رفتن به مطلب

نقد و بررسی بازی‌های شرکت QUANTIC DREAM توسط کاربران

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سه اثر فوقالعاده این شرکت 

باران سنگین 

ماورا دوروح 

و دیترویت :به سوی انسانیت 

که آخری از هر لحاظ بی نظیره و ماورا دراماتیک ترین بازیه که تا بحال بازی کردم و واقعا 

با بازی الن پیج اشکم درومد تو لحظات زیادی خصوصا اون لحظه که خودکشی میخواست بکنه

و ایدین یا برادرش نگزاشت و با غمی در عمق وجودش میگفت نه غذایی داره نه پولی و نه خونهای 

یاد بی خانمانها میوفتی تو سرمای زمستون که من و تو نشستیم قهوه سر میکشیم تو گرما ومعلوم نیست

چند نفر تو سراسر کره زمین بر اثر سرما یا حتی تو همون روز برقی جونشون رو از دست بدن بخاطر برف 

در همین لحظه منی که عاشق برفم از برف در یک لحظه متنفر شدم و روزای برفی جای شاد شدن 

گریه خواهم کردم به حال بیخانمانها .یک لحظه تاثیر گزارش لحظه ای بود که زن و بچه نیتن کشته میشن

و نیتن نابود میشه کمرش میشکنه با بازی دافوعه واقعا بینظیره هرچند سراغ ندارم فیلمی که دافوعه نقش مثبت داشته باشه

و حتی تو همین بازیم یه جورایی نقشش منفی بیشتر تا مثبت و تخریبی که تو زندگی جودی میگزاره از سازندگیش بیشتره.ولی اون لحظه

که عزیزتو خدا برای کسی نیاره تو تصادف از دست میدی و بهت خبر میدن بدترین لحظه دنیاست من درکش میکن چون ....بگزریم...

این لحظه هم اشک من رو دراورد و لحظه ای در کودکیش و لحظات دیگه مثل اون لحظه که مادرش تو کما بود بازم من درکش میکنم

عزیزت تو کما باشه خدا برای هیچ کسی نیاره نمیدونین چقدر سخته .خلاصه بازیشو با پوست و استخوان حس کردم هر لحظش 

تداعی یه لحظه از زندگیم بود فقط ایدین ندارم خخخخ 

بگزریم حتما خیلیا هم لحظاتی با این بازی هر چند شخصیت اصلی مونث بوده همزاد پنداری داشتند خیلیا هم مشابهش براشون 

اتفاق افتاده .که من خودم  در دسته دومم یعنی بیشتر اتفاقات رو حس کردم چون برام افتادن .حتی سرمای تو 1 متر برف و دمای منفی 15 تا 20 درجه زیر صفر رو برای

ساعتها .از سرما اگزوز اتوبوس بقل میکردیم تا گرم بشیم البته به دلیل سربازی رفتن . شبهای کویر تو آموزشی یخ بندون کویر تو برج 6 و 7 سال خیلی

وحشتناکه و بعدش گرمای ظهرش خفت میکنه .بگزریم دردسرتون ندم کلا بازییه که زندگی خودتو میاره جلوت ورق میزنی یا همزاد پنداری میکنی

بازی بعدیشم که دیترویت عزیز که فکر نکنم حالا حالاها مشابهش اتفاق بیوفته حتی بهش نزدیکم نشدیم ولی بازهم واقع گرایانه جلو میره و اگر

هوش مصنوعی تقسیم بشه نشون میده که در اذهان مختلف چکار که نمیتونه بکنه و واقعا یک لیدر چه کارا که ازش بر نمیاد ...بگزریم 

دیترویت نمونه کاملترین بازیهاییه که میشه گفت کمترین نقص رو دارند به جز نقصهایی وحشتناک در اجرای بازی که با لگهای وحشتناک همراه 

و باز هم چیزی از ارزشهاش کم نمیکنه .ایرادی بهش نیست و باز هم میتونه احساساتتو برانگیزه خصوصا اون لحظه که لوتر میخواد بگه آلیس هم 

از اندرویدهاست ولی کارا خودش میفهمه (تنها ایراد داشتان که میشه گرفت هم همینه از کجا و کی آلیس روبوت بوده که پدرش نمیدونسته ؟؟تادد نمیدونسته که آلیس روبوته ؟)و واقعا

صحنه گیراییه و کلا کارا در تمام لحظات غمی بزرگ با خودش داره نمیدونم شاید برای اینه که یکبار تاد دربو داغونش کرده ؟؟؟!!!!!!

مارکوس هم که جای خودشو داره و واقعا غیر قابل انتقاد و ایراد گرفتن و بی نقصه خصوصا لحظاتی که با کارل داره انسان رو یاد لحظاتی 

میندازه که ممکنه با پدری یا پدر بزرگی مریض داشته میندازه .

اون کانر هم که داستانش یه جورایی بروز شده مشابه داستان باران سنگین و کاراگاه بازیه که اونم خیلی خوب از کار درومده.

تنها ایراد بازی رو میشه در برگشت به عقب و روایتی مثل باران سنگ داشتن بازیه که در مواقعی قوت بازیه ولی بنظرم بد نمیبود اگر هر شخصیت جداگانه روایت میشد 

نه اینکه از مارکوس بپری به کانر از کانز بپری کارا از کارابپری به مارکوس و این چرخه رو ادامه بدی کاش این فرمی روایت نمیشد .به شخصه 

روایت ماورا رو ترجیح میدم .

در مود باران سنگینم نوآورانه بودش

حالا دوستان نظراتتون رو بنویسین بنظرم ستا از بهترین بازیهای دنیا رو باهاشون طرفیم واقعا بنظیرند بازیهای این شرکت واقعا جزو درجه یکهای زمان خودشونن و بی نظیر

و نمونه هایی که باید حالا حالاها منتظر باشیم تا مشابهشون بیاد 

لینک به دیدگاه

ای کاش تو کشورما هم 4تا داستان از شهدا رو تو یه گیم پلی باکیفیت تولید میکردن تا بشد دید اشک ریختن برای کدوم ارزشمنده (البته منظورم باشما نبود و کلی عرض کردم).....(شخصیت خیالی vs شخصیت واقعی)

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

Detroit رو دارم بازی میکنم که تا الان جالب بوده.

امیدوارم ضعف ها و حفره های داستان Heavy Rain رو نداشته باشه و تا آخر جذاب باشه.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Mreza123 گفته است :

Detroit رو دارم بازی میکنم که تا الان جالب بوده.

امیدوارم ضعف ها و حفره های داستان Heavy Rain رو نداشته باشه و تا آخر جذاب باشه.

به اون صورت نداره حفره ولی خوب ماورا از لحاظ داستانی پر مغز تره تا این 

لینک به دیدگاه

beyond two souls

با سلام

beyond two souls یک تجربه کاملا عاطفی از یک بازی مدرن؟

یک بازی کاملا درگیر کننده روح و روان؟گرافیک محشر؟داستانی فوقالعاده؟

نوین و مدرن ؟نظرتون چیه این بازی رو چند بار رفتین؟؟

به شخصه یک تجربه به شدت عاطفی احساسی و عمیق میدونمش و داستانی پر مغز

detroit become human

یک بازی که اعتیاد شدید میاره؟؟به نوعی مثل سیگار میمونه؟؟

تجربه گرافیکی فوقالعاده عالی ؟؟داستانی آینده نگرانه ولی بشدت درگیر کننده؟؟

شخصیت پردازیهای قوی ؟براستی نقطه ضعف این بازی در کجای بازی هست؟؟

آیااصلا این بازی نقطه ضعفی دارد ؟؟

به شخصه تجربه بسیار ماورایی با این دوبازی داشتم که سالها بود نداشتم 

و آخرین دفه این احساسات رو باز هالف لایف 2 داشتم که صد البته 

این دوبازی مجموعا به هالف لایف نرسیدند (هالف لایف یه چیز دیگس)

ممنون میشم نظر بدید ببینیم بازیای این شکلی چقدر خوب دراومدن 

یا بهتره بپرسم تا چه مدت بعد تموم شدن بازی تو ذهنتون میمونه مثل یه فیلم خوب مثل ترمیناتور 2 مثل بیگانه 

تو بازیام باز میرسیم به هالف لایف و رزیدنت اویل 3 و2 و...بگزریم نظر بدین ممنون میشم 

ویرایش شده توسط arash_aria
لینک به دیدگاه

Detroit - Become Human و CONTROL به جرئت بهترین بازی های 10 سال اخیر هستن. Detroit که اصلا فوق العاده پیچیده و واقعی ساخته شده. حقیقتش بازی توی این رنج از (قدرت داستانی) به ذهنم نمیاد که مثال بزنم . Detroit واسه خودش یک پکیج جداست

لینک به دیدگاه

در در 11 تیر 1399 در 02:13، arash_aria گفته است :

بنظرم ستا از بهترین بازیهای دنیا رو باهاشون طرفیم

قافلگیر نشدم. بازی های کنسول از نظر قدرت داستان پردازی تقریبا یک دهه از PC جلوترن

در در 11 تیر 1399 در 07:08، yasin1380 گفته است :

ای کاش تو کشورما هم 4تا داستان از شهدا رو تو یه گیم پلی باکیفیت تولید میکردن تا بشد دید اشک ریختن برای کدوم ارزشمنده (البته منظورم باشما نبود و کلی عرض کردم).....(شخصیت خیالی vs شخصیت واقعی)

سلام . بازی دیترویت بیکام هیومن رو تمام کن بعد برگرد کامنت خودتو بخون نظرتو همینجا بگو. خخخخ

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hype گفته است :

قافلگیر نشدم. بازی های کنسول از نظر قدرت داستان پردازی تقریبا یک دهه از PC جلوترن

سلام . بازی دیترویت بیکام هیومن رو تمام کن بعد برگرد کامنت خودتو بخون نظرتو همینجا بگو. خخخخ

دوست عزیز من گفتم بازی بد بوده؟یا داستانش؟

موضوع اینه که تخیلیه داستان حالا هرچی شما میخوای بگو

مسعله اینه ما یه کمپانی بازی سازی نداریم 😕که واقعا بازی بسازه (رقابتی ) که خیلی بده

حداقل کاش با چند کمپانی خارجی همکاری میکردن یه بازی درست درمون میساختن 

(شما داستان برخی از شهدا رو میخونی زندگیشون واقعا داستانیه و آدم رو درآخر به گریه میندازه ...حالا تو یه گیم پلی حرفه ای اجرا می شد بنظرم خیلی مخاطب پیدا میکرد)

چند سال پیش یه شروع خوبی داشتیم تو بازی سازی بعد نمیدونم چی شد کلا فراموش شد ...نیست بازی ایرانی که حداقل های یه بازی امروزی رو داشته باشه🤔

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز من گفتم بازی بد بوده؟یا داستانش؟

موضوع اینه که تخیلیه داستان حالا هرچی شما میخوای بگو

مسعله اینه ما یه کمپانی بازی سازی نداریم 😕که واقعا بازی بسازه (رقابتی ) که خیلی بده

حداقل کاش با چند کمپانی خارجی همکاری میکردن یه بازی درست درمون میساختن 

(شما داستان برخی از شهدا رو میخونی زندگیشون واقعا داستانیه و آدم رو درآخر به گریه میندازه ...حالا تو یه گیم پلی حرفه ای اجرا می شد بنظرم خیلی مخاطب پیدا میکرد)

چند سال پیش یه شروع خوبی داشتیم تو بازی سازی بعد نمیدونم چی شد کلا فراموش شد ...نیست بازی ایرانی که حداقل های یه بازی امروزی رو داشته باشه🤔

والا اینقدر فیلم جنگی به خوردمون دادن مردم اشباع شدن. سبکی که شما گفتی در بهترین حالت میشه کال آف دیوتی.

ولی با بخشی از حرفتون موافقم . در قسمت داستان پردازی میتونیم در حد بین المللی باشیم ولی منابع مالی و تکنولوژی ساخت ابدا شاید تا پنجاه سال آینده.

---------------------

اتفاقا داستان 99% واقعیه . کلیت داستان نشان دهنده ی تصمیماتیه که بشر در طول زندگیش میگیره و تغییر مسیر زندگی با یک تصمیم اشتباه یا درست.

حتی اون بخش اندروید ها نمیشه گفت تخیلیه همونطور که صد سال پیش اینترنت و اینستاگرام و تلگرام تخیلی در حد جادوگری بودن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...