رفتن به مطلب

خرید مادربرد+پردازنده+رم تا ۲۰ تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام،

کار من برنامه‌نویسی و گرافیکه. به هیچ عنوان اهل گیم نیستم.

سیستم فعلی من (تقریباً ۸ سال قبل) اینه: AMD Phenum || X4 955 3.2GHZ + Asus M4A89GTD PRO + 4GB DDR3 Dual Channel + SSD 256GB. یک کارت گرافیک قدیمی Nvidia GT 220 هم دارم.

می‌خوام قطعات اصلی رو ارتقاء بدم که افزایش سرعت حداقل دو برابری تجربه کنم. پیشنهادتون برای مادربرد+پردازنده+رم تا ۲۰ تومن چیه؟ (البته شاید گرافیک هم لازم بشه)

چند تا سوال دارم که اهالی فن و دوستانی مثل شما که شاید فروشنده و تجربی کار کرده باشید بهتر می‌تونید جواب بدید:

۱. مادربرد من از DDR4 پشتیبانی نمیکنه و سوکت AM3 میخوره. آیا به نظرتون بین DDR3 و DDR4 اونقدر اختلاف هست که مادربرد رو عوض کنم؟

۲. برای انتخاب رم، فرکانس بیشتر چقدر اهمیت داره؟ مثلاً اختلاف ۳۶۰۰ مگاهرتز با ۲۶۶۶ مگاهرتز اونقدری هست که بهش اهمیت بدم؟ من دنبال اختلاف دو سه درصدی نیستم. حداقل باید ۲۰ یا ۳۰ درصد اختلاف سرعت داشته باشه؟

۳. آیا این درسته که میگن رم با فرکانس بالاتر پایداری و عمر کمتری داره؟

۴. دنبال پردازنده‌ای باشم که گرافیک مجتمع داره. یا پردازنده‌ای مثل i5 9400F و در کنارش یک کارت گرافیک بگیرم؟

۵. برای استفادهٔ سنگین (نه در حد بازی و انیمیشن و رندرهای سنگین) ۱۶ گیگ مناسبه یا ۳۲ گیگ. خیلی‌ها گفتن ۳۲ گیگ زیاده‌روی است (حتی برای بازی)؟

۶. اگه قرار باشه رم ۱۶ گیگ بگیرم. دوال چنل ۱۶ گیگ بگیرم یا فور چنل ۴ گیگ. یعنی دو تا رم ۸ گیگ یا چهارتا رم ۴ گیگ؟ در حالت دوم سرعت بالا میره ولی ارتقاء پذیری پایین میاد. در حالت اول جا برای ارتقاء رم هست ولی سرعت ایده‌آل نیست.

۷. آیا قطعات سیستم قدیمی من فروش میره؟ هنوز هم سیستم خوبیه.

۸. واترکولر یا ایرکولر. اگر واترکولر، سیکل بسته یا باز (به طرز عجیبی سروصدای پایین سیستم برام مهمه)؟

برای آینده بودجهٔ جدایی برای مانیتور کنار گذاشتم. ولی فعلاً‌ جزو اولویت‌هام نیست. لطفاً اگه در پیشنهادتون کارت گرافیک هم معرفی کردید به مانیتور توجه داشته باشید. مثلاً‌ پورت خروجی DisplayPort که رفرش‌ریت بهتری به وجود میاره. همچنین سروصدای کم سیستم. این فن فنوم || X4 سرم رو برده.

ممنون که وقت میزارید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...