رفتن به مطلب

Recommended Posts

من خودم یه زمانی محصولات گرین رو دوست داشتم و به همه توصیه می‌کردم. پاورهای بی‌صدا و بی‌دردسر، کیس‌هایی که نسبت (کیفیت\قیمت) بسیار بالا داشتن

اما امروز با یه صحنه‌ای مواجه شدم

Screenshot_20200621-160148_Samsung Internet.jpg

خب به معنای واقعی وات د فاز؟؟

انقدر بخوام پول بدم می‌رم tuf یا rog ایسوس می‌گیرم دیگه :))

تازه فضا برا خنک‌کننده سیکل باز هم دارن. 

آرتمیس نسبتا کوچیکه

آینده این شرکتو چجوری می‌بینید؟

ویرایش شده توسط Masoudk96
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

درسته این شرکت نتونسته در کیفیت و طراحی از برند های معروف پیشی بگیره

اما در قیمت مشخصا تمام رقبا رو پشت سر گذاشته 😂

• لایک 9
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 7
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، 19Mojtaba89 گفته است :

این قیمت Z5 چرا اینقدر فضایی رفته بالا؟ هزینه ساختش بالا رفته یا چی .

هزینه انبارداری رفته بالا😂

• حالم خوب شد 5
لینک به دیدگاه

با این قیمت کسی بخره واقعا به شعور خودش توهین کرده

مثل اینکه می‌خوان مثل فراسو و دیگر شرکتای مشابه با عرصه خدافظی کنن

لینک به دیدگاه

فقط این نیست.تمامی کیسهاشون قیمتهای فضایی شده.حکایت مملکت ما تا بوده همین بوده.تا یه مدت دیگه آنقدر قیمت قطعات خارجی رو افزایش میدن تا مصرف کننده مجبور بشه بره سراغ گرین و تسکو و سادیتا و این آت و آشغالها که ارباب چینیمون بهمون میندازه! درست مثل کاری که تو صنعت خودرو سازی دارن میکنن. از ماست که بر ماست.

• لایک 1
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

فقط این نیست.تمامی کیسهاشون قیمتهای فضایی شده.حکایت مملکت ما تا بوده همین بوده.تا یه مدت دیگه آنقدر قیمت قطعات خارجی رو افزایش میدن تا مصرف کننده مجبور بشه بره سراغ گرین و تسکو و سادیتا و این آت و آشغالها که ارباب چینیمون بهمون میندازه! درست مثل کاری که تو صنعت خودرو سازی دارن میکنن. از ماست که بر ماست.

البته این در صورتیه که مشتری باشه براش. چون خارجیه هر چقدرم گرون شه قاچاقش هست و مثل ماشین نیست که نشه قاچاق کرد. همچنین توی این مقیاس قیمت من شخصا حاضرم به جای 4.300 و گرفتن این تحفه برم 7 بدم و هلیوس بخرم

با این دو دلیل ممکنه آینده چندان جالبی نداشته باشن :)

در واقع بعد تموم شدن کرونا احتمالا قاچاقچیا از همه بیشتر سود می‌کنن. گرین هم بسته می‌شه 😂

ویرایش شده توسط Masoudk96
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

دلار بیست هزار تومنی علی برکت الله

من دیگه حرفی نمیزنم خودتون تا تهش برین

• لایک 2
  • حالم خوب شد 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

امروز یک مقام بلند پایه و چهار پایه ای به من گفت دلیل افزایش قیمت دلار نزدیک شدن زمان عرضه ps5 است و بعد از آن به زیر ده هزار تومان سقوط خواهد کرد.

دلیل گران شدن جعبه های تشکیلات رایانه نیز شباهت ظاهری ps5 با یک جعبه تشکیلات رایانه است و آن نیز بعد عرضه ps5 بر طرف خواهد شد.

پیشنهاد من این است که امروز ده هزار تومان در بورس سرمایه گذاری کنید تا در زمان عرضه ps5 با توجه به جهش و شیرررر جه افقی رو به بالای این بازار،ده عدد دو دسته اش را تهیه کرده و یک چیزی هم ته جیب تان بماند

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

یادش بخیر میگفتی اینا همش حباب تا مهر ۹۸ میاد زیر ۱۱ تومن 😅😅

--------------------------------------------

ایکاش یه کم غیرت آمریکاییا رو داشتیم.........😶

• لایک 4
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

امریکایی ها اگر غیرت داشتند نمی گذاشتند دلارشان همین طور بی خود و بی جهت برود بالا

• حالم خوب شد 6
لینک به دیدگاه

این کیس ها کیفیتشون از اشغال هم یک چیزی اون ورتره. قیمت واقعیشون نباید بیشتر از 700 هزار تومن باشه

خرید من از لیون 3 ماه پیش یک میلیون 300 بود این کیس با کرایه تیپاکس که 64 هزار تومن بود!

نه کیفیت پلاستیکشون خوبه، نه کیفیت شیشه اشون خوبه، نه کیفیت فن هاش، همون یک ماه اول یکی از فن هاش مرخص شد.

همون موقعه بهترین کیس های کولر مستر 1800 تا 2200 بود، کاش از اونا میخریدم :/

• لایک 2
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

مساله اینه که این قیمتا از دلار ۳۰ تومنی هم فراتره

دلار گرون شده قبول

ولی قیمت چهار تا ورقه فلزی و فن و سیم‌کشی با سودش و در نظر گرفتن همون دلار واقعا بعیده انقدر بشه

در 5 دقیقه قبل، Paradise Lost گفته است :

این کیس ها کیفیتشون از اشغال هم یک چیزی اون ورتره. قیمت واقعیشون نباید بیشتر از 700 هزار تومن باشه

خرید من از لیون 3 ماه پیش یک میلیون 300 بود این کیس با کرایه تیپاکس که 64 هزار تومن بود!

نه کیفیت پلاستیکشون خوبه، نه کیفیت شیشه اشون خوبه، نه کیفیت فن هاش، همون یک ماه اول یکی از فن هاش مرخص شد.

همون موقعه بهترین کیس های کولر مستر 1800 تا 2200 بود، کاش از اونا میخریدم :/

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

دلار 18 تومنی اون زمانی که من میگفتم واقعا حباب بود

کما که دیدیم بعدا به حدود 11 تومن هم برگشت

ولی شخصا اصلا و ابدا فکر نمیکردم اینا اینقدر بی برنامه باشن که بعد از اون جهش شدیدی که داشتیم دوباره ارز جهش پیدا کنه

در باب حباب بودن هم بخوام توضیح بدم طبق نمودار زیر میتونین منظورمو متوجه بشین

خط قرمز ارزش واقعی دلار هست و خط مشکی قیمت دلار در بازار

منظور اینه که هر بار که افزایش قیمت داریم در یک مقطع زمانی به خاطر جو به وجود اومده قیمت ها از ارزشش واقعیشون هم بالاتر میرن

ولی نکته عجیبی که وجود داره اینه که قیمت کالا ها بعد از اینکه به اون حد بالا میرسن حتی با برگشت قیمت دلار به قیمت واقعی هم بر نمیگردن و همونجا باقی میمونن

1109999147_.thumb.png.532b17fe24277feed7b82198edcf8261.png

• قلبم گرفت 1
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

مساله اینه که این قیمتا از دلار ۳۰ تومنی هم فراتره

سه تا دلیل داره این موضوع

1. هزینه های جانبی واردات

2. سو استفاده فروشندگان و وارد کنندگان

3. وارد کننده چون از قیمت فردای دلار خبر نداره مجبوره جنسش رو گرون تر بفروشه که اگر بازم دلار رفت بالا بتونه جنس فروخته شده رو تامین کنه

به خاطر همین موضوع هست که یه بازار بی تلاطم با دلار 20 تومنی قیمت اجناس خیلی پایین تری از بازار با تلاطم بیست تومنی داره

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

لیون به طور کامل داره گرون فروشی میکنه

هیچ شکی توش نیست

لیست قیمت رو از گیرین بگیرید برید شکایت کنید راحت!

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/case-fan/green-gf120-rgb-case-fan-24.html

160 بود چند روز پیش یهو شد 270 قیمت دلارم 1000 فرقش بود

لینک به دیدگاه

کارت گرافیکی که تا ماه قبل ۴۴۰۰بود امروز شده ۵۵۰۰! نمی‌دونم داریم به کجا میریم! کارتی که ۱۶۰دلار قیمتش باید اینجا ۶میلیون فروش بره؟!در مورد کیسها هم که دیگه گفتن نداره.رسما هیچی تو بازار نیست مگر قوطی حلبی های گرین که کیس ۱۰۰تومنیش شده ۶۰۰!! و یا کولرمستر و ایسوس های بالای ۶_۷میلیونی! یه سیستم رده پایین گیمینگ هم شد رویا!

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/case-fan/green-gf120-rgb-case-fan-24.html

160 بود چند روز پیش یهو شد 270 قیمت دلارم 1000 فرقش بود

ایشون رو در زمان دلار 10 تومنی خریدم 100 تومن

دلار بیست تومنه و منطقا باید 200 باشه

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

قبل از عید (بهمن یا اسفند ماه بود) رفته بودم بازار SSD بخرم ، رسیدم یه جا قیمت بگیرم (یکی از فروشگاه های طبقه) بالای کامپیوتر ایران طرف داشت با یکی حرف میزد و من منتظر بودم حرفش تموم بشه قیمت قطعه بگیرم

این دقیقا مکالمه اون دو نفر

""فرد اول : حالا چی شد که دیگه از ما جنس نمیخرید؟

صاحب مغازه: میگه دیوانه ام ، الان دارم از نمایندتون جنس میگیرم ، راحت چکی کار میکنم پیشش بیشتر از 600 میلیون تومن حساب دارم ، همین کیس های Z6 و Z5 روی هرکدوم دارم 800 ، 900 تومن سود میکنم مگه مغز خر خوردم بیام از شما نقد جنس بخرم بعد شما بیاید برای من تایین کنید که با چقدر سود بفروشم بعد اگر هم بخوام زیر فروشی کنم روی قطعه مثل X بیاد بالا سرم ؟

مادربورد گرافیک ها رو که 3 ماه پیش سفارشش رو زدم میاد میدم شرکت دیجیتال گارانتی میکنه بعد خیلی راحت به X و Y میفروشم ، کیس و  پاور هم دارم از نمایندتون میخرم به زمانش از انبارم در میارم با سود خوب میفروشم""

این موضوع رو همون هفته ای که این حرف ها رو شنیدم تو همین فروم گفتم تازه اون زما دلار این قیمت نبود و کیس ها این قیمت نبودن

همونطوری که شما بعد از خرید یه جنس (مثلا PS4) صاحب اون جنس میشید و میتونید توی همین فروم یا دیوار به هر قیمتی که عشتون کشید بفروشید اون فروشنده ای هم که اصلا  نماینده گرین نیست خیلی قشنگ میاد از نماینده های گرین کیس ها رو میخره و احتکار میکنه و به زمانش به X و Y یا همین لیون خودمون با قیمت خیلی بالا تر میفروشه یا اصلا توی دیجی کالا پنل میزنه و به اسم خودش میفروش

حالا این فروشنده تو انبار خودش این جنس هارو داره و قانونا صاحب تام‌الاختیار این جس ها هست به نظرتون گرین یا هر شرکت واردکننده دیگه ای میتونه بیاد بگه چرا جنس من که قیمتش X هست رو داری با قیمت بالا تر میفروشی؟

بالا بری پایین بیایی تو ایران سود تو احتکار و دلالی هست چون هیچ قانون درست حسابی برای مقابله با این زالو ها اصلا وجود نداره

• لایک 1
  • ممنونم 2
  • حالم خوب شد 2
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Peyman.S گفته است :

کارت گرافیکی که تا ماه قبل ۴۴۰۰بود امروز شده ۵۵۰۰! نمی‌دونم داریم به کجا میریم! کارتی که ۱۶۰دلار قیمتش باید اینجا ۶میلیون فروش بره؟!در مورد کیسها هم که دیگه گفتن نداره.رسما هیچی تو بازار نیست مگر قوطی حلبی های گرین که کیس ۱۰۰تومنیش شده ۶۰۰!! و یا کولرمستر و ایسوس های بالای ۶_۷میلیونی! یه سیستم رده پایین گیمینگ هم شد رویا!

البته یه موضوعی هم هست که اکثرا در نظر نمیگیرن

یک سال پیش :وارد کننده یه رم 100 دلاری از اون طرف وارد میکنه ، لب مرز گمرک میکنه خوب تو یه رم 100 دلاری وارد کردی هر دلار هم الان 12 تومن هست پس ارزش این رم 1200 هست و 25% هزینه گمرکش میشه  300 هزار تومن حالا تا اینجای کار این کالا 1500قیمتش شده 

(بگذریم که اون وارد کننده به یه توزیع کننده بیشتر بارش(مثلا 2000 تا رم) رو میفروشه اون توزیع کننده هم یه چیزی میکشه روش و میاد 10تا 10 تا به مغازه داره ها و فروشگاه های اینترنتی میفروشه که همون فروشگاه ها و فروشگاه های اینترنتی هم دوباره یه چیزی میکشن روش و به ما مردم میفروشن )

امروز:وارد کننده یه رم 100 دلاری از اون طرف وارد میکنه ، لب مرز گمرک میکنه خوب تو یه رم 100 دلاری وارد کردی هر دلار هم الان 20 تومن هست پس ارزش این رم 2000 هست و 25% هزینه گمرکش میشه  500 هزار تومن حالا تا اینجای کار این کالا 2500 قیمتش شده

با یه تقسیم ساده میشه فهمید که سال پیش اون کالا با دلار 15 تومن حساب میشده و الان اون کالا داره با دلار 25 تومن حساب میشه

وقتی قیمت دلار میره بالا (یا  بهتر بگیم ارزش پول ملی میاد پایین) افزایش قیمت یه کالا به صورت تصاعدی میره بالا ولی مردم اکثرا میگن خوب اون زمان با 100 داره با دلاره 15 حساب شده یعنی اون وسط 3 دلار اون وارد کننده برای خودش برداشته پس الا باید با دلار 23 تومن حساب کنه ، و مردم این رو فراموش میکنن این وسط اون گمرکه هم بیشتر روی همون رم برمیداره ، اون هزینه ارسال از چین به ایران هم بیشتر میشه ، اون فروشنده هم بیشتر میکشه روی قطعه قبل از فروش به مردم.

وقتی ارزش پول ملی توی 6 ماه 35% افت میکنه قیمت ها (تقریبا همه چیز)  تساعدی میره بالا

لینک به دیدگاه

مشکل ما اینه میان میگن حمایت از تولیدات داخلی(دزدی و کلاه برداری از جیب مردم)

جلوی واردات رو میگیرن یا گمرکی رو زیاد میکنن ک تولیدات داخل مردم بخرن(چپوندن بزور تو پاچه ملت)

بعد شرکت ها بجای اینکه بیان ازین فرصت استفاده کنن و جنساشونو با کیفیت و قیمت بهتری ب مردم بدن

ولی برعکس میان جنسای اشغالشون رو ب قیمت خدا تومن قالب میکنن ب مردم 

چون طرف مجبوره بخره...چون تنوعی وجود نداره....چون حق انتخابی نداره...چون راهی نداره

و به این خاطر هست که همچی رو میخوان بکنن حمایت از تولیدات داخل

چون بهترین راه و راحتترین راه برای پول ب جیب زدنه 

ویرایش شده توسط COMEX
  • لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

سه تا دلیل داره این موضوع

1. هزینه های جانبی واردات

2. سو استفاده فروشندگان و وارد کنندگان

3. وارد کننده چون از قیمت فردای دلار خبر نداره مجبوره جنسش رو گرون تر بفروشه که اگر بازم دلار رفت بالا بتونه جنس فروخته شده رو تامین کنه

به خاطر همین موضوع هست که یه بازار بی تلاطم با دلار 20 تومنی قیمت اجناس خیلی پایین تری از بازار با تلاطم بیست تومنی داره

کاملا با حرف شما موافقم ، مردم ما  در رابطه با این گرونی ها به جای این که خشمشون رو به سمت مشکل اصلی (که حکومت هست) متمرکز کنن ، میاد از خود تولید کننده اون گرافیک تا فروشنده سرکوچشون رو میشورن آویزون میکنن رو بند

تو بازی آنلاین تیمی وقتی یه بازیکنی شروع میکنه به عامدانه خراب کردن بازی من به اون چیزی نمیگم ، ولی به اون شرکت تولید کننده بازی که شرایطی رو فراهم میکنه تا اون بازیکن اجازه بده به خودش بدون هیچ ترسی بازی خراب کنه یه چیزی میگم

برای همین هم اکثرا اسم اکانت استیم من Fuck Val.ve هست 

به قول معروف

Don’t Hate the Player, Hate the Game

ویرایش شده توسط ATER
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

گرین که ماشاالله ثابت شده است و فکر کنم قدم بعدیش رنگی کردن گارانتیش باشه!

به قول دوستان این تاپیک میره زیرخاک....؛اما تاریخ کاربرایی که کیس خریدن 200 و فروختن 1200 رو از یاد نمیبره....

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Xen گفته است :

گرین که ماشاالله ثابت شده است و فکر کنم قدم بعدیش رنگی کردن گارانتیش باشه!

به قول دوستان این تاپیک میره زیرخاک....؛اما تاریخ کاربرایی که کیس خریدن 200 و فروختن 1200 رو از یاد نمیبره....

داش گلم این حرف شما هم اشتباه هست

طرف میخواد بفروشه یا بزنه به یه وری یا ارتقا بده

نمیتونه قیمت خرید حساب کنه که

الان عمده کاراش که جنس خریدن 700 دارن 3 میفروشن

بعد شما گیر دادی به یوزر بیچاره که پلکانی نم نم اومده بالا که تاریخ فراموش نمیکنه اینارو

شما برو الان دم کارخونه های لبنیاتی - لوازم خانگی - خودرو سازی یا همین گرین

برو بگو تاریخ فراموش نخواهد کرد ببین چی میگن بهت

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...