رفتن به مطلب

hdmi یا displayport?

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 7 دقیقه قبل، fernas گفته است :

(البته نمیدونم با اپدیت های اخر انویدیا اینا هم از جی سینک پشتیبانی میکنن یا خیر)

مانیتور باید چیپ G-SYNC داشته باشه 

در 9 دقیقه قبل، fernas گفته است :

asus vg245q                  asus vg245h                   asus vg255h

هیچ فرقی ندارن فقط این مدل   asus vg255h حدود 0.5 اینچ بزرگتر هست 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

مانیتور باید چیپ G-SYNC داشته باشه 

هیچ فرقی ندارن فقط این مدل   asus vg255h حدود 0.5 اینچ بزرگتر هست 

من تو یه سایتی خوندم تعداد زیادی از مانیتورا که فری سینک دارن الان قابلیت پشتیبانی از جی سینک رو هم پیدا کردن.تو خود لیون هم لینکش هست.که در برنامه انویدیا میشه تنظیم کرد.

البته بین این مانیتورها مدل vg245q فقط دیسپلی پورت داره خودمم نظرم بیشتر رو اونه.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، fernas گفته است :

البته الان اکثر مانیتورها فری سینک دارن ولی میگفتن یه سری هم از جی سینک پشتیبانی میکنن.گرافیک 2060 هست.نمیدونم الان برای من واقعا مهمه مانیتورم جی سینک داشته باشه بنظرتون که انقدر حساس بشم روش؟

و از بین مانیتورهای زیر میشه لطفا نظرتون رو بگید که کدوم مناسب هست؟(البته نمیدونم با اپدیت های اخر انویدیا اینا هم از جی سینک پشتیبانی میکنن یا خیر)

asus vg245q                  asus vg245h                   asus vg255h

با بودجه ی نهایت 6 تومن

درود

داداش جسارتا معیارتون در انتخاب مانتور چیه؟!!! 🙄

خداوکیلی 6 تومن حاضرین بدین واسه پنل tn اونم 75 هرتز اونم FHD اونم 24 اینچ؟!!!!! 😭 (جون من هرکی کنار دستت نشسته مشاوره بهت میده یه سلام گرم از طرف من بهش برسون ! 😂)

اگه کلا سوزنتون روی 75 هرتز گیر کرده به شخصه پیشنهاد بنده Acer Nitro VG240Y bmiix هست با پنل IPS که اصلا قابل مقایسه نیست کیفیتش با TN (حتی با همین 16.7 میلیون رنگ ) با همون 75 هرتز زمان 1 میل (حالا در چه حده باید بررسی بشه!) همراه با قابلیت فری سینک 😎

اگرم به سرعت علاقه دارید مدل Acer KG241QS هست با همون پنل TN و 144 هرتز و فریسینک 😋

بازم انتخاب با خودتونه مدلای مختلف دیگه هم هست در کل با این همه هزینه یا یک پنل بهتر انتخاب کنید ویا حداقل سرعت رفرش بالاتر به نظرم ایسوز های منتخبتون هیچ توجیهی واسه این همه هزینه ندارن خود دانید!

انگار پول بنز بدی ولی سوار پراید بشی چون پرایدش ساخت کارخونه X هست ! 😅

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، abidi گفته است :

درود

داداش جسارتا معیارتون در انتخاب مانتور چیه؟!!! 🙄

خداوکیلی 6 تومن حاضرین بدین واسه پنل tn اونم 75 هرتز اونم FHD اونم 24 اینچ؟!!!!! 😭 (جون من هرکی کنار دستت نشسته مشاوره بهت میده یه سلام گرم از طرف من بهش برسون ! 😂)

اگه کلا سوزنتون روی 75 هرتز گیر کرده به شخصه پیشنهاد بنده Acer Nitro VG240Y bmiix هست با پنل IPS که اصلا قابل مقایسه نیست کیفیتش با TN (حتی با همین 16.7 میلیون رنگ ) با همون 75 هرتز زمان 1 میل (حالا در چه حده باید بررسی بشه!) همراه با قابلیت فری سینک 😎

اگرم به سرعت علاقه دارید مدل Acer KG241QS هست با همون پنل TN و 144 هرتز و فریسینک 😋

بازم انتخاب با خودتونه مدلای مختلف دیگه هم هست در کل با این همه هزینه یا یک پنل بهتر انتخاب کنید ویا حداقل سرعت رفرش بالاتر به نظرم ایسوز های منتخبتون هیچ توجیهی واسه این همه هزینه ندارن خود دانید!

انگار پول بنز بدی ولی سوار پراید بشی چون پرایدش ساخت کارخونه X هست ! 😅

موفق باشید.

اگر مدل بهتری باشه که چرا که نه حتما بررسی میکنم.ولی من این دوتا مدل رو که گفتید تو فروشگاه های ایرانی ندیدم فقط در ایگرد دیدم اونم فکر نکنم گارانتی داشته باشه.اگه مدل های بهتر که موجود هم باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، fernas گفته است :

اگر مدل بهتری باشه که چرا که نه حتما بررسی میکنم.ولی من این دوتا مدل رو که گفتید تو فروشگاه های ایرانی ندیدم فقط در ایگرد دیدم اونم فکر نکنم گارانتی داشته باشه.اگه مدل های بهتر که موجود هم باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

اگه به دنبال گارانتی هستید که هیچی از همین داخل هرچی گیرتون اومد بگیرید وگرنه ایگرد و نوین فونی که لینکشو دادمتون (روی اسم مانیتورا لینک فروشگاه نوین فونه که براتون وارد میکنه ) هر دو فقط وارد کننده هستن و به دست شما میرسونن و شما تست میکنید سالم بود تمام نبود مرجوعش میکنن از نظر اعتباری کار نوین فون واقعا عالیه خدا خیرشون بده ، ایگرد گرون تر میفته بخواید همینارو بگیرید درکل از اونور هر مدلی که تو آمازون چه دبی  مثلا آمریکا میبینید می تونید انتخاب کنید و استعلام قیمت بگیرید مناسب بود بخرید ماشالا هزارتا مدلم هست و دستتون بازه ولی اگه گیره گارانتی دوزاری داخلی هستید مجبورید تن به قیمت های کذایی داخلی بدید انتخاب با خودتونه (پیشنهاد خودم خرید از اونوره حتی با این گرونی ارزم باز از قیمتای فوق تخیلی داخلی بهتره!!!)

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، fernas گفته است :

البته الان اکثر مانیتورها فری سینک دارن ولی میگفتن یه سری هم از جی سینک پشتیبانی میکنن.گرافیک 2060 هست.نمیدونم الان برای من واقعا مهمه مانیتورم جی سینک داشته باشه بنظرتون که انقدر حساس بشم روش؟

و از بین مانیتورهای زیر میشه لطفا نظرتون رو بگید که کدوم مناسب هست؟(البته نمیدونم با اپدیت های اخر انویدیا اینا هم از جی سینک پشتیبانی میکنن یا خیر)

asus vg245h                   asus vg255h

با بودجه ی نهایت 6 تومن

جی سینک موثر هست ولی چیزی نیست که اگر نباشه بگین اصا نمیشه

نه بدون جی سینک هم میشه به خوبی از سیستم استفاده کرد

فری سینک هم همون کار جی سینک رو میکنه عملا فرقی ندارن

بین گزینه هایی که فرستادین شخصا VG255H ترجیح میدم ولی در کل همشون عین هم هستن و تفاوت خیلی جزییه

لینک به دیدگاه

در در 22 تیر 1399 در 07:54، Alirezatha گفته است :

جی سینک موثر هست ولی چیزی نیست که اگر نباشه بگین اصا نمیشه

نه بدون جی سینک هم میشه به خوبی از سیستم استفاده کرد

فری سینک هم همون کار جی سینک رو میکنه عملا فرقی ندارن

بین گزینه هایی که فرستادین شخصا VG255H ترجیح میدم ولی در کل همشون عین هم هستن و تفاوت خیلی جزییه

ببخشید میشه نظرتون رو در مورد مانیتور asus vg248qe بدونم؟البته 144 هرتزه و 3 بعدی که خب 3 بعدی بودنش که به دردم نمیخوره فکر کنم همین 144 و تاخیر 1 میلی ثانیه ش مناسبه.نمیدونم انگار flicker free هم نداره.بنظرتون  8 تومن ارزش داره اینو خریدن؟یا اگه گزینه خوبی در این رنج قیمت هست پیشنهاد بدید یا اگه نیست همون گزینه هایی که در پست های قبلی گذاشتم رو انتخاب کنم.البته امروز رفتم و از نزدیک مانیتورهای رو بررسی کردم(البته پنلشون رو) و رنگهای tn خیلی ناجور نیومد فقط تو قسمت متون یکم کیفیت خوب نبود(asusvg228 بود فکر کنم مانیتور)اونجوری که در ذهنم کیفیت tn رو خراب میدونستم خیلی هم بد نبود .

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، fernas گفته است :

ببخشید میشه نظرتون رو در مورد مانیتور asus vg248qe بدونم؟البته 144 هرتزه و 3 بعدی که خب 3 بعدی بودنش که به دردم نمیخوره فکر کنم همین 144 و تاخیر 1 میلی ثانیه ش مناسبه.نمیدونم انگار flicker free هم نداره.بنظرتون  8 تومن ارزش داره اینو خریدن؟یا اگه گزینه خوبی در این رنج قیمت هست پیشنهاد بدید یا اگه نیست همون گزینه هایی که در پست های قبلی گذاشتم رو انتخاب کنم.البته امروز رفتم و از نزدیک مانیتورهای رو بررسی کردم(البته پنلشون رو) و رنگهای tn خیلی ناجور نیومد فقط تو قسمت متون یکم کیفیت خوب نبود(asusvg228 بود فکر کنم مانیتور)اونجوری که در ذهنم کیفیت tn رو خراب میدونستم خیلی هم بد نبود .

این مانیتور به خودی خود مانیتور بدی نیست

از طرفی اینقدر قیمت ها عوض میشه که واقعا نمیتونم بگم این مانیتور با این قیمت چقدر ارزش خرید داره

ولی اگر مشکلی با رنگ های مانیتور + عدم وجود تکنولوژی های محافظت چشم ندارین ( که برای شخص خودم فوق العاده مهم هست) این مانیتور میتونه گزینه خوبی براتون باشه ولی خوب باید بررسی کنین ببینین به نسبت رقبا قیمتش چطوره من یه مقدار حس میکنم به خاطر ایسوس بودنش گرونه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

این مانیتور به خودی خود مانیتور بدی نیست

از طرفی اینقدر قیمت ها عوض میشه که واقعا نمیتونم بگم این مانیتور با این قیمت چقدر ارزش خرید داره

ولی اگر مشکلی با رنگ های مانیتور + عدم وجود تکنولوژی های محافظت چشم ندارین ( که برای شخص خودم فوق العاده مهم هست) این مانیتور میتونه گزینه خوبی براتون باشه ولی خوب باید بررسی کنین ببینین به نسبت رقبا قیمتش چطوره من یه مقدار حس میکنم به خاطر ایسوس بودنش گرونه

والا الان اوضاع قیمتا جوریه که الان نخری فردا بایدحسرتش رو خورد.اگر کیفیت همه پنل های tn یکی هست که همون vg255h رو میخرم.راستش ادم هرچی بیشتر پرس و جو میکنه و مدل های بیشتری میبینه گیج تر میشه.نمیدونم گرافیک rtx 2060 rog strix تا چه حد میتونه در فول اچ دی ۱۴۴ فریم بده شاید ۷۵ هم برام کافی باشه.ولی فکر نکنم vg248 هم از الزامات یک مانیتور برای محافظت از چشم ها غافل باشه شاید یه قابلیت دیگه ای اضافه کرده.پنل های ips هم شنیدم باید بالای ۱۰ تومن خرج کنم تا خوبش رو بگیرم اینم فکر کردم چون مشخصاتش خوبه شاید ۸ تومن رو بدم.منم زیاد پشت مانیتور میشینم سلامتی چشم خیلی مهمه.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، fernas گفته است :

والا الان اوضاع قیمتا جوریه که الان نخری فردا بایدحسرتش رو خورد.اگر کیفیت همه پنل های tn یکی هست که همون vg255h رو میخرم.راستش ادم هرچی بیشتر پرس و جو میکنه و مدل های بیشتری میبینه گیج تر میشه.نمیدونم گرافیک rtx 2060 rog strix تا چه حد میتونه در فول اچ دی ۱۴۴ فریم بده شاید ۷۵ هم برام کافی باشه.ولی فکر نکنم vg248 هم از الزامات یک مانیتور برای محافظت از چشم ها غافل باشه شاید یه قابلیت دیگه ای اضافه کرده.پنل های ips هم شنیدم باید بالای ۱۰ تومن خرج کنم تا خوبش رو بگیرم اینم فکر کردم چون مشخصاتش خوبه شاید ۸ تومن رو بدم.منم زیاد پشت مانیتور میشینم سلامتی چشم خیلی مهمه.

قطعا همه پنل ها کیفیت یکسانی ندارن اینکه از کیفیت پنل یک مانیتور راضی بودین به هیچ وجه تضمینی برا رضایت شما از مانیتور دیگه ای نیست.

کارت گرافیک 2060 اگر تو تنظیمات گرافیکی باهاش راه بیایین اونم باهاتون راه میاد و میتونه تو بازی های رقابتی 144 تارو براتون پر کنه

ولی به طور کلی بهترین نوع پنلی که من بهتون توصیه میکنم VA هست.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

قطعا همه پنل ها کیفیت یکسانی ندارن اینکه از کیفیت پنل یک مانیتور راضی بودین به هیچ وجه تضمینی برا رضایت شما از مانیتور دیگه ای نیست.

کارت گرافیک 2060 اگر تو تنظیمات گرافیکی باهاش راه بیایین اونم باهاتون راه میاد و میتونه تو بازی های رقابتی 144 تارو براتون پر کنه

ولی به طور کلی بهترین نوع پنلی که من بهتون توصیه میکنم VA هست.

من تو پنل های va یه مدل خمیده سامسونگ رو پیدا کردم.نمیدونم کیفیتش چجوریه.امکانش هست چند مدل که مناسب هستن پیشنهاد بدین؟البته پنلش فرق نداره اگه خوب باشه تا قیمت ۷ یا ۸ هم میدم.ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، fernas گفته است :

من تو پنل های va یه مدل خمیده سامسونگ رو پیدا کردم.نمیدونم کیفیتش چجوریه.امکانش هست چند مدل که مناسب هستن پیشنهاد بدین؟البته پنلش فرق نداره اگه خوب باشه تا قیمت ۷ یا ۸ هم میدم.ممنون میشم

کلا پنل va بر خلاف پنل tn فقط دو سه تا کمپانی تولید کننده تو دنیا داره به خاطر تقریبا میتونین مطمین باشین که برندی که پشت پنل مانتیور هست برند معتبریه و سر همین قضیه اکثریت va های بازار کیفیتشون اگر عالی نباشه قطعا بد نخواهد بود

ولی خوب سامسونگ تو حوزه ساخت پنل Va قطعا میشه گفت بهترین برند حال حاضر دنیا هست

اگر مانیتور سامسونگی با پنل Va پیدا کردین که بودجتون میخوره به هیچ وجه از دستش ندین

لینک به دیدگاه

چند تا راهنمایی هم من به شما بدم در رابطه با کابل که چون گرافیک انویدیا دارید وبیشتر مانیتور های بازار فری سینک دارن شما باید از کابل dp استفاده کنید تا بتونید از کنترل پنل انویدیا از فری سینک استفاده کنید در رابطه با پنل هم نوع استفادتون رو مشخص کنید اگر قراره مولتی پلیر رقابتی بازی کنید پنل tn مناسبه چون تاخیر 1ms داره اما کیفیت رنگ وزاویه دید بدی داره پنل va کنتراست بیشتر داره تاخیرش 5ms اصولا این پنل رو بخاطر حالت گوستینگی که تو حرکات سریع ایجاد میکنه برای گیم توصیه نمیکنن بعدهم ips هستش که اونم تاخیر 5ms داره اما بهترین رنگ رو داره کنتراستش کم تر از va هست زاویه دید عالی داره برای گیم افلاین و مولتی پلیر غیر رقابتی توصیه میکنن در اخر هم بگم به نظرم باتوجه به پینگ ما داخل ایران این 4ms تفاوت تاخیر tnو ips چیزی نیست که برای ما تفاوتی داشته باشه و شخصا کیفیت تصویر ips رو به سرعت پاسخگویی tn ترجیح میدم 

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، saeedgholami گفته است :

چند تا راهنمایی هم من به شما بدم در رابطه با کابل که چون گرافیک انویدیا دارید وبیشتر مانیتور های بازار فری سینک دارن شما باید از کابل dp استفاده کنید تا بتونید از کنترل پنل انویدیا از فری سینک استفاده کنید در رابطه با پنل هم نوع استفادتون رو مشخص کنید اگر قراره مولتی پلیر رقابتی بازی کنید پنل tn مناسبه چون تاخیر 1ms داره اما کیفیت رنگ وزاویه دید بدی داره پنل va کنتراست بیشتر داره تاخیرش 5ms اصولا این پنل رو بخاطر حالت گوستینگی که تو حرکات سریع ایجاد میکنه برای گیم توصیه نمیکنن بعدهم ips هستش که اونم تاخیر 5ms داره اما بهترین رنگ رو داره کنتراستش کم تر از va هست زاویه دید عالی داره برای گیم افلاین و مولتی پلیر غیر رقابتی توصیه میکنن در اخر هم بگم به نظرم باتوجه به پینگ ما داخل ایران این 4ms تفاوت تاخیر tnو ips چیزی نیست که برای ما تفاوتی داشته باشه و شخصا کیفیت تصویر ips رو به سرعت پاسخگویی tn ترجیح میدم 

ممنون از راهنماییتون.من اکثر اوقات گیم میزنم.در کنارش word و ... هم کار میکنم.بازیهای افلاین بازی میکنم .البته تنها یک نوع بازی مثلا اکشن بازی نمیکنم میتونه ماجراجویی باشه یا ریسینگ باشه یا اکشن یعنی کلا سبک خاصی نیست.و چون از صبح تا شب پشت سیستم هستم یه چیزی میخام که چشمام اذیت نشن.

اینکه فرمودید میتونم از فری سینک استفاده کنم یعنی با همه ی مانیتورا که دارای فری سینک هستند میتونم با کارت انویدیا از اون قابلیتشم بهره ببرم؟یا تعداد خاصی هستند؟

اگر مدل مانیتور نام ببرید خیلی کمک خوبی میشه تا بتونم تهیه کنم

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، fernas گفته است :

ممنون از راهنماییتون.من اکثر اوقات گیم میزنم.در کنارش word و ... هم کار میکنم.بازیهای افلاین بازی میکنم .البته تنها یک نوع بازی مثلا اکشن بازی نمیکنم میتونه ماجراجویی باشه یا ریسینگ باشه یا اکشن یعنی کلا سبک خاصی نیست.و چون از صبح تا شب پشت سیستم هستم یه چیزی میخام که چشمام اذیت نشن.

اینکه فرمودید میتونم از فری سینک استفاده کنم یعنی با همه ی مانیتورا که دارای فری سینک هستند میتونم با کارت انویدیا از اون قابلیتشم بهره ببرم؟یا تعداد خاصی هستند؟

اگر مدل مانیتور نام ببرید خیلی کمک خوبی میشه تا بتونم تهیه کنم

سلام بله داخل کنترل پنل گرافیک اگر با dp متصل کنی گزینش میاد در رابطه با مانیتور هم من پنل ips دار ندیدم که dp بخوره ولی همین ایسوس که خودتون معرفی کردید میتوند فری سینک رو روشن کنید اما به نظرم با این پول میتونی 144hz بگیری البته پنل tn  برای چشم هم مانیتوری بگیر که تکنولوژی eye saver داشته باشه با flicker free 

ویرایش شده توسط saeedgholami
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...