رفتن به مطلب

تجربه و نظرتون در مورد پاور Green 1050 ocdg

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام میخواستم نظراتتون رو در مورد پاور گرین 1050 ocdg رو بدونم که ایا برای سیستم گیمینگ مناسبه یا خیر؟مثلا تحت فشار کاری مشکلی نداره ؟خرابیش در چه حده؟و اصلا در مقابل برندهایی مانند کولرمستر یا کورسیر حرفی برای گفتن داره؟(خواهشا بدون تعصب جواب بدید ممنون)

لینک به دیدگاه

درود

من متاسفانه تجربه ای ندارم، کسانی باید نظر بدن که دارن، اما با توجه به قیمت فضایی این محصولی که با برچسب وطنی تو بازار پخش
میشه من پیشنهاد میدم کولر مستر V1000 80Plus رو بخری با گارانتی 5 ساله منتهی قطعا گارانتی تو ایران شانسی و چالش برانگیزه
اما کلا گرین نسبت به سایر شرکت های دیگه خدمات پس از فروش نسبتا بهتری داره.
https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/cooler-master/cooler-master-v1000-80plus-gold-power-supply-5.html

لینک به دیدگاه

من قبلا ۶۵۰ واتش رو داشتم و ۴ سال بدون مشکل کار کرد

ولی توصیه می‌کنم در حال حاضر از این شرکت خرید نکنی چون خزیدار رو احمق فرض کرده و قیمتاش غیرمنطقیه

اختلافش با کولرمستر آنچنان زیاد نیست

۸۵۰ کولر بگیر

بعدم ۱۰۵۰ وات اصلا نیاز نیست برای pc. سیستمت چیه مگه؟

دو تا گرافیگم SLI کنی نهایتا ۸۵۰ می‌خواد

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، fernas گفته است :

سلام میخواستم نظراتتون رو در مورد پاور گرین 1050 ocdg رو بدونم که ایا برای سیستم گیمینگ مناسبه یا خیر؟مثلا تحت فشار کاری مشکلی نداره ؟خرابیش در چه حده؟و اصلا در مقابل برندهایی مانند کولرمستر یا کورسیر حرفی برای گفتن داره؟(خواهشا بدون تعصب جواب بدید ممنون)

کار به برندش ندام 1050 وات میخوای چیکار؟؟؟

روی بهترین و گرونترین سیستم های بازار 1000وات میندازن که اونم قیمتش 100ملیون برای سیستمشه :-))

شما سیستمتو بگو پاور رو پیشنهاد میدن 

راجب گیرین هم کیفیت قطعات قابل قبوله ولی قیمتش نه

لینک به دیدگاه

https://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

پاور مناسبت رو با ابن می‌تونی حساب کنی

هزار وات زیادی هست دوست خوبم

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

کار به برندش ندام 1050 وات میخوای چیکار؟؟؟

روی بهترین و گرونترین سیستم های بازار 1000وات میندازن که اونم قیمتش 100ملیون برای سیستمشه :-))

شما سیستمتو بگو پاور رو پیشنهاد میدن 

راجب گیرین هم کیفیت قطعات قابل قبوله ولی قیمتش نه

این پاورو من دارم ولی یکی بهم گفت گرین تجربه خوبی نداره ازش و برای سیستم گیمینگ برندهای مطرح میبنده خواستم بدونم واقعا مدل های جدیدش بگیر نگیر داره یا قابل اعتماد هستن.چون روی پاور تحقیق نکردم 1050 بستم که 750 هم کافی بود برام.البته پارسال خریدم.شاید بخوام بفروشم و یه بهترشو بخرم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، fernas گفته است :

این پاورو من دارم ولی یکی بهم گفت گرین تجربه خوبی نداره ازش و برای سیستم گیمینگ برندهای مطرح میبنده خواستم بدونم واقعا مدل های جدیدش بگیر نگیر داره یا قابل اعتماد هستن.چون روی پاور تحقیق نکردم 1050 بستم که 750 هم کافی بود برام.البته پارسال خریدم.شاید بخوام بفروشم و یه بهترشو بخرم

نمیخواد بفروشی کولرمستر هم چیز جالبی نیست کلا

اگه بتونی fsb بخری که خوبه 

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

نمیخواد بفروشی کولرمستر هم چیز جالبی نیست کلا

اگه بتونی fsb بخری که خوبه 

Fsb پاوره؟نشنیدم همچین چیزی

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

https://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

پاور مناسبت رو با ابن می‌تونی حساب کنی

هزار وات زیادی هست دوست خوبم

بله فوقش ۷۵۰ برام کافیه اما چون خودم پارسال ۱۰۵۰ خریدم میخاستم بدونم اولا درست حسابی هست یا نه دوم اینکه اگه بخوام بفروشم و یه چیزی در حد ۷۵۰وات بخرم چه مدلهایی خوب و بهتر از گرین هستن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، fernas گفته است :

Fsb پاوره؟نشنیدم همچین چیزی

fsp

https://www.fsp-group.com/en/product/PCPSU.html

https://fafait.net/product/power/fsp-aurum-pt-pt-1000fm?id=6241

اگه گیر اوردی بخر

لینک به دیدگاه

سلام من مدل 1200 اش رو دارم پاور خوب و با کیفیتی هست و سعی کردن داخلش از تکنولوژی های استفاده کنن که هر پاوری نداره به عنوان مثال شما می بینی به جای استفاده از سیم کشی داخل پاور اومدن خود برد رو قلع اندود کردن و به اصطلاح مدارچاپی هست این پاور ایرانی نیست ساخت شرکت high power هست و فقط گرین سفارش داده الان قیمتای این شرکت دهن کجی به مشتری هست منم باشم نمی خرم البته من پاورم 2 سال پیش 2 میلیون پام اب خورد الان نگاه کردم کردنش 3600!!!  این سری کلا گرون بود من وقتی تازه وارد بازار شد خریدم توی این 2 سال هم کوچکترین نارضایتی نداشتم و حتی 2 تا گرافیک vega 64 رو هم 1 ماهی به صورت تستی روی سیستم داشتم و پاور خم به ابرو نیاورد سعی کنید از برند دیگه خرید کنید به دلیل گرونفروشی این شرکت وگرنه پاور به خودی خود جزو بهترینهاست قبلا بررسیش رو هم داخل سایت TPU پیدا کردم و خودم هم نکاتی گفتم شاید جوابتون رو اونجا دقیق پیدا کنید

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/108922-gp1050b-ocdg-vs-corsair-ax1000-vs-thermaltake-pf1-argb-1200w/&tab=comments#comment-1248984

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

سلام من مدل 1200 اش رو دارم پاور خوب و با کیفیتی هست و سعی کردن داخلش از تکنولوژی های استفاده کنن که هر پاوری نداره به عنوان مثال شما می بینی به جای استفاده از سیم کشی داخل پاور اومدن خود برد رو قلع اندود کردن و به اصطلاح مدارچاپی هست این پاور ایرانی نیست ساخت شرکت high power هست و فقط گرین سفارش داده الان قیمتای این شرکت دهن کجی به مشتری هست منم باشم نمی خرم البته من پاورم 2 سال پیش 2 میلیون پام اب خورد الان نگاه کردم کردنش 3600!!!  این سری کلا گرون بود من وقتی تازه وارد بازار شد خریدم توی این 2 سال هم کوچکترین نارضایتی نداشتم و حتی 2 تا گرافیک vega 64 رو هم 1 ماهی به صورت تستی روی سیستم داشتم و پاور خم به ابرو نیاورد سعی کنید از برند دیگه خرید کنید به دلیل گرونفروشی این شرکت وگرنه پاور به خودی خود جزو بهترینهاست قبلا بررسیش رو هم داخل سایت TPU پیدا کردم و خودم هم نکاتی گفتم شاید جوابتون رو اونجا دقیق پیدا کنید

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/108922-gp1050b-ocdg-vs-corsair-ax1000-vs-thermaltake-pf1-argb-1200w/&tab=comments#comment-1248984

سلام.خیلی ممنون از مطلب مفید و کاملی که قرار داده بودید فقط چندتا سوال برام پیش اومد که اگر جواب بدید ممنون میشم.

1) اینکه چون گرین نمیتونه پاورها رو برای تست بفرسته پس چطوری این تست بین این چند پاور انجام شده؟

2) در نمودارهایی که دیدم پاور گرین در یکی دو مورد یک یا دو درصد کم داشت این چه تاثیری در عملکرد پاور داره؟(البته اگر بحث خیلی تخصصی میشه نیاز نیست جواب بدید)

3) من در مورد پاور گرین 1050 oc+ یه جا خوندم که در شاخه 12 ولت زیر فشار افت ولتاژ داره آیا در مورد سری ocdg هم صادقه؟

4) یه جا خوندم ریل 12 ولت مربوط به گرافیک میشه و اگر پاور در این قسمت مشکلی داشته باشه ممکنه باعث بشه کارت گرافیک گاهی تصویر نده؟

ببخشید که سوال زیاد شد درصورت امکان ممنون میشم جواب بدید.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، fernas گفته است :

سلام.خیلی ممنون از مطلب مفید و کاملی که قرار داده بودید فقط چندتا سوال برام پیش اومد که اگر جواب بدید ممنون میشم.

1) اینکه چون گرین نمیتونه پاورها رو برای تست بفرسته پس چطوری این تست بین این چند پاور انجام شده؟

2) در نمودارهایی که دیدم پاور گرین در یکی دو مورد یک یا دو درصد کم داشت این چه تاثیری در عملکرد پاور داره؟(البته اگر بحث خیلی تخصصی میشه نیاز نیست جواب بدید)

3) من در مورد پاور گرین 1050 oc+ یه جا خوندم که در شاخه 12 ولت زیر فشار افت ولتاژ داره آیا در مورد سری ocdg هم صادقه؟

4) یه جا خوندم ریل 12 ولت مربوط به گرافیک میشه و اگر پاور در این قسمت مشکلی داشته باشه ممکنه باعث بشه کارت گرافیک گاهی تصویر نده؟

ببخشید که سوال زیاد شد درصورت امکان ممنون میشم جواب بدید.

1.اونطوری که نماینده گرین می گفت فرستادن یک ازمایشگاه مشهور اروپایی و اروپایی ها اونقدارم بامون بد نیستن که یک پاور رو تست نکنن

2.اون درصد عقب ماندگی که اکثرا از پاور کورس ایر بود دلیلش اینه که اون پاور استاندارد تیتانیوم داره که یک درجه بالاتر هست از استاندارد پلاتینیوم که شامل همه پاورای رده بالای گرین میشه

3. پاور oc dg کلا توپولوژی ساختش تغییر کرده و قابل قیاس با مدل قبلیش نیست شما با برنامه hw info می تونید یک نگاهی به ولتاژی که شاخه های مختلف پاور میدن بندازید پاور من که این مشکلو نداشته

4. بله شاخه 12 ولت خیلی مهم هست منتها شما پاور خوبی خریدین و خیالتون تا 10 سال راحت باشه نیازی به تعویض پاور ندارین

عکس از سیستم خودم می گذارم به ولتاژهای 12 و 5 و 3.3 دقت کنید اینا مربوط به پاور هستن موید باشید

volatge.PNG

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

cx5ojparftdy.thumb.jpg.24d028a792a1e9e9cff494993e9cda4b.jpg

هر جا نامی از بمب است این gtx 480 هست که می درخشد گرینم که لوگوش رنگ انودیا هست ظاهرا شرکت سیاره سبز داره در تیغ زنی خودش رو به بمب ساز قدیمی نزدیک می کنه خخخخخخ

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

1.اونطوری که نماینده گرین می گفت فرستادن یک ازمایشگاه مشهور اروپایی و اروپایی ها اونقدارم بامون بد نیستن که یک پاور رو تست نکنن

2.اون درصد عقب ماندگی که اکثرا از پاور کورس ایر بود دلیلش اینه که اون پاور استاندارد تیتانیوم داره که یک درجه بالاتر هست از استاندارد پلاتینیوم که شامل همه پاورای رده بالای گرین میشه

3. پاور oc dg کلا توپولوژی ساختش تغییر کرده و قابل قیاس با مدل قبلیش نیست شما با برنامه hw info می تونید یک نگاهی به ولتاژی که شاخه های مختلف پاور میدن بندازید پاور من که این مشکلو نداشته

4. بله شاخه 12 ولت خیلی مهم هست منتها شما پاور خوبی خریدین و خیالتون تا 10 سال راحت باشه نیازی به تعویض پاور ندارین

عکس از سیستم خودم می گذارم به ولتاژهای 12 و 5 و 3.3 دقت کنید اینا مربوط به پاور هستن موید باشید

volatge.PNG

خیلی ممنون که با حوصله جواب دادین.منم بخاطر تعریف هایی که شنیدم این پاور رو انتخاب کردم.فقط علت اینکه این پست رو گذاشتم این بود که گرافیکم که 2060 هست گاهی اوقات از حالت اسلیپ که خارج میشه تصویر نمیده درحالی که فن هاش میچرخه.یه مغازه دار گفت از پاور هم میتونه باشه و کلا چند سالی هست پاور گرین نمیندازه بخاطر مشکلاتش.برای همین خواستم بدونم اگه شاخه 12 ولت یکم بالا پایین بشه ولتاژش میتونه باعث همچین مشکلاتی بشه یا خیر؟

در این تصویری که قرار دادین ولتاژهای 12و5 ثابت موندن ولی ولتاژ 3.3 تغییر کرده اینکه مشکلی نداره؟این اعداد چطوری باشن یعنی چقدر کم و زیاد باشن میشه احساس کرد یه مشکل جدی وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

cx5ojparftdy.thumb.jpg.24d028a792a1e9e9cff494993e9cda4b.jpg

هههه این عکس که گذاشتین منو یاد یکی انداخت که قبل خریدن پاور بهم گفت به 1050 گرین بمب ساعتی هم میگن نمیدونم دیگه شوخی میکرد یا واقعا منفجر شده و سیستم رو فنا داده.

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، fernas گفته است :

گرافیکم که 2060 هست گاهی اوقات از حالت اسلیپ که خارج میشه تصویر نمیده درحالی که فن هاش میچرخه

شما مشکلت بیشتر می خوره که یا کابلتون یا مانیتور با گرافیک ناسازگار هست! تعجب نکنید همین فروم کسی بود که تلوزیون خریده بود و هیچ رقمه با گرافیکش که انویدیا بود تصویر نمی داد اخرش به هزار بدبختی تلوزیون رو عوض کرد خودمم با کارت gtx 9600 در زمان های قدیم همین مشکل رو با مانیتور 1755s داشتم اینکه دلیلش چیه فقط میشه گفت ناسازگاری چون هیچ جایی دلیل علمی واسش ندیدم شما کابل رو تعویض کن اگر باز مشکل داشتی همون ناسازگاری مانیتور با گرافیک هست چون وقتی گرافیک از حالت اسلیپ بخواد دربیاد سیگنالی می فرسته برای مانیتور که ظاهرا مانیتور این وسط متوجه نمیشه و خاموش می مونه

این مشکل شما به هیچ وجه ربطی به پاور نداره

در مورد شاخه 3.3 ولت هم کم اهمیت ترین شاخست و کارش تغذیه رم ها و برق ساتا هست بهتر بود اینم دقیق 3.3 باشه ولی هیچ محصولی کاملا پرفکت و بی ایراد نیست ولی اینکه بگیم مشکلی به وجود بیاره خیر صرفا مقداری افت ولتاژ مشاهده میشه

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما مشکلت بیشتر می خوره که یا کابلتون یا مانیتور با گرافیک ناسازگار هست! تعجب نکنید همین فروم کسی بود که تلوزیون خریده بود و هیچ رقمه با گرافیکش که انویدیا بود تصویر نمی داد اخرش به هزار بدبختی تلوزیون رو عوض کرد خودمم با کارت gtx 9600 در زمان های قدیم همین مشکل رو با مانیتور 1755s داشتم اینکه دلیلش چیه فقط میشه گفت ناسازگاری چون هیچ جایی دلیل علمی واسش ندیدم شما کابل رو تعویض کن اگر باز مشکل داشتی همون ناسازگاری مانیتور با گرافیک هست چون وقتی گرافیک از حالت اسلیپ بخواد دربیاد سیگنالی می فرسته برای مانیتور که ظاهرا مانیتور این وسط متوجه نمیشه و خاموش می مونه

این مشکل شما به هیچ وجه ربطی به پاور نداره

در مورد شاخه 3.3 ولت هم کم اهمیت ترین شاخست و کارش تغذیه رم ها و برق ساتا هست بهتر بود اینم دقیق 3.3 باشه ولی هیچ محصولی کاملا پرفکت و بی ایراد نیست ولی اینکه بگیم مشکلی به وجود بیاره خیر صرفا مقداری افت ولتاژ مشاهده میشه

والا در مورد مشکلم تایپیک هم زدم تو خیلی جاها ولی فعلا حل نشده البته وقتی gtx650که قبلا داشتم رو میزارم بدون مشکل کار میکنه اینم بگم که بایوس هم اغلب بوق خطا میزنه موقع روشن شدن یا رستارت شدن . یکم مشکلش اعصاب خرد کن شده.منم باید ببرم تست کن قطعات رو هرچند بعید بدونم بتونن پیداش کنن مشکل رو و اینکه من مانیتورم hdmiنداره گرافیکمvga نداره از تبدیل استفاده میکنم اما گرافیک قدیمی رو هم با تبدیل وصل کردم مشکلی نداشت.میخوام از سلامت قطعات مطمن بشم که مثلا اگه پاور مشکل داشت عوض کنم با یه مارک دیگه یا هرکدوم از قطعات.نمیدونم جاهایی که تست میکنن میتونن ناسازگاری قطعاتم تشخیص بدن یا نه.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، fernas گفته است :

والا در مورد مشکلم تایپیک هم زدم تو خیلی جاها ولی فعلا حل نشده البته وقتی gtx650که قبلا داشتم رو میزارم بدون مشکل کار میکنه اینم بگم که بایوس هم اغلب بوق خطا میزنه موقع روشن شدن یا رستارت شدن . یکم مشکلش اعصاب خرد کن شده.منم باید ببرم تست کن قطعات رو هرچند بعید بدونم بتونن پیداش کنن مشکل رو و اینکه من مانیتورم hdmiنداره گرافیکمvga نداره از تبدیل استفاده میکنم اما گرافیک قدیمی رو هم با تبدیل وصل کردم مشکلی نداشت.میخوام از سلامت قطعات مطمن بشم که مثلا اگه پاور مشکل داشت عوض کنم با یه مارک دیگه یا هرکدوم از قطعات.نمیدونم جاهایی که تست میکنن میتونن ناسازگاری قطعاتم تشخیص بدن یا نه.

اها جواب سوالتون رو خودتون دادید از سری پاسکال یعنی نسل 10 و سری تورینگ که میشه نسل 20 انویدیا دیگه ساپورت مانیتورهای با خروجی انالوگ رو به طور رسمی کنار گذاشته شده البته حیف این گرافیک هست که با مانیتور قدیمی استفاده بشه و شما بهتر هست یک مانیتور حداقل fhd روز تهیه کنید و از سیستمتون لذت ببرید موید باشید

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

اها جواب سوالتون رو خودتون دادید از سری پاسکال یعنی نسل 10 و سری تورینگ که میشه نسل 20 انویدیا دیگه ساپورت مانیتورهای با خروجی انالوگ رو به طور رسمی کنار گذاشته شده البته حیف این گرافیک هست که با مانیتور قدیمی استفاده بشه و شما بهتر هست یک مانیتور حداقل fhd روز تهیه کنید و از سیستمتون لذت ببرید موید باشید

منم اولش که به تبدیلی که استفاده میکردم شک کردم برای همین با کابل  hdmiبه تلوزیون led وصل کردم.یه مدت کار کرد اما باز اینجوری شد.البته اینم بگم کابل hdmi قبلا به ستاپ باکس وصل کرده بودم بعدها صدا رو انتقال نداد شاید ایراد پیدا کرد.با همون کابل گرافیک رو وصل کردم یعنی کابل جدید نخریدم شاید کابل هم مشکل ایجاد کرده.الانم اگه بدونم با مانیتور حل میشه حتما میخرم اما فول اچ دی و در حد ۳ تومن یا نهایت ۴ تومن و جنس خوب فکر نکنم گیر بیارم.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، fernas گفته است :

منم اولش که به تبدیلی که استفاده میکردم شک کردم برای همین با کابل  hdmiبه تلوزیون led وصل کردم.یه مدت کار کرد اما باز اینجوری شد.البته اینم بگم کابل hdmi قبلا به ستاپ باکس وصل کرده بودم بعدها صدا رو انتقال نداد شاید ایراد پیدا کرد.با همون کابل گرافیک رو وصل کردم یعنی کابل جدید نخریدم شاید کابل هم مشکل ایجاد کرده.الانم اگه بدونم با مانیتور حل میشه حتما میخرم اما فول اچ دی و در حد ۳ تومن یا نهایت ۴ تومن و جنس خوب فکر نکنم گیر بیارم.

بین 3 تا 4 میلیون این مدل مناسب هست و جنس با کیفیتی هست وقتی کیس گرین شده بالای 4 میلیون قطعا این مانیتور با این قیمت ارزندست🤣

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/monitor/lg/lg-24mk430h-b-ips-monitor-556461.html

لینک به دیدگاه

در در 4 تیر 1399 در 14:22، fernas گفته است :

سلام دوست عزیز،

پاور 1050OCDG یکی از بهترین هاست و همه جوره تایید میشه. خودمم دارم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...