رفتن به مطلب

پروژه واترکولینگ Phanteks Enthoo Elite (سوال و جواب درباره واترکولینگ)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام به همه دوستان عزیزم

خیلی وقت بود که توی فکر اینجاد چنین تاپیکی بودم، عزیزان زیادی چه در فروم چه در تلگرام از بنده در مورد واترکولینگ سوال می پرسن فکر کردم بد نیست اگر تاپیکی داشته باشیم که سوال و جواب ها درش قرار بگیره تا اگر بعدا کسی همون سوال رو داشت لازم نباشه  صبر یا دوباره سوال کنه

در این تاپیک پروژه آخر خودم رو با جزیات و تصاویر کامل شرح می دم که می تونه نکات زیادی رو برای عزیزانی که قصد کاستوم لوپ بستن دارن رو روشن کنه

و در نهایت اگر سوالی داشتید در همین تاپیک مطرح بفرمایید

خوب بریم سراغ اصل مطلب 😂

در CES 2017 شرکت فنتکس کیس غول آسا Enthoo Elite رو معرفی کرد که نظر بسیاری از خوره های واترکولینگ رو به خودش جلب کرد

منم دقیقا از همون زمان دنبالش می کردم. شاید در نگاه اول برچسب قیمتی 900 دلاری این کیس بیش از حد اورپرایس به نظر برسه، اما اگر وارد جزئیات بشیم میبینیم که از بسیاری از کیس های همرده در نهایت ارزان تر هست

کیس هایی مثل Caselabs فقید با قیمت اولیه حدود 500 دلار که اگر بخوایم امکاناتی مشابه enthoo elite رو داشته باشیم مبجور به سفارش قطعات جانبی میشیم و قیمت نهایی کیس بالای 1000 دلار میرسه

Enthoo elite برای فنتکس در واقع یک نمایش قدرت هست، کیسی تمام فلزی مجهز به فوم های عایق صدا و لرزش گیر همراه با پنل شیشه ایی گرما دیده غول آسا!

در این کیس هیچ پلاستیکی به کار نرفته، تمامی چفت و بست ها پنل ها همه فلزی هستند و کیس کوچیکتری لقی یا تکان در هیچ بخشی نداره

شرح دادن تمام جزئیات و قابلیت های این کیس در این تاپیک نمی گنجه :دی

پیشنهاد می کنم حتما سری به صفحه مخصوصش بزنید

http://www.phanteks.com/Enthoo-Elite.html

حدود 1 سال پیش در یک موقعیت طلایی 😅 موفق شدم این کیس رو با تخفیف 200 دلاری خریداری کنم، و بلاخره به وصال یار برسم 😆

265epa9jv7uq9prjpzba_thumb.jpg

dwsbh3v2tlxllfx5tllh_thumb.jpg

m3bvq91nzud3toslirzm_thumb.jpg

kgiti6ub911txrfa3vi4_thumb.jpg

jnw516vc4k2g40ggt73n_thumb.jpg

q0h1rd4gzlzkd8fnzw2e_thumb.jpg

55oupj4j4g8n7w536ph_thumb.jpg

این کیس بیشمار آپشن برای چیدمان در اختیارمون میزاره

همه قسمت ها ماژولار هست و حالات خیلی زیادی میشه در نظر گرفت

تنها کیسی که همزمان میشه درش 2 تا رادیات 480 و 2 تا 360 بستن و بازم جا برای ی دونه 240 یا 120 باشه 😂

تقریبا 1 هفته ایی فقط مشغول تست حالت های مختلف بودم و در نهایت تصمیم گرفتم فقط 2 رادیات 480 و 1 دونه 360 رو در کیس بزارم برای اینکه خلوت تر باشه

nxjp37ltktulpm5la4f_thumb.jpg

i5fjwxeyc3t47rwaf934_thumb.jpg

abq0m6uptvy913kmnti0_thumb.jpg

1b5wzu75m5d2ljepi7d_thumb.jpg

nxjp37ltktulpm5la4f_thumb.jpg

برای لوله کشی تیوب های کریستال سایز 16 از بیتز پاور رو استفاده کردم ( و البته به هیچ عنوان پیشنهاد نمی کنم اگر هنوز تجربه کافی ندارید سراغ این تیوب ها نرید)

کار کردن با این تیوب ها بسیار مشکله، درسته که بسیار زیاب هستن ولی باید خیلی مراقب باشیم چون با کوچک ترین ناملایمتی قلبشون ترک میخوره 😅

5h23q3cep9cgrtdftru_thumb.jpg

aglihbm49peyxu23yegx_thumb.jpg

برای صاف کردن لبه ها هم از این وسیله استفاده کردم ( از سمباده نرم هم استفاده کنید) خیلی از دوستان رو دیدم که orig هارو خراب کردن بخاطر بی دقتی در صاف کردن لبه های تیز تیوب ها

gu8a9hmdd0fky408nm_thumb.jpg

mm8hr5zqd1osn455namu_thumb.jpg

یکی از مهمترین وسایلی که تهیه کردم این فشارسنج بود که بسیار کارمو راحت کرد

srjdjmk1la2iopiqxr_thumb.jpg

همچنین این آداپتور 90 درجه 24 پین

توی این بیلد هدفم این بود تا جای ممکن کابلی پیدا نباشه

x3ur6cg5l52qqi3iq7s_thumb.jpg

مخزن کاورهای پمپ از برند فوق العاده خوب Singularity Computers

k8pvt9dvv27rbaoqehw5_thumb.jpg

cnm9ze8wmx3xckn2o_thumb.jpg

b0psmumqggqs5cmhld16_thumb.jpg

6kislstnfcsv1osi2205_thumb.jpg

کیفیت این مخزن ها و کاورا واقعا توی عکس دیده نمیشه باید از نزدیک ببینید 😅

در طراحی کیس Enthoo elite به کوچکترین جزئیات دقت شده و فضای مرده و بیهوده نداریم، در تمام قسمت ها فاصله ها و حفره هایی برای عبور در نظر گرفته شده

fp7tzmb4e3cgfwfefu7u_thumb.jpg

1b17twbo1erstksoc1j8_thumb.jpg

3t0qt0hz7fvmdxhmhylr_thumb.jpg

kc20dkkgei4mks49cwb_thumb.jpg

f5mzbhyv00d13jxby61_thumb.jpg

hqmj7hn67hfwenerpv6h_thumb.jpg

skpakgyyos774evgx12f_thumb.jpg

maa3h8q3coetnvzskgx_thumb.jpg

hvey01kkrh0wcg1n8kyf_thumb.jpg

uk7d8q10a3dixkt8bls_thumb.jpg

از اونجایی که وزن خالص این کیس 33 کیلو و ابعادش هم که مشخصه! :دی صفحه گردان تهیه کردم تا برای چرخوندن و کار روی پشت کیس سیکس پک در نیارم :دی

7qsticamkaqa9exk04d_thumb.jpg

در طرح اول قرار بود که مخزن هارو با یک شیر تخلیه به هم وصل کنم که در واقع 2 لوپ مجزا با قابلیت اتصال به هم ایجاد کنم

اما به دلیل اینکه سینی وسط کیس کشویی هست اگر می خواستم طرح اول رو انجام بدم می بایست کیس رو سوراخ می کردم که دلم نمی خواست این بزرگوار رو زخم و زیلی کنم :دی

(توی عکس های مخزن که بالاتر هست هم مشخصه که مخزن هارو با شیر  به هم وصل کردم)

خلاصه طرح رو تغییر دادم مخزن هارو جدا کردم به وسیله این هولدر زیبای سینگولاریتی کامپیوتر کنار هم قرارشون دادم

zdpcx4itcgtdjnw0f181_thumb.jpg

9fv95qbb64rxg80gy42_thumb.jpg

این ریل ها هم توی بیلد قبلی نجاتم دادن :دی ولی توی این بیلد نیازی نشد استفاده کنم

8048q8nr6swa1u0ae7yh_thumb.jpg

برای پمپ خیلی وقت بود که این مدل D5 Next از AquaComputer رو خریده بودم ولی چون سفر عزیزی که قرار بود واسم بیارشون بهم خورد مجبور شدم چند ماهی صبر کنم، دیگه تصمیم داشتم که پمپ های قدیمیم رو استفاده کنم که خبر اومد مسافر بزرگوارم وارد میهن شده :دی

sh7w5xu92kmbvjnqnfal_thumb.jpg

k72ggxldw1wqwxl8o9fu_thumb.jpg

lg019u70c9lum35hj2r_thumb.jpg

rxp69mzbpce8h2brzzhj_thumb.jpg

q17yfbqefhbgde2n8dwh_thumb.jpg

این پمپ ها آلمانی و کاملا هم ساخت آلمان هستند کیفیت فوق العاده بالایی دارن و قابلیت های سخت افزار و نرم افزاری بسیارخوبی هم دارن

تیم نرم افزاریشون خیلی خیلی فعاله، نمایی از نرم افزار AquaSuite

r5e98py4cvumuw85ohso_thumb.jpg

اینم من در حال تفکر برای کشیدن تیوب ها :دی

jqbo4zr2hxwpu9v2vo7_thumb.jpg

qltl2h4rhh691akbdp_thumb.jpg

qlnym3g4x61ftkfhm70q_thumb.jpg

ozzrmwq8qpxt3vcbag4g_thumb.jpg

و اما رنگ :دی من هیچ زمانی طرفدار رنگ های پاستیلی نبودم به هیچ کس هم پیشنهاد نمی دم، به 2 دلیل عمده یکی اینکه بعد از مدتی می چسبن به داخل بلاک ها و چرخه آب رو مختل می کنن

همیشه از قطره های Dye به همراه آب مقطر خالص استفاده کردم راضی بودم

پک کامل Dye های برند پریموچیل رو تهیه کردم که خیلی به صرفه تر از تکی خریدن بودن :دی

رنگ های بسیار جالبی دارن، یک ویدیو هم از اون آبی ابری! آپلود کردم جالبه

من اون رنگ آبی عکس سوم رو استفاده کردم فعلا

ماه آینده که وقت تمیز کاری لوپ هاست تغییرش می دم ولی هنوز بین علما اختلافه کدوم رنگ استفاده کنم :دی

sjawcahkyny9ehvr1m5e_thumb.jpg

lppox0ekqm8g6x70aw1_thumb.jpg

7c03x4ou3hlzrvsvttu_thumb.jpg

27g7rwm7919eiryhiki_thumb.jpg

z7galnrnxbzjxfr82sd_thumb.jpg

4k1fuw6oxnr87nesyxqa_thumb.jpg

fuot6bi0ifstk9ovorm4_thumb.jpg

این لینک پایینی ویدیو عکس بالایی هست :دی

https://upload.persian-music.org/images/lji2c9hwns6d855hvmbh.mp4

8px3yddpq26sh6hjim0e_thumb.jpg

re4n92tvv4y2ydj3z6ok_thumb.jpg

و در نهایت لوپ کامل شد

2k02w84uybjxlmjwqhfm_thumb.jpg

hfbtio5ytfpzmp31m0w2_thumb.jpg

وزن نهایی کیس :دی 50 کیلو و 300 گرم

7vzxtz92xrinpd5k2rbb_thumb.jpg

ی نکته هم بگم از اونجایی که عادت دارم بلاک هارو حتی وقتی که نو هستن هم تمیز کنم قبل از استفاده

متوجه مشکل  نشتی در بلاک مادربرد شدم

وقتی بلاک رو باز کردم با کمال تعجب دیدم که خبری از Oring نیست!

szb7domwm0kcyzurp10p_thumb.jpg

با تشکر از کنترل کیفی ایسوس رفتم یک چسب مزدا خریدم و خودم درستش کردم

ایمیل هم زدم به ایسوس گفتن ببخشید برد رو RMA کنید تعویض کنیم گفتم مشکلم RMA نیست چرا همون اول چک نمیشه که دردسر درست نشه گفتن انشالله! ارجاع میدم به منیجر بیشتر دقت کنن :دی

خلاصه در نهایت سیستم تکمیل و درش بسته شد :دی

0wmjz10iucshgq9ohw69.jpg

lbmx3d3tqu90kr13zx4q.jpg

دوستان عزیزم، سعی کردم عکس هارو با کمترین کیفیت و به صورت بند انگشتی قرار بدم که حجم گران بهاتون هدر نره

اگر تصویر با کیفیت اصلی نیازی داشتید بهم اطلاع بدید

هر سوال و نکته ایی هم هست در حد اطلاعاتم در خدمتتون هستم

حرف پایانی برای اون دسته از عزیزان که تصور خواهد کرد این تاپیک شو آف هست

تقریبا تمام قطعات کولینگ این سیستم یادگار دلار 4 تومنیه! و خود منم دیگه در شرایط فعلی نه می تونم و نه عقلانی میبینم که قیمت های فعلی چنین هزینه ایی کنم :دی

هدف این تاپیک صرفا علاقه قلبی من به واترکولینگ هست که اونم مثل خیلی از تفریحات دیگه به فنا رفت

دوست باشیم با هم، همتونو دوست دارم.

ویرایش شده توسط m!dn!ght
  • لایک 28
  • ممنونم 9
  • حالم خوب شد 7
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پست اول تکمیل شد

آخ کمرم 😂 تو تمام دوران زندگیم اینقدر عکس آپلود نکرده بودم

لینک به دیدگاه

درود

فوق العاده هست. عین رویا میمونه... واقعا پروژه ای هست برا خودش. خلاصه کیف کردم.دستت درد نکنه.

اگر امکانش هست حدودی هزینه هارم بفرمایین خودمون ضرب در 6 میکنیم...

مشخصات سیستم هم بفرمایین. . 

لینک به دیدگاه

F35 دنیای فایتر جت

لامبورگینی دنیای ماشین

کیس نیست این، صفیه فضایی که چه عرض کنم، شبیه یک چیزی میمونه از اینده ای دور😘

از ته قلب واقعا لذت بردم.

این پروژه واقعا باعث افتخار، چه برای شخص شما چه برای فروم.

تبریک میگم.

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

😍😍 😍😍😍😍

بی شک بهترین سیستم اپن لوپی دیدم این بوده.بی نظیره.به سلامتی از ش استفاده کنین.میشه بپرسم چقد هزینه کردین؟جز به جز بنویسید ممنون میشم.

این مایع مخصوص هست؟ جنسش ؟در مورد  اینکه کجا میشه خرید و  اینکه خود مایع  رنگی اند یا خودتون چیزی اضاف کردین.اگر میشه یه توضیحی بدین.

چنین تاپیک های خیلی خیلی کم داریم .اگر استارترهم اجازه بدن بقیه دوستانی که تجربه داشتند ومیتونند عکس قرار  بدن تا بقیه هم استفاده کننده و یه تاپیک جامعی در این خصوص درست بشه.

تشکر.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، RAMIN VAMP گفته است :

درود

فوق العاده هست. عین رویا میمونه... واقعا پروژه ای هست برا خودش. خلاصه کیف کردم.دستت درد نکنه.

اگر امکانش هست حدودی هزینه هارم بفرمایین خودمون ضرب در 6 میکنیم...

مشخصات سیستم هم بفرمایین. . 

لطف داری

تقریبا 90% قطعات کولینگ رو از قبل داشتم هزینه کلیشون حدود 3500 دلار میشه

قطعات اصلی هم اینا هستن
CPU: intel i9 9900KS
MB: Asus z390 maximus formula xi
VGA: Asus RTX 2080 strix
SSD: Samsung 960 pro 1tb
RAM: Corsair rgb pro 64gb
Power: EVGA Supernova 1200 P2
Case: Phanteks Enthoo Elite Black

در 29 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

😍😍 😍😍😍😍

بی شک بهترین سیستم اپن لوپی دیدم این بوده.بی نظیره.به سلامتی از ش استفاده کنین.میشه بپرسم چقد هزینه کردین؟جز به جز بنویسید ممنون میشم.

این مایع مخصوص هست؟ جنسش ؟در مورد  اینکه کجا میشه خرید و  اینکه خود مایع  رنگی اند یا خودتون چیزی اضاف کردین.اگر میشه یه توضیحی بدین.

چنین تاپیک های خیلی خیلی کم داریم .اگر استارترهم اجازه بدن بقیه دوستانی که تجربه داشتند ومیتونند عکس قرار  بدن تا بقیه هم استفاده کننده و یه تاپیک جامعی در این خصوص درست بشه.

تشکر.

بزرگواری اصلا هدف این تاپیک همینه

این رنگ ها هم Dye هست از برند Primochill به آب مقطر اضافه میشن رنگ و افکت میدن

اسم کامل PrimoChill Intensifier Transparent Dye Pack (11 bottles)

تک رنگش حدود 10 دلار هست ولی پک کاملش که 11 تا هست 70 دلاره که خیلی به صرفه تره

برای هر لیتر کولانت هم چند قطره بیشتر نیاز نیست

من توی هر مخزن 6 قطره ریختم و رنگ دلخواهم شد، میشه کمتر و بیشتر ریخت که شدت رنگ کم و زیاد بشه

ماه آینده که خواستم سیستم رو تخلیه و تمیز کنم موقع ریختن قطره فیلم میگیرم که بهتر مشخص بشه

لینک به دیدگاه

چقدر عالیه🥰 اصا دلم میخواد این سیستم رو ببندم فقط بشینم اور کلاک کنم و نگاش کنم دریغ از چند دقیقه بازی حتی

واقعا دلم میخواست یه سیستم اپن لوپ ببندم و به جد داشتم براش برنامه ریزی میکردم که جهش دلاری آخر رو داشتیم دیگه معلوم نیست کی حتی میتونم بهش فکر کنم

ولی یادمه دو ماه پیش که دنبال تخمین قیمت و انتخاب قطعات بودم واقعا به همچین تاپیکی نیاز داشتم ممنون از وقتی که گذاشتین

لینک به دیدگاه

واقعا لذت بردم.اصلا یه اپیلاسیون بدون درد داشتم بعد دیدن عکس ها :D 

لینک به دیدگاه

قابل توجه اونایی که فکر میکنن کیس فقط یه جعبه آهنیه و ... اصلا نباید به رخ سیستم اهمیت داد و ... مگه کامپیوترم خوشگلی داره و ...

اصلا یه اثر هنریه این بیلد ...

یه سوال از استارتر میپرسم: پشت سیستم که هستید، مانیتور رو نگاه میکنید یا کیس رو؟ 😅

لینک به دیدگاه

سلام واقعا عالی بود. فقط من یه سوال داشتم  من فیتینگ و لوله برند Primochill  رو از یکی از بچه های فروم گرفتم با وجود امریکایی بودنشون ولی چندان مطمئن به نظر نمیرسه از طرفی یه دست فیتینگ بیتس پاور و لوله ek دارم که کیفیت ظاهری بهتری دارن ولی اندازه لوله هاش کمه که تو این شرایط پیدا کردنشون داستانه. به تجربه شخصی خودت، کدوم رو انتخاب کنم؟

لینک به دیدگاه

اووووووووووووووووووووووووفففففففففففف

عجب چیزیه 😍

لینک به دیدگاه

واقعا شاهکاره!

تشکر بابت وقتی که گذاشتید برای توضیحات کامل و عکس ها

لینک به دیدگاه

یه سوال

این اینهمه فن داره نویزش اذیت کننده نمیشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

قابل توجه اونایی که فکر میکنن کیس فقط یه جعبه آهنیه و ... اصلا نباید به رخ سیستم اهمیت داد و ... مگه کامپیوترم خوشگلی داره و ...

اصلا یه اثر هنریه این بیلد ...

یه سوال از استارتر میپرسم: پشت سیستم که هستید، مانیتور رو نگاه میکنید یا کیس رو؟ 😅

معمولا در این حالت به سر میبرم 😅

6xbmo7sgdvt9gyo5dhti.jpg

در 49 دقیقه قبل، ali6e7a گفته است :

سلام واقعا عالی بود. فقط من یه سوال داشتم  من فیتینگ و لوله برند Primochill  رو از یکی از بچه های فروم گرفتم با وجود امریکایی بودنشون ولی چندان مطمئن به نظر نمیرسه از طرفی یه دست فیتینگ بیتس پاور و لوله ek دارم که کیفیت ظاهری بهتری دارن ولی اندازه لوله هاش کمه که تو این شرایط پیدا کردنشون داستانه. به تجربه شخصی خودت، کدوم رو انتخاب کنم؟

من تجربه ایی از فیتینگ و تیوب های این برند ندارم متاسفانه
بنابر تجربه خودم بهترین فیتینگ هارو همین شرکت فنتکس میسازه ولی چون قیمتشون بالاس دیگه نمی شد که کل فیتینگ هارو عوض کنم :دی

در رده دوم بیتزپاور هست و در رده سوم EKWB

ولی در کل تیوب ها جنس های مختلفی دارن اگر PETG هستن مشکل خاصی نداری چون PETG نمیشکنه و انعطاف پذیری بیشتری نسبت به اکلریلیک و کریستال داره ( تیوب هایی که من استفاده کردم کریستال هستن ولی اگر به گذشته برگردم با اینکه کیفیت خیلی بالایی دارن ولی اکریلیک میگرفتم چون کار با کریستال واقعا مشکله بخصوص برای ماها که دسترسی سختی به قطعات داریم اگه خراب کنیم لنگ میشیم

اگر عکسی ازشون بزاری بهتر میشه تصمیم گرفت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

یه سوال

این اینهمه فن داره نویزش اذیت کننده نمیشه؟

فن هارو تنظیم کردم که بیشتر از 700 دور نشن به همین خاطر سیستم کاملا بی صداس ( صدای فن دستگاه Nas که دارم از کل کیس بیشتره 😄 )

و دقیقا به همین علت پوش پول کردم که فن ها روی دور کم کار کنن، بخاطر حجم زیاد رادیات ها حتی با دور 400 هم دمای cpu توی تست های سنگین از 75 بیشتر نمیشه اونم روی فرکانس 5.2 تمام هسته ها

توی کارای عادی و گیم هم که بیشتر از 50/55 نمیشه

هدف اصلیم از واترکولینگ همیشه همین بی صدایی سیستم توی لود بوده به قول معروف وقتی دچار واترکولینگ گرفتگی بشیم دیگه نمیشه در اومد ازش 😅

لینک به دیدگاه

به امید خدا روزی برسه این چیزها برای جوونای این مملکت آرزوی محال نباشه.

بسی لذت بردیم.ممنون از استارتر عزیز.

لینک به دیدگاه

جناب استارتر واقعا دست مریزاد

خستگی رو از تن ما بیرون بردید.احسنت👌

انشاالله فناش براتون بچرخه و لذتشو ببرید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مرسی یونس جان، عالی بود. فقط برات آرزوی صبر و شکیبای موقع سرویس های دوره ای میکنم! هرچند بعد از اتمام کار همه ی اون خستگی با روشن شدن سیستم در میره و حس وصف نشدنی داره.

انتخاب قطعاتتم عالی بوده مخصوصا کیس. ولی فاز اونایی که میرن 7 میلیون کیس سوپر تاور مثل کولر مستر کاس ماز 2 میبندن بعد به ایر کولر فابریک گرافیک و یک AiO ضیغی برای پردازنده میندازن رو درک نمیکنم. 🤣

من خودم به شخصه اعتقاد دارم یا آدم میره مثل شما سوپر تاور و فول واتر میبنده، یا کیس های Mini ITX با مشخصات مشابه و تماما Air که میتننس و سرویسش 5 دقیقه هم نشه + جابه جایی راحتش. چرا؛ یه وقت هست با شرایط این چند ساله و مشکل واردات طبعیه کاربر های معمولی و حرفه ای به قطعات استاندارد و بدون دست کاری سیستم ببندم که کاملا هم بی عیبه. خودمم شخصا نویز رو فدای دمای پایین نمیکنم. 7 ساله 4770K دارم با همون AiO ضیقیه که اسمشو آوردم H90 دماش تو بازی 80/70 هست. منم هیس اسپیکر Z5500 (سلف نویز) از صدای سیستمم بیشتره با 6 تا فن کیس! هنوزم داره کار میکنه با یک مادربرد میان رده Z87 اونم گیگابایت تازه. نمیدونم چرا بعضیا از AiO انتظار معجزه دارن؟ رادیاتور آلمینیومی آخه فخر فروشی داره؟ خدارو شکر که از این افراد تو لیون نداریم و همه چشم دل سیرن. ❤️ این افرادی هم که مثالشونو زدم تکو توک توی گروه های تلگرامی و استیم و TeamSpeak دیدم که به لطف قیمت اوشلوق روبه انقراضن.

ایشالله این مشکلات کنار بره و همه سلامتی داشته باشید و سیستم مُراد دلتون رو در آینده نزدیک تهیه کنید. 🌷

لینک به دیدگاه

Masterpiece

اولا که سیستم جدید، یا دقیق تر بگم، کاستوم لوپ جدید مبارکتون باشه و خدا قوت بابت اینهمه وقت و حوصله که برای بستنش صرف کردید.

دوما جای این کیس رو میزتون نیست, تو موزه ی louvre پاریس هست. 😉

من بر حسب علاقه همیشه ویدیوی کیس مودر های خفن از جمله JayzTwoCents رو توی یوتیوب میبینم و با وجود اینکه اونا همیشه صد ها قطعه از معتبر ترین برند ها دم دستشون دارن و اگه چیزیم لازم داشته باشن مشکلی برای خریدش ندارن، ولی بیلد شما با اینهمه محدودیت هایی که داریم، هم سطح بهترین بیلد های اوناست. 

یه سوال داشتم، با وجود اینکه همه فن هاتون و برد و رم و بقیه چیزا فک کنم ARGB باشن و محدود کردنشون به یه رنگ ظلمه 😁 آیا مایعی هست که بتونه صرفا رنگ های اونا رو انعکاس بده و از نظر رنگی تقریبا خنثی باشه؟ منظورم آب نیست. یا چیزی باشه که انگار اکریل باشه ولی مایع.

یه سوال دیگم داشتم، با توجه به اینکه اگه من چنین بیلدی داشتم، حتی فکر کردن به باز کردن و تمیز کردنش، کابوسم بود (همین الانم یه بیلد معمولی رو 4 ماهه که حتی یه بلوور نگرفتم)، میخاستم ببینم یه بار باز کردن و ترو تمیز کردن و بستنش چقدر وقتتونو میگیره؟

و اما آخرین سوال: معمولا هر چند وفت یا بار بدنه ی مخزن مایع (مخصوصا بالاش) کدر میشه؟ و آیا با تمیز کردن دوباره مث روز اول میشه؟ چون شیشه این قابلیت رو داره ولی برای پلاستیک انگار رسوب میره تو خوردش. جنس مخرنتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

انتخاب قطعاتتم عالی بوده مخصوصا کیس. ولی فاز اونایی که میرن 7 میلیون کیس سوپر تاور مثل کولر مستر کاس ماز 2 میبندن بعد به ایر کولر فابریک گرافیک و یک AiO ضیغی برای پردازنده میندازن رو درک نمیکنم. 🤣🌷

شاید مث من Cosmos خریدن و منتظرن فرجی شه و پول کاستوم لوپ گیرشون بیاد. که البته چنین لوپی حتی با دلار 10 تومنی هم بیشتر از درآمد 2 سال منه، ولی بالاخره یه روز میبندم و اینم از لیست کارایی که باید قبل از مردنم انجام بدم خط میخوره 😉

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

شاید مث من Cosmos خریدن و منتظرن فرجی شه و پول کاستوم لوپ گیرشون بیاد. که البته چنین لوپی حتی با دلار 10 تومنی هم بیشتر از درآمد 2 سال منه، ولی بالاخره یه روز میبندم و اینم از لیست کارایی که باید قبل از مردنم انجام بدم خط میخوره 😉

ایشالله. آخه میدونی داستانش چیه؟ مثلا کسی که سیستمی در حد 2080 RTX داره الان و به امید واتر کولرش در آینده بخواد وایسه، نسل جدید معرفی شده و ارزش واتر کول کردن سیستمی که دوسال پیش پرچم دار بوده و الان نیست به شدت پایین میاد. میتونه هزینه تجهیزات واتر کولرشو بزار روی فروش قطعات فعلیش و یه سیستم پرچم دار جدید تهیه کنه ولوُ واتر نباشه. خیلی منطقی تره! لذت واتر چیز دیگس ولی منطق می چربه تو این سناریو. حتی اگه به این هم رضایت بده پیدا کردن واتر بلاک برای گرافیکش یا مونو بلاک برای مادربردش بسیار سخته چون توقف تولید میشن دیگه بعد از یه مدتی. حالا دوسال که خوبه باز میشه یه چیزایی پیدا کرد ولی مثلا الان کسی بخواد 1080Ti با اینکه کارت خوبیه واتر کنه، دیگه دیره و صرفه اقتصادی نداره.

دوستمون یونس هم یادمه سیستمشون ریورژن های مختلفی داشت. ایشکاش فرصت کنن در مورد این قضیه هم تو تاپیکشم برامون صحبت کنن که از کجا ارتقا شروع شد و چقدر تایم برد تا به سیستم فعلی رسیدن.

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

ایشالله. آخه میدونی داستانش چیه؟ مثلا کسی که سیستمی در حد 2080 RTX داره الان و به امید واتر کولرش در آینده بخواد وایسه، نسل جدید معرفی شده و ارزش واتر کول کردن سیستمی که دوسال پیش پرچم دار بوده و الان نیست به شدت پایین میاد. میتونه هزینه تجهیزات واتر کولرشو بزار روی فروش قطعات فعلیش و یه سیستم پرچم دار جدید تهیه کنه ولوُ واتر نباشه. خیلی منطقی تره! لذت واتر چیز دیگس ولی منطق می چربه تو این سناریو. حتی اگه به این هم رضایت بده پیدا کردن واتر بلاک برای گرافیکش یا مونو بلاک برای مادربردش بسیار سخته چون توقف تولید میشن دیگه بعد از یه مدتی. حالا دوسال که خوبه باز میشه یه چیزایی پیدا کرد ولی مثلا الان کسی بخواد 1080Ti با اینکه کارت خوبیه واتر کنه، دیگه دیره و صرفه اقتصادی نداره.

دوستمون یونس هم یادمه سیستمشون ریورژن های مختلفی داشت. ایشکاش فرصت کنن در مورد این قضیه هم تو تاپیکشم برامون صحبت کنن که از کجا ارتقا شروع شد و چقدر تایم برد تا به سیستم فعلی رسیدن.

اخه هزینه های کاستوم لوپ، یکباره طوره. رادیاتور و مخزن و پمپ و فیتینگ رو فقط یه بار میخره آدم، ته تهش بلاک هارو تعویض میکنه. اگه کیس رو عوض نکنه هم، میتونه از پایپ های قبلی هم استفاده کنه

الان پنج ساله که بیس سوکت های اینتل، 1151 هستن. حتی 1200 هم ابعادش همون ابعاد 1151 هست و همون کولر های 1151 به 1200 میخورن. کسی که مثلا پنج سال پیش برای 6700k واتربلاک خریده، برای 10900k هم میتونه استفاده کنه

در مورد گرافیک باز خیلی مطمئن نیستم که آیا pcb های رفرنس نسل ها، یونیورسال هستن یا اینکه نسل به نسل، pcb های رفرنس هم تغییر میکنن ...؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 49 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

Masterpiece

اولا که سیستم جدید، یا دقیق تر بگم، کاستوم لوپ جدید مبارکتون باشه و خدا قوت بابت اینهمه وقت و حوصله که برای بستنش صرف کردید.

دوما جای این کیس رو میزتون نیست, تو موزه ی louvre پاریس هست. 😉

من بر حسب علاقه همیشه ویدیوی کیس مودر های خفن از جمله JayzTwoCents رو توی یوتیوب میبینم و با وجود اینکه اونا همیشه صد ها قطعه از معتبر ترین برند ها دم دستشون دارن و اگه چیزیم لازم داشته باشن مشکلی برای خریدش ندارن، ولی بیلد شما با اینهمه محدودیت هایی که داریم، هم سطح بهترین بیلد های اوناست. 

یه سوال داشتم، با وجود اینکه همه فن هاتون و برد و رم و بقیه چیزا فک کنم ARGB باشن و محدود کردنشون به یه رنگ ظلمه 😁 آیا مایعی هست که بتونه صرفا رنگ های اونا رو انعکاس بده و از نظر رنگی تقریبا خنثی باشه؟ منظورم آب نیست. یا چیزی باشه که انگار اکریل باشه ولی مایع.

یه سوال دیگم داشتم، با توجه به اینکه اگه من چنین بیلدی داشتم، حتی فکر کردن به باز کردن و تمیز کردنش، کابوسم بود (همین الانم یه بیلد معمولی رو 4 ماهه که حتی یه بلوور نگرفتم)، میخاستم ببینم یه بار باز کردن و ترو تمیز کردن و بستنش چقدر وقتتونو میگیره؟

و اما آخرین سوال: معمولا هر چند وفت یا بار بدنه ی مخزن مایع (مخصوصا بالاش) کدر میشه؟ و آیا با تمیز کردن دوباره مث روز اول میشه؟ چون شیشه این قابلیت رو داره ولی برای پلاستیک انگار رسوب میره تو خوردش. جنس مخرنتون چیه؟

در مورد رنگ واقعا بعد از مدتی چشم رو خسته میشه اگر روی حالتی باشه که مرتبا تغییر کنه حواس آدمم پرت می کنه :دی نوری که توی عکس دیده میده از واقعیت بیشتره، همه رو روی کمترین حالت نور تنظیم کردم

برای انعکاس هم میشه از کولانت شفاف یا UV و همین تیوب های گلس استفاده کرد

توی سرویس بعدی شاید هر رنگای هر لوپ متضاد کردم ببینم چی در میاد 😂 ی لوپ قرمز ی لوپ آبی

در مورد تمیز کردنشم خوب از قدیم گفتن عاشقی دردسر داره دیگه 😅 ولی معمولا زیادم وقتمو نمیگیره آخر هفته اگه 1 روز تعطیلی اضافه ام باشه عالیه تقریبا 2 روز میشه کاملا بازش کرد و تمیزش کردو دوباره بستش

حالا توی این کیس خوبه چون همه چی ماژولار هست مثلا کل رادیات پایین و فن هاش روی 1 ریل هست که براحتی با کشیدن به سمت عقب کیس آزاد میشه میشه برش داشت

اون 900d که داشتم واقعا کابوس بود باید کل قطعات حتی پاور رو هم باز می کردم که بتونم رادیات رو بردارم

بعد اصلا چهارچوب 900d استحکام لازم رو برای دوال لوپ نداشت، قشنگ کیس بازی میکرد می ترسیدم جا به جاش کنم از هم باز بشه 😄

این اون 900d فقیدم هست اولین تلاشم برای کاستوم لوپ ( این بیلد هم فرصت کنم حتما عکس و توضیحات کاملش رو میزارم واقعا ی کابوس تمام عیار بود این کیس اون زمان هم واقعا انتخابی جز 900d نداشتیم =))

4708e0b4_photo_2017-08-07_14-56-18.thumb.jpeg.880f7b350e2ecb5c0aea9a64a9fbfa14.jpeg

2103dd8b_20170807_122413.thumb.jpeg.36ca6b9707b41dd9700e950878c91e65.jpeg

در 44 دقیقه قبل، Persian Assassin گفته است :

قطعات کولینگ رو نیازی نیست یکباره خرید کنی، خودمم همین کارو کردم طی این سالها هر 2/3 ماهی 2/3 تا خرت و پرت می گرفتم

در 34 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دقیقا همینطوره

این بیلد در واقع بیلد سوم حساب میشه قبلش mastercase 5 رو داشتم و قبلترشم 900d

ولی هیچ کدوم راضیم نمیکرد، ولی این enthoo ellite واقعا دیگه حرفی نذاشت واسه گفتن :دی نگاش که می کنم میگم خوب بعدی چی میتونه باشه از این بهتر؟ منم بعیده دیگه تغییرات اساسی بدم

فوق گرافیک و بلاک گرافیک نسل جدید بگیرم

لینک به دیدگاه

همیشه میگفتم که ترکیب رنگ فقط دوتا:آبی و سفید،قرمز و مشکی

اما کیس جدید که آبی و مشکیه نظرمو عوض کرد

👌

خیلی از رنگ آبی کمرنگ که زدید خوشم میاد،طبیعیه

همچنین استفاده از تک رنگ خیلی بهتره،اینکه داخل کیس رقص نور بشه ،انگاری بچه گونست 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اخه هزینه های کاستوم لوپ، یکباره طوره. رادیاتور و مخزن و پمپ و فیتینگ رو فقط یه بار میخره آدم، ته تهش بلاک هارو تعویض میکنه. اگه کیس رو عوض نکنه هم، میتونه از پایپ های قبلی هم استفاده کنه

الان پنج ساله که بیس سوکت های اینتل، 1151 هستن. حتی 1200 هم ابعادش همون ابعاد 1151 هست و همون کولر های 1151 به 1200 میخورن. کسی که مثلا پنج سال پیش برای 6700k واتربلاک خریده، برای 10900k هم میتونه استفاده کنه

در مورد گرافیک باز خیلی مطمئن نیستم که آیا pcb های رفرنس نسل ها، یونیورسال هستن یا اینکه نسل به نسل، pcb های رفرنس هم تغییر میکنن ...؟

شما دلت میاد تو کیس خدات تومانی کاستوم لوپ شدت فاندرز ادیشن بندازی؟ :57_cry: از طرفی هم دقیقا همینی که فرمودید هارد تیوب چند میل این ور اون ور بشه نیاز به لوله کشی مجدد توی اون لوپ داره بر فرض اینکه تیوب از سری قبل اضافه داشته باشید، ممکنه نیاز باشه فیتینگ هارو برای زاویه جدیدی پیدا کردن عوض کنید یا افزاینده بزارید. خب، قاعدتا برای کاهش قیمت دلار صبر نمیکنید و سفارشتون رو همون روز میزارید. در خوش بینانه ترین حالت یک ماه دست شما میرسه. یک ماه به قطعات آکبندتون نگاه میکنید که عملیاتی نشدن و فرض بر این میزاریم که سیستمتون هم ناقص نکردید (قطعات فعلی رو برای تهیه قطعات بروزی مثل گرافیک و مادربرد نفروختید که پولش جمع بشه). تازه این قسمت خوبشه. اکستنشن و فیتینگ میرسه دستت میبینی یا اشتباه اندازشو محاسبه کردی یا مثلا از شدت استرس رنگ کروم رو که میخواستی سفارش بزاری، نیکل تیره سفارش دادی! شده ایناها.

حتی برای حرفه ای های یوتیوب هم پیش اومده، فقط چیزی که هست بک اودری که اون ور وجود داره که اینجا نداره. خلاصه اصل لذتش تو همین سختیشه البته. ولی خب تایم میبره دیگه. استیج به استیج جلو میره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...