رفتن به مطلب

ماد کردن بایوس برای نسل نهم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

قراره یه مادربرد asus prime z270a بخرم که فروشنده گفته که بایوسش رو ماد کردم که بتونه نسل نهم اینتل رو پشتیبانی کنه قراره که خودم i3 9100f بندازم روش کسی اگه از ماد کردن و دستکاری بایوس اطلاعاتی داره ممنون میشم که راهنماییم کنه

قرار بود یه h310 بگیرم که با این وضعیت قیمت مادربرد های سری 3xx (مادربرد h310 چهار میلیون!!!) واقعا صرفه نداره براش اینقدر هزینه کرد و یه z270 استوک میخواستم بگیرم که با این مواجه شدم

سی پی یو ای که الان خودم در اختیار دارم i3 9100f هست که واقعا هم نسبت به قیمت به صرفه هست 

کسی از شما تا حالا این دستکاری رو انجام داده؟ اگه انجام دادید میتونید درموردش اطلاعات بدید تا کسایی مثل ما که انگلیسی رو درست متوجه نمیشن رو راهنمایی کنید؟

به مرور مشکلی پیش نمیاد با این کار؟ میشه مفصل در موردش صحبت کنید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، IR.mahdi گفته است :

قراره یه مادربرد asus prime z270a بخرم که فروشنده گفته که بایوسش رو ماد کردم که بتونه نسل نهم اینتل رو پشتیبانی کنه قراره که خودم i3 9100f بندازم روش کسی اگه از ماد کردن و دستکاری بایوس اطلاعاتی داره ممنون میشم که راهنماییم کنه

چند نکته:

1- فراموش نکنین مین بوردی که برای 9100f ماد بشه اگر درآینده بخواین به 9400f ارتقا بدین بایستی دوباره برای این پردازنده مادینگ انجام بشه.

2-هر مین بوردی در نسل 100 و 200 اینتل امکان مادینگ نداره ولی اکثر مین بورد ها رو میشه برای نسل 8 و 9 ماد کرد.

3-برای فرآیند مادینگ به پروگرامر و تجهیزات لازم برای مادینگ پردازنده نیاز هستش که تهیه این موارد برای یوزر خانگی هزینه بر هستش.ولی در بازار با هزینه به مراتب خیلی کمتر بسته به مین بورد مادینگ انجام میشه.

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، masooyan گفته است :

چند نکته:

1- فراموش نکنین مین بوردی که برای 9100f ماد بشه اگر درآینده بخواین به 9400f ارتقا بدین بایستی دوباره برای این پردازنده مادینگ انجام بشه.

2-هر مین بوردی در نسل 100 و 200 اینتل امکان مادینگ نداره ولی اکثر مین بورد ها رو میشه برای نسل 8 و 9 ماد کرد.

3-برای فرآیند مادینگ به پروگرامر و تجهیزات لازم برای مادینگ پردازنده نیاز هستش که تهیه این موارد برای یوزر خانگی هزینه بر هستش.ولی در بازار با هزینه به مراتب خیلی کمتر بسته به مین بورد مادینگ انجام میشه.

با ماد شدن مادربرد مشکلی به مرور پیش نمیاد ؟ ویا افت سرعت پیدا نمیکنه و یا سی پی یو بسوزه؟

لینک به دیدگاه

شاید با ماد کردن برخی سنسورها و ولتاژها قابل دستکاری نباشه xmp و بعضی درگاه ها کار نکنه.

IMG_20200710_221057.jpg

ویرایش شده توسط 🅰️🅼🅸🅽
لینک به دیدگاه

با ماد شدن مادربرد مشکلی به مرور پیش نمیاد ؟ ویا افت سرعت پیدا نمیکنه و یا سی پی یو بسوزه؟
اگر پروسه مادینگ به صورت صحیح و اصولی انجام بشه خیر مشکلی پیش نمیاد اما همانطور که در پست قبل اشاره شد این نکته در مورد همه ی مین بورد ها صدق نمیکنه.
لینک به دیدگاه

سلام
من برد H270 ایسوس رو یک و نیم ساله دارم استفاده میکنم
بایوسش رو همون ابتدا ماد کردم و سیپیو 8100 استفاده میکنم٬ 9100f هم تست کردم مشکلی نداشته
تا الان که به مشکلی نخوردم
ولی سیپیو i5 بخوای روش بندازی باید به صورت سخت افزاری هم یه مقدار تغییرات ایجاد کنی تا تغذیه سیپیو درست بشه (چون سری 200 سیپیو 4 هسته‌ای داره ولی نسل 9 اینتل 6 هسته‌ای شدن از نظر تغذیه تغییراتی داشته که باید ماد بشه)

برای ماد کردنش هم ابزار و دستگاه خاصی نیاز نیست٬ زمانی که من ماد کردم همه چی دستی بود سخت بود ولی الان برنامه ساختن براش فایل بایوس رو میدی چهارتا مرحله پیش میری و بایوس ماد شده رو تحویل میگیری
فقط برای مادربردهای ایسوس قسمت دشوار کار فلش زدن بایوس ماد شده هست که یکم پیچیده هست باید با دقت انجام بدی

در کل اگه میخوای با 9100f استفاده کنی و قیمت برد برات سنگینه این روش خوبه
ولی اگه قصد ارتقا به 9400 و بالاتر داری ماد سخت افزاری باید انجام بشه که هرکسی ریسکش رو نمیپذیره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من هم قصد دارم همین کارو بکنم و مادربردم بایوستار B250GT3 هستش

بایوس رو خودم ماد کردم اما مشکل سی پی یو دارم

I3 9100F (SRF6N) هستش و مثل اینکه نیاز به تغییر سخت افزاری داره

تغییرات سخت افزاری رو هم خودم انجام دادم

اما سیستم روشن میشه بعد ۱۰ ثانیه خاموش میشه

به این مورد باید دقت کنین قبل ماد کردن بایوس که به مشکل من نخورین

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام.آغا ما یه برد ایسوس ماکسیموس آی ایکس کد  Z270 داریم نو و آکبند هس و گذاشتیم فروش بره و هنوز ازش استفاده نکردیم

خیلی در مورد بایوس مد تحقیق کردم،حالا با این اوصاف میشه اینو برای نسل 9 مثلا پردازنده i7 9700k  بایوس مد کرد!؟

اگه بشه با این قدرتی که این برد داره فوق العاده س....

هزینه تقریبی چقدره و آیا غیر از فلش بایوس و دستکاری فیزیکی روی پردازنده،دیگه نیازی به تغییرات روی برد هم هس؟؟؟

ممنونم از دوستان اگه اطلاعاتی دارن اینجا مطرح کنن ما هم استفاده کنیم

لینک به دیدگاه

در در 7 آذر 1399 در 22:45، idvidev گفته است :

سلام.آغا ما یه برد ایسوس ماکسیموس آی ایکس کد  Z270 داریم نو و آکبند هس و گذاشتیم فروش بره و هنوز ازش استفاده نکردیم

خیلی در مورد بایوس مد تحقیق کردم،حالا با این اوصاف میشه اینو برای نسل 9 مثلا پردازنده i7 9700k  بایوس مد کرد!؟

اگه بشه با این قدرتی که این برد داره فوق العاده س....

هزینه تقریبی چقدره و آیا غیر از فلش بایوس و دستکاری فیزیکی روی پردازنده،دیگه نیازی به تغییرات روی برد هم هس؟؟؟

ممنونم از دوستان اگه اطلاعاتی دارن اینجا مطرح کنن ما هم استفاده کنیم

سلام

من خودم ماد کردم و جز مادکردن بایوس و یکم دستکاری ریز پشت سی پی یو هیچ کار دیگه ای لازم نیست انجام بدید

بهتره که بایوس ماد شده رو ببرید تا با دستگاه پروگرامر براتون فلش بزنن اینطوری خیلی ساده تر و ایمن تره

لینک به دیدگاه

سلام.ممنون از شما دوست عزیز.الان بایوس ماد شده رو باید دانلود کنم ینی؟! فایلی چیزی هس که باید دانلودش کنم

چون زیاد سر در نمیارم و خودم نمیخام اینکارو کنم.اگه ممکنه یه توضیح کاملتر میشه بدید.مثلا برای پردازنده نسل9 i7 9700k یا i9 9900k

الان باید فقط برا این دوتا پردازنده فایلها بایوس ماد بشه درسته؟

سلام.ممنون از شما دوست عزیز.الان بایوس ماد شده رو باید دانلود کنم ینی؟! فایلی چیزی هس که باید دانلودش کنم

چون زیاد سر در نمیارم و خودم نمیخام اینکارو کنم.اگه ممکنه یه توضیح کاملتر میشه بدید.مثلا برای پردازنده نسل9 i7 9700k یا i9 9900k

الان باید فقط برا این دوتا پردازنده فایلها بایوس ماد بشه درسته؟

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در 29 تیر 1399 در 15:50، MIFans گفته است :

سلام
من برد H270 ایسوس رو یک و نیم ساله دارم استفاده میکنم
بایوسش رو همون ابتدا ماد کردم و سیپیو 8100 استفاده میکنم٬ 9100f هم تست کردم مشکلی نداشته
تا الان که به مشکلی نخوردم
ولی سیپیو i5 بخوای روش بندازی باید به صورت سخت افزاری هم یه مقدار تغییرات ایجاد کنی تا تغذیه سیپیو درست بشه (چون سری 200 سیپیو 4 هسته‌ای داره ولی نسل 9 اینتل 6 هسته‌ای شدن از نظر تغذیه تغییراتی داشته که باید ماد بشه)

برای ماد کردنش هم ابزار و دستگاه خاصی نیاز نیست٬ زمانی که من ماد کردم همه چی دستی بود سخت بود ولی الان برنامه ساختن براش فایل بایوس رو میدی چهارتا مرحله پیش میری و بایوس ماد شده رو تحویل میگیری
فقط برای مادربردهای ایسوس قسمت دشوار کار فلش زدن بایوس ماد شده هست که یکم پیچیده هست باید با دقت انجام بدی

در کل اگه میخوای با 9100f استفاده کنی و قیمت برد برات سنگینه این روش خوبه
ولی اگه قصد ارتقا به 9400 و بالاتر داری ماد سخت افزاری باید انجام بشه که هرکسی ریسکش رو نمیپذیره

از چه نرم افزاری استفاده میفرمایید

لینک به دیدگاه

مادربرد ایسوس مدل PRIME B365-PLUS

این بورد با ساپورت نیتیو نسل 8 و 9 الان 2800 هست آن هم در دیجی! واقعا ماد کردن ارزش نداره !

h310 ایسوس هم در حد 2 تومن شاید زیر 2 تومن بدون گارانتی(شرکتی) پیدا کنید.

به نظرم ارزش نداره چون الان z270 هم قیمتاشون از b365 گرانتر شده و هم قیمت z390 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، دکتر معین پورصادق گفته است :

از چه نرم افزاری استفاده میفرمایید

Easy automated Mod tool for Coffee Lake bios

در 1 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

مادربرد ایسوس مدل PRIME B365-PLUS

این بورد با ساپورت نیتیو نسل 8 و 9 الان 2800 هست آن هم در دیجی! واقعا ماد کردن ارزش نداره !

h310 ایسوس هم در حد 2 تومن شاید زیر 2 تومن بدون گارانتی(شرکتی) پیدا کنید.

به نظرم ارزش نداره چون الان z270 هم قیمتاشون از b365 گرانتر شده و هم قیمت z390 

سلام

کسی ماد میکنه که مادربرد داره٬‌ میخواد سیپیو رو ارتقا بده
نه اینکه الان بری سری 200 بخری ماد کنی

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1399 در 10:19، IR.mahdi گفته است :

خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

قراره یه مادربرد asus prime z270a بخرم

در 2 ساعت قبل، MIFans گفته است :

Easy automated Mod tool for Coffee Lake bios

سلام

کسی ماد میکنه که مادربرد داره٬‌ میخواد سیپیو رو ارتقا بده
نه اینکه الان بری سری 200 بخری ماد کنی

سلام عزیزم. تاپیک رو بخونید بعد نقل کنید با تشکر.

لینک به دیدگاه

دوستان درست میگن این ماد کردن بایوس یه زمانی ارزش داشت که z270 ها هم قیمت h310 بودن!

الان دیگه با پول یه z270 میشه یه b360 بخرید و راحت استفاده کرد تازه اگه کارکرده بخرید ارزونترم درمیاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...