رفتن به مطلب

روشن نشدن کامپیوتر، لطفا کمک

alimirzaee
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام. لطفاً کمکم کنید. من دکمه on کامپیوتر رو میزنم ولی هیچ نشانه ای از روشن شدن نیست. کابل برق و وجود برق رو چک کردم. تا قبلش کامپیوترم هیچ ایرادی هم نداشت

ویرایش شده توسط alimirzaee
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alimirzaee گفته است :

سلام

اول اتصالات برق و پاور و دکمه پاورو چک کن،بعد نگاه کن یه لامپ led تو مادر بورد گوشه ای هست که روشن میشه ببین چه رنگه ،اگه رنگ داره که مشکل از قطعاته ،اگه خاموشه که مشکل پاوره یا برق به مادر بورد نمیرسه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

اول اتصالات برق و پاور و دکمه پاورو چک کن،بعد نگاه کن یه لامپ led تو مادر بورد گوشه ای هست که روشن میشه ببین چه رنگه ،اگه رنگ داره که مشکل از قطعاته ،اگه خاموشه که مشکل پاوره یا برق به مادر بورد نمیرسه

هیچی. هیچ نشانه ای نداره. درضمن کامپیوترم یک ساله کار می‌کنه و پاور با کیفیتی داره

و چی باعث میشه که برق به مادربورد نرسه؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، alimirzaee گفته است :

و چی باعث میشه که برق به مادربورد نرسه؟؟؟

شاید به احتمال خیلی کم ۲۴پین مادر بورد از جاش در اومده یکم لق شده باشه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اصلا پریزی که ازش برق میگیرین ...برق داره؟بقیه قطعات روشن میشن ؟مثلا مانیتور؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز اصلا پریزی که ازش برق میگیرین ...برق داره؟بقیه قطعات روشن میشن ؟مثلا مانیتور؟

بله. کامپیوترم یه یه ساعت رو حالت sleep بود و بعد وقتی خواستم روشن کنم یه چند بار خاموش روشن شد و دیگه روشن نشد

در 1 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

باز کردم نبود

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimirzaee گفته است :

بله. کامپیوترم یه یه ساعت رو حالت sleep بود و بعد وقتی خواستم روشن کنم یه چند بار خاموش روشن شد و دیگه روشن نشد

باز کردم نبود

در 3 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

لطفاً کمکم کنید بدجور لنگ شدم

لینک به دیدگاه

اگر میتونید یه مولتی متر جور کنید و خروجی های پاور رو بررسی کنید اگر خروجی نداشت که پاور خدابیامرز شده اگر داشت باید مادربرد و....بررسی بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

اگر میتونید یه مولتی متر جور کنید و خروجی های پاور رو بررسی کنید اگر خروجی نداشت که پاور خدابیامرز شده اگر داشت باید مادربرد و....بررسی بشه

من از یکی پرسیدم گفت سیم کیس رو بکش رم ها رو در بیار ده ثانیه کلید روشن رو نگه دار تا برق و اطلاعات از کش خارج بشه. درست گفته؟

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، alimirzaee گفته است :

من از یکی پرسیدم گفت سیم کیس رو بکش رم ها رو در بیار ده ثانیه کلید روشن رو نگه دار تا برق و اطلاعات از کش خارج بشه. درست گفته؟

این کار برای وقتیه که سیستم روشن میشه ولی مجددا خاموش میشه با توضیحاتی که شما دادید اصلا روشن نمیشه یا از پاور و اتصالاتش هست مث کابل برقش یا 24 پین یا از دکمه پاور کیستون سیمایی که از دکمه به مادربردتون متصل شده رو هم چک بکنید

اگر امکانش هست پاور رو در بیارید با مولتی متر چک کنید اگر مولتی متر ندارید با اتصال کوتاه روشنش کنید ببینید روشن میشه یا نه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ALIREZA9074 گفته است :

این کار برای وقتیه که سیستم روشن میشه ولی مجددا خاموش میشه با توضیحاتی که شما دادید اصلا روشن نمیشه یا از پاور و اتصالاتش هست مث کابل برقش یا 24 پین یا از دکمه پاور کیستون سیمایی که از دکمه به مادربردتون متصل شده رو هم چک بکنید

اگر امکانش هست پاور رو در بیارید با مولتی متر چک کنید اگر مولتی متر ندارید با اتصال کوتاه روشنش کنید ببینید روشن میشه یا نه

پ.ن: میشه سوکت این بخش رو از مادربرد جدا کرد وبا تکه سیمی یا پیچ گوشتی اینجا یه اتصال کوتاه بدین ...(شاید مشکل از کلید استارت کیس باشه )

مدل مادربردتون رو بگید ..یا طبق این عکس باید قسمت پایین مادربردتون یه همچین پینی باشه که درش سوکتی وارد شده که شما از بیرون کیس سیستم رو استارت میکنید ...این سوکت رو دربیارید و طبق گفته قبلی اتصال کوتاهش کنید

اگر بازم تغییری نکرد طبق گفته دوستمون عمل و گفته قبلی بنده(تست با مولتی متر) انجام باید بشه

asus_07_LI.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...