رفتن به مطلب

سوال و جواب در مورد مشكلات كامپيوتر !!

MoHaMaD
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام، تازگی ها وقتی کامپیوتر رو به پریز برق میزنم خود به خود روشن میشه یکی از دوستان گفت که اشکال از پاوره لطفا کمکم کنید

سلام

قبل از هر چیز یک امتحان انجام بدید. به این ترتیب که برق ورودی پاور را جدا کنید و سپس کانکتور کلید پاور را از روی مادر برد جدا کنید. دوباره پاور را به برق بزنید و ببینید آیا سیستم روشن می شود یا نه.

مورد دیگری که می توانید تست کنید این هست که داخل بایوس بروید و در گزینه های مربوط تنظیمات ، گزینه power on failure را پیدا کنید. در این حالت شما می توانید حالت های مختلفی را ببینید . احتمال دارد این گزینه بر روی جمله ای شبیه به turn on after power loss یا جمله ای با مفهوم مشابه باشد . شما این گزینه را هم تغییر دهید.

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

با سلام دلیل خطا زیر که با زدن f1 ویندوز بالا می آید به خاطر چیست وچگونه رفع می شود

post-12275-0-93733100-1362334243_thumb.jpg

ویرایش شده توسط r2reza
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزيز

از داخل بايوس گزينه ى Floppy Disk رو Disable كنيد.

لینک به دیدگاه

سلام

یه مشکلی هست

چند روزه جا لیوانی سیستمم بیرون نمیاد چی کار کنم :p

دوستان

بیشترین ولتاژی که مادربردتون به cpu میتونه بده چقدر هست؟!

مال من از 1.7 بیشتر نمیشه!!!!

این طبیعی هستش؟!

لینک به دیدگاه

سلام

یه مشکلی هست

چند روزه جا لیوانی سیستمم بیرون نمیاد چی کار کنم :p

دوستان

بیشترین ولتاژی که مادربردتون به cpu میتونه بده چقدر هست؟!

مال من از 1.7 بیشتر نمیشه!!!!

این طبیعی هستش؟!

سلام عزيز

اين سوال جدى بود يا شوخى؟

هر مادربردى تا يك حدى از ولتاژ رو به پردازنده ميرسونه بسته به تنظيمات كارخانه سازنده كه معمولان بر اساس تحمل CPU هاى مخصوص اون سوكت و تحمل مادربرد طراحى شده.

اغلب هيچ وقت از يك حدى نبايد بالاتر بره / ببريش.

پس طبيعيه.

ویرایش شده توسط ARMIN2012
لینک به دیدگاه

با سلام ، من یه مادر برد دارم که وقتی بردمش برای فروش گفتن که پایه های سوکتش خم شده و ازم برش نداشتن !!! در صورتی که من از وقتی یادم میاد اینجوری بود سوکتش و بدون مشکل کار میکرد فکر میکردم فابریکشم اینطوریه  !!! ولی وقتی یه مادر برد نو گزاشت کنارش دیدم نه واقعا خم شده 6 تا از پایه های داخلیش  :blink: مدل مادر بردم اینه ga.plm945.s2 اصلا حسابی ریختم به هم . خودم میتونم یه کاریش بکنم آیا ؟؟ یا باید سوکتش کلا عوض بشه ؟؟ اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم . @};-  @};-

لینک به دیدگاه

با سلام ، من یه مادر برد دارم که وقتی بردمش برای فروش گفتن که پایه های سوکتش خم شده و ازم برش نداشتن !!! در صورتی که من از وقتی یادم میاد اینجوری بود سوکتش و بدون مشکل کار میکرد فکر میکردم فابریکشم اینطوریه  !!! ولی وقتی یه مادر برد نو گزاشت کنارش دیدم نه واقعا خم شده 6 تا از پایه های داخلیش  :blink: مدل مادر بردم اینه ga.plm945.s2 اصلا حسابی ریختم به هم . خودم میتونم یه کاریش بکنم آیا ؟؟ یا باید سوکتش کلا عوض بشه ؟؟ اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم . @};-  @};-

اگر بتونی با یک پنس آروم دوباره صافشون کن . ولی احتمالش خیلی کمه که بشه . تعمیرش هم نمیارزه . بیشتر از قیمتی که ازت میخرن فکر کنم خرج برداره . چون سوکت باید عوض بشه .

لینک به دیدگاه

اگر بتونی با یک پنس آروم دوباره صافشون کن . ولی احتمالش خیلی کمه که بشه . تعمیرش هم نمیارزه . بیشتر از قیمتی که ازت میخرن فکر کنم خرج برداره . چون سوکت باید عوض بشه .

آقا دستت در نکنه صافش کردم بدون مشکل کار کرد 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان یه مادر برد دارم که یکی از چیپ های میکروسکپی زیرسوکتش شکسته . با بعضی از cpu ها کار میکنه با بعضی نه . میخواستم بدونم با اون cpu هایی که کار میکنه عملکردش قابل اطمینان هست یا نه . منظورم اینه که اون cpu هایی که با این مادربرد کار میکنن از اون چیپست معیوب استفاده میکنن یا نه . با تشکر  :)

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

من برای اولین بار از خمیر سیلیکن برای خنک کنندگی استفاده کردم قبلا به صورت فابریک 8 ماهی روش بود فن cpu را باز کردم و هیچی خمیر نداشت خمیرهای اضافی رو پاک کردم با الکل تمیز کردم به اندازه مورد نیاز روی  هدسینگ زدم و با کارت ویزیت پخش کردم اما الان دمای cpu من 50 درجه سانتیگراد هست در صورتی که قبلا 39 بود از خمیر سیلیکن   Deepcool Z3 استفاده کردم میخوام ببینم این دما خوب هست یا نه؟ 

نمیشه کاری کرد که به دمای همان 39 درجه برسد دوباره تمام خمیر را تمیز و از دوباره خمیر زدم اما باز هم به دمای مطلوبم نرسید میشه من را راهنمایی بفرمایید 50 درجه در حالت عادی زیاد نیست؟

cpu من  cor i3 2120 با فن استوک خودش هست 

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

؟

ویرایش شده توسط S.HAMID.M
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...