رفتن به مطلب

صدای نویز سی پی یو i9 i9900kf

Recommended Posts

با سلام . مدتیه که یه صدای نویزی ( جیز ویز ) نزدیکای سی پی یو به گوشم می خوره که برام خیلی عجیبه . تمام فن ها و قطعات و هم یکی یکی چک کردم و موردی نداشت . این صدا یا از خود سی پی یو هست یا مادربرد . مادربردم z390 tuf gaming plus asus 

. تو یه انجمن نوشته بود تو تنظیمات بایوس گزینه c-states رو غیر فعال کنین . این کار رو کردم . الان صدا قطع شده . گزینه c-states در واقع بخشی از فعالیت های سی پی یو رو غیر فعال می کنه . حالا به نظرتون این مورد عادیه یا ایرادی داره ؟ سیستم هم الان کار می کنه و هیچ ایرادی در کل نداره ولی این صدا رو اعصابه واقعا . 

یه فیلم از صداش براتون گزاشتم. 

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز به نظر میرسه کویل واین مدار تغذیست ارتعاش چوک ها باعث این صدا میشه داخل مادربورد زیاد این موارد رو ندیده بودم و بیشتر در گرافیک شایع هست در هر صورت مشکلی نداره و این مورد اصلا به cpu بستگی نداره

• لایک 2
لینک به دیدگاه

ربطی به سی پی یو نداره

مشکل از مینتون هست

کلا سری TUF ایسوس اشغال های به تمام معناست من نمیدونم این شرکت کی میخوای دست از سر این سری به درد نخور برداره

در فول لود دمای vrm هارو چک کنید

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ربطی به سی پی یو نداره

مشکل از مینتون هست

کلا سری TUF ایسوس اشغال های به تمام معناست من نمیدونم این شرکت کی میخوای دست از سر این سری به درد نخور برداره

کویل واین ربطی به دما نداره دوست عزیز در گرونترین کارت های گرافیک ایسوز حتی  rtx 2080ti هم این مشکل وجود داره پس ربطی به کیفیت ساخت نداره یک چیزی هست که شانسی هست در همه برندای گرافیک کم و بیش این مورد هست منتها خیلی در مادربورد شایع نیست و این دوستمون دیگه واقعا بدشانسی اورده

ویرایش شده توسط matrix.trixx
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، hosin گفته است :

ربطی به سی پی یو نداره

مشکل از مینتون هست

در حالتی که هیچ کاری با سیستم نمی کنم یا در حد پخش یه فیلم این صدا رو میده ولی وقتی زیر فشاره مثلا تو بازی صداش قطع میشه 

لینک به دیدگاه

دقت کنید برای ایشون برعکس هستش وقتی  c استیتها غیرفعال میشن صدا قطع میشه یعنی توی مصرف پایین صدا داره اما تو لود صدا قطع میشه

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، king021king گفته است :

در حالتی که هیچ کاری با سیستم نمی کنم یا در حد پخش یه فیلم این صدا رو میده ولی وقتی زیر فشاره مثلا تو بازی صداش قطع میشه 

در هر صورت این صدا کویل واین هست معمولا برعکس هست و زیر فشار بالا باید کویل واین باشه ولی جریان کمی هم که وارد چوک ها بشه باعث ارتعاش سیم پیچ داخلش میشه و این صدای جیز به وجود میاد در اصل در همه سیستم ها صدا وجود داره منتها بعضی ها قابل شنیدن نیست و بعضی ها صداش وحشتناکه کلیپ شمارو که دیدم این کویل واین زیادم حاد نیست داخل یوتوب برید ویدیو ببینید علنا گرافیک داره سوت میکشه در هر صورت اگر مشکلتون با غیر فعال کردن حالت c state که کارش صرفه جویی انرژی هست حل میشه که عالیه در ایران انرژی و برق مفته و چیزی رو از دست نمیدین با غیر فعال کردن c state هم مشکلی براتون پیش نمیاد و چیز مهمی نیست

لینک به دیدگاه

هیچ جای نگرانی نیست دوست عزیز

فروم‌های خارجی رو زیر و رو کردم من سر این قضیه

جریان‌های الکتریکی داخل هر قطعه الکترونیکی که توش القا وجود داره باعث لرزش می‌شه و اگر از شانس بد شما این لرزش بیفته رو فرکانس طبیعی کویل، صدا تولید می‌کنه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

در هر صورت این صدا کویل واین هست معمولا برعکس هست و زیر فشار بالا باید کویل واین باشه ولی جریان کمی هم که وارد چوک ها بشه باعث ارتعاش سیم پیچ داخلش میشه و این صدای جیز به وجود میاد در اصل در همه سیستم ها صدا وجود داره منتها بعضی ها قابل شنیدن نیست و بعضی ها صداش وحشتناکه کلیپ شمارو که دیدم این کویل واین زیادم حاد نیست داخل یوتوب برید ویدیو ببینید علنا گرافیک داره سوت میکشه در هر صورت اگر مشکلتون با غیر فعال کردن حالت c state که کارش صرفه جویی انرژی هست حل میشه که عالیه در ایران انرژی و برق مفته و چیزی رو از دست نمیدین با غیر فعال کردن c state هم مشکلی براتون پیش نمیاد و چیز مهمی نیست

این عکس مادربرد من هستش . میشه بپرسم کویل کدوم قسمتش میشه ؟ 

ImgW.thumb.jpeg.f2e4139ebe29aae1ee4e5078b107d8c0.jpeg

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، king021king گفته است :

این عکس مادربرد من هستش . میشه بپرسم کویل کدوم قسمتش میشه ؟ 

سلام

tof.thumb.PNG.1c0b1f8deb3de352fe449b9a5322a7c0.PNG

• لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...