رفتن به مطلب

انتخاب رم مناسبت

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام . من به یه راهنمایی فوری نیاز دارم لطفا کمکم کنید . من روی مادربرد TUF B360-PRO دو عدد رم زیر رو نصب کردم :

GEIL EVO POTENZA DDR4 8GB 3000MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

که دوتا از این رمو خریدم و به صورت دوال نصب کردم و الان بدون مشکل با فعال کردن XMP دارم  16 گیگ رم با فرکانس 2666 رو میگیرم . سوال و مشکلی ک دارم اینه الان قصد اضاف کردن یه دونه دیگه از همین رم رو دارم که مجموعا بشه  24 گیگ . ایا یدونه هشت بگیرم و به بصورت سینگل نصب کنم تداخلی با اون دوال نداره ؟ و اینکه حتما لازمه همین برند و دقیقا همین مدلو بگیرم ؟ مثلا از یه شرکت دیگه رم 3000 بگیرم با همین تایم تاخیر مشکلی نداره ؟ لطفا راهنمایی کنید .

ویرایش شده توسط Blackwisdom
لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، Blackwisdom گفته است :

دوستان سلام . من به یه راهنمایی فوری نیاز دارم لطفا کمکم کنید . من روی مادربرد TUF B360-PRO دو عدد رم زیر رو نصب کردم :

GEIL EVO POTENZA DDR4 8GB 3000MHz CL16 Single Channel Desktop RAM

که دوتا از این رمو خریدم و به صورت دوال نصب کردم و الان بدون مشکل با فعال کردن XMP دارم  16 گیگ رم با فرکانس 2666 رو میگیرم . سوال و مشکلی ک دارم اینه الان قصد اضاف کردن یه دونه دیگه از همین رم رو دارم که مجموعا بشه  24 گیگ . ایا یدونه هشت بگیرم و به بصورت سینگل نصب کنم تداخلی با اون دوال نداره ؟ و اینکه حتما لازمه همین برند و دقیقا همین مدلو بگیرم ؟ مثلا از یه شرکت دیگه رم 3000 بگیرم با همین تایم تاخیر مشکلی نداره ؟ لطفا راهنمایی کنید .

اگه تایمنیگ و فرکانس همه چیش ( حتی ولتاژ ) یکیه به نظر مشکلی پیش نمیاد ولی بهتره که از همون مدل تهیه کنید , من واقعا سر این DDR4 اذیت شدم :)) واقعا ممکنه در عین حالی که همه کارا رو درست انجام دادی , مشکل درست کنه 

و اینکه معمولا سعی کنید آرایش های زوج قرار بدید رم هارو , تو پرفورمنس تاثیر دارن خیلی , اگه خیلی مهم نیست دست نزنید به 2 تا 8 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

و اینکه معمولا سعی کنید آرایش های زوج قرار بدید رم هارو , تو پرفورمنس تاثیر دارن خیلی , اگه خیلی مهم نیست دست نزنید به 2 تا 8 

خب الان من توی اسلات های 2 و 4 نصب کردم رم رو و اگرم یه هشت دیگه بگیرم تو اسلات 3 نصب میکنم چون کولر سی پی یو تا بالای اسلات 1 اومده و عملا نمیشه ازش استفاده کرد :(  قصد دارم همون مدل رمو دقیقا بگیرم بنظرت مچ میشن ؟ این دوال بودن رو بهم نمیزنه ؟

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، Blackwisdom گفته است :

خب الان من توی اسلات های 2 و 4 نصب کردم رم رو و اگرم یه هشت دیگه بگیرم تو اسلات 3 نصب میکنم چون کولر سی پی یو تا بالای اسلات 1 اومده و عملا نمیشه ازش استفاده کرد :(  قصد دارم همون مدل رمو دقیقا بگیرم بنظرت مچ میشن ؟ این دوال بودن رو بهم نمیزنه ؟

مشکل 2 تا شد :دی

99 درصد هیچ مشکلی ندارن و مچ میشن اگه دقیقا همونو بگیری

ولی همین بحث دوال بودن مهمه که فانکشن درست رمو بهم میریزه مثلا اگه 3 way بشه ولی اگه مثلا 4 تا رم 8 باشه با خیال راحت میتونین استفاده کنین

نظر منو میخاین با این وضعیت بازار و الانم هیشکی اعصاب نداره , اگر اون قدر مهم نیست دست به 2 تا 8 نزن واقعا خیلی کارا رو راحت جواب میده 16 مگه تدوین و رندرگیری این کارا که به نظرم 32 ام کمشه :دی 

و اینکه الان داشتم میخوندم ممکنه با بستن 3 تا رم و تری وی کردنشون نتونی دقیقا 3000 فرکانسو بگیری ممکنه مجبور شی بیاریش رو 2933 یا حتی مقداری کمتر !

کلا به دردسرش نمیرزه :دی

از ردیت :

The loss of Dual Channel can impact game or application performance. Unless you edit video there's probably no benefit to having more than 16GB anyway.

The actual loss might be almost nothing for most games, and over 20% in some demanding tasks but it would depend on the CPU, memory bandwidth, and program being used.

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز خیر مشکلی ایجاد نمیشه ولی رمی که می خواین بگذارین به صورت سینگل چنل کار می کنه سعی کنید حتما از همون رم بگیرید چون فرکانس رم معمولا رو کمترین ست میشه در حالت دوال چنل فک کنم برای شما هم همین اتفاق بیفته در ضمن اگر کاربری خاصی ندارین و از برنامه خاصی که نیاز به رم نداره استفاده نمی کنید خرید رم اضافه صرفا تحمیل هزینه به خودتون هست

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Blackwisdom گفته است :

و اینکه حتما لازمه همین برند و دقیقا همین مدلو بگیرم ؟

نه کی گفته 

نیاز به 24 گیگ براچی داری؟ 

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

نه کی گفته 

نیاز به 24 گیگ براچی داری؟ 

برند ممکنه که نه ( بهتره باشه )

مشخصات بهتره یکی باشه  برای خوب کار کردن وگرنه میشه 2400 رو با 3000 انداخت ولی 3000 ام رو 2400 کار میکنه و در واقع هدر دادن پوله !

ویرایش شده توسط Sbamin
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

برند ممکنه که نه ( بهتره باشه )

مشخصات بهتره یکی باشه  برای خوب کار کردن وگرنه میشه 2400 رو با 3000 انداخت ولی 3000 ام رو 2400 کار میکنه و در واقع هدر دادن پوله !

میدونم درسته

بهتره باشه درست نیست فقط کافیه تایمنیگ های یکسان داشته باشن و تمام ، اینکه میگن یکسان باشه به علت اینه کاربر مبتدی درگیر فرکانس و تایمنیگ نشه 

قسمتی که ریپلای کردم مشخصات در اون نبود و یعنی من راجب برند فقط حرف زدم :-))

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Blackwisdom گفته است :

برا گیم

عزیز 24 گیگ هزینه اضافی و بیخودیه برا گیم 16 گیگ کاملا کافی و جوابه هیچ مشکلی ام به وجود نمیاد

در صورتی که خواستی اپگرید کنی پیشنهادم رو 4 تا 8 هست که بشه 32 گیگ یا 2 تا 16 

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

عزیز 24 گیگ هزینه اضافی و بیخودیه برا گیم 16 گیگ کاملا کافی و جوابه هیچ مشکلی ام به وجود نمیاد

در صورتی که خواستی اپگرید کنی پیشنهادم رو 4 تا 8 هست که بشه 32 گیگ یا 2 تا 16 

پس نمیگیرم . اره خودمم فکرمیکنم 16 کاملا کافیه . مرسی از راهنماییت

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Blackwisdom گفته است :

پس نمیگیرم . اره خودمم فکرمیکنم 16 کاملا کافیه . مرسی از راهنماییت

خیالت راحت این نسلم 16 گیگ بیشتر رم تو کنسول ها نیست :دی

مخلصیم !

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز خیر مشکلی ایجاد نمیشه ولی رمی که می خواین بگذارین به صورت سینگل چنل کار می کنه سعی کنید حتما از همون رم بگیرید چون فرکانس رم معمولا رو کمترین ست میشه در حالت دوال چنل فک کنم برای شما هم همین اتفاق بیفته در ضمن اگر کاربری خاصی ندارین و از برنامه خاصی که نیاز به رم نداره استفاده نمی کنید خرید رم اضافه صرفا تحمیل هزینه به خودتون هست

اگه رم 3000 روی مادربرد که نهایت 2666 هست ببندیم هیچ مشکلی پیش نمیاد؟و با فعال کردن xmp دقیقا روی 2666 مچ میشه؟

لینک به دیدگاه

در در 5 تیر 1399 در 23:11، fernas گفته است :

اگه رم 3000 روی مادربرد که نهایت 2666 هست ببندیم هیچ مشکلی پیش نمیاد؟و با فعال کردن xmp دقیقا روی 2666 مچ میشه؟

هیچ مشکلی نیست من دقیقا همینکارو کردم و الان دقیقا 2666 تا دارم 

ویرایش شده توسط Blackwisdom
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، fernas گفته است :

خیر مشکلی نیست دوست عزیز و رم روی فرکانس پایین تر کار می کنه با توجه اینکه کنترلر رم داخل پردازنده قرار داره و معمولا در اینتل 2400 یا 2666 هست کار می کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...