رفتن به مطلب

مشکل فریز کردن یا قفل کردن سیستم

mahdiproman
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر دوستان

mb: asus x470 tuf gaming plus

cpu:ryzen 7 2700x 

ram:32 gb ddr4 3200mhz a data d10gammix

gpu: msi gtx 1070 ti gaming 

psu:cooler master v750 gold

من مشکلم با این سیستم این هست که به صورت تصادفی گاها فریز یا لاک میشه  وهیچ کاری با سیستم نمیشه کرد وکیبورد و ماوس کار نمیکنن و باید با دکمه پاور دوباره کامپیوتر رو راه اندازی کرد تا مشکل حل بشه

از دوستان اگه این مشکل رو تا حالا با سیستم های مبتنی بر پردازنده رایزن داشته یا به هر حال میتونه کمک کنه ممنون میشم راهنمایی کنه

این مشکل نمیدونم دقیقا از چی هست ولی از وقتی که گزینه usb suspend settings رو غیر فعال کردم و همچین گزینه ی allow the computer to turn off this device to save power رو برای usb input هام  غیر فعال کردم مشکل حل شده برای یکی دو ماه

البته تو این یکی دو ماه کار خاصی با سیستم نکردم و بیشتر فیلم کلاس ها رو دیدم

ولی این مشکل تو حالت عادی هم دیدم که میشه

لینک به دیدگاه

دوستان دیگه شاید دقیق‌تر راهنمایی کنن ولی چیزی که به ذهن من می‌رسه اورکلاک ناپایدار یا رم مشکل دار هست

لینک به دیدگاه

والا این مشکل تک و توک برای منم پیش میاد و فکر میکنم که باگ ویندوز 10 هست

چون من دو نسخه 10 دارم، یه home که پر از فیچر آپدیت مزخرفه، و یه enterprise ltsc که ویندوز خام و بدون فیچره

توی home این مشکل شمارو منم مدتیه دارم، ولی تو ltsc خیر ...

اینکه، فکر میکنم تو اپدیت 2004 این مسئله حل بشه

پ.ن: ذخیره سازیتون به چه صورته، hdd دارید یا ssd؟ میشه مدل دیوایس های ذخیره سازیتون رو بفرمائید؟

لینک به دیدگاه

پروفايل xmp اگر فعال غير فعال كنين و چك كنين 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

والا این مشکل تک و توک برای منم پیش میاد و فکر میکنم که باگ ویندوز 10 هست

چون من دو نسخه 10 دارم، یه home که پر از فیچر آپدیت مزخرفه، و یه enterprise ltsc که ویندوز خام و بدون فیچره

توی home این مشکل شمارو منم مدتیه دارم، ولی تو ltsc خیر ...

اینکه، فکر میکنم تو اپدیت 2004 این مسئله حل بشه

پ.ن: ذخیره سازیتون به چه صورته، hdd دارید یا ssd؟ میشه مدل دیوایس های ذخیره سازیتون رو بفرمائید؟

هر دو نوع ذخیره سازی رو دارم من

ssd : samsung evo860 250gb

hdd : western blue 2 tb 5400 rpm

برای شما هم کلا اخه قفل میکنه سیستم؟

واسه من که اخه این طوری میشه مثلا وقتی caps lock کیبورد رو هم میزنم دیگه چراغش روشن نمیشه و کلا ماوس و کیبورد کار نمیکنن و صفحه هم گیر میکنه و باید سیستم رو با دکمه ریست کیس ریستارت کنم تا مشکل حل بشه

واسه شما هم اینطوری میشه یا مثلا گاها موقتا ماوس گیر میکنه بعدش درست میشه؟

بله من یه چن وقتیه که اپدیت کردم ویندوز رو ولی قبل اونم اون مشکل انگار بر طرف شده بود

انشالله که همین باگ ویندوز ده باشه

دقیقا نمیدونم حل شده یا نه چون مثلا خیلی با سیستم کار نکردم و بیشتر فیلم ضبط شده دیدم 

در 12 ساعت قبل، Aghil.rahimi گفته است :

پروفايل xmp اگر فعال غير فعال كنين و چك كنين 

الان فعال هست ولی قبلا که غیر فعال بود هم اینطوری فکر کنم میشد ولی بازم یه بررسی روش میکنم اگه مشکل رو دیدم باز

در 14 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

دوستان دیگه شاید دقیق‌تر راهنمایی کنن ولی چیزی که به ذهن من می‌رسه اورکلاک ناپایدار یا رم مشکل دار هست

راستش تو اورکلاک اونطوری شده برام ولی از اول که سیستم خریده بودم و چیزی رو هم دست نزده بودم این مشکل رو داشتم فکر کنم 

در واقع شبیه اتفاق اورکلاک میشه و سیستم قفل میشه ولی در صورتی اتفاق میافته که سی پی یو و رم اورکلاک نیستن.حداقل سی پی یو اورکلاک نبوده شده برام

کلا اورکلاک طولانی تا حالا نکردم و بیشتر تستی بوده واسه ی دمای قطعات که اصلا ببینم اورکلاک میشه که اونم صرف نظر کردم

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، mahdiproman گفته است :

واسه من که اخه این طوری میشه مثلا وقتی caps lock کیبورد رو هم میزنم دیگه چراغش روشن نمیشه و کلا ماوس و کیبورد کار نمیکنن و صفحه هم گیر میکنه و باید سیستم رو با دکمه ریست کیس ریستارت کنم تا مشکل حل بشه

بله من یه چن وقتیه که اپدیت کردم ویندوز رو ولی قبل اونم اون مشکل انگار بر طرف شده بود

دقیقا نمیدونم حل شده یا نه چون مثلا خیلی با سیستم کار نکردم و بیشتر فیلم ضبط شده دیدم 

الان فعال هست ولی قبلا که غیر فعال بود هم اینطوری فکر کنم میشد ولی بازم یه بررسی روش میکنم اگه مشکل رو دیدم باز

راستش تو اورکلاک اونطوری شده برام ولی از اول که سیستم خریده بودم و چیزی رو هم دست نزده بودم این مشکل رو داشتم فکر کنم 

در واقع شبیه اتفاق اورکلاک میشه و سیستم قفل میشه ولی در صورتی اتفاق میافته که سی پی یو و رم اورکلاک نیستن.حداقل سی پی یو اورکلاک نبوده شده برام

کلا اورکلاک طولانی تا حالا نکردم و بیشتر تستی بوده واسه ی دمای قطعات که اصلا ببینم اورکلاک میشه که اونم صرف نظر کردم

منم مشكل شما رو داشتم

با غير فعال كردن پروفايل xmp مشكلتون حل ميشه 

ي جورايي باگ ويندوز ١٠ هست 

راه حل ديگتون هم اينه كه اخرين نسخه ويندوز ١٠ را دانلود و نصب كنيد  ي بارم بايوس را ريست كنين و مجدد تنظيمات اضافي را اعمال كنيد  

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، Aghil.rahimi گفته است :

منم مشكل شما رو داشتم

راه حل ديگتون هم اينه كه اخرين نسخه ويندوز ١٠ را دانلود و نصب كنيد  ي بارم بايوس را ريست كنين و مجدد تنظيمات اضافي را اعمال كنيد  

احتمالا مشکل از قسمت fast startup باشه که تو اپدیت های جدید ظاهرا ویندوز این گزینه رو برداشته و احساس میکنم بعد این مورد مشکلم حل شده

در 48 دقیقه قبل، Aghil.rahimi گفته است :

منم مشكل شما رو داشتم

الان با اینکه xmp چند وقتیه فعاله ولی من دو ماهی هست این مشکلو ندیدم ولی باز خواستم بپرسم که اگه این مشکل به وجود اومد دوباره چی کار کنم و مشکل از چیه که دوستان میگن احتمالا از ویندوزه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahdiproman گفته است :

برای من ... بستگی داره

بعضی وقت ها سیستم لگ میگیره و بعد از مدتی خودش آزاد میشه

ولی بعضی دیگه از وقت ها، از خر شیطون پائین نمیاد، قفل کامل میکنه و حتما باید سیستم ریست بشه

شما ویندوز رو روی ssd دارید؟ من ویندوزم روی wd blue 1tb 7200 هست و شاید تاثیر گذار باشه روی این اتفاق ... ولی شما ssd دارید و ریشه یابی مشکلاتمون یکسان نیست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

برای من ... بستگی داره

بعضی وقت ها سیستم لگ میگیره و بعد از مدتی خودش آزاد میشه

ولی بعضی دیگه از وقت ها، از خر شیطون پائین نمیاد، قفل کامل میکنه و حتما باید سیستم ریست بشه

شما ویندوز رو روی ssd دارید؟ من ویندوزم روی wd blue 1tb 7200 هست و شاید تاثیر گذار باشه روی این اتفاق ... ولی شما ssd دارید و ریشه یابی مشکلاتمون یکسان نیست

اره مال من روی ssd هست ولی خوب شاید به قول شما مشکل از همین باگ ویندوز باشه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mahdiproman گفته است :

اره مال من روی ssd هست ولی خوب شاید به قول شما مشکل از همین باگ ویندوز باشه

اگه تعویض ویندوز براتون سخت نیست، یه ویندوز 10 نسخه LTSC بریزید ببینید چطور میشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اگه تعویض ویندوز براتون سخت نیست، یه ویندوز 10 نسخه LTSC بریزید ببینید چطور میشه

فعلا تنظیمات بایوس رو ریست کردم ببینم چی میشه

اگه دیدم مشکل دوباره رخ میده اون موقع یه کاریش میکنم چون یکی دو ماهی میشه من اون مشکلی که گفتم برام رخ نداده

در ضمن نسخه ltsc فک کنم براش اپدیت نمیادو یه سری ویژگی ها رو نداره  و زیاد مایل نیستم واسه همین تغییر بدم به اون ورژن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mahdiproman گفته است :

در ضمن نسخه ltsc فک کنم براش اپدیت نمیادو یه سری ویژگی ها رو نداره  و زیاد مایل نیستم واسه همین تغییر بدم به اون ورژن

در اصل، برای ltsc فقط هر سه ماه یکبار، security patch میاد که اپدیت های امنیتی هستن و کلا 300-400 مگ حجم دارن

همه فیچر های به درد نخور win10 اصلی هم ازش حذف شده، مثل کورتانا و microsoft edge و استور

که باعث میشه خیلی سبکتر باشه سیستم و مثل بقیه نسخه ها نیست که از توان سیستم کم بشه به خاطر سرویسهای بیخود

برای سیستم من که این مشکل پیش میاد، توی home پیش میاد و توی ltsc اصلا همچین مشکلاتی ندارم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...