رفتن به مطلب

صدای فکس از NVME :)))

Recommended Posts

سلام دوستان

اخیرا یک عدد NVME سامسونگ خریدم. به دلایلی قاب کنار کیس رو باز کردم و موقع کار کردن با کامپیوتر متوجه شدم یه صدای (بززز بززز) مثل فکس ولی خیلی آروم‌تر از داخل کیس می‌یاد.

مطمئنم از پمپ نیست.

بین گرافیک و NVME شک داشتم. امروز به طور اتفاقی دیدم وقتی دانلود فایل‌هارو متوقف می‌کنم بلافاصله این صدا کم می‌شه و فواصل بینش زیاد می‌شه

و وقتی می‌زنم ادامه دانلود همون لحظه دوباره پیوسته می‌شه

گویا از هارد هست با این حساب

چرا باید همچین صدایی بده؟ طبیعیه؟

ویرایش شده توسط Masoudk96
.
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

سلام دوستان

اخیرا یک عدد NVME سامسونگ خریدم. به دلایلی قاب کنار کیس رو باز کردم و موقع کار کردن با کامپیوتر متوجه شدم یه صدای (بززز بززز) مثل فکس ولی خیلی آروم‌تر از داخل کیس می‌یاد.

مطمئنم از پمپ نیست.

بین گرافیک و NVME شک داشتم. امروز به طور اتفاقی دیدم وقتی دانلود فایل‌هارو متوقف می‌کنم بلافاصله این صدا کم می‌شه و فواصل بینش زیاد می‌شه

درود ssd evo منم موقع انتقال و درگیری این صدا رو میده.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، masooyan گفته است :

مدل دقیق اس اس دی رو هم بفرمایید.

PM981 256GB هست

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

درود ssd evo منم موقع انتقال و درگیری این صدا رو میده.

مثل اینکه کلا عادیه. این ویدئو نشون می.ده

https://m.youtube.com/watch?v=KS-BHI667po

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

مثل اینکه کلا عادیه. این ویدئو نشون می.ده

https://m.youtube.com/watch?v=KS-BHI667po

عادی که نمیشه گفت من خودم یه 850 evo 120 گیگ دارم الان حدود 4 ساله اصلا صدا نداره 27 ترابایت هم رایت داشته.

گارانتی آواژنگه؟

لینک به دیدگاه

SSDمن روز های اول وققتی موس رو تکون میدادم همچین صدایی میداد بعد از یکی دو هفته اوکی شد

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hkk گفته است :

Ssd خرابه 

یا دست دو یا استوکه یا باز شده این اصلا طبیعی نیست اصلا

پلمپ بود و نو خریدم

در 5 ساعت قبل، masooyan گفته است :

عادی که نمیشه گفت من خودم یه 850 evo 120 گیگ دارم الان حدود 4 ساله اصلا صدا نداره 27 ترابایت هم رایت داشته.

گارانتی آواژنگه؟

بله آواژنگ هست. شاید بردم گارانتی حالا ولی آخه تست هارد هم نشون می‌ده ۱۰۰٪ سالمه

مطمئنید این یعنی مشکلی داره لزوما؟

چون کلا یه سرچ زدم دیدم این صدا گاها بخاطر امواج الکترومغناطیس قطعات مختلف و تاثیرشون روی همدیگه به وجود می‌یاد و لزونا بخاطر خراب بودن قطعات نیست

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

طمئنید این یعنی مشکلی داره لزوما؟

عرض کردم عادی نیست این به منزله ی مشکل دار بودن حافظه نیست. البته من از این سری تا حالا خرید نداشتم بذارید ببینیم جناب آرمین که تجربه ی بسیار زیادی در زمینه این سری حافظه ها دارن بررسی کنن بی زحمت

@ARMIN

با عرض درود و احترام خدمت جناب آرمین

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

پلمپ بود و نو خریدم

بله آواژنگ هست. شاید بردم گارانتی حالا ولی آخه تست هارد هم نشون می‌ده ۱۰۰٪ سالمه

مطمئنید این یعنی مشکلی داره لزوما؟

چون کلا یه سرچ زدم دیدم این صدا گاها بخاطر امواج الکترومغناطیس قطعات مختلف و تاثیرشون روی همدیگه به وجود می‌یاد و لزونا بخاطر خراب بودن قطعات نیست

منم یه هارد داشتم صدای زود پز میداد بردمش کامپیوتری گفت اینا تقلبی و بازش کردن و دستکاری شده یا مثلا تو کارخونه مشکل براش پیش اومده , منم نو پلمپ خریدم 

در هم اکنون، hkk گفته است :

منم یه هارد داشتم صدای زود پز میداد بردمش کامپیوتری گفت اینا تقلبی و بازش کردن و دستکاری شده یا مثلا تو کارخونه مشکل براش پیش اومده , منم نو پلمپ خریدم 

اینم بگم وقتی عوضش کردم دیگه صدا نداده 

لینک به دیدگاه

اتفاقا من هم کینگستون دارم هم سامسونگ، هر دوتاشونم موقع لود سنگین
صدا میدن، صدای ویز ویز ممتد، هر دوتاشونم اصلی هستن، سامسونگو از وارد کنندش خریدم مستقیم. ام آی تی

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، masooyan گفته است :

عرض کردم عادی نیست این به منزله ی مشکل دار بودن حافظه نیست. البته من از این سری تا حالا خرید نداشتم بذارید ببینیم جناب آرمین که تجربه ی بسیار زیادی در زمینه این سری حافظه ها دارن بررسی کنن بی زحمت

@ARMIN

با عرض درود و احترام خدمت جناب آرمین

عرض سلام و احترام از بنده است برادر. :x

در 11 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

سلام دوستان

مطمئنم از پمپ نیست.

سلام دوست عزیز

بله طبیعیه. البته اون صدا از اس اس دی نیست بلکه از مادربرده و من هم چند سری این مشکل رو داشتم. اولا نترسید مشکلی سیستم نداره. دوما سعی کنید گردش هوای کیس به نحو مطلوبی صورت بگیره. من خودم از صدای آزار دهنده فنها متنفر هستم بنابراین تا مدتها به هنگام کارهای اداری کیسم به صورت فنلس کار می کرد و متوجه شدم عدم گردش هوای کافی در سطح مادربرد/اطراف اس اس دی/کارت گرافیک، باعث تجمیع هوای گرم در اون منطقه می شه و در نهایت این صدای کویل واین از مادربرد به هنگام کار با اس اس دی در میاد.

اگر کیس شما گردش هوای مطلوبی داره و همچنان این صدا آزار دهنده است، سعی کنید با برقراری اتصال به زمین و یا اگر اتصال به زمین دارید، با قطع اون تست کنید ببنید برطرف میشه یا نه. و در نهایت آخرین راهکار استفاده از استابیلایزر برای کامپیوتر هستش.

امیدوارم اون داستان گردش هوا و خنک سازی اس اس دی و بخش مرتبط با Storage روی مادربرد به رفع مسئله کمک کنه، حداقل برای من که درست شد.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

عرض سلام و احترام از بنده است برادر. :x

سلام دوست عزیز

بله طبیعیه. البته اون صدا از اس اس دی نیست بلکه از مادربرده و من هم چند سری این مشکل رو داشتم. اولا نترسید مشکلی سیستم نداره. دوما سعی کنید گردش هوای کیس به نحو مطلوبی صورت بگیره. من خودم از صدای آزار دهنده فنها متنفر هستم بنابراین تا مدتها به هنگام کارهای اداری کیسم به صورت فنلس کار می کرد و متوجه شدم عدم گردش هوای کافی در سطح مادربرد/اطراف اس اس دی/کارت گرافیک، باعث تجمیع هوای گرم در اون منطقه می شه و در نهایت این صدای کویل واین از مادربرد به هنگام کار با اس اس دی در میاد.

اگر کیس شما گردش هوای مطلوبی داره و همچنان این صدا آزار دهنده است، سعی کنید با برقراری اتصال به زمین و یا اگر اتصال به زمین دارید، با قطع اون تست کنید ببنید برطرف میشه یا نه. و در نهایت آخرین راهکار استفاده از استابیلایزر برای کامپیوتر هستش.

امیدوارم اون داستان گردش هوا و خنک سازی اس اس دی و بخش مرتبط با Storage روی مادربرد به رفع مسئله کمک کنه، حداقل برای من که درست شد.

خیلی ممنونم از جواب کامل شما

راه حل‌هارو امتحان می‌کنم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

اتفاقا من هم کینگستون دارم هم سامسونگ، هر دوتاشونم موقع لود سنگین
صدا میدن، صدای ویز ویز ممتد، هر دوتاشونم اصلی هستن، سامسونگو از وارد کنندش خریدم مستقیم. ام آی تی

نرمال نی

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، hkk گفته است :

نرمال نی

نرمال هست
لکسار هم بستم برای یکی از دوستان باز یه صدا نویزی داشت!
لایتون هم بستم داشت، البته سیستم من به شدت سایلنته دور فن ها پایینه
اگر یک یا دو تا اس اس دی دیده بودم چرا اما چندین و چند اس اس دی دیدم این صدا رو داشتن.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...