رفتن به مطلب

9700k یا 3800x (کاربری گیمینگ)

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

از بین این دو cpu کدوم برا گیم بهتر عمل میکنه؟

پ ن قیمت جفتشون ۴۰۰ دلاره

لینک به دیدگاه

برا فقط گیم که حتما 9700 ولی اونقدر که فکر میکنین اختلاف نیست , به نظرم اگه با دلار میخرین 3800 بگیرین و با چه کارتی میخواین باندل کنین؟

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین CPU گیمینگ 3600 هستش .

این دو CPU برای گیمینگ زیادی قوی هستند .

اگر فقط فریم رو در نظر بگیریم 9700 بهتره . اگر دما و مصرف و ماندگاری سوکت رو هم در نظر بگیریم 3800 بهتره .

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Sbamin گفته است :

برا فقط گیم که حتما 9700 ولی اونقدر که فکر میکنین اختلاف نیست , به نظرم اگه با دلار میخرین 3800 بگیرین و با چه کارتی میخواین باندل کنین؟

والا تا ۱۸۰۰ دلار میخوام ببندم که فک کنم 2080 super میشه بست با این بودجه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

بهترین CPU گیمینگ 3600 هستش .

این دو CPU برای گیمینگ زیادی قوی هستند .

اگر فقط فریم رو در نظر بگیریم 9700 بهتره . اگر دما و مصرف و ماندگاری سوکت رو هم در نظر بگیریم 3800 بهتره .

خب اختلاف fps ها زیاده بین ۳۶۰۰ و ۳۸۰۰x(یا ۹۷۰۰)

بر حسب مقایسه های موجود تو یوتیوب میگم.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _.mehranhz1 گفته است :

خب سری 10000 اینتل هم هستش .

به زودی نسل 4000 رایزن و سوکت جدید اینتل لانچ میشه .

اگر آینده نگری برات مهمه یه مادربرد B550 ( یا X570 ) از سوکت AM4 بخر با یه 3600 . بعدا بتونی به 4000 ارتقاء بدی .

خب اختلاف fps ها زیاده بین ۳۶۰۰ و ۳۸۰۰x(یا ۹۷۰۰)

بر حسب مقایسه های موجود تو یوتیوب میگم.

مگه شما نمیخوای 60 فریم بازی کنی ؟

به امضای بنده مراجعه کن . تاپیک : گلوگاه چیست ؟ .

لینک به دیدگاه

ببینید عقلانی به نظرم باندل amd ببندین بهتره چون اولا شما ۸ ترد اضافه تر دریافت میکنین و برای هر کاری غیر از گیمینگ خیلی جوابه 

و همچنین با خرید برد x570 میتونین به نسل بعد Amd  هم کوچ کنین ! 

و اینکه تو رزولوشن فول اچ دی و روی الترا متوجهش نمیشین َ رزولوشن بالاتر که دیگه خیلی کمتر میشه اختلاف‌!

لینک به دیدگاه

اینجا :

و اینجا :

و پست های بینشون رو بخون . خرید 2080S یه مقدار ریسک داره .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

خب سری 10000 اینتل هم هستش .

به زودی نسل 4000 رایزن و سوکت جدید اینتل لانچ میشه .

اگر آینده نگری برات مهمه یه مادربرد B550 ( یا X570 ) از سوکت AM4 بخر با یه 3600 . بعدا بتونی به 4000 ارتقاء بدی .

مگه شما نمیخوای 60 فریم بازی کنی ؟

به امضای بنده مراجعه کن . تاپیک : گلوگاه چیست ؟ .

نه جناب،مانیتور ۱۴۴ میخوام بگیرم،انلاین زیاد بازی میکنم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

نه جناب،مانیتور ۱۴۴ میخوام بگیرم،انلاین زیاد بازی میکنم.

با RT روشن 144 فریم ؟

اگر قرار RT خاموش باشه 1080Ti انتخب بهتریه ( البته با قیمت کمتر )

تا 130 فریم روی 3600 میتونید حساب کنید . اگر منظورتون از آنلاین کانتر و امثالهم باشه بازم میتونید روی 3600 حساب کنید .

...............................

اگر فریم مهمه سری 10000 رو فراموش نکنید .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

با RT روشن 144 فریم ؟

اگر قرار RT خاموش باشه 1080Ti انتخب بهتریه ( البته با قیمت کمتر )

تا 130 فریم روی 3600 میتونید حساب کنید . اگر منظورتون از آنلاین کانتر و امثالهم باشه بازم میتونید روی 3600 حساب کنید .

...............................

اگر فریم مهمه سری 10000 رو فراموش نکنید .

یکم گیج شدم حقیقتا

سیپیو که رایزن میگیرم که مادربردش ساپورت کنه نسل چهارو.

برای گرافیک هم علاقه ای به RT ندارم،با این وجود طبق صحبت های شما فک کنم 2080 ارزش خرید نداشته باشه،rx 5700 xt چطوره؟

تقریبا ۱۰ تا ۱۵ fps با 2080 تفاوت داره.

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

یکم گیج شدم حقیقتا

سیپیو که رایزن میگیرم که مادربردش ساپورت کنه نسل چهارو.

برای گرافیک هم علاقه ای به RT ندارم،با این وجود طبق صحبت های شما فک کنم 2080 ارزش خرید نداشته باشه،rx 5700 xt چطوره؟

تقریبا ۱۰ تا ۱۵ fps با 2080 تفاوت داره.

5700XT تقریبا نصف 2080S قیمت داره . در عوض حدود 20 تا 25 درصد ضعیفتره  . از این جهت ارزش خریدش بالاتر .حدود 20 - 30 وات هم کمتر برق مصرف می کنه .

اگر واقعا RT براتون جذابیت نداره 5700XT کارت بهتریه . یه خبر خوندم که اتحادیه اروپا چیپست 5700XT رو به عنوان بهترین چیپست انتخاب کرده .

به نظرم شما سه راه کلی دارید .

1.  بیشترین آینده نگری + کمترین فریم . خرید یه مادربرد قدرتمند X570 به همراه یه 3600 و خرید 5700XT و ذخیره بودجه و در نهایت انتظار برای نسل 4000 رایزن . در این حالت شما میتونید در آینده نزدیک هرچقدر که میخواهد سیستمتون رو ارتقاء بدید .

2. آینده نگری متوسط . خرید یه مادربرد با چیپست سری 500 سوکت AM4 و یه پردازنده قدرتمند مثل 3800X و کارت 5700XT تا در آینده بتونید بدون مشکل کارت گرافیک رو به نسل های جدیدتر ارتقاء بدید . در این حالت شما میتونید هم از همه پرفورمنس سیستمتون استفاده کنید هم در چند سال آینده و نیاز بازی ها به CPU قویتر. با ارتقاء CPU به 3950 یا سری 4000 باندل رو سالها نگه دارید .

3. کمترین آینده نگری + بیشترین فریم . خرید یه 10600K یا 9700K و 2080S و لذت بردن از حداکثر فریم . آینده جالب نداره اما فعلا خوب فریم میده .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

5700XT تقریبا نصف 2080S قیمت داره . در عوض حدود 20 تا 25 درصد ضعیفتره  . از این جهت ارزش خریدش بالاتر .حدود 20 - 30 وات هم کمتر برق مصرف می کنه .

اگر واقعا RT براتون جذابیت نداره 5700XT کارت بهتریه . یه خبر خوندم که اتحادیه اروپا چیپست 5700XT رو به عنوان بهترین چیپست انتخاب کرده .

به نظرم شما سه راه کلی دارید .

1.  بیشترین آینده نگری + کمترین فریم . خرید یه مادربرد قدرتمند X570 به همراه یه 3600 و خرید 5700XT و ذخیره بودجه و در نهایت انتظار برای نسل 4000 رایزن . در این حالت شما میتونید در آینده نزدیک هرچقدر که میخواهد سیستمتون رو ارتقاء بدید .

2. آینده نگری متوسط . خرید یه مادربرد با چیپست سری 500 سوکت AM4 و یه پردازنده قدرتمند مثل 3800X و کارت 5700XT تا در آینده بتونید بدون مشکل کارت گرافیک رو به نسل های جدیدتر ارتقاء بدید . در این حالت شما میتونید هم از همه پرفورمنس سیستمتون استفاده کنید هم در چند سال آینده و نیاز بازی ها به CPU قویتر. با ارتقاء CPU به 3950 یا سری 4000 باندل رو سالها نگه دارید .

3. کمترین آینده نگری + بیشترین فریم . خرید یه 10600K یا 9700K و 2080S و لذت بردن از حداکثر فریم . آینده جالب نداره اما فعلا خوب فریم میده 

آینده نگری یعنی چند سال؟

من نهایت تا ۴ سال استفاده دارم،بعدش دیگه میفروشم یا ...

لینک به دیدگاه

اگر میخوای هزینه کنی پولم داری بسم الله برو سمت سوکت 1200.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

آینده نگری یعنی چند سال؟

5700xt

و 10700 اینتل رو تهیه کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

5700xt

و 10700 اینتل رو تهیه کنید

موفق باشید

یعنی تا ۴ سال دیگه هنوز میتونم بازی هازو پلی بدم؟

بازی های انلاین که اوکیه میشه

ولی افلاین با توجه با افزایش سطح گرافیک امکان بازی کردنشون با 5700 xt هست؟(رو هر کیفیتی که باشه اوکیه)

لینک به دیدگاه

آینده نگری یعنی چند سال؟

هیچ کس دقیقا نمیتونه بگه چه مدت .

به زودی کنسولهای جدید لانچ میشن که قدرتشون به نسبت کنسولهای فعلی چند برابر شده . طبیعتا گرافیک بازی ها رشد چشمگیری خواهد داشت و بازی ها هم حسابی سنگین میشن .

برای مثال سال 2013 کنسول PS4 لانچ شد . بازی Mass Effect 3 سال 2012 لانچ شده ( یک سال قبل از PS4 ) و Metro Redux سال 2014 ( یک سال بعد از PS4 )

تفاوت فریم این دو بازی از زمین تا آسمونه :

689586956_Mass3.thumb.png.a8a215aa23fcebfbaa4f3aa502dee1da.png metro.thumb.png.221030c145383a7fe64153633f9961ec.png

حالا با مقایسه فریم 2 بازی نمیشه نظر صد در صد داد اما این کاهش فریم خیلی چشمگیره .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

سلام دوستان

از بین این دو cpu کدوم برا گیم بهتر عمل میکنه؟

پ ن قیمت جفتشون ۴۰۰ دلاره

سلام

9700k از همه رایزن ها تو بازی سریع ترِ ولی اگر از خارج میخواید تهیه کنید 10700k با همون قیمت خیلی انتخاب بهتریه و به نسل 11 هم میشه کوچ کرد اگر نیاز شد.

3800x  خیلی ارزش خرید نداره اونم وقتی که 3700x حدوداً صد دلار ارزونتره با شاید یک درصد تفاوت کارایی .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، big VULTURE گفته است :

هیچ کس دقیقا نمیتونه بگه چه مدت .

به زودی کنسولهای جدید لانچ میشن که قدرتشون به نسبت کنسولهای فعلی چند برابر شده . طبیعتا گرافیک بازی ها رشد چشمگیری خواهد داشت و بازی ها هم حسابی سنگین میشن .

برای مثال سال 2013 کنسول PS4 لانچ شد . بازی Mass Effect 3 سال 2012 لانچ شده ( یک سال قبل از PS4 ) و Metro Redux سال 2014 ( یک سال بعد از PS4 )

تفاوت فریم این دو بازی از زمین تا آسمونه :

689586956_Mass3.thumb.png.a8a215aa23fcebfbaa4f3aa502dee1da.png metro.thumb.png.221030c145383a7fe64153633f9961ec.png

حالا با مقایسه فریم 2 بازی نمیشه نظر صد در صد داد اما این کاهش فریم خیلی چشمگیره .

همین دقیقا یکی از ترسام برای خرید کارت گرافیک خوب همینه،هی میگن سری ۳۰۰۰ و کنسولای نسل جدید میترکونن،خب قاعدتا کمپانی ها بیشتر به نسل جدید اهمیت میدن و قدیم خداحافظ.

تو این اوصاف موندیم چیکار کنیم -__-

احتمالا همون پیشنهاد اولی که دادید رو انجام میدم.

کمال تشکر دوست عزیز.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

سلام

9700k از همه رایزن ها تو بازی سریع ترِ ولی اگر از خارج میخواید تهیه کنید 10700k با همون قیمت خیلی انتخاب بهتریه و به نسل 11 هم میشه کوچ کرد اگر نیاز شد.

3800x  خیلی ارزش خرید نداره اونم وقتی که 3700x حدوداً صد دلار ارزونتره با شاید یک درصد تفاوت کارایی .

یعنی مادربرد (فک کنم z490 باشه) از نسل ۱۱ پشتیبانی میکنه؟(مثل b450 که از نسل اینده پشتیبانی میکنه)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

یعنی مادربرد (فک کنم z490 باشه) از نسل ۱۱ پشتیبانی میکنه؟(مثل b450 که از نسل اینده پشتیبانی میکنه)

گفته میشه نسل بعدی اینتل قرار بر مبنای سوکت LGA 1700 باشه و طبعتا از هیچ کدوم از محصولات قبلی پشتیبانی نمی کنه . ساپورت رم DDR5 به همراه PCIe4.0 یا حتی PCIe5.0 برای این پلتفورم پیشبینی شده . صد البته اینتل خیلی راحت میزنه زیر حرفهاش !

در 12 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

همین دقیقا یکی از ترسام برای خرید کارت گرافیک خوب همینه،هی میگن سری ۳۰۰۰ و کنسولای نسل جدید میترکونن،خب قاعدتا کمپانی ها بیشتر به نسل جدید اهمیت میدن و قدیم خداحافظ.

تو این اوصاف موندیم چیکار کنیم -__-

احتمالا همون پیشنهاد اولی که دادید رو انجام میدم.

کمال تشکر دوست عزیز.

خواهش می کنم .

از اونجایی ساپورت ای ام دی در طولانی مدت بهتره و نسل جدید پردازنده های ای ام دی و همچنین کنسولها از همین فناوری RDNA مورد استفاده در ساخت 5700XT استفاده می کنند ( البته نسل دوم RDNA ) میشه امید داشت که کاهش پرفورمنس 5700XT کمتر باشه با این وجود هنوز چیزی مشخص نیست .

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

پشتیبانی میکنه.

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-z490-motherboards-intel-11th-gen-rocket-lake-cpus#:~:text=Gigabyte%3A Z490 Motherboards Will Support Intel 11th Gen Rocket Lake CPUs,-By Zhiye Liu&text=Gigabyte has confirmed%2C via its,gen Rocket Lake-S processors.

در ضمن وقتی که شما نیاز به ارتقای 3700x/10700k داشته باشید (احتملاً بعد از پایان عمر ps5/xsx که هنوز حتی منتشر هم نشدن) , این پلتفرم ها بخاطر ddr5 pcie 5 و ... ارزششون رو از دست دادن . رایزن4000 هم قرار نیست تقاوت خیلی زیادی با نسل قبلش داشته باشه , شاید تازه به نسل9 اینتل تو گیم برسه.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

پشتیبانی میکنه.

https://www.tomshardware.com/news/gigabyte-z490-motherboards-intel-11th-gen-rocket-lake-cpus#:~:text=Gigabyte%3A Z490 Motherboards Will Support Intel 11th Gen Rocket Lake CPUs,-By Zhiye Liu&text=Gigabyte has confirmed%2C via its,gen Rocket Lake-S processors.

در ضمن وقتی که شما نیاز به ارتقای 3700x/10700k داشته باشید (احتملاً بعد از پایان عمر ps5/xsx که هنوز حتی منتشر هم نشدن) , این پلتفرم ها بخاطر ddr5 pcie 5 و ... ارزششون رو از دست دادن . رایزن4000 هم قرار نیست تقاوت خیلی زیادی با نسل قبلش داشته باشه , شاید تازه به نسل9 اینتل تو گیم برسه.

برای کارت گرافیک پیشنهادتون چیه؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، _.mehranhz1 گفته است :

برای کارت گرافیک پیشنهادتون چیه؟

بستگی به خودتون داره  , اگر ایران هستید با توجه به اینکه دلار هر روز هزارتومن داره گرونتر میشه تقریباً , بنظرم بهترین چیزی که میتونی رو بخر مثل همون 2080s چون خدا میدونه تا وقتی که نسل بعدی gpuها وارد بازار ایران بشه قیمت دلار به کجا رسیده. اگر نه که 5700xt الان واسه همه بازیها تو 1080p جوابگو هست و میتونی با بودجه باقی مونده صبر کنی برای نسل بعد گرافیک ها .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _.mehranhz1 گفته است :

یعنی تا ۴ سال دیگه هنوز میتونم بازی هازو پلی بدم؟

بازی های انلاین که اوکیه میشه

ولی افلاین با توجه با افزایش سطح گرافیک امکان بازی کردنشون با 5700 xt هست؟(رو هر کیفیتی که باشه اوکیه)

بله هست 

همونطور که 980ti میتونه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...