رفتن به مطلب

مشکل پیدا کردن ماوس لاجیتک G302 بعد از تمیزکاری

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام.من يه ماوس لاجيتک G302 دارم که مدتيه کليک چپش مشکل پيدا کرده و خوب نميشه با کليک چپ drag کرد.تو يوتيوب يک کليپ ديدم کخ ماوس رو باز ميکنن و با اسپري تميز کننده خشک ميکرو سوييچ کليک چپ و راست رو تميز ميکنن.من هم اسپري خشک ناهيد خريدم و همينکارو انجام دادم و کاملا با دقت اينکارو انجام تا آسيبي به چيپست ماوس وارد نشه.بعد از اينکه ماوس رو اسمبل کردم و کامپيوتر وصل کردم ديدم پوينتر ماوس خود به خود ميره زير منوي استارت و همونجا گير ميکنه و نميشه حرکت داد اما کليک ها سالم هستن.همچنين نور پردازي ماوس قاطي کرده و الگوش عوض شده.اميدوارم شما راه حلي داشته باشين چون قيمت يه ماوس گيمينگ خوب الان خيلي بالاست.این لینک به شکل تصویری مشکلات ماوس منو نشون میده https://imgur.com/a/EU9KpF1

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، parsa0192 گفته است :

سلام.من يه ماوس لاجيتک G302 دارم که مدتيه کليک چپش مشکل پيدا کرده و خوب نميشه با کليک چپ drag کرد.تو يوتيوب يک کليپ ديدم کخ ماوس رو باز ميکنن و با اسپري تميز کننده خشک ميکرو سوييچ کليک چپ و راست رو تميز ميکنن.من هم اسپري خشک ناهيد خريدم و همينکارو انجام دادم و کاملا با دقت اينکارو انجام تا آسيبي به چيپست ماوس وارد نشه.بعد از اينکه ماوس رو اسمبل کردم و کامپيوتر وصل کردم ديدم پوينتر ماوس خود به خود ميره زير منوي استارت و همونجا گير ميکنه و نميشه حرکت داد اما کليک ها سالم هستن.همچنين نور پردازي ماوس قاطي کرده و الگوش عوض شده.اميدوارم شما راه حلي داشته باشين چون قيمت يه ماوس گيمينگ خوب الان خيلي بالاست.این لینک به شکل تصویری مشکلات ماوس منو نشون میده https://imgur.com/a/EU9KpF1

درود،

متاسفانه ماوس مشکل سخت افزاری پیدا کرده است و راه حل خاصی ندارید. نباید اینکار را انجام می دادید، اون هم صرفا با دیدی یک ویدئو استفاده از "اسپری خشک ناهید"

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Parhaam گفته است :

درود،

متاسفانه ماوس مشکل سخت افزاری پیدا کرده است و راه حل خاصی ندارید. نباید اینکار را انجام می دادید، اون هم صرفا با دیدی یک ویدئو استفاده از "اسپری خشک ناهید"

سلام

ولی بی انصافی هم نکنیم، ناهید قرمز انصافا موجود پاسخگوییه اگه به جای خودش استفاده بشه. ایشون هم احتمالا اشتباه استفاده کردن، وگرنه بنده خودم بارها هم دسته بازی و هم موس رو با ناهید قرمز سرویس کردم

مشکل ایشون احتمالا از ابتدا چیز دیگه بوده، و این اسپری کاری تاثیر خاصی روش مشکل ایشون نداشته

من بهشون توصیه میکنم که سنسور رو تمیز بکنن با یه گوش پاک کن و الکل، تا اثرات اسپری از سنسور بره بلکه این داستان کشیده شدن موس به گوشه صفحه شاید حل شه

اگه درست نشه، موس مشکل پیدا کرده دیگه ... کاریش نمیشه کرد.

لینک به دیدگاه

بنظر میرسه مشکل در اسمبل دوباره موس باشه اسپری ناهید هم به لحاظ کیفی خوبه و مشکلی نداره من خودم یه ماه پیش با همین اسپری موس سرویس کردم و بدون مشکل کار میکنه.

لینک به دیدگاه

درود

فرمایش دوستان رو تایید میکنم، بعیده کاری از دستتون بر بیاد. 

لینک به دیدگاه

دوستان این ماوس فقط کلیک چپش یکم بگیر نگیر داشت که تو ماوس ها مخصوصا ماوس های لاجیتک رایجه و راه حل اصلیش عوض کردن میکرو سوییچه ماوسه که فکر نمیکنم بشه تو ایران پیداش کرد. یک نفر تو یوتیوب اسپری هوا رو با فشار وارد میکروسوییچ کرد و مشکلش حل شد.منم تجربه ای نداشتم و به اشتباه با اسپری خشک قرمز ناهید همینکارو کردم و به حدی اسپری زدم که برد خیس شد و فکر میکنم یه مقدار به زیر سنسور رفت.البته اسپریش خیلی خیسه و یکم چرب هم هست.این تنها اشتباه من بود و مطمئنم به هیچ قطعه ای آسیب فیزیکی نرسوندم.بعد از این عمل اشتباه یکم صبر کردم تا خشک بشه و بعد ماوس رو اسمبل کردم.وقتی ماوس رو وصل کردم دیدم پویینتر ماوس میره زیر منوی استارت گیر میکنه و نور پردازی ماوس قاطی کرده و دیگه الگوی نورپردازی خاص g302 رو نداره(تو پست قبلی لینکشوگذاشتم). دوباره ماوس رو باز کردم و برد اصلی رو هم از جاش باز کردم تا شاید بفهمم مشکلش چیه اما چیزی متوجه نشدم.فقط یه موردی ، اگه سنسور مشکل پیدا کرده (فقط با اسپری مخصوص زدن!) ، چرا الگوی نور پردازیش هم عوض شده؟امکان داره مشکل پردازنده یا مشکل نرم افزاری ماوس باشه؟نمیدونم آیا این ماوس فریمور داره یا نه اما تو یه فروم خارجی دیدم بعضی ماوس هارو فریمورش رو میشه آپدیت کرد.ولی بازم به قول دوستان به احتمال زیاد سنسورش رو خراب کردم.

دو تا عکس از برد ماوس هست که ضمیمه کردم.لطفا راهنمایی کنید کجا ها رو تمیز کنم شاید تغییری حاصل بشه.ممنون

1.jpg

IMG_20200712_143449.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام

ولی بی انصافی هم نکنیم، ناهید قرمز انصافا موجود پاسخگوییه اگه به جای خودش استفاده بشه. ایشون هم احتمالا اشتباه استفاده کردن، وگرنه بنده خودم بارها هم دسته بازی و هم موس رو با ناهید قرمز سرویس کردم

مشکل ایشون احتمالا از ابتدا چیز دیگه بوده، و این اسپری کاری تاثیر خاصی روش مشکل ایشون نداشته

من بهشون توصیه میکنم که سنسور رو تمیز بکنن با یه گوش پاک کن و الکل، تا اثرات اسپری از سنسور بره بلکه این داستان کشیده شدن موس به گوشه صفحه شاید حل شه

اگه درست نشه، موس مشکل پیدا کرده دیگه ... کاریش نمیشه کرد.

در 6 ساعت قبل، masooyan گفته است :

بنظر میرسه مشکل در اسمبل دوباره موس باشه اسپری ناهید هم به لحاظ کیفی خوبه و مشکلی نداره من خودم یه ماه پیش با همین اسپری موس سرویس کردم و بدون مشکل کار میکنه.

در پاسخ به دوستان masooyan و ali_8114 دوباره تاکید میکنم همینطور که تو پست بالا گفتم من اول فقط قاب ماوس رو در آوردم و به برد دست نزدم و فقط اسپری زدم.پس مشکل از اسمبل کردن من نبود.همچنین جز بگیر نگیر داشتن کلیک چپ ماوس هیچوقت هیچ مشکلی نداشت , و ابدا باز نشده بود.

لینک به دیدگاه

بار ها شده موس رو با اسپری ناهید به کلی شست و شو دادم به صورتی که سمت سنسور هم شسته شده. این کار رو توصیه نمیکنم اما منظورم اینه احتمالا مشکل شما چیز دیگه ای باشه

مثلا کاملا خشک نشده باشه یا حتی توی عکس از برد قسمت هایی اکسید شدن شاید اون قسمت اتصالی داره

برای مشکل گیر کردن سویچ چپ و راست هم من همیشه یک قطره (اسپری خیلی کم) اسپری چرب ناهید روی قسمت کلیک میزنم که بهتر جواب میده هرچند در طولانی مدت بیشتر گرد و خاک جذب میکنه

ویرایش شده توسط hellbrain666
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، parsa0192 گفته است :

لبته اسپریش خیلی خیسه و یکم چرب هم هست.

چربی نباید روی برد باشه دوباره اسپری کنید و با مسواک روی برد بکشید تا خوب تمیز بشه.

این میکرو سویچ ها در بازار موجوده و اگر تهران هستین پاساژ امجد به احتمال زیاد موجود دارن.

این لینک نمونه میکروسویچ بکار رفته در ماوس هستش.قیمتی هم نداره.

https://shop.roboticngo.com/تک-سوئیچ-و-میکروسوئیچ/2846-میکروسوئیچ-اهرم-دار-سفیدمشکی-زبانه-13mm.html

ویرایش شده توسط masooyan
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

بار ها شده موس رو با اسپری ناهید به کلی شست و شو دادم به صورتی که سمت سنسور هم شسته شده. این کار رو توصیه نمیکنم اما منظورم اینه احتمالا مشکل شما چیز دیگه ای باشه

مثلا کاملا خشک نشده باشه یا حتی توی عکس از برد قسمت هایی اکسید شدن شاید اون قسمت اتصالی داره

برای مشکل گیر کردن سویچ چپ و راست هم من همیشه یک قطره (اسپری خیلی کم) اسپری چرب ناهید روی قسمت کلیک میزنم که بهتر جواب میده هرچند در طولانی مدت بیشتر گرد و خاک جذب میکنه

شاید از اسپری تقلبی استفاده کردم.عکسشو میذارم.لطفا اگه امکانش هست جاهایی که اکساید شد رو عکس علامت بزنید من نتونستم تشخیص بدم.

IMG_20200712_201622.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، masooyan گفته است :

چربی نباید روی برد باشه دوباره اسپری کنید و با مسواک روی برد بکشید تا خوب تمیز بشه.

این میکرو سویچ ها در بازار موجوده و اگر تهران هستین پاساژ امجد به احتمال زیاد موجود دارن.

این لینک نمونه میکروسویچ بکار رفته در ماوس هستش.قیمتی هم نداره.

https://shop.roboticngo.com/تک-سوئیچ-و-میکروسوئیچ/2846-میکروسوئیچ-اهرم-دار-سفیدمشکی-زبانه-13mm.html

تهران نیستم وگرنه میبردم پیش تعمیر کار.اینجا تعمیر کار خوب برای اینجور چیزا نیست.الان چک کردم برد تمیزه.من تو سایتای خارجی دیده بودم میگفتن باید حتما میکرو سوییچ مطابق خود ماوس انتخاب کنید.فکر نمیکنم اونی که شما معرفی کردید جواب بده.میکرو سوییچ فابریکش برند omron با گارانتی 20 میلیون کلیک بود که مشابهش رو تو آمازون دیدم و اگه بخوام از سایتای واسطه آمازون سفارش بدم میشه با هزینش  یه ماوس جدید خرید! فکر کنم باید به فکر یه ماوس جدید باشم.

5pcs-pack-original-Omron-mouse-micro-switch-D2FC-F-7N-20M-mouse-button-20-million-tiimes.jpg

ویرایش شده توسط parsa0192
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، parsa0192 گفته است :

فکر نمیکنم اونی که شما معرفی کردید جواب بده

میکروسویچ فرقی نمیکنه فقط میخواد اتصال برقرار بشه همین.البته در اینکه میکروسویچ های اورجینال ماوس شما به لحاظ کیفیت بهتر هستن شکی نیست.

شما ماوس آکبند خریدی؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، masooyan گفته است :

میکروسویچ فرقی نمیکنه فقط میخواد اتصال برقرار بشه همین.البته در اینکه میکروسویچ های اورجینال ماوس شما به لحاظ کیفیت بهتر هستن شکی نیست.

شما ماوس آکبند خریدی؟

بله.چند سال پیش از فروشگاه بامیلو خریده بودم.با گارانتی

لینک به دیدگاه

اون قسمتی که مشخص کردم اثر شست و شوی اسپری بوده که خوب تمیز نشده گفتم احتمال داره روی برد جایی اتصالی داشته باشه که توی عکس نمیشه نظر قطعی داد
سنسور هم حتما دقت شه که گرد و خاک ریز داخلش نرفته باشه شاید اسپری نفوذ کرده که خوب خشک نشده
بهتره با سشوار هم خشک شه هم گرد گیری

IMG_20200712_143449.thumb.jpg.fd8add29d671191c8a24faf3e98fec99.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...