با تعویض حداکثر 5 تا خازن مودمتون درست میشه ، این مشکل تو خیلی از مودم ها بوجود میاد برام سواله چرا شرکت سازنده از خازن جامد استفاده نمیکنه ، برای تعویض فقط قلع کش نداشتم ، لحیم سوراخ پایه های خازن رو پر کرد ، که لحیم رو با هویه آب کردم و با سنجاق سوراخ پایه های خازن رو باز کردم ، قصد خرید قلع کش رو دارم ، به نظرتون سیم قلع کش بهتر هست یا قلع کش معمولی ، ظاهرا قلع کش معمولی بعداز مدتی قدرت کشش کم میشه ولی سیم قلع کش این مشکل رو نداره

r3m_img_20200728_025132.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در در 8 مرداد 1399 در 03:15، Hamed.Madadi گفته است :

مهندسین عزیز مودم 8951 دارم که 3 چراغ شده 

چند ماهه این مشکلو داره ولی ری استارت  میکردم حل میشد.راهنمایی میکنید لطفا.با تشکر

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mehran.kia گفته است :

1 (1).jpg

1 (2).jpg

1 (3).jpg

سلام دوست عزیز

خازن سبز تکی وسط مشخصه عیب کرده اونو که باید عوض کنی قطعا

احتمالا حل بشه مشکلتون

نتیجه رو اعلام کنین

لینک به دیدگاه

سلام

مهندس جان خازنی که فرمودین تعویض کردم و مشکل حل شد.با تشکر از راهنمایی شما.

فقط اینکه خازن های 16v 220 مثل اینکه از زیر باد کردن با توجه به اینکه مودم کار میکنه نیازه اونا هم تعویض بشن؟برای کارکرد بهتر مودم.

(خازن 220 هم دارم فقط 25 ولته)

f3136cf9-9d2b-4b51-83f5-e635e8d46169.jpg

9a54004d-9e1b-4f65-bf43-b0f67547435a.jpg

ویرایش شده توسط mehran.kia
لینک به دیدگاه

در در 19 آبان 1399 در 15:02، mehran.kia گفته است :

سلام

فقط اینکه خازن های 16v 220 مثل اینکه از زیر باد کردن با توجه به اینکه مودم کار میکنه نیازه اونا هم تعویض بشن؟برای کارکرد بهتر مودم.

f3136cf9-9d2b-4b51-83f5-e635e8d46169.jpg

9a54004d-9e1b-4f65-bf43-b0f67547435a.jpg

الحمدلله که جواب داد

اگه نظر منو میخوای کل خازن های ورودی رو عوض کن بالاخره تعویض و سرویس خازن ها هزینه ش خیلی از مجبور شدن واسه خرید یه مودم نو کمتره

در مورد خازن های 220 هم اگه 16 ولت داری عوضشون کن ( من از خازن مشابه استفاده کردن خاطره خوبی ندارم 😅)

در در 19 آبان 1399 در 15:02، mehran.kia گفته است :

سلام

یه هیت سینک هم واسه چیپ adsl کنار خازن های 220  و چیپ وایفای پایینتر از adsl هم بزار عمرشون میره بالاتر چون دماشون بالاست معمولا

لینک به دیدگاه

مهندس ببخشید زیاد سوال میپرسم @noon99999

شما خازن های 220 رو مشاهده کردین از نظر شما معیوب هستن؟ برای یاد گرفتن خودم میپرسم.

درباره نحوه نصب هیت سینک و اینکه چه مدلی باید بخرم یه توضیح میدین لطفا یا اگه کلیپ اموزشی هست لینکش رو لطف کنید.خمیر سیلیکون که به لپتاپ میزنم دارم خودم اگه نیازه.

با تشکر 

jjj.jpg

لینک به دیدگاه

در در 21 آبان 1399 در 12:07، mehran.kia گفته است :

مهندس ببخشید زیاد سوال میپرسم @noon99999

شما خازن های 220 رو مشاهده کردین از نظر شما معیوب هستن؟ برای یاد گرفتن خودم میپرسم.

درباره نحوه نصب هیت سینک و اینکه چه مدلی باید بخرم یه توضیح میدین لطفا یا اگه کلیپ اموزشی هست لینکش رو لطف کنید.خمیر سیلیکون که به لپتاپ میزنم دارم خودم اگه نیازه.

با تشکر 

jjj.jpg

نه بابا این چه حرفیه

خازن های 220 از نظر ظاهری معمولا از پایین باد میکنن ولی اینا بنظر معیوب هست ولی هنوز که داره کار میکنه . گاهی اوقات هم هست از نظر ظاهری سالم هستن ولی با تست خازن با مولتی متر مشخص میشه خازن عیب کرده

https://eshop.eca.ir/هیت-سینک/4497-هیت-سینک-مخصوص-پردازنده-و-تراشه-های-smd-سبز-رنگ-سایز-20x14x11mm.html

بگرد از این مدل هیت سینک ها پیدا کن ( سایزش رو مطمئن نیستم خودت یه اندازه بگیر ) خمیر سیلیکون نیاز نداری با پد بچسپون اونا حیفه . آموزش خاصی نداره پد رو هیت سینک میچسپونی بعد میزاری روی چیپ در همین حد ساده و بی دردسر

https://eshop.eca.ir/خمیر-و-چسب-سیلیکون/10839-پد-سیلیکون-1mm-سایز-4x4-سانتیمتر.html

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام 

مهندس ببخشید منظور از خازن های ورودی دقیقا کدوم خازن هاست ؟

8686868686.PNG

لینک به دیدگاه

اگه مشکل با تعویض خازن ها حل نشه. 

در مرحله اول پروگرم میشه مودم. 

اگر جواب نداد ic لینک تعویض میشه اگه بازم جواب نداد. چیپست اصلی هست که دیگه غیر قابل تعمیر هست دوست عزیز. 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام خدمت دوستان عزیز

یه مودم 8951 tplink دارم، یک ماهی هست که یه مشکل وحشتناک برام پیش اومده، مودم روشن میشه، تنظیمات کامل میاد، وای فای درست کار می کنه، چراغ Link Adsl شروع به چشمک می کنه و ثابت میشه و بعد از اون اینترنت وصل میشه، اما بعد از گذشت چند دقیقه ارتباط قطع میشه. زمان ها متفاوت هست، از 6 دقیقه داره تا 1 ساعت. اما در تایم های بین 6 الی 28 دقیقه یکبار بیشتر قطع میشه. زمانی که قطع میشه مودم خاموش نمیشه و همه چی درست هست چراغ لینک ADSL خاموش میشه و بعد از حدود 15 ثانیه دوباره وصل میشه. این اتفاق مدام پشت هم میوفته. برخی اوقات هم پیش میاد یهو 8 ساعت وصل، اما تعداد قطعی بسیار بیشتر هست. در ضمن خازن های 470 که سه تا هست در زیر برق ورودی رو کامل عوض کردم اما دو خازن دیگه سمت پاور و 2 خازن سمت ورودی تلفن رو عوض نکردم. این نکته رو مجدد بگم، مودم خاموش روشن نمیشه. به هیچ عنوان. فقط لینک ADSL قطع میشه.

مخابرات و آسیاتک هم چک کردن و می گن سمت ما همه چی درست. SNR 9 , Line Attenuation 27.2 و سرویس 8 مگ هست. 10 مگ بود 8 کردن اما بازهم مشکل وجود داره.

باتشکر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...