رفتن به مطلب

پروژه واترکولینگ Phanteks Enthoo Elite (سوال و جواب درباره واترکولینگ)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

بسیار عالی لذت بردیم

کاش از این تاپیکا بیشتر میشد

یه چند وقتیه مشغول یه سری تغییرات تو کیسم هستم دلمون خوشه مادینگ میکنیم مثلا😂

دنبال یه تیکه سیم 4 رشته برای LED RGB بودم دیروز کل شهرو گشتم پیداش نکردم ذهنم همش درگیر این بود (هنوز درگیر این چیزای ساده ایم ، چه برسه به واتر کولینگ😩)

t4.jpg.e0b4ffd5ea0d6cf81c44c38f697d6397.jpg

ویرایش شده توسط Yosef Faraji
لینک به دیدگاه

درود

واقعا بسیار زیباست و با نگاه کردن به عکس هاش به ادم حس بسیار لذت بخشی میده چه برسه به شما.

واقعا با دیدن این تاپیک حس حالمون عوض شد با اینکه خودمون همچین چیزی رو نمیتونیم بگیریم.

خیلی خسته نباشید و امیدوارم به خوبی ازش استفاده کنید

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1399 در 09:14، Devileytion گفته است :

مرسی یونس جان، عالی بود. فقط برات آرزوی صبر و شکیبای موقع سرویس های دوره ای میکنم! هرچند بعد از اتمام کار همه ی اون خستگی با روشن شدن سیستم در میره و حس وصف نشدنی داره.

انتخاب قطعاتتم عالی بوده مخصوصا کیس. ولی فاز اونایی که میرن 7 میلیون کیس سوپر تاور مثل کولر مستر کاس ماز 2 میبندن بعد به ایر کولر فابریک گرافیک و یک AiO ضیغی برای پردازنده میندازن رو درک نمیکنم. 🤣

من خودم به شخصه اعتقاد دارم یا آدم میره مثل شما سوپر تاور و فول واتر میبنده، یا کیس های Mini ITX با مشخصات مشابه و تماما Air که میتننس و سرویسش 5 دقیقه هم نشه + جابه جایی راحتش. چرا؛ یه وقت هست با شرایط این چند ساله و مشکل واردات طبعیه کاربر های معمولی و حرفه ای به قطعات استاندارد و بدون دست کاری سیستم ببندم که کاملا هم بی عیبه. خودمم شخصا نویز رو فدای دمای پایین نمیکنم. 7 ساله 4770K دارم با همون AiO ضیقیه که اسمشو آوردم H90 دماش تو بازی 80/70 هست. منم هیس اسپیکر Z5500 (سلف نویز) از صدای سیستمم بیشتره با 6 تا فن کیس! هنوزم داره کار میکنه با یک مادربرد میان رده Z87 اونم گیگابایت تازه. نمیدونم چرا بعضیا از AiO انتظار معجزه دارن؟ رادیاتور آلمینیومی آخه فخر فروشی داره؟ خدارو شکر که از این افراد تو لیون نداریم و همه چشم دل سیرن. ❤️ این افرادی هم که مثالشونو زدم تکو توک توی گروه های تلگرامی و استیم و TeamSpeak دیدم که به لطف قیمت اوشلوق روبه انقراضن.

ایشالله این مشکلات کنار بره و همه سلامتی داشته باشید و سیستم مُراد دلتون رو در آینده نزدیک تهیه کنید. 🌷

البته aio داریم تا aio انصافا

من کولرمستر ml 120r داشتم، دمای فول لود تا ۸۵ می‌رفت اونم بدون اور

الان rog ryuo گرفتم، با اور تا حدود ۴.۸ زیر لود کامل نهایتا تا ۷۲ می‌ره و یک ربعی هم که تست کردم ثابت می‌مونه

ولی خب نویزش مطمئنا از اوپن لوپ بیشتره و همچنین اوپن لوپ احتمالا دماشم کمی کمتر بود. همچنین زیباتر 😁

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

خیلی کار درجه یکی بود. لذت بردیم

پ.ن:

نمی‌دونم استارتر عزیز چقدر به کیسای با طراحی خاص علاقه داره

ولی من اگه یه لوپ باز دستم بود، یه کولانت سبز رنگ uv (رنگ اون مایع معروف جوکر) توش می‌ریختم

با قلم مو و رنگ شب‌تاب why so serious رو بدنه کیس می‌نوشتم چند جا

و در نهایت با کابل‌های اسلیو ترکیب بنفش و سبز تیره (لباسای جوکر) کار رو یک‌سره می‌کردم :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 29 تیر 1399 در 09:18، Persian Assassin گفته است :

Masterpiece

اولا که سیستم جدید، یا دقیق تر بگم، کاستوم لوپ جدید مبارکتون باشه و خدا قوت بابت اینهمه وقت و حوصله که برای بستنش صرف کردید.

دوما جای این کیس رو میزتون نیست, تو موزه ی louvre پاریس هست. 😉

من بر حسب علاقه همیشه ویدیوی کیس مودر های خفن از جمله JayzTwoCents رو توی یوتیوب میبینم و با وجود اینکه اونا همیشه صد ها قطعه از معتبر ترین برند ها دم دستشون دارن و اگه چیزیم لازم داشته باشن مشکلی برای خریدش ندارن، ولی بیلد شما با اینهمه محدودیت هایی که داریم، هم سطح بهترین بیلد های اوناست. 

یه سوال داشتم، با وجود اینکه همه فن هاتون و برد و رم و بقیه چیزا فک کنم ARGB باشن و محدود کردنشون به یه رنگ ظلمه 😁 آیا مایعی هست که بتونه صرفا رنگ های اونا رو انعکاس بده و از نظر رنگی تقریبا خنثی باشه؟ منظورم آب نیست. یا چیزی باشه که انگار اکریل باشه ولی مایع.

یه سوال دیگم داشتم، با توجه به اینکه اگه من چنین بیلدی داشتم، حتی فکر کردن به باز کردن و تمیز کردنش، کابوسم بود (همین الانم یه بیلد معمولی رو 4 ماهه که حتی یه بلوور نگرفتم)، میخاستم ببینم یه بار باز کردن و ترو تمیز کردن و بستنش چقدر وقتتونو میگیره؟

و اما آخرین سوال: معمولا هر چند وفت یا بار بدنه ی مخزن مایع (مخصوصا بالاش) کدر میشه؟ و آیا با تمیز کردن دوباره مث روز اول میشه؟ چون شیشه این قابلیت رو داره ولی برای پلاستیک انگار رسوب میره تو خوردش. جنس مخرنتون چیه؟

در مورد سوال آخر کدر شدن بستگی به تمیزی لوپ داره، اگر قبل از ریختن کولانت مخزن، بلاک ها، رادیات ها و تیوب ها تمیز باشن مشکلی پیش نمیاد، من هیچ وقت پیش نیومده بخاطر کدر شدن آب رو عوض کنم شده که بیشتر از 1 سال هم مونده باشه ولی کدر نشده

همه رو میشه تمیز کرد مثل روز اول (ترکیب آب گرم و سرکه سفید خوب جواب میده) آب جوش نه ها! آب گرم

تیوب ها هم بهترین راحت برای تمیز کردنشون از استفاده از پارچه اس پارچه رو به وسیله سیخی چیزی از تیوب رد می کنم بعدش دیگه تمیز  کردنشون راحته

مخزن و تیوب های من همشون کریستال هستن، حساسن و شفافیتشون ی چیز دیگه اس

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

خیلی کار درجه یکی بود. لذت بردیم

پ.ن:

نمی‌دونم استارتر عزیز چقدر به کیسای با طراحی خاص علاقه داره

ولی من اگه یه لوپ باز دستم بود، یه کولانت سبز رنگ uv (رنگ اون مایع معروف جوکر) توش می‌ریختم

با قلم مو و رنگ شب‌تاب why so serious رو بدنه کیس می‌نوشتم چند جا

و در نهایت با کابل‌های اسلیو ترکیب بنفش و سبز تیره (لباسای جوکر) کار رو یک‌سره می‌کردم :دی

من طرح های ساده رو دوست دارم دیگه با 30 و اندی سال سن 😅

طرح های شلوغ برای جوون تراس

ولی جدا از شوخی خود کیس رو دلم نمیاد طرح بزنم روش ظاهرشو واقعا دوست دارم، ی طرح شیک که حس قدیمی شدن هم نمیده

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1399 در 11:39، Devileytion گفته است :

شما دلت میاد تو کیس خدات تومانی کاستوم لوپ شدت فاندرز ادیشن بندازی؟ :57_cry: از طرفی هم دقیقا همینی که فرمودید هارد تیوب چند میل این ور اون ور بشه نیاز به لوله کشی مجدد توی اون لوپ داره بر فرض اینکه تیوب از سری قبل اضافه داشته باشید، ممکنه نیاز باشه فیتینگ هارو برای زاویه جدیدی پیدا کردن عوض کنید یا افزاینده بزارید. خب، قاعدتا برای کاهش قیمت دلار صبر نمیکنید و سفارشتون رو همون روز میزارید. در خوش بینانه ترین حالت یک ماه دست شما میرسه. یک ماه به قطعات آکبندتون نگاه میکنید که عملیاتی نشدن و فرض بر این میزاریم که سیستمتون هم ناقص نکردید (قطعات فعلی رو برای تهیه قطعات بروزی مثل گرافیک و مادربرد نفروختید که پولش جمع بشه). تازه این قسمت خوبشه. اکستنشن و فیتینگ میرسه دستت میبینی یا اشتباه اندازشو محاسبه کردی یا مثلا از شدت استرس رنگ کروم رو که میخواستی سفارش بزاری، نیکل تیره سفارش دادی! شده ایناها.

حتی برای حرفه ای های یوتیوب هم پیش اومده، فقط چیزی که هست بک اودری که اون ور وجود داره که اینجا نداره. خلاصه اصل لذتش تو همین سختیشه البته. ولی خب تایم میبره دیگه. استیج به استیج جلو میره.

اصلا تمام ارزش و اهمیت برنامه ریزی دقیق و بررسی کامل پروژه قبل از ورود به فاز اجرا، همینجا مشخص میشه

که کاربر، اول همه چی رو سبک سنگین کرده، نقشه کامل لوپ رو کشیده، قطعات مورد نیازش رو دقیق مشخص کرده و دراورده، بعد سفارش داده

این موقع، پروژه بدون نقص درمیاد :)))

ولی انصافا هارد تیوب کار کردن تو ایران خیلی کار سخت و پر ریسکیه، یه میل بالا پایین، چند صد هزار تومن پول و دو ماه وقت خسارتشه. سافت تیوب خیلی منطقی تره با توجه به شرایط ما، هم چند بار مصرفه، هم دایره خطاش به محدودیت هارد تیوب نیست

در 13 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

من طرح های ساده رو دوست دارم دیگه با 30 و اندی سال سن 😅

این حس شما و سلیقه ای که توی این بیلد به خرج دادید، تفاوت میلیونرها و میلیادرها رو به یاد آدم میاره.

سرمایه طرف به 200 میلیون دلار نمیرسه، هزار و یک مدل کفش و کلاه و لباس و ساعت و سیگار داره

اونوقت حضرات با net worth در حد چند صد میلیارد دلار، پوشاک روزمرشون مجموعا به ارزش 200 دلار نیست :))))

خلق الله برای سیستم های میدرنج شون با هزار بدبختی دنبال نوار argb میگردن، بعد شما 3500 دلار سیستم رو به رنگ solid blue نگه داشتید :))))))))

البته من خودم هم اینجوری می پسندم، و سالهاست که نوار های 5050 که روزی با هزار ذوق و علاقه نصب کردم رو، روشن هم نکردم ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اصلا تمام ارزش و اهمیت برنامه ریزی دقیق و بررسی کامل پروژه قبل از ورود به فاز اجرا، همینجا مشخص میشه

که کاربر، اول همه چی رو سبک سنگین کرده، نقشه کامل لوپ رو کشیده، قطعات مورد نیازش رو دقیق مشخص کرده و دراورده، بعد سفارش داده

ولی انصافا هارد تیوب کار کردن تو ایران خیلی کار سخت و پر ریسکیه، یه میل بالا پایین، چند صد هزار تومن پول و دو ماه وقت خسارتشه. سافت تیوب خیلی منطقی تره با توجه به شرایط ما، هم چند بار مصرفه، هم دایره خطاش به محدودیت هارد تیوب نیست

من خودم اگه بخوام روزی فول لوپ کنم. لوپ رو روی یک یونیت جدا حتی به اتاق دیگه منتقل میکنم (با رادیات 3×3) و سیستم رو روی اپن بنچ با سافت تیوب های QDC اسمبل میکنم و حجم کل پلتفرم رو هم زیر 10 لیتر نگه میدارم. ذخیره سازی هم فول SSD QLC. پرفرمنس هم بین سیستم های مید رنج و های اند.اون روزه که به جرات سدیسفای میشم!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

من خودم اگه بخوام روزی فول لوپ کنم. لوپ رو روی یک یونیت جدا حتی به اتاق دیگه منتقل میکنم (با رادیات 3×3) و سیستم رو روی اپن بنچ با سافت تیوب های QDC اسمبل میکنم و حجم کل پلتفرم رو هم زیر 10 لیتر نگه میدارم. ذخیره سازی هم فول SSD QLC. پرفرمنس هم بین سیستم های مید رنج و های اند.اون روزه که به جرات سدیسفای میشم!

من فانتزیم اینه که با بلاک های سری ek-lignum ستاپ رو روی دیوار ببندم :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

این حس شما و سلیقه ای که توی این بیلد به خرج دادید، تفاوت میلیونرها و میلیادرها رو به یاد آدم میاره.

سرمایه طرف به 200 میلیون دلار نمیرسه، هزار و یک مدل کفش و کلاه و لباس و ساعت و سیگار داره

اونوقت حضرات با net worth در حد چند صد میلیارد دلار، پوشاک روزمرشون مجموعا به ارزش 200 دلار نیست :))))

خلق الله برای سیستم های میدرنج شون با هزار بدبختی دنبال نوار argb میگردن، بعد شما 3500 دلار سیستم رو به رنگ solid blue نگه داشتید :))))))))

البته من خودم هم اینجوری می پسندم، و سالهاست که نوار های 5050 که روزی با هزار ذوق و علاقه نصب کردم رو، روشن هم نکردم ...

البته من مجهز بودم برای اندازه گیری و برش این کیت ابزار رو زمان هیلتر خریدم واقعا نجاتم داد 😅 فقط 2 تیکه خراب کردم بخاطر بی دقتی موقع برش فشار زیاد اوردم ترک خوردن

ی خاطره هم دارم از ترخیصش تو گمرک، کارشناس گمرک گیر داده بود که بازش کن ببینم چی توشه؟ جعبه اسلحه اس؟

خلاصه بازش که کرد پشماش بیشتر ریخت، دید اره و دستکش و سینی و شیلنگ... 😂 نیم ساعت داشتم بهش توضیح می دادم که بابا این چیه و کارش چیه آخرشم ویدیوشو نشونش دادم رضایت داد

photo_2020-07-20_13-28-29.thumb.jpg.069d2bf5ea74ca89b65c4e91dc35254d.jpg

photo_2020-07-20_13-28-33.thumb.jpg.c4d5bce0efe5bbd737307afde2545431.jpg

photo_2020-07-20_13-28-37.thumb.jpg.848a4ce69fed6734009beaf29aed3134.jpg

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

خلاصه بازش که کرد پشماش بیشتر ریخت، دید اره و دستکش و سینی و شیلنگ... 😂 نیم ساعت داشتم بهش توضیح می دادم که بابا این چیه و کارش چیه آخرشم ویدیوشو نشونش دادم رضایت داد

حق داشته بنده خدا، جعبه اسلحه بود براش منطقی تر بود 😂

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

اخ من عاشق این ایدم  که هیچ وقت نه پول اجرایی کردنشو دارم و نه فضای کافی 

ولی خیلی چیز نابی میشه سیستم کنار خودت باشه و از یه سوراخ کوچیک دیوار تو اتاق بقلی بخواد خنک بشه

سیستم های اند با نویز در حد مک بوک  های اپل رویای منه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

الان یعنی من که کیس ماد شده دوست دارم چیپم؟ :دی‌دی‌دی‌دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

دور از جون، شما بزرگواری، کلا این مسائل سلیقه اس

اتفاقا شاید شما آدم سرزنده تری از "ما" هستی که رنگ و طرح های پیجیده رو دوست داری اصلا چیز بدی نیست

ی نفر آبی رو دوست داره ی نفر قرمز هیچ کدومم نمی تونن بگن چرا اون رنگ از این بهتره حس درونی آدمیزاده دیگه 😅

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

آیا میلیونر ها چیپن؟ :)))))))))

طرف یه ساعتش از زندگی من بیشتر ارزش داره، بعد من بگم اون چیپه؟ :))))))))))

قصد جسارت نداشتم به دوستانی که به کیس مادینگ خیلی علاقه دارن ... کما اینکه خودمم جزو همین قشر بودم برای یه مدت

تعاریف از زیبایی متفاوت هستن، همونطور که تعاریف از ثروت متفاوت هستن در بین اصحاب ثروت

مثلا من زیبایی رو در سادگی میبینم ...

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

دور از جون، شما بزرگواری، کلا این مسائل سلیقه اس

اتفاقا شاید شما آدم سرزنده تری از "ما" هستی که رنگ و طرح های پیجیده رو دوست داری اصلا چیز بدی نیست

ی نفر آبی رو دوست داره ی نفر قرمز هیچ کدومم نمی تونن بگن چرا اون رنگ از این بهتره حس درونی آدمیزاده دیگه 😅

از لحاظ علاقه من هر دوشو علاقه دارم. چه ویوی ساده خود سیستم، چه ماد شده

اما از وقتی اولین سیستمم رو داشتم، یعنی ده، دوازده سال پیش، همیشه ساده بوده و خسته شدم. دوست دارم یه حرکت انقلابی بزنم یه مدت :))

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

آیا میلیونر ها چیپن؟ :)))))))))

طرف یه ساعتش از زندگی من بیشتر ارزش داره، بعد من بگم اون چیپه؟ :))))))))))

قصد جسارت نداشتم به دوستانی که به کیس مادینگ خیلی علاقه دارن ... کما اینکه خودمم جزو همین قشر بودم برای یه مدت

تعاریف از زیبایی متفاوت هستن، همونطور که تعاریف از ثروت متفاوت هستن در بین اصحاب ثروت

مثلا من زیبایی رو در سادگی میبینم ...

شوخی می‌کنم :دی

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

سلایق متفاوته

جسارت نباشه ها

ولی شخصا از هرگونه ماد کردن تو هر وسیله ( هر وسییییله ای) به شدت متنفرم

یعنی حاضرم به خاطر یه ویژگی فابریک یه وسیله ای یه مبلغ نسبتا زیادی رو بدم ولی همون رو خودم به صورت دستی اعمال نکنم

حاصل همچین تفکری برای من شده اینکه 

به هیچ وجه برای ماشین وسایلی مثل روکش صندلی نمیخرم یا اسپرتش نمیکنم رینگ رو عوض نمیکنم و ...

از  کاور محافظ گوشی کاملا متنفرم

از سیستم هایی که پینت جاب شده کاملا دوری میکنم

خلاصه که همچین سلایقی دارم و احترام به هر سلیقه ای واجبه 🤗

لینک به دیدگاه

درود

اتفاقی این تایپیکو دیدم و چون استارترش همیشه چیزای ناب رو میکنه جز اینم انتظار نمی رفت

ناخودآگاه یاده محمدرضا گلزار میفتم که برای هر اجراش توی اون مسابقه ۸۰ میلیون ناقابل میگرفت چون مثلا خوشگله و سلبریتی

درحالیکه آقا یونس ۳۵۰۰ دلار هزینه کرده که ما ببینیمش و لذت ببریم از این عشق بازیش با قطعاتی که دوسشون داشته و داره

یونس خان شما ثواب هم کردیا

چون دله لااقل ۴۰ الی ۵۰ نفرو توی فروم شاد کردی

دمتون گرم🌷

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...