رفتن به مطلب

تجربیات کاربران درباره محصولات PCMOD

Recommended Posts

علی برکت الله ...

انشاالله که مشکلی براتون ایجاد نکنه.

عزیزان یه جوری می فرمایند که همینه، انگار از این چیزا برای جنس های خارجی اتفاق نمیفته. چند وقت پیش یه پاور 650 کولرمستر توی همین فروم رفت هوا، واتر 240 کولرمستر نشتی داد ...

بالاخره یک در هزار، توی هر خط تولیدی معیوب پیدا میشه دیگه، اساس وجود گارانتی و خدمات پس از فروش همینه

ولی یه پیشنهادی دارم برای خود pcmod: خودشون، تست کنن کابل های خودشون رو، و گزارش کنن که تا چه جریانی میشه حداکثر کشید از کابلها به صورت safe، که خریدار تکلیفش با خودش مشخص بشه، یه بار برای همیشه ...

لینک به دیدگاه

• ارسال 89
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 6 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

علی برکت الله ...

انشاالله که مشکلی براتون ایجاد نکنه.

عزیزان یه جوری می فرمایند که همینه، انگار از این چیزا برای جنس های خارجی اتفاق نمیفته. چند وقت پیش یه پاور 650 کولرمستر توی همین فروم رفت هوا، واتر 240 کولرمستر نشتی داد ...

بالاخره یک در هزار، توی هر خط تولیدی معیوب پیدا میشه دیگه، اساس وجود گارانتی و خدمات پس از فروش همینه

ولی یه پیشنهادی دارم برای خود pcmod: خودشون، تست کنن کابل های خودشون رو، و گزارش کنن که تا چه جریانی میشه حداکثر کشید از کابلها به صورت safe، که خریدار تکلیفش با خودش مشخص بشه، یه بار برای همیشه ...

اینو منم بهشون پیشنهاد دادم داخل اینستاگرام

واقعا بهترین کاری هست که می‌تونن بکنن

و تنها راه حل همینه. من سعی کردم این رو پاسخ بدم در این تاپیک ولی دقیقا 5 نظر موافق در مقابل 3 نظر مخالف بود مجموعا

آدم گازپیچ می‌شه نهایتا

خودشون باید این رو یجوری حل کنن

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

چیزی که من مشاهده کردم این بود که با TDP کارت 2070 طی 5 دقیقه، کابل هیچ افزایش دمایی نداشت و خب منطقا اگر قرار بود افزایشی داشته باشه باید طی همین مدت رخ می‌داد.

نمی‌دونم در بلندمدت ممکنه چه داستانی پیش بیاد. امیدوارم چیزی نشه :)

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

اینو منم بهشون پیشنهاد دادم داخل اینستاگرام

واقعا بهترین کاری هست که می‌تونن بکنن

و تنها راه حل همینه. من سعی کردم این رو پاسخ بدم در این تاپیک ولی دقیقا 5 نظر موافق در مقابل 3 نظر مخالف بود مجموعا

آدم گازپیچ می‌شه نهایتا

خودشون باید این رو یجوری حل کنن

من خودم به مادینگ کیس علاقه دارم.

راهی که به نظرم می‌رسه این هست که چند نفر بشیم و دسته جمعی درخواست کنیم با یه کارت پرمصرف (فرکانس هم استوک) ولی یه چیزی مثل VEGA، این قضیه رو تست کنن. البته یه مسئله‌ای هم هست. امیر آقا گفتند اگر قطعه‌ای بسیار قوی و پرمصرف هست، پس نباید از کابل این برند براش استفاده کرد.

توجه کنید اگر مصرف بره بالا، تعداد سیم‌های کابل هم می‌ره بالا

مثلا با کابل گرافیک 100 وات، 200 وات جریان نمی‌کشن

ولی خب این تغییری توی مشکلی که شما با کرش کردن و این داستانا داشتید ایجاد نمی‌کنه و بحثش جداست

لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

این تاپیک خدمت رسیدم بهتون توضیحات حرفای قبلم رو بگم.

برخورد بسیار بد این گروه شاید لحظه ای باشه ک از قضا خود شما هم باهاش برخورد داشتید. ولی ممکنه در اوج نیاز شما به اون تماس باشه پس در نتیجه ی ثانیش هم درست نیست، پس هیچ توجیحی برای این کار نیست.

اگر نمیرسید پاسخ بدید مسئول برای پاسخ ب تماس ها بزارید. اگر ان قدر ارزش برای وقت خریدارتون قائل نیستید من ب شخصه ترجیح دادم و میدم ک از این برند خرید نکنم.

درباره کیفیت ظاهر شما گرین هم از نزدیک ببینی شونه بزاری بسیار با کیفیت دیده میشه! قیمتش فک کنم یک سوم پی سی ماد بود! ظاهر ک تمیز هست ی پاراکورد دور سیمه کار کثیفی نیست ک بخاد بد دیده بشه.

درباره بحث داغ شدن و ذوب شدن هم بدونید ک وقتی ی سیستم 2 ساعت مداوم باهاش بازی میشه دمای داخل کیسش ب شدت بالا میره. با دقیقه نمیشه راجب اون افزایش دما صحبت کرد.

خود من از 10 شب تا 3 صبح با دوستان وارزون بازی میکنم ک در نتیجه وقتی از بازی میام بیرون دمای همه قطعاتم بالاس اون لحظس ک باید دمای سیم رو بگیرید نه 5 دقیقه اول!

ی نکته مهم هم ک من اصلا نفهمیدم اینکه چجوری قراره این کابل هم ب پاور 650 بخوره با گرافیک مثلا 1050 و هم به پاور 1200 با گراف 2080ti ! جدا از سی پی یو ک مصرفش متفاوته و مین ک اون هم همینطوره!

باید برای وات های بالاتر سطح مقطع سیم بیشتر بشه وگرنه مشکل گرما و افزایش تنش در سیم و مشکلات بعدی ایجاد میشن ک شدن. اصلا توان عبوری همین سیم ها چقدره؟! پارامتری هست ک بشه بر اساسش انتخاب کرد؟

شما رو حساب فردی 2070 رو با این کابل وصل کردی ک اگر خدای نکرده خدای نکرده مشکلی برای همین گرافیک پیش بیاد ب زور جواب تماس شما رو میدن.

اینجا کسی با این برند مشکلی نداره صرفا برای افزایش اگاهی دوستان صحبت شده.

بله بنده عکسی از سوکت ذوب شده دوستم ندارم چون چیز با ارزشی نیست ک بخام یادگاری ازش عکس نگه دارم. درباره گارانتی هم ایشالا مسیرتون نخوره به همین اقا و همین برند ولی اگر خورد حتما بازم تاپیک ایجاد کنید ببینیم همین قدر گل و بلبل هست؟!

دوست بنده تماس گرفتن بعد از چندین روز اعصاب خورد کردن و علاف کردن و قطع کردن تماس! گفتن مشکل از نصب شما بوده ک اتصال کامل نبوده و ب ما ربطی نداره! حتی سوکت 8 پینی ک ذوب شده بود رو هم تعویض نکردن براش!

این رو بدونید اگر پاورتون از برند معتبری هست بدون شک هیچ چیزی ب کیفیت سیمی ک داخل جعبش قرار دادن نمیرسه. اینو بعد 8 سال استفاده از کابل های کورسیر خدمتتون عرض میکنم.

حتی شما تحت فشار بزارید یا مدت زیاد با دمای بالا با سیستم کار کنید بازم هیچ وقت ترسی ندارید ک مشکلی پیش بیاد.

در اخر ارزوی شادکامی برای همه دوستان دارم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

هر وقت سیستم به فنا رفت تاپیک بزن😂

حالا کاری به این موضوع خاص ندارم و شخصا با پی سی ماد مخالفم

ولی این جمله شما برام خیلی جالبه

هر وقت سیستم به فنا رفت تاپیک بزن

عادت داریم خبر های بد رو منتشر و چند برابر بزرگ تر و اتفاقات خوب رو خصوصی پیش خودمون نگه داریم

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام مجدد.

این تاپیک خدمت رسیدم بهتون توضیحات حرفای قبلم رو بگم.

برخورد بسیار بد این گروه شاید لحظه ای باشه ک از قضا خود شما هم باهاش برخورد داشتید. ولی ممکنه در اوج نیاز شما به اون تماس باشه پس در نتیجه ی ثانیش هم درست نیست، پس هیچ توجیحی برای این کار نیست.

اگر نمیرسید پاسخ بدید مسئول برای پاسخ ب تماس ها بزارید. اگر ان قدر ارزش برای وقت خریدارتون قائل نیستید من ب شخصه ترجیح دادم و میدم ک از این برند خرید نکنم.

درباره کیفیت ظاهر شما گرین هم از نزدیک ببینی شونه بزاری بسیار با کیفیت دیده میشه! قیمتش فک کنم یک سوم پی سی ماد بود! ظاهر ک تمیز هست ی پاراکورد دور سیمه کار کثیفی نیست ک بخاد بد دیده بشه.

درباره بحث داغ شدن و ذوب شدن هم بدونید ک وقتی ی سیستم 2 ساعت مداوم باهاش بازی میشه دمای داخل کیسش ب شدت بالا میره. با دقیقه نمیشه راجب اون افزایش دما صحبت کرد.

خود من از 10 شب تا 3 صبح با دوستان وارزون بازی میکنم ک در نتیجه وقتی از بازی میام بیرون دمای همه قطعاتم بالاس اون لحظس ک باید دمای سیم رو بگیرید نه 5 دقیقه اول!

ی نکته مهم هم ک من اصلا نفهمیدم اینکه چجوری قراره این کابل هم ب پاور 650 بخوره با گرافیک مثلا 1050 و هم به پاور 1200 با گراف 2080ti ! جدا از سی پی یو ک مصرفش متفاوته و مین ک اون هم همینطوره!

باید برای وات های بالاتر سطح مقطع سیم بیشتر بشه وگرنه مشکل گرما و افزایش تنش در سیم و مشکلات بعدی ایجاد میشن ک شدن. اصلا توان عبوری همین سیم ها چقدره؟! پارامتری هست ک بشه بر اساسش انتخاب کرد؟

شما رو حساب فردی 2070 رو با این کابل وصل کردی ک اگر خدای نکرده خدای نکرده مشکلی برای همین گرافیک پیش بیاد ب زور جواب تماس شما رو میدن.

اینجا کسی با این برند مشکلی نداره صرفا برای افزایش اگاهی دوستان صحبت شده.

بله بنده عکسی از سوکت ذوب شده دوستم ندارم چون چیز با ارزشی نیست ک بخام یادگاری ازش عکس نگه دارم. درباره گارانتی هم ایشالا مسیرتون نخوره به همین اقا و همین برند ولی اگر خورد حتما بازم تاپیک ایجاد کنید ببینیم همین قدر گل و بلبل هست؟!

دوست بنده تماس گرفتن بعد از چندین روز اعصاب خورد کردن و علاف کردن و قطع کردن تماس! گفتن مشکل از نصب شما بوده ک اتصال کامل نبوده و ب ما ربطی نداره! حتی سوکت 8 پینی ک ذوب شده بود رو هم تعویض نکردن براش!

این رو بدونید اگر پاورتون از برند معتبری هست بدون شک هیچ چیزی ب کیفیت سیمی ک داخل جعبش قرار دادن نمیرسه. اینو بعد 8 سال استفاده از کابل های کورسیر خدمتتون عرض میکنم.

حتی شما تحت فشار بزارید یا مدت زیاد با دمای بالا با سیستم کار کنید بازم هیچ وقت ترسی ندارید ک مشکلی پیش بیاد.

در اخر ارزوی شادکامی برای همه دوستان دارم.

من نظرات منفی درباره ذوب شدن هم جمع کردم داخل تاپیک. دفاع الکی نمی‌کنم از کسی. همونطور که دیدید امین بالاتر گفت مشکل کرش داشته و کسی نگفت دروغ می‌گی. ولی درباره ذوب هیچوقت عکس ندیدم. شما هم نگفتم اشتباه می‌گید، به قول خودتون برای آگاه شدن گفتم

بیشتر مشکل من جواب ندادن به موقعشون بود که اینجا هم عنوان شد. صد البته نیازه برای اینکار یکی رو استخدام کنن وگرنه امثال من زیاد خواهند بود.

اما درباره عملکردش. درست می‌فرمایید. دمای کیس رو اگر در نظر بگیریم باید دید چطور عمل می‌کنه ولی دمای کیس نهایتا تا دمای خود کیس بالا می‌بره. در اصل باید دید مقاومت الکتریکی سیم و سطح مقطع اون چقدر هست

لینک به دیدگاه

در نهایت بستری شد برای به اشتراک گذاشتن تجربیات مختلف

خواننده خودش قضاوت کنه

خداحافظ همگی 😁

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

ادعای ذوب شدن داشتند رو ازشون خواستم عکس بذارن یا با دوستی که این مشکل رو داشته تماس برقرار کنن بیاد داخل تاپیک چون هیچکس در مورد کابل‌های خودش این حرف رو نزده بود و همه از قول دوستانشون می‌گفتند.

والا ما نمیدونستیم شما قراره تایپک بزنی درخواست فیلم و تصویر کنید

این چیزایی هم که گفتم مال تقریبا مهر 98 بود و تصاویرش موجود نیست 

وقتی فروشنده ای که ازش تهیه کردم ماجرارو گفتم گفتن که سری جدید کابل هارو همرو برگشت زدن و کیفیتشون قابل قبول نبود الان دارن از برند دیگه استفاده میکنن

فکر هم نمیکنم خصومت شخصی با این برند داشته باشم 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

وقتی فروشنده ای که ازش تهیه کردم ماجرارو گفتم گفتن که سری جدید کابل هارو همرو برگشت زدن و کیفیتشون قابل قبول نبود الان دارن از برند دیگه استفاده میکنن

کلا ما ایرانیا همینجوریم، هر کسی یه مشکلی از یه برند ایرانی و وطنی بگه حتما یه ریگی به کفشش داره!
بی ام و و بنزشم انتقاد میشه در سطح کلان ازشون! مثلا یه راننده اگر اشتباه نکنم ایرانی بود به خاطر
گارانتی و خدمات پس از فروش بد بی ام و ماشینشو جلو کمپانیشون آتیش زد تو آلمان!
خیلی از برندهای با کیفیت ایرانی هستن که دارن بی سر و صدا به کارشون ادامه میدن!
با این حال کلا اون دوستانی که حالا به هر دلیلی با هر برندی حال نمیکنن یا چه میدونم
دو دل هستن نخرن محصولاتشو و تمام مثه کاری که خودم میکنم.
منبع:
https://nodud.com/other/vehiclesandaviation/1506350468.774748

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

وقتی فروشنده ای که ازش تهیه کردم ماجرارو گفتم گفتن که سری جدید کابل هارو هم

شما باهاشون تماس نگرفتید؟

لینک به دیدگاه

من قصد نداشتم این رو بگم که حرف شما دروغه. اگر از حرفم این برداشت می‌شده معذرت می‌خوام

منظورم اینه که انقدر که می‌گن ذوب شده هیچجوقت نمونش رو ندیدیم. تاپیک به هر حال برای اطلاع رسانیه و سعی کردم اگر موردی هست پیدا کنم

لینک به دیدگاه

و نکته‌ای که هست، من نظرات مختلف رو که به ترتیب کردم هنوز داخل تاپیک هست. نمی‌فهمم چرا حس می‌کنید دارم طرفداری کسی رو می‌کنم؟!

تمام هدف من این بود که این سوال همیشگی کاربرا درباره برند رو تموم کنم و به جمع‌بندی برسیم و همش جسته و گریخته مسئله بررسی نشه. و فکر کنم تاپیک به همین سمت هم رفت ولی خب باز هم تجربیات متفاوت بود و در نهایت موفقیت کامل حاصل نشد!

تنها راه رسیدن به نتیجه قطعی این هست که خود برند داخل یک فیلم یا هر چیزی، عملکرد کابل رو تست کنه و با هر روشی که مناسب هست اطمینان بده کابل‌های مشتری هم همون کابل تست شده هست.

هر بحث دیگه‌ای نهایتا به همین تجربه‌های مخالف می‌رسه. که خب البته این خودش خوب نیست یجورایی

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

کلا این pc mod یه رسانه بیسوادیه که فقط میخواد مطرح باشه بیشتر بدرد بچه های راهنمایی میخوره 

فقط کافیه 4تا برنامشو ببینی، طرف حتی بلد نیست کارت گرافیک رو تلفظ کنه میگه کارگرافیک انگار شب یلداعه بین فامیلاشون داره قصه تعریف میکنه دیگه تا تهش برو ...

یه براکت چوبی بدی با لیزر طراحی کنن برات قیمتش از این براکتی که دارن میفروشن کمتر درمیاد 😁

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

و نکته‌ای که هست، من نظرات مختلف رو که به ترتیب کردم هنوز داخل تاپیک هست. نمی‌فهمم چرا حس می‌کنید دارم طرفداری کسی رو می‌کنم؟!

تمام هدف من این بود که این سوال همیشگی کاربرا درباره برند رو تموم کنم و به جمع‌بندی برسیم و همش جسته و گریخته مسئله بررسی نشه. و فکر کنم تاپیک به همین سمت هم رفت ولی خب باز هم تجربیات متفاوت بود و در نهایت موفقیت کامل حاصل نشد!

تنها راه رسیدن به نتیجه قطعی این هست که خود برند داخل یک فیلم یا هر چیزی، عملکرد کابل رو تست کنه و با هر روشی که مناسب هست اطمینان بده کابل‌های مشتری هم همون کابل تست شده هست.

هر بحث دیگه‌ای نهایتا به همین تجربه‌های مخالف می‌رسه. که خب البته این خودش خوب نیست یجورایی

در 13 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

کلا ما ایرانیا همینجوریم، هر کسی یه مشکلی از یه برند ایرانی و وطنی بگه حتما یه ریگی به کفشش داره!
بی ام و و بنزشم انتقاد میشه در سطح کلان ازشون! مثلا یه راننده اگر اشتباه نکنم ایرانی بود به خاطر
گارانتی و خدمات پس از فروش بد بی ام و ماشینشو جلو کمپانیشون آتیش زد تو آلمان!
خیلی از برندهای با کیفیت ایرانی هستن که دارن بی سر و صدا به کارشون ادامه میدن!
با این حال کلا اون دوستانی که حالا به هر دلیلی با هر برندی حال نمیکنن یا چه میدونم
دو دل هستن نخرن محصولاتشو و تمام مثه کاری که خودم میکنم.
منبع:
https://nodud.com/other/vehiclesandaviation/1506350468.774748

.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

شما باهاشون تماس نگرفتید؟

نه اصلا چیزی بهه عنوان گارانتی داخل جعبش نبود زنگ میزد فحش بده؟ :-)))

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

نه اصلا چیزی بهه عنوان گارانتی داخل جعبش نبود زنگ میزد فحش بده؟ :-)))

می‌خوام ببینم جوابشون چی بوده اگر تماس گرفتن!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

به نظرم اگه قراره کابل اسلیوی ساخته بشه همون تولید کننده پاور به ازای همون پاور و منحصر باید تولید کنه 

کاملا درسته

هیچ نامو نشونی ندارن این کابلها نه میزان مقاومت نه تحمل نه جریان عبوری 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

به نظرم اگه قراره کابل اسلیوی ساخته بشه همون تولید کننده پاور به ازای همون پاور و منحصر باید تولید کنه 

کاملا درسته

هیچ نامو نشونی ندارن این کابلها نه میزان مقاومت نه تحمل نه جریان عبوری 

باز الن نمی‌خوام بگم بریم PCMOD بخریم!

ولی الان با این حساب یعنی برندهایی مثل cablemod هم نامطئن محسوب می‌شن؟

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

که می‌گن ذوب شده هیچجوقت نمونش رو ندیدیم

هدری که داخل سوکت 8پین گرافیک میره ذوب شدگی خفیف داشت منم گفتم بنداز بیرون با کابل پاور مستقیم بکش مهم نیس زیبایی حالا 

تازه اینم اولش با کرش کردن کارت گرافیک و سفید شدن صفحه شروع شد بعد کار رسید به خارج شدن بو از سمت کیس در اخر با چک کردن همه قطعات مشخص شد از کجا بود

در 12 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

ولی الان با این حساب یعنی برندهایی مثل cablemod هم نامطئن محسوب می‌شن؟

تجربه ای ندارم ولی سعی میکنم کلا کابلیو تهیه کنم که یه مشخصات ریزی داشته باشه 

و یا برند خیلی مطرحی باشه 

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

براتون یه خبر جالب دارم

از طرف PCMOD با بنده تماس گرفتند و دعوتم کردن تا برم استودیوشون و یک گزارش از نحوه ساخت کابل‌ها و محصولات تهیه کنم و همچنین به عنوان یک کاربر، محصول رو همونجا تست کنم!

بررسی مراحل ساخت کابل و مقایسه جنس کابل با برندهای دیگه (کابل رو باز می‌کنن) دو تا از مواردی هست که قراره انجام شه

اگر مایل به دیدن این گزارش هستید لایک رو بکوبید ببینم مخاطب داره یا نه! 😁

هر سوال یه شبهه‌ای دارید مطرح کنید تا به عنوان نمایندتون ازشون سوال کنم داخل گزارش

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

هر سوال یه شبهه‌ای دارید مطرح کنید تا به عنوان نمایندتون ازشون سوال کنم داخل گزارش

سلام،

از طرف من مشخصات Cyberpunk رو ازشون بپرس! :D

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

سلام دوستان عزیز

براتون یه خبر جالب دارم

از طرف PCMOD با بنده تماس گرفتند و دعوتم کردن تا برم استودیوشون و یک گزارش از نحوه ساخت کابل‌ها و محصولات تهیه کنم و همچنین به عنوان یک کاربر، محصول رو همونجا تست کنم!

بررسی مراحل ساخت کابل و مقایسه جنس کابل با برندهای دیگه (کابل رو باز می‌کنن) دو تا از مواردی هست که قراره انجام شه

حالا کی سایت فروشگاه pcmod بالا میاد هر وقت من رفتم در حال بروز رسانی بوده 😵

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم

حالا که این تاپیک ایجاد شد بنابراین من هم تجربه شخصی خودم رو از خرید محصولات PC Mod خدمت دوستان عرض میکنم؛

اولین سفارش من از محصولات PCMod یک پک کامل کابل اسلیو به علاوه یک فن گریل برای فن عقب و یک فن گریل 240mm برای واترکولینگ 240 بود. کابل هایی که من سفارش دادم به صورت کاملا سفارشی از طریق سایت و رنگ های انتخابی خودم بود، که همون برام ارسال شد، فن گریل ها هم سفارشی و با طرح انتخابی خودم بود

گذشته از اینکه سفارش من حدود ۱ ماه طول کشید که آماده و ارسال بشه و با اون زیاد مشکلی نداشتم، اما در مورد کیفیت ساخت فن گریل ها باید بگم که فاجعه بود، هر دو فن گریل من به خاطر کیفیت ساخت پایین شکستند و خورد شدن. البته الان نمیدونم کیفیت ساخت شون چجوری شده اما احتمالا بهتر شده. برسیم به کابل های اسلیو:

کیفیت ساخت کابل ها از نظر ظاهری خوب به نطر میرسید و زیبا و مورد پسند من بود، بنده کابل ها رو نصب و سیستم رو راه اندازی کردم و چند روزی بدون هیچ مشکلی از سیستم استفاده کردم تا اینکه یک روز وسط بازی آنلاین سیستم خود به خود ری استارت شد. اون روز دو بار این مشکل پیش اومد و از روزهای بعد سیستم مکرر ری استارت میشد، و فقط هم توی بازی این اتفاق می افتاد و در محیط ویندوز هیچ مشکلی نداشتم، یک بار از اول همه چیز رو چک کردم و نمام اتصالات رو برسی کردم حتی یک بار سیستم رو باز و دوباره اسمبل کردم و ویندوز رو هم عوض کردم اما مشکل همچنان پابرجا بود، گیج شده بودم و دقیقا نمیدونستم که مشکل از کجا میتونه باشه، مادربرد، پردازنده، کارت گرافیک، حافظه های رم یا پاور؟ هر احتمالی رو میدادم

رم ها رو با یه کیت رم اضافی که داشتم عوض کردم مشکل حل نشد، یک مادربرد هم از قبل داشتم، سیستم رو آوردم پایین و برد رو هم عوض کردم، یکی دو روز اوکی بود و باز وسط بازی آنلاین ری استارت :(

از پردازنده تست های سنگین گرفتم اما اوکی بود و مشکلی نداشت، احتمال آخر پاور و کارت بود، اما احتمال خرابی پاور رو زیر ۱ درصد میدونستم. تمام این مراحل هر کدوم یک هفته تا ۱۰ روز طول کشید. قطعات من معمولی و بی کیفیت نبود

CPU: Core i7 7700K

GPU: Gigabyte GeForce GTX 980Ti

MB: Gigabyte Z170X G1

PSU: Coolermaster V1200 Platinum 

کارت گرافیک رو روی تست Furmark گذاشتم و تست گرفتم >> سیستم خاموش و دوباره روشن شد. و اینجا بود که گفتم کارت مشکل داره. با این تصور کارت سیستم رو خاموش کردم و ۲ ماهی بدون سیستم موندم تا پول خرید کارت جدید فراهم بشه،

بعد از گذشت ۲ ماه پول خرید کارت فراهم شد و یه کارت RTX 2080 Super تهیه کردم، اومد کارت رو نصب و سیستم رو راه اندازی کردم و یه بازی آنلاین راه اجرا کردم، و با کمال ناباوری سیستم دو باره خاموش شد.

دیگه نمیدونستم چیکار کنم. فکر یه سیستم کاملا جدید بودم که گفتم بذار کابل ها رو هم عوض کنم، کابل های اسلیو PC Mod رو جدا کردم و کابل های اصلی پاور رو وصل کردم، و بازی رو اجرا کردم، از ری استارت و خاموش و روشن شدن سیستم دیگه خبری نبود، اونجا بود که فهمیدم این کابل ها مشکل دارن و موردی رو که باید اول از همه تست میکردم آخر از همه تست کردم و همین حدود ۶ ماه وقت منو گرفت. و منو درگیر کرد.

موضوعی که مطرحه اینه که این کابل ها هیچ گونه مشخصاتی ندارن، میزان خلوص، نوع پوشش، نوع و تعداد لایه های محافظتی و از همه مهمتر گواهینامه AWG

American Wired Gauge

این خیلی مهمه که سازنده کابل استاندارد و گواهینامه AWG که در ساخت آلیاژ فلز کابل استفاده شده رو مشخص کنه، در ساخت کابل های معمولی معمولا از استاندارد AWG 18 استفاده شده، این در حالیه که برند های مطرح مثل CableMod، Coolermaster و Thermaltake بر پایه گواهینامه AWG16 تولید میشن.

و موضوعاتی که دوستان مطرح کردند در مورد مشکلات کابل کاملا درست هستش، اینکه یک محصول صرفا از نظر ظاهری زیبا و شکیل باشه لزوما نمیتونه تضمین کننده کیفیت اون باشه. 

اینکه این کابل ها شاید با پلتفرم های معمولی به خصوص کارت های گرافیک کم مصرف مشکلی نداشته باشن اما قطعا توی سیستم های High End با پردازند ه و کارت های رده بالا و پر مصرفی مثل RTX 2080Ti قطعا دچار افت جریان میشن. و زمانی که کابل Extension بی کیفیت هم در این بین اضافه میشه این افت جریان شدیدتر هم خواهد شد و بهترین کار استفاده از همون کابل استاندار پاور یا کابل های اسلیو یکپارچه نه Extension یا کابل های Extension با با استاندارد های AWG16 هستش. و‌ البته پاور هم باید با این استاندارد سازگار باشه.

این تجربه قبلی من از محصولات PCMod، و اما تجربه اخیرم که بسیار وحشتناک بود رو در پست های بعدی خدمت دوستان عرض میکنم.

ویرایش شده توسط Commilion
لینک به دیدگاه

در در 9 تیر 1399 در 22:33، Masoudk96 گفته است :

سلام دوستان عزیز

براتون یه خبر جالب دارم

با سلام

دوست عزیز پیشنهاد میکنم قبل از این اقدام همه جوانب اون رو بسنجید و بعد اقدام به این کار کنید،

چیزی که حدس میزنم اینه که با حضور شما در PCMod قراره از شما به عنوان یک شاهد فیلم گرفته بشه و ویدئو و عکس های اون در سایت و صفحات شبکه های اجتماعی PCMod منتشر بشه تا تاییدی بر کیفیت محصولات این برند باشه.

اما بهتر نیست به جای این کارها و تبلیغات غیر واقعی و ساختگی، مشخصات فنی دقیق رو در مورد محصولاتش شون اعلام کنن؟ درست مثل برندهای معروف و مطرح، به عنوان مثال در مورد همین کابل های اسلیو

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...